Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

różnica w ROPs i TMUs jest bardzo duża na korzyść nv, od razu widać że karty nie będą dla siebie żadną konkurencją

natomiast TDP w przypadku nv raczej nie będzie jakąs znaczną przeszkodą, jeśli ktoś będzia chciał mieć na prawdę mocną grafę to takie rzeczy jak TDP to drugorzędna sprawa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jeśli karty te pobiją Geforca 9800GTX, karty ati zostaną najlepszym wyborem pod względem cena/wydajność (Oczywiscie jeżeli nie będzie spadku wydajności w AA, oraz ceny Geforca nie spadną)

 

ps. Geforce 8800GTS ostro spadł cenowo? Bo jak tak to może sie skuszę, bo szczerze mówiąc nie wiadomo jak z tymi radkami będzie, jeszcze miesiąc do premiery.

Edytowane przez ziarko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeden ;P premiera gt200 przesunieta na 17, no i zapomniales o gx2 ;)

To nie jest różnica 1 dzień czy 2, ważne że w ogóle nie wydają jej po gt200.

gx2 jak to z kartami dwórdzeniwymi, raz lepiej, a raz gorzej co wykazały testy, stery do dwórdzeniowca nVidii są jeszcze gorzej skopane, niż catalisty 8.1 dla 3870x2. Widziałem testy i spadki gorsze, niż focus pokazał na catalistach 8.1 i 8.2 w radeonach.

różnica w ROPs i TMUs jest bardzo duża na korzyść nv, od razu widać że karty nie będą dla siebie żadną konkurencją

natomiast TDP w przypadku nv raczej nie będzie jakąs znaczną przeszkodą, jeśli ktoś będzia chciał mieć na prawdę mocną grafę to takie rzeczy jak TDP to drugorzędna sprawa ;)

Nikogo nie powstrzyma TDP na wyższym poziomie? Może jednak, jak dojdzie wymiana zasilacza, wymiana chłodzenia na jakieś ciche 150zł lub nawet wodne 500zł+... ;)

Oczywiście naprawdę napalonych entuzjastów i to nie powstrzyma, zniosą nawet hałas byle tylko grafika była jeszcze lepsza.

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest różnica 1 dzień czy 2, ważne że w ogóle nie wydają jej po gt200.

ale powiedz mi jakie ma to znaczenie? przeciez to nie ten segment cenowy i wydajnosciowy. imho wszycy i tak czekaja na gt200 bo to bedzie konkret.

 

Nikogo nie powstrzyma TDP na wyższym poziomie? Może jednak, jak dojdzie wymiana zasilacza, wymiana chłodzenia na jakieś ciche 150zł lub nawet wodne 500zł+... ;)

no chyba lepiej miec jedna karte z wyzszym TDP, niz 2 lub nawet 3 z sumarycznie podobnym lub nawet wyzszym TDP, aby uzyskac zblizona wydajnosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikogo nie powstrzyma TDP na wyższym poziomie? Może jednak, jak dojdzie wymiana zasilacza, wymiana chłodzenia na jakieś ciche 150zł lub nawet wodne 500zł+... ;)

Oczywiście naprawdę napalonych entuzjastów i to nie powstrzyma, zniosą nawet hałas byle tylko grafika była jeszcze lepsza.

Hmm, jak ktoś bierze kartę za 2k+ to pewnie ma już odpowiedni zasilacz (już teraz ludzie kupowali zasiłki po 1KW, a słabsze też na pewno dadzą radę ;) ) a nawet jakby nie miał, to czy to będzie jakaś przeszkoda? Wątpie....

A chłodzenie? Nie wszystkim przeszkadza hałas :D a 150zł przy cenie karty jak ktoś chce ciszy nie jest jakąś tragedią.

To nie jest różnica 1 dzień czy 2, ważne że w ogóle nie wydają jej po gt200.

A jakie to ma znaczenie?? więcej przez to się sprzeda Radków :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie tylko ciekawi jak mają zamiar chłodzić te GPU jeżeli tak dużo mocy pobiera to równie dużo musi oddać.

