Skocz do zawartości
sideband

Forceware XP/Vista

Rekomendowane odpowiedzi

Sciagnalem wersje 177.83 jak ja przerobic na polskojezyczna?

Musiałbyś ściągnąć kilka pewnych plików , nawet nie pamiętam nazw.

 

Side, w jakim sensie zabugowane? Mogące sprawiać problemy w grach typu crash/freez czy nieoferujące zadowalającej wydajności?

Były zabugowane bardzo te pod xpeka , nie pamiętam o co dokładnie chodziło(ogólnie się sypały) , bo dawno to było :wink: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Były zabugowane bardzo te pod xpeka , nie pamiętam o co dokładnie chodziło(ogólnie się sypały) , bo dawno to było :wink: .

Nadal jest.

 

Ostatnio na 177.92 rFactor zalczyl mi zwisa podaczas ligowego treningu , zas na 177.70 modded by You :P rFactor zaliczyl zwisa na ligowym wyscigu podczas grania online. Pisalem o tym na Egieldzie :

http://www.egielda.com.pl/forum/index.php?...st&p=168077

Jak widac , w pewnym monencie wcielo tekstury. 177.70 podowodwaly u mnie jeszcze zwys Crysisa od razu po wczytaniu levela , wylaczenie do windy.

 

do dzis nie moge tego strawic :D 2.5h jazdy ok i wysypka na 3h evencie...

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadal jest.

 

Ostatnio na 177.92 rFactor zalczyl mi zwisa podaczas ligowego treningu , zas na 177.70 modded by You :P rFactor zaliczyl zwisa na ligowym wyscigu podczas grania online. Pisalem o tym na Egieldzie :

http://www.egielda.com.pl/forum/index.php?...st&p=168077

Jak widac , w pewnym monencie wcielo tekstury. 177.70 podowodwaly u mnie jeszcze zwys Crysisa od razu po wczytaniu levela , wylaczenie do windy.

 

do dzis nie moge tego strawic :D 2.5h jazdy ok i wysypka na 3h evencie...

Zacznijmy od tego , że atitool nie nadaje się do testowania stabilności grafiki , poza wygrzaniem nic ciekawego nie robi , nie stosuje extremalnych algorytmów itp by obciążyło shadery konkretnymi obliczeniami itp. Nie obciąża praktycznie cpu , a gry tak. Niektóre sterowniki obniżają możliwości oc , być może w przypadku 177.xx występuje ta sytuacja.

Gdyby to była wina sterownika to wysypywanie występowałoby bardzo szybko , z tego co przeczytałem to miałem takie same objawy , ale po przekręceniu karty - freeez , migający ekran , a potem gra bez textur lub wyjście do pulpitu.

 

By była pewność , że to wina sterowników na 100% trzeba testować na odkręconym cpu i gpu oraz mieć pewność , że nic się nie przegrzewa. To samo odpisałem na egiełdzie :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Zacznijmy od tego , że atitool nie nadaje się do testowania stabilności grafiki

Ja go nie uzywam

By była pewność , że to wina sterowników na 100% trzeba testować na odkręconym cpu i gpu oraz mieć pewność , że nic się nie przegrzewa. To samo odpisałem na egiełdzie :wink:

Powtorze sie :) Wszystkjo def + ninja ze slipem + 3x80 na grafe i nb. Crysys wywalal sie od razu. Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziwna sprawa że w atitool artefakty pojawiają się na dużo niższych częstotliwościach karty niż w innych testerach grafiki ... artefakty występujące w atitool nie biorę na poważnie ... zapętlony 3dmark jakies 5 razy prawdę powie albo Unigine w większej rozdzielczości ... :)

 

psss jakie są najlepsze sterowniki do tej 2-giej czesci crysisa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziwna sprawa że w atitool artefakty pojawiają się na dużo niższych częstotliwościach karty niż w innych testerach grafiki ... artefakty występujące w atitool nie biorę na poważnie ... zapętlony 3dmark jakies 5 razy prawdę powie albo Unigine w większej rozdzielczości ... :)

Lepiej zostań przy tym paintballu ;). Artefaktów w pierwszym stadium nie widać w normalnych aplikacjach graficznych. Ich oznaki wykryje atitool, aczkolwiek jeśli Tobie nie przeszkadza, że katujesz kartę to już Twoja sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.nvidia.pl/object/winxp_178.13_whql_pl.html Forceware 178.13

 

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "Relase log"
* Sterownik z certyfikatem WHQL dla procesorów graficznych GeForce z serii, 6, 7, 8, 9 i 200, w tym zaprezentowanych ostatnio układów GeForce 9800 GTX+, 9800 GT, 9500 GT, i 9400 GT GPUs.

* Dodana obsługa akceleracji NVIDIA PhysX dla wszystkich kart GeForce z serii 8, 9 i 200 wyposażonych w minimum 256 MB dedykowanej pamięci graficznej (niniejszy sterownik instaluje NVIDIA PhysX System Software w wersji 8.09.04).

* Przekonaj się, jak działa akceleracja PhysX w pełnych grach i demach i jeszcze dzisiaj pobierz pakiet dodatków GeForce Power Pack.

* Dodana obsługa technologii NVIDIA SLI przez procesory graficzne z serii GeForce GTX 200 na płytach głównych Intel® D5400XS.

* Obsługuje pojedyncze procesory graficzne oraz technologię NVIDIA SLI™ pod kontrolą DirectX 9 i OpenGL.

* Obsługa CUDA™.

* Obsługuje aplikację przetwarzania rozproszonego Folding@home. Pobierz stąd klienta o wysokiej wydajności przeznaczonego dla procesorów graficznych NVIDIA.

