Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchaj nie przemawia do mnie twój test i tyle - każde nawet najmniejsze uszkodzenie może powodować jakieś tam nieoczekiwane działanie karty przez co wynik może nie być miarodajny - zrób inaczej - zrób test na gtxie z walniętymi pamięciami jak w przypadku ati i będziemy rozmawiać...

 

Mam "Gigabyte" i w cale nie narzekam, niedługo założę na niego Accelero i wtedy będzie miodzio - cisza & wydajność :]

 

Czekam na nowe sterowniki - te o których ktoś tu wspominał, mam nadzieje, że one dadzą kopa naszym ATI :)

 

I tak Apropos to nie jestem żadnym fanobojem... miałem 8800GT też bardzo dobra karcioszka , nadarzyła się okazja zmiany z niewielką dopłatą ( 50zł ) więc zmieniłem na ATI... jak będzie okazja zmienię też na coś z Nvidii :]

Edytowane przez $kubi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Słuchaj nie przemawia do mnie twój test i tyle - każde nawet najmniejsze uszkodzenie może powodować jakieś tam nieoczekiwane działanie karty przez co wynik może nie być miarodajny - zrób inaczej - zrób test na gtxie z walniętymi pamięciami jak w przypadku ati i będziemy rozmawiać...

Ty masz ATI , odpal sobie ta sama gre w tym samym miejscu z tymi samymi detalami sterownikow jak i detalach samej gry. Mamy podobne proce , nie bedzie to problemem bo to miejsce , gdzie nic sie nie dzieje jesli wybijesz zaloge.

 

 

Czekam na nowe sterowniki - te o których ktoś tu wspominał, mam nadzieje, że one dadzą kopa naszym ATI :)

Ciekawe , ATI posiada tajemnicza zdolnosc podwyzszania wydajnosci samymi sterami... Gdy nV wpuszcza 216C tak ATI daje lepsze stery , ktore maja znowu pobic nV...

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlatego, ze nie umiesz tego zrobic, czy po prostu kabel dvi puszcza tylko obraz? naprawde nikt nie probowal podpinac grafy do telewizora przez dvi => hdmi? :x zalezy mi na szybkiej odpowiedzi, bo nie wiem czy mam anulowac zamowienie i brac cos innego...

 

Poczytaj w Googlach- sa opinie, ze dzwiek nie pojdzie przez HDMI, ze nalezy go puscic przez komputerowe glosniki lub osobnym kablem do tunera itd. Moze sie myle ale jesli od tego zalezy Twoja decyzja to sprawdz dokladnie. Tutaj takze ludzie moga sie mylic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótkie pytanko do użytkowników 4850 512 zalman od gigabyte'a,ile idzie Wam rdzeń a ile pamięci,bo u mnie rdzeń kręci się niesamowicie ale pamięci prawie stoją w miejscu.

 

Wskazania tego gigabytowego GamerHud pokazują mi 1,19v na rdzeniu a zarazem max tamtej skali,na początku myślałem że to ściema ale jak zacząłem ruszać rdzeń to po ok 5h testowania wyszło na to że karta spokojnie pracuje w gierkach,markach bez artów na ok 765Mhz ale za to pamięci nie pójdą wyżej niż 2150.

Zmniejszyłem rdzeń do 750 i zapętliłem marka,po 6 h nie było niczego niepokojącego.

 

Jak się domyślam to sekcja zasilająca nie wyrabia podawać jednocześnie napięcia na rdzeń i pamiątki,a teraz pytanko jakie jest vgpu referenta?

 

W tym GamerHud jest możliwość podniesienia vmem,ktoś próbował,bo niby można podnieść o 0.1v a to całkiem sporo,tylko czy jest sens na 1ns pamiątkach które i tak już pracują ponad swoją specyfikację dając powiedzmy te 2150 i waląc arty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj w Googlach- sa opinie, ze dzwiek nie pojdzie przez HDMI, ze nalezy go puscic przez komputerowe glosniki lub osobnym kablem do tunera itd. Moze sie myle ale jesli od tego zalezy Twoja decyzja to sprawdz dokladnie. Tutaj takze ludzie moga sie mylic.