Co do ATI raczej przeskoczy 9800gtx ale nie dorówna gt200-to jest zadanie dla r870. Co do tej tabelki warto zwrócić uwagę na podniesione takty shaderów hd4xxx w stosunku do 3xxx. Których według kogoś nie pamiętam kogo nie da sie podnieść ze względu na ich złożoność- jak widać da się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... warto zwrócić uwagę na podniesione takty shaderów hd4xxx w stosunku do 3xxx. Których według kogoś nie pamiętam kogo nie da sie podnieść ze względu na ich złożoność- jak widać da się.

chodzilo o to, ze nie da sie podniesc taktowania do wartosci jakie ma NV ( 1688 MHz )

a zmiana jaka jest u ATI ( duza ) wynika z porzucenia synchronicznego taktowania wszystkich elementow zawartych w rdzeniu

 

TDP radka 2900 nie znam

za to pamietam, ze potrafil pociagnac nawet 260W

Edytowane przez quo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos pamięta dla porównania jakie TDP ma/miał 2900XT?

Dołączona grafika

Jak widać na tabelce (prosze sie nie smiać, zostala ona wydupcona w pajncjie) 16x2

 

ps. Jak mi niektore klawisze nie dzialaja da sie cos zrobic? mam namysli rozkrecic i docisnac lub cos podobnego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widać na tabelce (prosze sie nie smiać, zostala ona wydupcona w pajncjie) 16x2

 

ps. Jak mi niektore klawisze nie dzialaja da sie cos zrobic? mam namysli rozkrecic i docisnac lub cos podobnego?

Prawie 2* więcej tranzystorów i jeszcze proces technologiczny 65nm w porównaniu do 55mm. ATI powinno być po prostu dużo tańsze od nVidii przy takich dysproporcjach. Koszt wykonania GT200 będzie wg mnie 10 krotnie wyższy od rv770xt, to taki strzał, może 8 a może 12 ale więcej odpadów bo większy krzem, mniej procesorów z jednej wafla krzemowego, droższe wszystko i chłodzenie też. To musi kosztować dużo więcej.

@Sulaco, jak widzisz ATI nie ma się wcale tak źle jak byś przypuszczał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, ale przepustowość pamięci >200GB/s pewnie jest na wyrost do tych GPU ;) zresztą pewnie jakby sama szyna 512-bit była za mało dla GT2X0 to nVidia zapewne postawiłaby też na GDDR5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciągle piszecie że Ati lub nV lepsze lub gorsze a prawda jest taka jak z programami i prockami. W przypadku większości gier na początku widzimy piękny znaczk nVidii i od razu wiadomo kto "pomagał" programistom tej gry w jej optymalizacji i dlaczego karty "zielonych" najczęściej w takich grach są lepsze a ich sterowniki lepiej dopracowane.

Oczywiście zaraz mi ktoś powie że nV lepsza technologicznie.

 

Może i tak ale co by było gdyby zieloni nie dokładali do "optymalizacji" tytułów na ich karty - bo chyba nikt nie jest tak naiwny żeby wierzyć że producenci gier wklejają logo nV za darmo?

Wtedy tak naprawdę można byłoby pisać o równej walce między ATI i nV w grach.

I póki to się nie zmieni to dyskusje co jest lepsze będą zawsze nie do końca zgodne z prawdą.

 

A jeśli się mylę to dlaczego nV nie wygrywa we wszystkich grach skoro jak piszą jej fani jest "lepsza"?

Edytowane przez Piotrek78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak będę zmieniał sprzęt, mój już najnowszy nie jest. To wezmę ATI, ponieważ jakość filmów jest lepsza i cena jest mniejsza. No i jeszcze jedno chipsety intela mają supprot CrossFire a nie SLI. I tu nv bardzo źle postąpiła nie dając intelowi patentów na SLI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i tez kosztuje - 350 vs >600$. ale zapewne dostaniemy przynajmniej 2x wieksza wydajnosc.

Ostatnie wieści, szczegóły w temacie na pclabie który też czytasz, więc nie wiem, czemu nie wiesz?

