Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj wymieniłem płyte z DFI P35-T2R na DFI X38-T2R aby mieć pełną obsługe CF

Zrobiłem porównanie w 3DM 06, wyszło to tak:

 

E8400@4GHz | 4x1GB GD PRO@1068MHz | 2xRadeon 4850@670/1100

 

DFI P35-T2R:

Dołączona grafika

 

 

DFI X38-T2R:

Dołączona grafika

 

 

Jestem zadowolony z wyniku. Teraz tylko trzeba oswoić DFI przy wyższych taktach :)

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam takie pytanie gdy bym kupował 4870 w CF to biorac pod uwage ze mam płyte obslugujaca CF ale tylko jako x8, czy duzo bym stracił wzgledem GTX280, czy jest sens kupowania 2x4870 jezeli i tak płyta mnie ograniczy, ok 15% straty wzgledem pełnowartosciowego CF, ale moze i tak bylo by wydajniej niz jedna GTX280, co myslicie?

A ile byś musiał dopłacić, aby sprzedać na allegro swoja płytę i kupić z obsługą 2*16? Wtedy masz pełne CF dla 4870 i nie ma mocniejszego sprzętu poza 4 takimi :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja dopiłowywanka na sekcję.To tymczasowe -po niedzieli założę lepsze na kołki(śruby) i z pastą zamiast taśmy.Ale i to spełnia pięknie swoje zadanie mimo niewątpliwego braku urody :wink: .Po lekkim nawiewie nie ma kłopotów z kartą(w tym z sekcją).Zobaczymy jak to wyjdzie po 1.4v lub więcej(obecnie 1.21v w/g miernika).

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się się, że cena może wielu zainteresować, żeby mogli łatwiej sobie przeliczyć stosunek cena/jakość...

OK, koniec offtopu z mojej strony...

 

A teraz pytanie do posiadaczy 4870:

Jak głośne w stresie jest chłodzenie na tej karcie? Czy, ktoś ma porównanie czy jest głośniejsze/cichsze od tego na 2900xt?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Janek daje ci słowo że w stresie nie ma różnicy ,cisza w porównaniu do 2900 xt zmieniaj ,ja jestem mile zaskoczony .

Stery nic nie przycinają jak na początku w 2900xt jeszcze raz polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kupować Accelero S1 rev.2 to kupować z firmowym Turbo Modułem, czy może kupować jakiś inny wentylator?

Z modułem dostaję 2 wiatraczki 80mm, firmowe, i zapewne ciche, i to za 25zł (mniejwięcej).

Lepiej zatem 2x80 czy jednego 120mm walnąć? Oczywiście nie jestem zwolennikiem hałasu, ale też nie degustatorem ciszy, więc mi to obojętne.

I jak to wygląda z sekcją zasilania? Dostaje się jakieś radiatorki do tego, czy najlepiej nie zdejmować tej firmowej, czy może wypada dorobić samemu? (to nie będzie trudne)

No i czy poda mi ktoś wysokość całego zestawu? Bo poszczególne wymiary mi nic nie mówią? ;S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile byś musiał dopłacić, aby sprzedać na allegro swoja płytę i kupić z obsługą 2*16? Wtedy masz pełne CF dla 4870 i nie ma mocniejszego sprzętu poza 4 takimi :D

Tak przemawia osoba nie mająca styczności z CF.Chłopie nie jest tak różowo jak mówią.Przeglądnij sobie a będzie jeszcze trochę tytułów.Jak stery od X2 w CF nic nie pomogą to robie zjazd narazie się cieszę za za dwie tylko 300$ zapłaciłem.

http://forum.pclab.pl/t383469.html

Edytowane przez Maxforce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra porobiłem kilka testów i mam pytanko :blink:

 

Jak tam u Was z wynikami w Vantage i 3DMark06 ?? Chodzi oczywiście o CF 48xx ??

 

U mnie na tym co w podpisie :

 

STOCK P11651

680/1100 P12229

 

Oraz 3DMark06

 

STOCK 19150

680/1100 19550

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przymierzam sie do kupna 4850 i mam kilka pytan..

1. Jak wyglada sprawa z athlonem x2 pod ta grafe, czy bedzie on ograniczal 4850? Brisbane G2 4200 @ 2,7 aktualnie, po zmianie zasilki ( ~4-5 letni Megabajt 350 W :D ) sproboje podciagnac jeszcze ale czuje ze bedzie to max 2,8 ghz jako ze mobo nie pozwala mi podciagnac vcore... Pytanie do kogos kto mial okazje przetestowac mocna grafe na x2 i c2d.

2. Co do tego palita z zmienionym pcb - sadzicie ze bedzie on mocniejszy od referentow? Oplaca sie na niego czekac? Kiedy mozna sie spodziewac jego wydania i jaka mogla by byc jego cena?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przymierzam sie do kupna 4850 i mam kilka pytan..

1. Jak wyglada sprawa z athlonem x2 pod ta grafe, czy bedzie on ograniczal 4850? Pytanie do kogos kto mial okazje przetestowac mocna grafe na x2 i c2d.

