Skocz do zawartości
misieek

9800GT i GTX

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Firekage

Ja odradzam zabawy na Gigazlomach pod Winda , to jest uzaleznione od internetu , samej stabilnosci windy. Nie robilbym tego. Net zalaguje czy cos i po ptokach , tam sa biosy lutowane. U mnie w paczce bios to np. 965P-DS3.F12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie chcę przez internet, mam plik a w @BIOS jest "Update BIOS from File". Nie zrobię tego w BIOSie, bo nie mam napędu dyskietek. Ale dobra, wiem już, który plik to BIOS, tylko pytanie, czy to robić? Firekage, jakiego programu ty użyłeś, bo na Gigabyte nie ma nic oprócz @BIOS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Manual do reki i czytasz , sugerujac sie nazwa biosu u Ciebie > P35DS3R - znalazlem manual na www Gigazloma , wszystko tam jest odnosnie updejtowania biosa. Czytaj...pisza o tym na stronie 68 , jest Qflash jak i @Flash.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra zrobiłem Update BIOSu @BIOS, wszystko pomyślnie, mam teraz w BIOSie nowe opcja, jak "bardzo" mi potrzebna kontrola timingów...

Niestety nie pomogło na paski, za to wykrył stację dyskietek, której nie mam, więc ją wyłączyłem w menadżerze urządzeń. To co, już tylko płyta na serwis albo/i kupno nowej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu mam nówkę Asusa 9800GTX+, w wersji referencyjnej, czyli identycznego jaki mi padł. Ale droga żeby ją dostać była długa :).

 

Oddałem kartę do hurtowni, w której ją kupowałem. Po upływie trochę ponad 2 tygodni przyjeżdżam do serwisu i dostałem swoją kartę niby naprawioną przez Asusa. Wracam do domu, odpalam, a tu dupcia, karta nie została w ogóle naprawiona. No to na drugi dzień znów jadę do serwisu, Pani która przyjmowała kartę, była zdziwiona że karta którą wczoraj dostałem od Asusa nie została naprawiona. Wykonała szybki telefon, zabrała kartę i tym razem zamiast wysyłać ją do serwisu Asusa, została ona sprawdzona w serwisie hurtowni, w której ją kupiłem. Technicy oczywiście stwierdzili że karta jest padnięta, więc decyzja że dostanę nową z magazynu. Oczywiście Asusów już w magazynie nie było, były tylko Sparkle i Gainward, lecz nie po to płaciłem tyle kasy za Asusa żeby dostać coś gorszego. Więc przeczekałem weekend i dziś odebrałem nówkę sztukę z magazynu, wersja referencyjna, bez hdmi oczywiście. Co do temperatur to jest chyba podobnie, jak na poprzednim referencie, tzn ok 76C w Furmark Stability Test.

 

Zobaczymy jak ten egzemplarz będzie się sprawował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Oczywiście Asusów już w magazynie nie było, były tylko Sparkle i Gainward, lecz nie po to płaciłem tyle kasy za Asusa żeby dostać coś gorszego...

A czym różni się referent od Asusa od Gainwarda czy Sparkle, oprócz naklejki i ceny?? :wink: Może tamte dłużej żyją, bo sprzęt Asusa na psy schodzi... :lol2: ...ale w sumie też bym chciał Asusa jak bym jakbym oddał Asusa :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

A czym różni się referent od Asusa od Gainwarda czy Sparkle, oprócz naklejki i ceny?? :wink: Może tamte dłużej żyją, bo sprzęt Asusa na psy schodzi... :lol2: ...ale w sumie też bym chciał Asusa jak bym jakbym oddał Asusa :lol2:

Sam zauwazyles - cena , glowny powod , oraz tym , ze Asusa na Allegro szybciej sprzedasz :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanko mam jedno, opłaca się kupić tego 9800GTX-a? 3151345[/snapback]

Witam ,mam takie pytanko co sądzicie o GTX+ z serii sparkle i twintech? czy to w ogole dobre czy raczej tanie wciskanie ?:)ewentualnie czy ktos wie jak wyglada sprawa z OC tych kart

pozdrówka

 

Dołączona grafika

 

 

Dodam tylko, że pamięci przechodzą 3DMarka 06 przy taktach 1380 (2760MHz) :gitarzysta2:

 

Edit2: 800/1970/1320 (2640)

 

Dołączona grafika

 

PCIe x 16 - 800/1970/1320

 

Dołączona grafika

 

To niespełna 1,5% przyrostu wydajności wzlędem PCIe x8. Na granicy blędu pomiarowego.

 

 

A naszym bohaterem jest: Twintech 9800GTX + 512MB DDR3 XT EDITION

 

 

Edit3: Ostatni dzisiejszy run (jutro też jest dzień ;) : 800/1980/1330 (2660MHz)

 

Dołączona grafika

Edytowane przez toman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@toman - ladne wyniczki nawet, ja niebawem moze i mojego referencyjnego asusa wreszcie pogonie, tylko w 3D markach ciezko bedzie porownac, jako ze mam Q6600, fakt do tych 4.0 a nawet 4.1 kiedys go dociagalem, z tym ze na nieco lepszej mobo, zobaczymy ile na tej zrobi, sprobuje go wyciagnac pod podobny CPU Score.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@toman - ladne wyniczki nawet, ja niebawem moze i mojego referencyjnego asusa wreszcie pogonie, tylko w 3D markach ciezko bedzie porownac, jako ze mam Q6600, fakt do tych 4.0 a nawet 4.1 kiedys go dociagalem, z tym ze na nieco lepszej mobo, zobaczymy ile na tej zrobi, sprobuje go wyciagnac pod podobny CPU Score.