770XT 240-250$ 770Pro 199$.

Pięknie! Za tą cenę to mogą mieć wydajność w okolicach G94 i tak się będą sprzedawać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość RBEJ

Ostatnie wieści, szczegóły w temacie na pclabie który też czytasz, więc nie wiem, czemu nie wiesz?

770XT 240-250$ 770Pro 199$.

Pięknie! Za tą cenę to mogą mieć wydajność w okolicach G94 i tak się będą sprzedawać.

Od kiedy to PCLab jest niezawodnym źródłem informacji??. Przestańcie się podniecać plotkami bo Wam żyłka pęknie.

Edytowane przez RBEJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie wieści, szczegóły w temacie na pclabie który też czytasz, więc nie wiem, czemu nie wiesz?

770XT 240-250$ 770Pro 199$.

a niech sobie i kosztuje 50$. gt200 nie jest targetem dla rv770. tutaj bedzie istotna cena g92/b

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a niech sobie i kosztuje 50$. gt200 nie jest targetem dla rv770. tutaj bedzie istotna cena g92/b

Poniekąd jest bo to najmocniejsza konkurencyjna karta i jakaś część klientów wybierze tańsze i mniej wydajne rozwiązanie jeżeli cena GT200 za bardzo się oddali do góry, tym bardziej, że na dzień obecny rv770 powinna starczyć do wszystkich gier w natywnej 19" i 22" monitorów, a w natywnej 24" monitorów też do większości, natomiast taniej może być kupić na określony czas tą kartę a jak pojawią się gry przekraczające jej możliwości to wtedy dopiero sprzedać i wymienić na coś mocniejszego, cichszego chłodniejszego i mniej prądu zużywającego może R870?

Nie zapominajmy o stałej przewadze ATI w TVout i jakości kolorów. Nie każdy chce tylko najmocniejszą kartę, liczą się też inne czynniki.

Od kiedy to PCLab jest niezawodnym źródłem informacji??. Przestańcie się podniecać plotkami bo Wam żyłka pęknie.

Niestety, ale na pclabie temat jest znacznie bogatszy w informacje. Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poniekąd jest bo to najmocniejsza konkurencyjna karta i jakaś część klientów wybierze tańsze i mniej wydajne rozwiązanie jeżeli cena GT200 za bardzo się oddali do góry,

a nv nie ma juz nic w ofercie oprocz gt200??? wbij sobie do glowy - gtx200 NIE JEST kierowany do ludzi zaintersowanych karta w przedziale do 300$. w tym porzedziale nv ma nadal g92

 

Nie zapominajmy o stałej przewadze ATI w TVout i jakości kolorów. Nie każdy chce tylko najmocniejszą kartę, liczą się też inne czynniki.

tak wiem. kolor laminatu i konkretne logo na pudle ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak wiem. kolor laminatu i konkretne logo na pudle ;)

Kup sobie za 58zł 3450 sapphire, włącz TVOut i porównaj jego jakość do twoich kart nVidii, porównaj też kolory twoich kart i tej skromnej bardzo taniej ATI w łądnym filmie na przykład Gdzie jest Nemo (oglądałem z synem ostatnio :D)

Potem pomyśl, pomyśl dwa razy zanim znów będziesz twierdził, że nie ma różnicy. Dla części klientów to będzie wystarczający powód by wybrać ATI, reszta może się kierować ceną, i stosunkiem cena wydajność, część niestety pójdzie za marketinkowcami co by nie wybrali znając życie nie będzie dopasowane do ich potrzeb.

Tak jak widzisz ATI naciska na nV, nie ma top karty, będzie ją miało 1 dzień :D ale za to nV musi obniżać ceny zarówno G92 G94 jak i wyznaczyć na niskim poziomie ceny GT200. POdziekuj ATI bo nie by ło by Cię stać na nV jak by nie oni :D

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potem pomyśl, pomyśl dwa razy zanim znów będziesz twierdził, że nie ma różnicy.

a gdzie napisalem, ze nia ma? zawsze jakas jest :) mnie osobiscie malo obchodzi tvout, bo od tego mam play/rec stacjonarny. dla mnie karta graficzna, ma sluzyc do grania.

