Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

Ma tylko jedną wtyczkę 6 pin i zasilanie płyty 24+4 ... 500W styknie ale lepiej kupić Stealth 600W który ma wszystkie wymagane przewody w standardzie (2x6pin i 24+8pin). Nie jest powiedziane, że ta płyta pociągnie CF na zasilaniu 4pin.

Edytowane przez BuMeL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jeszcze jedno pytanie dot. 4850 w CrossFire; czy taki zasilacz (http://www.allegro.pl/item688400159_zasilacz_atx_ocz_stealthxstream_500w_box_w_wa.html) pociagnie dwie karty z ponizszym zestawem:

e8400@3,8

Blood iron p45

4x1gb

3xHDD

x-fi

Daruj sobie CF na P45

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak pierwsza to 192sp , druga 216sp tylko w tej cenie to kupisz gtx275 , która gniecie 4890.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma tylko jedną wtyczkę 6 pin i zasilanie płyty 24+4 ... 500W styknie ale lepiej kupić Stealth 600W który ma wszystkie wymagane przewody w standardzie (2x6pin i 24+8pin).

Stealth 600W, to troche za drogo dla mnie. Szukam czegos do 250zl z przesylka.

 

Trochę taniej masz delte 700W, która przy ewentualnej zmianie na quada tez by dała rade.

Na Allegro, jest tylko jeden sprzedawca oferujacy te zasilki. Wyglada dobrze, cena tez odpowiednia, tylko gwarancja krotka. W najblizszym czasie (1-2lata) nie zamierzam nic zmieniac w kompie, wiec warto?

 

Daruj sobie CF na P45

Jestem swiadom tego, ze na tej plycie nie wyciagne pelnej mocy CF. Jakiej wielkosci moga byc to straty? 15-20%?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się porównanie tego Asusa http://www.allegro.pl/item695711008_hit_as..._1_0ns_wwa.html z referentem?

Jak chcesz go kupić to musisz kupić też:

http://www.cooling.pl/zalman-zmrhs50-radia...ukt,551548.html +

http://www.cooling.pl/akasa-radiatorki-bga...ukt,209056.html . Jak nie chcesz tego kupować to nie kupuj tej karty bo będziesz narzekał na problemy.

 

 

Jak dzwoniłem do ESC to kolo mi mówił żebym nie brał tego GTX260 (192) bo będzie wypadał słabiej od radka.. W sumie ma racje...

 

Edit:

DO niuniexPL

Ściągnij Riva Tuner i ustaw karcie sztywne taktowania (np 752 i pamięci 902) i zobacz czy problem nadal występuje. Wartościowości muszą być inne niż te fabryczne. Mój HIS czasem się nie przełącza w tryb 3d i chodzi na 500/900 <_< . Za każdym razem przestawiam go na 745/890 i mam spokój ;). W spoczynku wrzucam mu 375/450 i jest chłodno :D.

Edytowane przez david11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się porównanie tego Asusa http://www.allegro.pl/item695711008_hit_as..._1_0ns_wwa.html z referentem?

Nie mam porównania z referentem, bo nigdy nie słyszałem jak chodzi. Co do tego Asusa, to jest cichy, chodzi ciszej niż mój wcześniejszy 7900gs zalman od Galaxy. Jeszcze go nie kręciłem, w sumie ta moc mi na razie wystarcza, pobawię się jak zmienię cpu i mobo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DO niuniexPL

Ściągnij Riva Tuner i ustaw karcie sztywne taktowania (np 752 i pamięci 902) i zobacz czy problem nadal występuje. Wartościowości muszą być inne niż te fabryczne. Mój HIS czasem się nie przełącza w tryb 3d i chodzi na 500/900 <_< . Za każdym razem przestawiam go na 745/890 i mam spokój ;) . W spoczynku wrzucam mu 375/450 i jest chłodno :D .

to samo napisalem pare postow wyzej. niech wlaczy jakas gre, zminimalizuje ja i sprawdzi takty. ja mialem na sterach .... bodajze 8.11 ze grafika nie przechodzila w 3d, caly czas dzialala na 500/900. problem moze powodowac takze np ustawienie wymuszania aa, af i tym podobne bajery. bylem kiedys u kumpla ktory tez mowil ze ma malo pkt w 3dmarku i malo fps w grach. poszedlem do niego a on mial ustawione w sterach wymuszanie aa x8 [chociaz zarzekal sie od ich instalacji nic nie bylo w nich ustawiane].

Edytowane przez mobot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to samo napisalem pare postow wyzej. niech wlaczy jakas gre, zminimalizuje ja i sprawdzi takty. ja mialem na sterach .... bodajze 8.11 ze grafika nie przechodzila w 3d, caly czas dzialala na 500/900. problem moze powodowac takze np ustawienie wymuszania aa, af i tym podobne bajery. bylem kiedys u kumpla ktory tez mowil ze ma malo pkt w 3dmarku i malo fps w grach. poszedlem do niego a on mial ustawione w sterach wymuszanie aa x8 [chociaz zarzekal sie od ich instalacji nic nie bylo w nich ustawiane].

Ciagnie mi na fulla te taktowania fabryczne...

 

@edit: Podnioslem na obu zegarach o 5mhz i mi obraz miga i skacze w 2D ! ;/ jaki zal... W pon sie dogadam ze sklepem esc i ja zwroce chyba bo mam 7 dni...