+1000pkt za CPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja cos od siebie dorzuce. Dzisiaj wziąłem do domciu karcioszkę, którą Toman juz przedstawił.

Wyniki na szybko:

zobaczcie jakie takty

powiem tylko ze z takim taktowaniem nie zauwazylem zadnych artów;)

 

poczekam na chłodniejsze noce i jeszcze się pobawie

 

tu link do orba:

 

http://service.futuremark.com/compare?3dm06=9054351

 

moze ktos ma jakiegos pencil moda na memki??? karta aż się prosi o mody:)

 

ps. screen jest z 1920x1200: 14412 memki 2800, memki na 2300 dały wynik 13900pkt....

memki.jpg

Edytowane przez genghiskhan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie że tak wtrącam się w temat z innym tematem, ale chciałem Was zapytać drodzy forumowicze czy ktoś z Was może testował na 9800GT Accelero S1 rev.2? Dzisiaj sobie to założyłem na tej paście co dostałem z zestawem i bez kręcenia (600/1500/900) mam 85C na procku. Gdy go zaś podkręcę do 700MHz a shadery 1700MHz to już idzie około 93C. NIe wiem czy to dużo za dużo i ile ewentualnie dałby mi wiatraczek dedykowany do tego zestawu chłodzącego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie że tak wtrącam się w temat z innym tematem, ale chciałem Was zapytać drodzy forumowicze czy ktoś z Was może testował na 9800GT Accelero S1 rev.2? Dzisiaj sobie to założyłem na tej paście co dostałem z zestawem i bez kręcenia (600/1500/900) mam 85C na procku. Gdy go zaś podkręcę do 700MHz a shadery 1700MHz to już idzie około 93C. NIe wiem czy to dużo za dużo i ile ewentualnie dałby mi wiatraczek dedykowany do tego zestawu chłodzącego?

raczej to nei ten topik!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fenomenalne DDR3

Fakt... wlasnie bawie sie delikatnie moim referencyjnym ASUSEM, moje koncza sie kolo 1250, pozniej probowalem jeszcze 1300, ale niestety artami sypie, Vantege z delikatnymi artami by pewnie przeszedl, ale nie w tym rzecz.

Shadery koncza mi sie przy 2100, kolo 2160-2160 niestety zwis marka, posrednich nie probowalem, jakos nie mam do tego cierpliwosci.

Teraz jeszcze z GPU eksperymentuje, lata bez niczego 850, przy 900 niestety smieci, podejrzewam ze V mu malo, bo zwisu zadnego nie zaliczyl.

 

Jeszcze pare minut sie pobawie i dam screena jakiegos z ostatecznego wyniku, z duzym skokiem testowalem w Vantege, system strasznie zasmiecoiy i ledwo zipie, a Q6600 pracuje na 2,4GHz przy 1,1V (odliczajac dropa kolo 1,060 wychodzi) tak ze potencjalne zwisy ciezko powiedziec czemu moge zawdzieczac :) Tak ze co do samego wyniku nie przykaldal bym uwagi, puszczalem Vantege tylko po to coby popatrzec jak sie karciocha zachowuje :)

 

Chlodzona woda, wiatraczki nawet podkrecilem troche na chlodnicach i tempy jak na razie w granicach 35-36 C :), full stres oczywiscie.

Vantege puszczalem na Preformance, na poczatku w 1920x1200, pozniej juz normalnie, coby miec jakies porownanie z wynikami jakie na tej grafie gdzies w sieci widzialem.

 

EDIT:

Niestety na wiecej niz godzinka zabawy w OC nie bardzo moge sobie pozwolic ostatnio, tak ze pewnie dopiero za tydzien bede probowal wyzej dobic, no i moze znajde plytke z markiem 06.

Chwilowo wyglada to tak:

GPU: 860 MHz

Shader: 2133 MHz

Memki: 1250 (2500) MHz

 

Tak ze nie wyglada to tak zle. Jak system na nowo postawie i jakies normalne stery dorwe moze jeszcze bedzie sie dalo go poprawic.

Screen pewnie poznym wieczorem bedzie.

Edytowane przez jedras77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj bawiłem się OC na GeForce 9800GT. Jak narazie dojechałem do rdzeń: 850, shadery: 2125, pamiątki: 2160 na 1,30V. Rdzeń miał max 63C podczas testów w 3DMark Vantage (opcja PERFORMANCE)

 

3DMark Vantage

 

Jutro być może pojadę dalej. Zastanawiam się tylko do jakiej temperatury mogę dojechać żeby była jeszcze w miarę bezpieczna dla rdzenia (chodzi mi o eksploatację karty).

 

Poprawka - jednak wszystko co mogę naarzie to 750/1875/2160. Na tamtych ustawieniach (850/2125) teraz mi się wszystkie 3DMarki wysypywały (jakiś błąd że nie można wyrenderować d3d cośtam). Nie mam pojęcia dlaczego skoro temperatura, jak już wspominałem, była dość niska (a przynajmniej nie za wysoka). Wie ktoś może o co chodzi? Czyżby taki egzemplarz i to wszystko?

Edytowane przez SlaV0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wy uzyskujecie takie wyniki?

musiala mi sie naprawde kiepska sztuka trafic

ja na mojej 9800gtx z teego co probowalem max wychodzilo

 

800

2000

1200

w zaokragleniu

puzniej kszaczki i zawieszki w crysisie bo crysisem sprawdzalem stabilnosc

3dmarka 2006 przechodzilo na wiekszych ustawieniach ale crysisa zawsze wieszalo :(

Edytowane przez 187

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Tylko na h... kręcić te shadery co 10mhz skoro skok jest co 54mhz :lol2: i nadal jest ok 1950.

 

 

 

Side , masz moze gdzies tabele shaderow do GTX+?

 

Ponawiam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...