Skocz do zawartości
yotomeczek

Obudowa Pod Wc

Rekomendowane odpowiedzi

LC coraz bliżej a ja dalej nie mam pojęcia co zrobić z obudową. Mój Lancool K7 kompletnie się nie nadaje (jak ktoś chce kupić to zapraszam na PW). Chciałbym zmieścić na froncie chłodnicę x120 (BWA czy coś podobnego) ale lepiej jakby weszła 3x120. 2 zatoki 5.25 powinny być wolne (napęd i Scythe Kaze Master). Cena jaką mogę dać to 400zł, maksymalnie 500zł ale to już jest górna nieprzekraczalna granica. Możecie coś polecić w tej cenie czy może raczej budzet za mały?

Poluj na allegro na CM stacker ST01 bardzo fajna buda. Można ją wyrwać naprawdę tanio. W sklepie nówka kosztuje koło 450-500PLN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nic, w ostateczności zrezygnuje się z panelu/napędu ale coś się może wymyśli jeszcze. (z napędu zresztą i tak rzadko korzystam). Wybór padnie chyba na tego Lian-Li. A dobry pomysł byłby z chłodnicą 2 x 2x120 zamiast 3x120? Oczywiście to są dość dalekie plany no ale obudowa ma być przyszłościowa (K7 też miała być :D).

Edytowane przez emilek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

emilek jeśli interesuje cię Stacker STC-01 to daj znać na PW lub gg. Bo tak ową budę będę miał na sprzedaż. Według mnie jest to jedna z lepszych bud do WC na front wchodzi 3x120 + 2x120 w dach lub podłogę. Na leżąco wydaje mi się że weszło by nawet 4x120 ale musiałbym zmierzyć :]

 

Co do kupna nowej to trochę w to wątpię no może jakiś leżak magazynowy. Szybciej coś idzie dorwać a rynku wtórnym.

Edytowane przez Borys-Tech

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ktoś tu pisał o Antec'u Nine Hundred. Czy w nim zmieści się WC??Kiedy tak patrze na wnętrze to mi się wydaje, że tam ledwo co wchodzą kable od zasilacza nie mówią już o wężach.

 

Tak apropos- mam na oku 2 budy- NZXT Tempest i CM 690, która będzie lepsza??

CM 690 wydaje mi się lepsza.

 

Pozdrawiam

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak apropos- mam na oku 2 budy- NZXT Tempest i CM 690, która będzie lepsza??

 

CM 690 wydaje mi się lepsza.

Do CM690 wsadzisz prawie bezproblemowo chłodnicę na górę. Miałęm kiedyś tą budkę i wchodziło bez problemu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie co zakupilem chlodnice : XSPC RX480 120mm Radiator

Dołączona grafika

 

Moje pytanie do obeznanych w temacie , czy jest na rynku jakas obudowa ponizej 1000zl w ktorej moglbym

zamontowac ta chlodnice w gornej czesci obudowy ( niejako pod sufitem ) ?

Edytowane przez Mario2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Greg_1

dzieki

 

CoolerMaster Cosmos S , chyba mi zapasi ,

tylko musze sie upewnic czy ladnie przypasi moj radiator na topie budy

wedle tych fotek powinien wejsc z tym ze tylko z trzema wentylatorami

ewentualnie czterema zamontowanymi od gory ,tylko czy wtedy nie straci na wydajnosci ?

http://www.xtremecomputing.co.uk/review.ph...=431&page=5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Greg_1

dzieki

 

CoolerMaster Cosmos S , chyba mi zapasi ,

tylko musze sie upewnic czy ladnie przypasi moj radiator na topie budy

wedle tych fotek powinien wejsc z tym ze tylko z trzema wentylatorami

ewentualnie czterema zamontowanymi od gory ,tylko czy wtedy nie straci na wydajnosci ?