Napisałem wyżej, że działa, ale widocznie do kogoś to nie dociera...

Edytowane przez OCM4n14k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OCM4n14k -

 

Odpowiedziales po pieciu postach bez cytowania- nie zauwazylem tego bo nie czytam tej niekonczacej sie powiesci ktore karty lepsze- zielone czy czerwone. A wiec sprawa wyjasniona.

Edytowane przez frencci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co ogarnialem to teoretycznie specyfikacja dvi nie przewiduje dzwieku, ale ati zrobilo przejsciowke, ktora wykorzystuje jakies wolne kanaly w kablu ;) takze nie dziala ludziom, ktorzy nie maja przejsciowki dvi => hdmi by ati ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja właśnie taką przejściówkę dostałem z Gigabytem swoim ... w takim razie zakładając, że kupie taki oto kabel:

http://allegro.pl/item490775359_hdmi_hdmi_..._priorytet.html

 

I podłączę tv hdmi z hd4850 przez przejściowke od ati bede mial dzwiek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Zwykle pierwsze sterowniki po wydaniu generacji kart poprawiają wydajność, reszta zawiera jedynie optymalizacje do popularnego softu, jak np. Vantage w którym wynik sporo się podnosi co miesiąc.

Radek u mnie smigal na 8.10

 

Jak zacznę grać w Crysisa i go ściągnę wtedy zrobię coś takiego...

Warhead. Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Mam pytanie.

Planuję wymienić chłodzenie mojego 4850 na AC Accelero s1 rev.2.

Do smarowania rdzenia użyję pasty CL Liquid Pro ( http://www.komputronik.pl/Wentylatory_/_mo...pelny,id,25744/ ). No wlaśnie. Jak wiadomo pasta ta nie nadaje się do powierzchni wykonanych z aluminium. I tutaj moje pytanie - czym osłoniony jest rdzeń mojej karty ? Właściwie to jestem przekonany, że nie jest to aluminium, ale jak wiadomo - strzeżonego Pan Bóg strzeże ;p

Czekam zatem na odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

@ Firekage. Jak chcesz porównanie, to jutro mogę cyknąć GTX+ vs 4870. Podaj tytuły gier.

 

Jesli chcesz sprawdzac 4870 to nie z GTX+ , a z GTX260.

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Dlaczego? Skoro podkręcony 4850 jest wydajny tak samo jak 4870 to wystarczy podkręcić GTX+..., teoretycznie wychodzi na to samo.

Teoretycznie to mozemy sobie rozne rozwazania brac pod uwage , nie interesuje mnie taki test , jesli krecic to 4850 i GTX+ . a nie GTX+ i 4870 , to jest bezsens. Jakie masz defowe takty 4850 , a jakie na 4870 ? Roznica jest znaczna. Jesli chcesz sprawdzac grafike za 900 to z jej cenowym odopwiednikiem , a nie przez oc. To tak jakbys E8400 chcial zegar w zegar sprawdzac z PDC , bezsens.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumiałeś mnie? 4870 ma być na def, a GTX+ po OC... Czytaj z uwagą, podkręcony 4850 będzie tak samo wydajny jak 4870 więc GTX+ po OC powinien "teoretycznie" być wydajniejszy od 4870 patrząc na to co wcześniej mówiłeś. Nie zaprzeczaj tylko bo wciągasz się w pętle i przeczysz sobie...

 

To juz lepiej zrobic na 4870 underclocking do poziomu 4850 niz krecic gtx+ do takiego porownania.

Też tak można, ale wtedy zapewne szanowny Firekage stwierdzi, że pamięci dały 4870 kopa bo QDR przy taktach z 4850 byłyby raczej nieco słabsze od GDDR3 więc nie można ich aż tak underclockować.

Edytowane przez OCM4n14k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nawiaze jeszcze do tematu przejsciowek. ;] Wraz z karta (Sonic HD4850) niestety nie mialem przejsciowki DVI -> HDMI w zestawie. Zatem mam pytanie. W jaka przejsciowke sie zaopatrzyc by przeslany byl na 100% obraz wraz z dzwiekiem po kablu HDMI?

