Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

Dla 4850 własnie przepustowość pamięci jest wąskim gardłem a DDR5 to rozwiązuje więc tak czy siak nie widze powodu do narzekań :)

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ej co powiecie o ATI Radeon palit HD4870 TURBO 512MB <- mam teraz Gigabyte 4850 1GB OC Zalman ale moze bede wymieniac na 4870 -> co o tym sądzicie? dobry PALI jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Kręć obecna kartę, bo nie opłaca się zmieniać.

Oc pewnie nadrobi 2x wyzsza przepustowosc pamieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kręć obecna kartę, bo nie opłaca się zmieniać.

ja mam podkręconą tak prawie na maxa bez ołówkowych czy coś... ale w gta4 nie wyrabia : P

Edytowane przez Wyspa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bedziesz wymienial grafike tylko zeby pograc w jedna ekhm szczerze mowiac niezbyt udana gierke? pomijajac to ze wymiana 4850 na 4870 jest bez sensu. ja wiem czy oplaca sie placic tyle kasy za tych pare [10?] klatek. za ile sprzedasz ta swoaja grafe? 400? 500 nowa. najtanszy 4870 [nowy] troszke ponizej 700zl. przelicz to sibie i odpowiedz na pytanie czy sie oplaca. zrob olowkowego moda napiecie z 1,35v na rdzen i krec ile wlezeie. swoja droga dziwne ze 4850 nie wyrabia

Edytowane przez mobot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam zamiar kupić z aukcji wiec wyjdzie znacznie taniej... (używaną) -> ale jeszcze na 100% zdecydowany nie jestem ale pytam bo kto wie co przyszłość pokaże...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

racja. u mnie na 4870 na max detalach gta potrafi czasami przyciac tzn tak jakby fps spadam do 30, pojechac na granicy plynnosci ale to przy wybuchach itp. przy 4,0ghz jest plynnie caly czas zadnych przyciec nawet przy 'gestej' akcji. masz takiego proca i go nie krecisz? toz to marnowanie mocy, darmowej mocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie kręce bo jak dam na @4.3 (V 1.4 minimum) i ramki po 1800 latają czyli git to na procku w gta4 mam około 85C! troche za duzo :/ -> mam najgorsze chlodzenie proca jakie moze byc :/ -> kiedys kupuje wodne ale to moze za pół roku najwczesniej dlatego nie kupuje na razie zadnego chlodzenia lepszego na proca...

 

postaram się podkręcic wyżej bez mocnego napięcia na CPU...

Edytowane przez Wyspa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, kto Ci każe na maksa? Nawet do 4.0 na boxie czasem sie da. Poprostu obserwuj temp i podkręć tyle na ile chłodzenie pozwoli.

Na pewno pomożesz tym wydatnio karcie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest chyba w dziale giełda do kupienia Karakorum za 65zł.

Kup, bo proca marnujesz. Chciałeś zmieniać kartę, bo niby nie daje rady, a żal ci kilka dych na chłodzenie.

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosiłbym Was o opinię na temat poniższej karty. Tj chodzi mi tylko poziom głośności, żadne Crysisy etc., a praca 3d lub 2d. Jak to chodzi na codzień? Klient ma takie ot życzenie, do tego koniecznie HDMI i akurat na hurt. spośród 4850 to jedyna rozsądna oferta.

 

GAINWARD ATI Radeon HD4850 512MB DDR5/256bit DVI/HDMI/DP PCI-E (ver. Goes Like Hell) (700/3600)

Edytowane przez Havoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam sapphire hd4850 i uwazam ze jest spoko ale jak juz wczesniej wspominalem jest problem z dosc stara gierka jaka jest call of duty 1. na innych typu fear jest spoko a na tej skoki fps , 10 minut grania i zawiech kompa-zainstalowalem catalysty 9.5 z nadzieja ze cos pomoze ale chyba nic. gdzies na forum o grach pisali ze CoD ma problemy z obsluga 2 rdzeniowych procesorow wiec ustawilem koligacje na jeden rdzen czyli CPU0 a CPU1 odhaczylem ale dalej to samo. Przegrzewanie nie wchodzi w gre bo temp. w granicach 65 stopni. nie mam juz wiecej pomyslow jak sobie z tym poradzic. niech ktos cos doradzi :) wiem ze to temat o hd4850 a nie o call of duty ale mysle ze ma to jakies powiazanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sapphire HD 4850 512 MB GDDR3 Dual Slot Fansink

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

jakie niestandardowe chlodzenie wejdzie na ta karte? do 100zł tak zeby bylo cicho? tak wogle jakie temp w ilde sa zalecane zeby karta za szybko nie padla bo widac w sporej czesc 4850 ramy padaja jak ktos z temp przesadzi.

 

co o tym sadzicie link

Edytowane przez venat0r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, wcinam się w rozmowę ponieważ mam nietypowy problem, zakupiłem palita dual edition HD4870 wersje z 512mb DDR5. Problem wygladal tak, ze na starcie w trybie turbo sypalo artami, podczas gdy w trybie normal bylo czysciutko i w furmarku nawet po 4 godzinach czysciutko. Dobralem sie do ustawien napiecia, okazalo sie ,ze jakis specjalista ustawil w parametrach za niskie napiecie (tak mi sie na chlopski rozum wydawalo). Zgralem bios zgodnie z instrukcja, podnioslem odrobinke napiecie, no i od tej pory w trybie 775/1000 zadnych artow, cudnie sie gra. Ok ale pojawil sie inny numer, gdy podkrecam grafike nie daje to doslownie zadnego przyrostu wydajnosci, uzywam riva tunera, ustawiam mu wartos nawet 900 na GPU, daje zapamietaj, zastosuj (zeby ktorys specjalista zaraz nie mowil, ze wciskalem anuluj), po czym karta zachwouje sie kompletnie tak samo jak bez podkrecania. Ktortko mowiac HELP !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jeśli ktoś z forumowiczów posiada Radeona HD4850 Goes Like Hell 512MB DDR5 to proszę o wyrażenie swojej opinii.

 

1.Jak się sprawuje?

2.Czy jest cicha?

3.Czy dużo prądu pobiera?

4.Jak z wydajnością?

5.Czy zasilacz 400W wystarczy?

6.Czy opłaca się ją brać na obecną chwilę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Phenom II x3 710

Asrock 780GXH

BeQuiet E6 400W

G.Skill 4GB CL4 PK

 

Rozdzielczość hmm mam monitor 19" panoramiczny wiec raczej 1440x900

Edytowane przez GooDie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...