Jak przyjma to kupie pewnie http://www.mccomp.info/product_info.php?products_id=16199 bo to chyba dobry wybor?

Edytowane przez niuniexPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przysłali mi tego Asusa zamiast referenta i nie wiem czy zmieniać :damage_wall:

Nie mam porównania z referentem, bo nigdy nie słyszałem jak chodzi. Co do tego Asusa, to jest cichy, chodzi ciszej niż mój wcześniejszy 7900gs zalman od Galaxy. Jeszcze go nie kręciłem, w sumie ta moc mi na razie wystarcza, pobawię się jak zmienię cpu i mobo.

Mam teraz 7600 z Zalmanem i jest napewno dużo głośniejszy niż ten Asus nawet na 25%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja gram na 1680/1050... Jest niewielka roznica cenowa miedzy 1700+ a 800+ wiec mysle bardziej na przyszlosc zeby ze 2-3 latami starczyla ta karta...

Za 2 lata ta karta będzie wydajnościowym low-endem i żaden ram jej nie pomoże, bo nie będzie mogła go wykorzystać. Nie dokładaj do 1792, szczególnie przy takiej rozdzielczości.

Edytowane przez blasphemy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam teraz 7600 z Zalmanem i jest napewno dużo głośniejszy niż ten Asus nawet na 25%

Bo ta Galaxy nie ma regulacji obrotów i zalman wkręca się w blisko 3,5k rpm ;).

 

Niech Ci wymienią na to co chcesz (oczywiście by różnica cenowa była jak najmniejsza).. Mi przysłali z ESC nie to co trzeba i w poniedziałek kurier przyjeżdża po nią i dostaję inną ;). Nawet gigus z zalmanem będzie lepszy.. Lepsze oc i brak problemów z przegrzewającą się sekcją zasilania (u asusa nawet na referencynych taktowaniach jest piekielnie gorąca). Tylko hałasuje.. No ale podpinasz wentyl pod 7v i będzie dobrze ;). Albo podpinasz pod regulowane złącze na płycie głównej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoń do nich i zapytaj.. Z doświadczenia wiem że lepiej kuriera.

 

Wie ktoś dlaczego nie mogę zmienić (chciałem obniżyć) vgpu ATI Tray Tools? Klikam apply i zerkam w GPU-Z, to samo co było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co widzilem ta 'regulacja' napiecia w att w ogole nie dziala, czy to w gore czy w dol.

Na 4850 i 3850 działa normalnie. Może ma problemy z sekcją zasilania 4870.

 

Mozecie sie smiac ale nigdy kurierem nie wysylalem ;D Jak to sie wysyla? Normalnie na poczcie i mowie ze kurierem?

Wchodzisz na stronę spedycji (np. DHL), dzwonisz pod podany tam nr tel. (nr najbliższego oddziału) i mówisz, że chciałbyś zamówić kuriera. Kurier podjedzie do domu, a Ty nadasz paczkę.

Edytowane przez OCM4n14k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zamawiałeś przez internet , to masz 10 dni na zwrot o ile faktura nie była na firmę. Nie bierz tej karty ( PALIT) , ta będzie duzo lepsza http://www.mccomp.info/product_info.php?products_id=16552 - ( wydajniejsza-pomijajac ram- jest po malym OC, 10 lat gwarancji- za 2-3 lata mozesz sprzedac np. na allego z 8 letnia gwarancja, i ma ciche chłodzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co sądzicie o tym: http://www.proline.pl/sklep.php?prodid=AC+ACCELERO+L2+PRO na moje 4850tki???

glaciatory po wielu próbach i kombinacjach nie wyrabiają niestety;/

Nie piszcie proszę bierz Arctic Cooling Accelero S1 rev.2 bo mi się nie zmieśći;/

A wygląda to tak jak na zdjęciach, czyli dolna karta jest maxymalnie ograniczana przez X-FI gamera (który też się grzeje;/)

znalazlem jeszcze to: http://www.proline.pl/sklep.php?prodid=FREEZONE+XC-70+CU%2B zawsze to miedź - co sądzicie???

 

a potrzebuje też porady dot. wentylatorów do budy jeden na maxa duży 140 może być większy coby dmuchał z boku na karty, drugi 120 z tyłu na wyciąg.

średnio ciche, bardzo wydajne najlepiej nie drogie xD

post-164132-1248641334_thumb.jpg

post-164132-1248641354_thumb.jpg

Edytowane przez LordBigos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zmianie karty na Radeona HD4870 Asus Matrix pojawił się u mnie problem z TV (Philips 32PFL7403) który mam podłączony pod drugie złącze DVI. Telewizor ma rozdzielczość 1366x768 na poprzedniej karcie GF 9600GT wszystko chodziło poprawnie, natomiast na 4870 po ustawieniu odpowiedniej rozdzielczości wyświetlany obraz nie zajmuje całego ekranu tylko dookoła pozostaje czarna obwódka szerokości ok 1-1,5cm. Regulacja obrazu (zmiana proporcji obrazu) z menu telewizora nic nie daje. Testowane na najnowszych sterach (9.7) pod systemem Vista Business 64bit i XP Pro 32bit. Problem dokładnie taki sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...