To do mnie w miarę trafnie -88gt na X2 3.0 i C2D 3.0(testy z ciekawości) i obecnie 3.456.Różnica bardzo duża i choć lubiłem AMD to...już nie lubię :wink: Zegar w zegar ograniczało 88GT znacznie, a co dopiero 4850....Połączenie nieudane moim zdaniem.

2. Co do tego palita z zmienionym pcb - sadzicie ze bedzie on mocniejszy od referentow? Oplaca sie na niego czekac? Kiedy mozna sie spodziewac jego wydania i jaka mogla by byc jego cena?

Mocniejszy?Wątpię...Chyba ,że jakieś Samsungi nań wrzucą ale też nie dadzą cudnego kopa ,a mogą się słabiej kręcić na danej sztuce.Co do GPU to voltów mogą dodać...jak my sami dodajemy na refach :razz: .A może być tak ,że niereferent im nie wyjdzie i tyle -po prostu go spitolą.Nie byłby to pierwszy przypadek w historii IT.Czekać czy warto?Zależy na ile lat życia masz "widoki" :wink: .Ja wolę grać niż czekać -można ale nie za długo.Bo znam takich ,że co kupią to znów czekają.Co do ceny powróżę.430?Za dużo?No to 400...Pasuje? :wink: Spoko -ale jaka będzie to się zobaczy jak...będzie.

Z ta zasiłką to Ci powiem ,że ...twardziel jesteś :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To lipa troche bo na wymiane proca sie za szybko nie szykuje, zreszta, ma jakies 4 miechy... No nic, kupie i zobacze jak bedzie dzialac ;)

 

Z ta zasiłką to Ci powiem ,że ...twardziel jesteś :rolleyes:

Ojj ta zasilka to jeszcze z czasow Athlona XP ;p przeciagnela gf3ti gf4ti i teraz ciagnie 6600 ;)

 

A ta roznica to w grach ofc taka duza rozumiem? ;)

Edytowane przez Orelord

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra porobiłem kilka testów i mam pytanko :blink:

 

Jak tam u Was z wynikami w Vantage i 3DMark06 ?? Chodzi oczywiście o CF 48xx ??

U mnie na tym co w podpisie :

STOCK P11651

680/1100 P12229

 

Oraz 3DMark06

STOCK 19150

680/1100 19550

U mnie 2x 4870 na default , Vista 64 , 8.7 fix , reszta jak w sigu:

 

3dmark06: prawie 20k (single: 15.800)

Vantage: P12k

 

<_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra porobiłem kilka testów i mam pytanko :blink:

 

Jak tam u Was z wynikami w Vantage i 3DMark06 ?? Chodzi oczywiście o CF 48xx ??

 

U mnie na tym co w podpisie :

 

STOCK P11651

680/1100 P12229

 

Oraz 3DMark06

 

STOCK 19150

680/1100 19550

Ja lookałem 3DM 06, spójż na moj ostatni post na poprzedniej stronie :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra porobiłem kilka testów i mam pytanko :blink:

 

Jak tam u Was z wynikami w Vantage i 3DMark06 ?? Chodzi oczywiście o CF 48xx ??

 

U mnie na tym co w podpisie :

 

STOCK P11651

680/1100 P12229

 

Oraz 3DMark06

 

STOCK 19150

680/1100 19550

Zaposdaj link do compare szczególnie do Vantage bo mimo że to Quad@3.6 to wynik w CF nie realny przy tych taktach.

P12617

4212Mhz

860/1135mhz

http://service.futuremark.com/compare?3dmv=199406

Edytowane przez Maxforce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko mam takie. Od 2 dni przy włączaniu kompa mi się coś dzieje z moim radkiem. W momencie gdy ładuje się windows, tuż po tym jak znika pasek słyszę takie wyraźne KLIK i czerwone diody 1 raz mrugają na radku. Czy wy też tak macie??? Wcześniej tego nie słyszałem. Chłodzenie zmienione na s1 z modułem turbo. Kurcze mam nadzieję, że to normalne, bo jak zdejmowałem radiator to 1 ze śrubek uszkodziłem przy backplate i może być po gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jakieś wydajniejsze chłodzenie od S1? na radka 4870.

 

nie powiedzialbym ze bedzie lepsze wlasnie na radku. Dlaczego bo jest male. Co z tego ze rdzen bedzie mial troche mniej stopni w stosunku do s1 jak HR-03 gt pokrywa raptem 3/4 karty a nie cala jak S1. Juz pare razy bylo to poruszane nie jest problemem temp. rdzenie bo jego da sie schlodzic tylko wlasnie sekcji zasilania. I na accelero mozesz zrobic kombinacje 2x120mm lub 1x120 mm i 1x80mm (wiejaca bezposrednio wlasnie na sekcje). Sprobuj to samo zrobic z HR-03 GT. Nie mowie ze TR jest zlym chlodzeniem, poprostu S1 jest praktyczniejsze i lepsze akurat do HD48X0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...A ta roznica to w grach ofc taka duza rozumiem? ;)

Nie w WORD'zie jak się domyślam ;)

 

Jak ci zasiłka spali kompa to będziesz dopiero żałował kasy. Radze zmienić zanim będzie za późno i to najlepiej przed zakupem grafy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...