Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

czy komuś z szanownego grona udało się zapanować nad obrotami wentylatora w 4850 TOXIC od Sapphire ?

ATT oraz RT nie radzą sobie z tym, dodam iż karta ma 3 kable od wentyla.

aż musialem obudowę zamknąć, a i tak nie wiele to daje przy tych 1750RPM :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zapanowałem nad swoim wentylatorem i założyłem blok WC :) stary dobry Swiftech MCW60 świetnie pasuje jak i do poprzednich kart.

Przy okazji świetna sprawa przy blokach single - w matrix można zostawić fabryczny radiator na pamięciach i nie trzeba dodatkowo kombinować.

Na sekcji zasilania przykleiłem małe wąskie radiatory (tez swiftech) które nie pokrywają w całości mosfetów a w co najwyżej 50% bo przykleiłem je pojedyńczo po środku mosfetów wzdłóż ich ułożenia. Na dole obudowy lekko powiewa w strone karty 12cm wentylator.

Wszystkie temp na pulpicie spadły o kilkadziesiąt stopni do:

GPU 33

Mem 44

PWM 39

3D jeszcze nie sprawdzałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ten matrix to masakra jest! Po zwodowaniu mam 800/1050 czyli suwak GPU na max!!!

Pamięci nie sa juz takie skore ale te 1050 (2100 efektywne) robia bez błędów. Próbowałem 1100 ale pojawiają sie małe czarne szachownice na ekranie a napięcia nie da się już zwiększyć.

 

Pograłem godzine w Batllefield2 i 40min w COD World at War. Żadnych błędów w wyswietlaniu grafiki czy zawieszeń.

Temp max jaka widziałem to 49st a przewaznie kolo 47st. Mem doszło 80st a PWM 69. Chyba poprawie ten nawiew na karte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

O , dzieks za info , ciekawilo mnie to czy beda czujniki VRM na nim bo ktos na PCL pisal , ze chyba w Glaciatorze nie mial ich w ogole :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ten matrix to masakra jest! Po zwodowaniu mam 800/1050 czyli suwak GPU na max!!!

Pamięci nie sa juz takie skore ale te 1050 (2100 efektywne) robia bez błędów. Próbowałem 1100 ale pojawiają sie małe czarne szachownice na ekranie a napięcia nie da się już zwiększyć.

 

Pograłem godzine w Batllefield2 i 40min w COD World at War. Żadnych błędów w wyswietlaniu grafiki czy zawieszeń.

Temp max jaka widziałem to 49st a przewaznie kolo 47st. Mem doszło 80st a PWM 69. Chyba poprawie ten nawiew na karte.

Moj najzwyklejszy w swiecie referencyjny asus dawal 1000/2500mhz a na codzien 900/2500 po zalozeniu cube pro+6cm wysokosci radiatory. Da sie zrobic pencilmoda na matrixie? Moj niestety odzeszedl i wlasnie sie zastanawiam czy nie doplacic do matrixa dla czarnego pcb. Ale brak pencilmoda by go skreslal od razu... :/ Edytowane przez Fog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy komuś z szanownego grona udało się zapanować nad obrotami wentylatora w 4850 TOXIC od Sapphire ?

ATT oraz RT nie radzą sobie z tym, dodam iż karta ma 3 kable od wentyla.

aż musialem obudowę zamknąć, a i tak nie wiele to daje przy tych 1750RPM :(

Kurde ja tez cos mam nie tak z tym Toxiciem 4870 co wyrwalismy z konkursu...dalem 25% (minimum) obroty rzedu 1500!!! a maximum (100%) 4500!! a na egieldzie pisalo ze karta do 500 obrotow zjezdza...no i nie dziala mi 2d/3d dzis reinstalne system (po gf ) bo maly syfilis i na czysto wszystko poinstaluje...ale karta imho sie za szybko cos kreci:D

ps. oc:

840/1190:D

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa pytanka

 

Czy przegrzewająca sie sekcja zasilania w Palit sonic HD4870 moze wywołać artefakty w postaci czerownych kropek,plamek podczas grania,ekranu w zielone szachownice,resetów monitora?

 

Czy Accelero S1 rev 2 i 2x120mm na full ,plus masa radiatorów na sekcji zasilania to knrwa za mało, czy może mam oddać na gwarancje?

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest możliwe ... np ja mam rozjeżdżająca się mobo i jak kręcę radka 4850 na 700/1200 to mam takie artefakty że hoho w tym również czerwone kropeczki a takowy radek spokojnie się do tylu kręci

Z ciekawości się zapytam czy sprawdzałeś na innym kompie OC tego radka ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.34V na GPU i 2.1V na pamięci

 

O pencil modzie nic nie wiem na matrixie ale nie jest to coś co mi spędza sen z powiek.

To aż tyle sie dopłaca :blink: ?? o niee za free można mieć większe napięcia 10 minut roboty:)) a do czarnego pcb nie będę dopłacać lepiej kupić cover u maniakalnego :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest możliwe ... np ja mam rozjeżdżająca się mobo i jak kręcę radka 4850 na 700/1200 to mam takie artefakty że hoho w tym również czerwone kropeczki a takowy radek spokojnie się do tylu kręci

No tyle że kuźwa u mnie jest na stock ustawieniach i nie ma prawa sie nic takiego dziać.martwię się tylko tym czy jak kolesie wykukają ze zmieniana byla pasta termo a byl sticker gwarancyjny(ktory nakleje od nowa oczywiscie:P

) to czy w ogole mi to uznają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym poradzić się kolegów w pewnej irytującej sprawie. Mam Radeona od MSI:

http://www.overclockersclub.com/reviews/msi_r4850/

Zainstalowane najnowsze sterowniki i catalysty (8.12) z amd.com. W zakładce Ati Overdrive mogę sobie lekko przekręcić kartę i tu zaczynają się schody...

 

Jak zmienię chociaż trochę taktowania fabryczne, to czasami (aby nie powiedzieć często) wyskakuje czarny ekran.

Po chwili wyświetla ekran w nienaturalnych kolorach i proporcjach (nienaturalnych -> beznadziejnych) i wywala komunikat, że sterownik ekranu ati2dvag.dll odmówił posłuszeństwa (tylko przy graniu) . Reset kompa i tyle, potem działa, ale tylko do ponownego przekręcenia.

 

Jakieś pomysły? Problem jest upierdliwy :damage_wall: , bo nie po to kupiłem kartę z dobrym niereferentem, aby nie dało się kręcić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomy ma mocniejszego proca i kartę 4870 na tej samej co ja czterysetce chiefteca więc wątpię, iż wina leży po stronie zasilacza. Z moich pierwszych rozważań wydaje mi się, że wina leży po stronie niedopracowanych sterów od AMD.

 

Kiedyś miałem problem z za słabym zasilaczem i wcale nie wyglądało to podobnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomy ma mocniejszego proca i kartę 4870 na tej samej co ja czterysetce chiefteca więc wątpię, iż wina leży po stronie zasilacza. Z moich pierwszych rozważań wydaje mi się, że wina leży po stronie niedopracowanych sterów od AMD.

Mo właśnie tylko wydaje ci się...

Reszta tego problemu nie ma, więc to nie może być wina sterów w sensie "skopane".

Sprawdź zasilacz i sformatuj dysk(zakładając, że nie zrobiłeś tego wcześniej) i jak problem nie ustąpi to sie zobaczy...

Edytowane przez trymek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości się zapytam czy sprawdzałeś na innym kompie OC tego radka ??

 

nie ale wiem, że mobo do wymiany bo mi się czasami nawet bios nie ładuje nie mówiąc już o kręceniu procka na 3Ghz bo wtedy w ogóle nie wstaje

 

 

Można by powiedzieć, że zasilacz troszkę za słaby jak na takie małe "co nie co"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To aż tyle sie dopłaca :blink: ?? o niee za free można mieć większe napięcia 10 minut roboty:)) a do czarnego pcb nie będę dopłacać lepiej kupić cover u maniakalnego :))

Zależy co sie komu podoba ;) i nie kazdy jest wielbicielem twórczości maniakalnego (z całym szacunkiem dla jego pracy)... Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodaję loga z GPU-Z po 10 minutowym "Stability Test" Programem OZone3D Fur Rendering Benchmark

Najdziwniejsze jest to, że nic się podczas testu nie stało. Sterownik pada tylko przy Gothicu 3 najczęściej przy pierwszym wczytaniu stanu, gdy mam już zacząć grać (jak do tej pory).

 

Jeśli chodzi o format... Karzdy kto nie ma pomysłu zaleca formata...

GPU_Z_Sensor_Log.txt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomy ma mocniejszego proca i kartę 4870 na tej samej co ja czterysetce chiefteca więc wątpię, iż wina leży po stronie zasilacza. Z moich pierwszych rozważań wydaje mi się, że wina leży po stronie niedopracowanych sterów od AMD.

 

Kiedyś miałem problem z za słabym zasilaczem i wcale nie wyglądało to podobnie.

 

Mam 420 W chiefteca i przy podkręconym procku + ati na 650 gpu i wywala czarny ekran.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, podkręciłem swojego Radka HD4850 na 710/1100 i chciałem zapytać czy jest możliwość żeby ktoś z Was zmodował mi BIOS'a pod takie zegary? Szczerze mówiąc boje się tego bardziej niż bałem się vmoda ołówkiem. To mój bios. Najlepiej żeby w 2D miał jak najniższe zegary a w 3D wchodził na 710/1100.

Oczywiście testowałem te zegary i w 3dmarku 06 i męczyłem go w Crysisie przez 3h i wszystko stabilnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z moim gigabyte 4850 - przyjmuje tylko sterowniki z płytki i działa tylko na tych już mało aktualnych sterach 8.5. Nie można zainstalować mu sterowników 8-12 . System windows xp 32 wszystko próbowałem odinstalowywałem stery, czyściłem tym programem od ATI, na nowo instalowałem net framework 2.0 oraz 3.0 i nic. Sterowniki instalują sie niby dobrze restart kompa i sterownik nie jest zainstalowany. Przez takie problemy znowu wku***a mnie ATI. Próbowałem kiedyś instalować inne catalisty nie chciały sie zainstalować dałem sobie spokój , ale nowe wersje to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z moim gigabyte 4850 - przyjmuje tylko sterowniki z płytki i działa tylko na tych już mało aktualnych sterach 8.5. Nie można zainstalować mu sterowników 8-12 . System windows xp 32 wszystko próbowałem odinstalowywałem stery, czyściłem tym programem od ATI, na nowo instalowałem net framework 2.0 oraz 3.0 i nic. Sterowniki instalują sie niby dobrze restart kompa i sterownik nie jest zainstalowany. Przez takie problemy znowu wku***a mnie ATI. Próbowałem kiedyś instalować inne catalisty nie chciały sie zainstalować dałem sobie spokój , ale nowe wersje to samo.

Nie masz wyjscia jak sprobowac reinstall systemu na czysto, ewentualnie mozna z innym biosiem sprawdzic o ile to referent.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafa, ile czekales na te radki? U mnie jutro bedzie 4 dzien,a tracking zamarl gdzies w Europie :P

 

A i czy korzystasz z softu dlaczonego przez Asusa? Do podkrecania ma sie rozumiec.

3 albo 4 dni robocze. Tak jak zwykle zresztą u nich. Zaopatruje się tam dośc regularnie gdzieś od ok 1.5 roku, szczególnie w graty do WC.

 

Softu Asusa oczywiście używam. Mimo że to jeszcze wersja beta działa poprawnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...