Skocz do zawartości
YogiCK

Ddr2

Rekomendowane odpowiedzi

Może ktoś pomóc w wyborze nowe kompletu 2x1GB RAMu do zestawu z linku w sigu. Limit cenowy to 150-160zł.

 

Narazie zaciekawiły mnie te Corsairy. Może ktoś polecić coś ciekawszego??

Edytowane przez YogiCK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś pomóc w wyborze nowe kompletu 2x1GB RAMu do zestawu z linku w sigu. Limit cenowy to 150-160zł.

 

Narazie zaciekawiły mnie te Corsairy. Może ktoś polecić coś ciekawszego??

 

Jeżeli te Corsairy to tylko rev.7.1

 

Ściągnęli mi 4x1GB nie tak dawno je do komputronika w Radomiu, ale to była rev.5.2

 

Na allegro są 7.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę sie o tematu bo nie ma sensu zakładać nowego jak i tak jest ich już pod dostatkiem :wink:

 

Jakie polecacie pamięci do OC ale niskiej cenie? Stabilne i w miarę pewne OC tak ok 450MHz na CL 5 i 2.1V starczy w zupełności. Procek będzie pewnie PD 2160 na fosconnie P35A-S i do niego stykną każde ramy 667 ale może kiedyś sie zmieni na 8400 i będzie problem.

Planowałem goodramy 800 - przynajmniej tanie są ale chyba o OC mogę zapomnieć. Najbardziej popularne to:

PDP PATRIOT Dual LLK 2x 1GB DDR2 EPP 800MHz CL4

Geil DDR2 PC6400 2x1024MB ULTRA 800MHz CL4

OCZ 2GB (2x1GB) PC800 CL4 Platinum rev.2.0

 

Niestety czas ich świetności już przeminął i teraz podobno cieńko sie kręcą (Patriot na tej płycie czasem nie chodzi) więc zastanawiam sie nad:

A-Data DDR2 2048MB (2x1024) PC6400 800MHz Extreme Edition

a najbardziej podobają mi się:

Corsair 2x1GB XMS2-6400 800MHz (4-4-4-12)

 

Co myślicie o tych pamiątkach i jak sie one maja do tych 3 pierwszych? cena zbliżona ok 160-170.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja polecam natomiast pamięci marki OCZ:

2920845[/snapback]

są dobre do O/C

 

nie wiem czy czas świetności OCZów minął, wg mnie dobrze się kręcą...

Mętniej się nie dało? Napisałeś 3 posty i nie ma w nich ani jednego konkretu...

 

Moim zdaniem OCZ są kiepskie i nie warte swojej ceny. Mój kumpel ostatnio kupił Platinum rev. 2 i nie robią 960mhz CL5 na 2.2V. Poza tym pierwszy komplet który dostał, był uwalony od nowości i musiał go reklamować. Z tego co czytałem to obie rzeczy (słabe oc i uwalone sztuki) się zdarzają ocz-om dość często, choć i tak jeszcze tragedii nie ma w porównaniu z innymi firmami. Dla porównania moje kingstony na promosach (najtańsze najzywklejsze 667) w dokładnie ten sam sposób nie robią 960mhz CL5 na 2.2V, a obecne modele ponoć ładniej idą więc po co przepłacać? ;-) Jak już ramy do oc to niech beda pewne, albo chociaż tanie, a nie jakies pseudo-zabawki kupować i się wkurzać, że słabo lecą.

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nic ciekawego sie nie znajdzie to pewnie wezmę kingstony na elpidzie - tylko wolał bym nie przez allegro a w sklepie (mam możliwość wymiany itp) Jak rozpoznać ze to na 100% elpidia? sam napis na kości starczy?

 

I co myślicie o tych pamięciach Corsair XMS2 800MHz (4-4-4-12) ?? Kiedyś to był niezły hit, ktoś wie jak sie sprawują kości dostępne teraz w sklepach? Cena ok 170 zeta to jeszcze ujdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ma być tanio a dobrze to polecam Kingstony na Elpidach, przy dobrych sztukach 1060mhz CL5 przy 2,2/2,3v jak najbardziej możliwe :) Najlepiej to szukać Corsairy XMS2 w rewizji 7.1, kości PROMOS-a więc bardzo dobre OC w większości przypadków, można dorwać też znakomite ale ciężko dostępne GoodRamy PRO :wink: Patrioty, Geil, OCZ są moim zdaniem przereklamowane a ich OC to mocna loteria.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za konkretna odpowiedz. W takim razie szukam kingstona i corsaira (co sie uda znalesc) a jak sie nie uda to za 195 w sklepie sa goodramy pro 800 ktore jak by szły tak jak na egieldzie (na 600MHz skonczyla im sie plyta) to by byla masakra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dlaczego pamieć OCZ 2GB (2x1GB) PC800 CL4 Platinum rev.2.0 jest polecana prawie w każdym zestawie na tym forum , a w tym temacie są same komentarze ze ta pamięć jest słaba i w ogóle sie nie kręci ?

Bylem już przekonany do kupna tych pamięci do swojego kompa ale teraz znowu nie wiem co kupić :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo kiedys byly fajne pamieci i ludzie pisza jak im chodza (a chodza niezle) tylko ze to co bylo rok czy 2 lata temu a co jest teraz to ogromna roznica (teraz z tego co slysze to loteria ale raczej ciezko o dobre kosci) dlatego mnie interesowalo to co teraz jest w sklepach i mozna kupic a nie to co bylo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem OCZ są kiepskie i nie warte swojej ceny. Mój kumpel ostatnio kupił Platinum rev. 2 i nie robią 960mhz CL5 na 2.2V.

No to miał pecha, albo ja szczęście, bo moje robią 900 na cl4 @ 2,3v

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...