Skocz do zawartości
ryba

[recenzja] