Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

Wietnamce na bazarze tez mowia, ze Adidosy sa identyczne jak Adidasy... :lol2:

http://www.rage3d.com/board/showthread.php?t=33945679

 

As far as I am aware there will be no change in the files there are just issues with getting them posted to the website (like with the hotfix I mentioned the other day) AMD/ATI dont like posting drivers on a Friday anyway due to not having support in place over the weekend so I was kinda surprised they were going to be posted today in the first place.

 

So if you already downloaded them then no need to worry.

 

For now the files will be removed from the server til monday to prevent people downloading them manually. (although I am sure you can find a mirror somewhere in the vastness of the internet of the files for the people who didn't get them yet)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niech ktos doradzi co zrobic. jak gram w call of duty 1 (wiem staroc ale lubie w to grac w multi) to po dluzszym graniu pojawiaja sie krzaki na ekranie i komp sie wiesza. czy to wina chlodzenia karty czy sterownikow ? jakas rada ?? moja karta to radeon hd 4850 515mb

Edytowane przez snowman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzaki po dłuższym graniu świadczą o przegrzewaniu się karty. Choć tak stara gra nie powinna jakoś sczzególeni męczyć karty. Z drugiej strony jak nie masz porządku z kablami + dobre przewietrzanie wnętrza obudowy to takie rzeczy mogą się dziać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niech ktos doradzi co zrobic. jak gram w call of duty 1 (wiem staroc ale lubie w to grac w multi) to po dluzszym graniu pojawiaja sie krzaki na ekranie i komp sie wiesza. czy to wina chlodzenia karty czy sterownikow ? jakas rada ?? moja karta to radeon hd 4850 515mb

Karta referent czy coś innego. Może wystarczy wyczyścić chłodzenie bo jest zapchane kurzem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Adamuss13

Mogłby ktoś dać linka do postu w, którym opisane jest (nie pamiętam jak dokładnie to się nazywa) jak zrobić plik kontrolujący obroty wiatraczka na grafie (było coś takiego np: robimy plik ustawiamy hotkeya na dajmy to F1+alt i obroty podwyższają się do 70%).

 

Z góry dziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm to chyba nie grzanie sie karty bo po zawieszce i ponownym wlaczeniu kompa catalyst pokazuje mi ze karta ma ok 60 st.C wiec albo ta gra ma cos zrytego w sobie czego nie obsluguje radek albo ja nie wiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

hmmm to chyba nie grzanie sie karty bo po zawieszce i ponownym wlaczeniu kompa catalyst pokazuje mi ze karta ma ok 60 st.C wiec albo ta gra ma cos zrytego w sobie czego nie obsluguje radek albo ja nie wiem :)

To dzieje sie z referentem po czasie :

Dołączona grafika

Tempy do 20 stopni wyzsze i problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yyy nie lubię próbować :P Wolałem zapytać kogoś kto już jest w temacie i mi poradzi ;)

 

 

 

EDIT:

 

Zainstalowałem najnowszą Rivę i zdaje się działać poprawnie ;) Czekam na miernik z prawdziwego zdarzenia - ołówek już czeka. I spróbujemy coś wyciągnąć z tego Radka.

Edytowane przez $kubi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po włączeniu karta będzie miała niższą temperaturę niż w grze. Ściągnij program gpu-z i zapisuj temp. do pliku.

Przeczyść kompa.

 

grafa w czasie grania ma nie wiecej niz 70 st.C wiec chyba przegrzewanie nie wchodzi w gre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Mam problem z podkręceniem karty asus eah4850

Zrobiłem już bios moda na 1.2v i wyciągnęła mi stabilnie 670mhz.

Próbowałem tez pencil moda takiego który nie da więcej niż 1.4v na rdzeń. niestety chyba coś źle robię.

użyłem ołówka b5 i nałożyłem na początku małą warstwę ale jak to nic nie dawało to w końcu nałożyłem ile się da. Mierząc miernikiem wykazało mi 1.12v z podskokami do 1.2v(mierzyłem jednym końcem do obudowy a drugim do pomalowanego tranzystorka) nie wiem czy tez dobrze mierze. Chciał bym aby karta osiągnęła granicę około 800mhz. Jeśli ktoś wie jak mi pomóc w wykręceniu karty i pokierowaniu mnie co zrobić żeby się udało to proszę o pomoc. Podam tez e-mail kontaktowy piotrus20061@gmail.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dostałem Radeona HD4850 od Gainwarda z DDR5 i chciałem o nim coś napisać. Ogólnie ogromne pudełko w którym nie ma nic oprócz karty, sterowników i przejściówki 4-6pin :lol: ale przejdźmy do konkretów. Karta po właczeniu bardzo głośna, dopiero jak ustawiłem wentylator na 30% - niecałe 1000RPM jest w miare ok. Standardowo taktowana 700/3600. Riva tunerem pobawiłem się troche w podkręcanie, na rdzeniu niestety max to 750mhz, powyżej sypie już artami, za to memki robią 4400mhz także tu myśle nie jest źle. Temperatury też w porządku, w idle 40stopni, podczas grania jakies 60, także nie grzeje się za bardzo, aczkolwiek cicha nie jest. Ogólnie karta myśle warta pieniędzy i polecenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...