 

Dla części klientów to będzie wystarczający powód by wybrać ATI, reszta może się kierować ceną, i stosunkiem cena wydajność, część niestety pójdzie za marketinkowcami co by nie wybrali znając życie nie będzie dopasowane do ich potrzeb.

ale gdzie ja napisalem, ze ati to zly wybor? ze lepiej nv? fobie jakas masz czy co? to Ty ciagle probujsze udawadniac, jakie to rv770 swietne, i ze tanie, i ze w ogole wszyscy beda kupowac jak bulki, a gt200 to w sumie nie wiadomo dla kogo. daj sobie na wstrzymanie

 

Tak jak widzisz ATI naciska na nV, nie ma top karty, będzie ją miało 1 dzień :D ale za to nV musi obniżać ceny zarówno G92 G94 jak i wyznaczyć na niskim poziomie ceny GT200. POdziekuj ATI bo nie by ło by Cię stać na nV jak by nie oni :D

:lol2: no faktycznie. oltarzyk ati w domu zaloze w podziece za ceny nv :D g... mnie obchodza ceny kart graficznych - stac mnie na to co spelnia moje oczekwiania - swietnie, kupuje, a jezeli nie - to nie. nie mam z tym, zadnego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a gdzie napisalem, ze nia ma? zawsze jakas jest :) mnie osobiscie malo obchodzi tvout, bo od tego mam play/rec stacjonarny. dla mnie karta graficzna, ma sluzyc do grania.

No to dla Ciebie to nie jest zaleta, dla mnie też nie bo nie mam TV :D komp mi zżera i tak za dużo czasu, ale dla wielu użytkowników jest.

ale gdzie ja napisalem, ze ati to zly wybor? ze lepiej nv? fobie jakas masz czy co? to Ty ciagle probujsze udawadniac, jakie to rv770 swietne, i ze tanie, i ze w ogole wszyscy beda kupowac jak bulki, a gt200 to w sumie nie wiadomo dla kogo. daj sobie na wstrzymanie

Cały czas piszesz, że ATI jest be, a nV to jest jedyny możliwy wybór.

Nie twierdzę, że ATI ma kupować każdy, po prostu znajdą się także osoby, którym te karty bardziej będą odpowiadały niż nV.

:lol2: no faktycznie. oltarzyk ati w domu zaloze w podziece za ceny nv :D g... mnie obchodza ceny kart graficznych - stac mnie na to co spelnia moje oczekwiania - swietnie, kupuje, a jezeli nie - to nie. nie mam z tym, zadnego problemu.

Bardzo się cieszę, że Cię stać, ale nie kupił byś prędko GT200 jak by konkurencja ATI nie wymogła na nV jej wprowadzenia do produkcji. Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak duzo piszecie, ze ATI ma duzo lepsza jakosc jesli chodzi o TVOUT, ale nikt nie podal zadnych testow z internetu. No wiec? ;p

 

Hmm nie wiem jak to jest z topowymi kartami, ale na starym kompie miałem nv 7300gt i muszę obraz tam z tvout to

jedna wielka kupa(paski jakieś na tv, coś jakby poświata, itp.)

 

Obecnie kupiłem ati 3450(czekam na 3870) i tu obraz na tv klarowny. Wszystko ok(brak pasków, żadnej poświaty)

 

Nie twierdzę, że nv nic z tym nie zrobiło w nowych kartach(oby zrobili), ale do tej pory różnica była widoczna gołym okiem(powiem więcej: była naprawdę spora)

 

A testy? Ja takich nie szukałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak duzo piszecie, ze ATI ma duzo lepsza jakosc jesli chodzi o TVOUT, ale nikt nie podal zadnych testow z internetu. No wiec? ;p

A co mam testowac jak oglądam to na codzień? Piszemy swoje spostrzeżenia.

Najwidoczniej nie miałeś dwóch kart w tym samym czasie do porównania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...