http://www.xtremecomputing.co.uk/review.ph...=431&page=5

Może zmieszczą się wentyle od spodu, ale jeśli nie wejdą od spodu to tylko nad płytą główną. Więc mógłbyś dać 3 wentyle od góry i 2 od dołu, ewentualnie dać nad płytą główną dwa cienkie SlipStream'y, nie są to może demony wydajności ale zawsze coś dadzą :) - http://www.in4.pl/komentarze_Scythe_-_nowe...120mm,18749.htm

Edytowane przez Greg_1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do bardziej obeznanych w temacie:

Mam na oku 2 budy:

Cooler Master Cosmos S : http://www.cooling.pl/cooler-master-cosmos...ukt,512516.html

Cooler Master Storm SNIPER Ultra : http://www.cooling.pl/cm-storm-sniper-ultr...ukt,551594.html

 

Która bedzie lepsza ?? W Sniper'ze miżna bedzie chyba dać chłodnicę na góre ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakochałem się w Lian-Li v2010 ^_^ Piękna buda. Moje problemy z wyborem budy rozwiane :D

Nie brałem jej pod uwgę ale nigdy nie widziłem jej w "akcji"- po zobaczeniu odpowiedniego tematu z v2010 i WC w roli głownej zmieniłem zdanie.

 

Pozdrawiam

Paweł

Edytowane przez pablopawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z przodu potencjalne miejsce na 3x120 a z tyłu możliwe (choć pewnie bez modów lub kombinowania nie wejdzie) 2x120 ;) trzeba też pamiętać że buda choć fajna jest zaskakująco krótka jak na swoje rozmiary (lednow 2 do 5 cm dłuższa niż przeciętne midi.) i mogą być problemy z rozmieszczeniem bebechów.

 

najlepiej szukać obudowy która obsługuje format EATX

Edytowane przez prznar1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Antec 1200 ma spory zapas miejsca, ale pionowo. W poziomie niestety nie jest az tak obszerna, jak moglo by sie wydawac. z przodu spokojnie wchodzi 3x120. Mozna tez zamontowac 3x120 poziomo pod bigBoyem, po malych kombinacjach, no i spokojnie wchodzi 2x120 na tyl (male dystanse potrzebne). Tak czy inaczej buda fajnie sie nadaje do WC. Mozesz sprawdzic w mojej sygnaturce. tej samej budy do WC uzyl PaVLo i jeszcze 2 inne osoby, ktore wlasnie maja chlodnice pod bigBoyem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Chyba jak wszyscy w temacie poszukuje obudowy pod WC.

Ważne żeby miała okno (nie lubię ciąć obudów) i nie kosztowała więcej niż 600(ew.800)zł

PS

Celowałbym w Lian Li PC-A71B tylko ją musiałbym ciąć

Edytowane przez Borbo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z oknem w tej cenie kojarzę tylko:

 

http://www.allegro.pl/item686627046_obudow...cpu_poleca.html

 

 

Tutaj masz Antec 12 w trochę większej kasie:

http://www.allegro.pl/item690623669_antec_...e_led_w_wa.html

Edytowane przez Borys-Tech

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Antec 1200 jest interesujący.

Tylko musiałbym trafić na niego tak tanio później bo obecnie brak funduszy :sad: na WC(które oczywiście będzie ale dopiero w styczniu) i obudowę(buda tak samo).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus TA-U2? na górę wchodzi 3x120 wentyli fajny dizajn i w ogóle ale za cholerę nie mogę znaleźć ceny i zdjęć wnętrza. albo tak samo asus ta-m1 ta już w ogóle ma wyczes wygląd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wątpię, skoro można tam zmieścić pełnego eatx (a te są dłuższe niż wyższe) a podane przez Ciebie wymiary to wymiary zwykłego atx. albo może uściślę ile ta buda ma w środku od końcowej ściany do zatok 5,25" ?

 

EDIT:

 

lol zdjęcie nie wyskoczyło.

 

chodzi mi o całe dostępne miejsce od krawędzi do krawędzi.

Edytowane przez prznar1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...