* Obsługuje overclocking procesora graficznego i monitoring temperatury po instalacji oprogramowania NVIDIA System Tools.

* Zawiera kilkanaście poprawek wydajności aplikacji 3D. Poniżej kilka przykładów wzrostu wydajności na podstawie porównania wyników uzyskanych z wykorzystaniem sterowników w wersjach 178.13 WHQL oraz 175.19 WHQL:

o Pojedynczy GPU: wzrost do 11% w 3DMark Vantage (tryb performance).

o Pojedynczy GPU: wzrost do 11% w Assassin's Creed DX10.

o Pojedynczy GPU: wzrost do 15% w Bioshock DX10.

o Pojedynczy GPU: wzrost do 15% w Call of Duty 4.

o Pojedynczy GPU: wzrost do 8% w Enemy Territory: Quake Wars.

o SLI: wzrost do 7% w Bioshock DX10.

o SLI: wzrost do 10% w Company of Heroes: Opposing Fronts DX10.

o SLI: wzrost do 12% w Enemy Territory: Quake Wars.

o SLI: wzrost do 10% w World in Conflict DX10.

* Zawiera liczne poprawki kompatybilności aplikacji 3D. Więcej informacji na temat pomocy, funkcji, poprawek i znanych problemów z kompatybilnością znaleźć można w dokumentacji.

Edytowane przez racegrid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testował ktoś?

Ja właśnie próbuje odratować system po tych sterownikach.

Przy próbie wgrania nowych sterowników instalator zatrzymuje się na środku przez kilkanaście minutach po czym wywala komunikat, że instalacja się nie powiodła.

Po odinstalowaniu driverów i zrestartowaniu komputera jedynie co widać po zalogowaniu to czarny ekran. W trybie awaryjnym wszystko chodzi ok.

 

System już się odpala normalnie jedynie co to nie mogę wgrać tych sterów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na XP poszły bez problemu, zaraz zobaczę jak będzie z Vistą.

 

edit:

A ja Vista 32bit

edit2:

Na Viście też się zainstalowały, trochę długo to trwało ale jakoś poszło. PhysX z paczki musiałem ręcznie odpalić bo automatycznie, jak na XP, instalator się nie uruchomił.

Edytowane przez centy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie próbuje odratować system po tych sterownikach.

Przy próbie wgrania nowych sterowników instalator zatrzymuje się na środku przez kilkanaście minutach po czym wywala komunikat, że instalacja się nie powiodła.

Po odinstalowaniu driverów i zrestartowaniu komputera jedynie co widać po zalogowaniu to czarny ekran. W trybie awaryjnym wszystko chodzi ok.

 

System już się odpala normalnie jedynie co to nie mogę wgrać tych sterów.

Mam to samo instalaotr sie zmula w połowie i stoi w miejscu, na poprzednich sterkach 177.83 to samo, cos Nvidia zchrzanila caly instalator od jakiegos czasu, ale trzeba przeczekac i sterki pomimo ze pojawia sie komunikat ze sie nie powiodla, po restarcie systemu są zainstalowane.

 

Robiłem test w 3DMarkVantage i zadnego przyrostu nie odnotowuje wynik ~12.000 smarków, na poprzednich miałem tyle samo (Vista 64bit)

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Gregor1230 a o czym piszemy, zobacz wyżej :D

Ojej , ale ze mnie ślepowronek. Co do samych sterów zawsze wywalam physyX z nich i instaluję sam osobno . Wówczas wszystko idzie zgodnie z planem ;). Edytowane przez Gregor1230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Które z serii 177.xx są dobre? Bo te co mam 177.39 generują błędy w Crysis jak zmieniam tryb skafandra na niewidzialność i odwrotnie. W Warhead widać to aż za bardzo jak Koreńce i te latające ustrojstwa też tego używają, więc to skutecznie psuje przyjemność z grania... Zależy mi na 177.xx, bo 175.xx zdaje się nie obsługują PhysX z tego co mi wiadomo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Które z serii 177.xx są dobre? Bo te co mam 177.39 generują błędy w Crysis jak zmieniam tryb skafandra na niewidzialność i odwrotnie. W Warhead widać to aż za bardzo jak Koreńce i te latające ustrojstwa też tego używają, więc to skutecznie psuje przyjemność z grania... Zależy mi na 177.xx, bo 175.xx zdaje się nie obsługują PhysX z tego co mi wiadomo.

Wrzuć sobie poprzednią stronę i tam Side pisał, które są dobre. Na czorta Ci akceleracja PhysX skoro to daje efekt tylko w najnowszym 3dMarku ;) ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

interesuje mnie kwestia TV out - jak to wygląda na tych sterownikach, testował ktos?

 

pytam bo mam jakiś dziwny lcd, jak zapuszcze wga kablem obraz i audio 2x chinch to nie mam dźwięku...i chyba bede musiał wygrzebac stary kabel s-video>>euro z piwnicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poprosil bym te sterki ale pod viste 32 :)

Również poproszę pod Vistę 32 :).

 

Jak dla mnie 178.13 w wersji Vista to jedne z lepszych driverów. Całkiem stabilne, szybsze niż kilka poprzednich, poza tym IQ wydaje sie też ulec poprawie w tym co testowałem.

Tylko wyrzucajcie PhysX z katalogu, zainstalujcie oddzielnie to będzie ok.

 

Poza tym to nie prawda że PhysX pack pomaga tylko w aplikacjach z włączoną fizyką. Ogólna szybkość 'reakcji' poprawia się wszędzie. A i są drobne poprawy nawet w 3dMarku 06, polecam przetestować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...