Dziekuje za uwage. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja właśnie taką przejściówkę dostałem z Gigabytem swoim ... w takim razie zakładając, że kupie taki oto kabel:

http://allegro.pl/item490775359_hdmi_hdmi_..._priorytet.html

 

I podłączę tv hdmi z hd4850 przez przejściowke od ati bede mial dzwiek?

z tego co wyczytalem to tak ;) jutro powinna dojsc do mnie zamowiona grafa, takze jezeli uda mi sie na miejscu dorwac jakis w miare dobry kabel hdmi 10m to dam znac jak to wyglada w praktyce ;)

 

Co do kabla z linku ktory podales to wyglada na marny ;) na tym nie ma co oszczedzac i imho warto doplacic kilka zl do czegos lepszczego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumiałeś mnie? 4870 ma być na def, a GTX+ po OC... Czytaj z uwagą, podkręcony 4850 będzie tak samo wydajny jak 4870 więc GTX+ po OC powinien być wydajniejszy od 4870 patrząc na to co wcześniej mówiłeś. Nie zaprzeczaj tylko bo wciągasz się w pętle i przeczysz sobie...

A co za tym idzie bedzie rowniez tak samo wydajny jak GTX260+, czasem 280

Idac dalej obecne jedno-chipowe high-end'y od Ati i NV oferuje wydajnosc nizsza od dwulatka 8800Ultra, natomiast mniej sie grzeja...

Bez sensu

Edytowane przez trymek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co za tym idzie bedzie rowniez tak samo wydajny jak GTX260+, czasem 280

Idac dalej obecne jedno-chipowe high-end'y od Ati i NV oferuje wydajnosc nizsza od dwulatka 8800Ultra, natomiast mniej sie grzeja...

Bez sensu

W jakim Ty świecie cie żyjesz ? :D 8800Ultra pozera Tez GTX260 w taki razie ? :damage_wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jakim Ty świecie cie żyjesz ? :D 8800Ultra pozera Tez GTX260 w taki razie ? :damage_wall:

Jakies problemy ze rozumieniem slowa czytanego?? :lol2:

 

 

 

 

 

AMD sprzedało 2 miliony kart z RV770

Firma AMD poinformowała, że do odbiorców trafiło już 2 miliony kart graficznych z układami RV770. Wynik ten został osiągnięty w 5 miesięcy od momentu rozpoczęcia sprzedaży pod koniec czerwca pierwszych kart z RV770, co oznacza, że średnia sprzedaż w tym okresie kształtowała się na poziomie 400 tysięcy egzemplarzy miesięcznie, co biorąc pod uwagę, że trzeci wakacyjny kwartał nie jest najlepszym okresem dla sprzedawców, budzi jeszcze większe uznanie. Rezultat AMD jest bliski temu, jaki Nvidia odnotowała od października 2007 roku do lutego 2008, kiedy to w okresie 4 miesięcy udało się jej sprzedać 2 miliony kart z układami G92, a sprzedaż dodatkowo napędzana była gorącym okresem przedświątecznym. Wysoki poziom sprzedaż karty AMD ma swoje odbicie w udziale w rynku, który zgodnie z informacjami sprzed 2 tygodni wzrósł pod koniec trzeciego kwartału do 40.7%, natomiast w segmencie wydajnych kart dla komputerów stacjonarnych przekroczył 50%.

zrodlo: Twojepc.pl

Edytowane przez trymek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Próbował już ktoś pencil moda na niereferencyjnym Asusie 4850 ??

 

Na XS piszą że wystarczy połączyć te 2 punkty ołówkiem.

 

Dołączona grafika

 

Chwilowo nie mam miernika :) ale jak tylko znajomy odda to sprawdzę to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co wyczytalem to tak ;) jutro powinna dojsc do mnie zamowiona grafa, takze jezeli uda mi sie na miejscu dorwac jakis w miare dobry kabel hdmi 10m to dam znac jak to wyglada w praktyce ;)

e jednak nie dam znac tak szybko ;) przejsciowke oczywiscie po drodze ktos pod****il (wnioskuje po rozerwanym woreczku, chyba, ze nie byla pakowana razem z kabelkami svideo)... juz dzwonilem do sklepu i maja doslac poleconym ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...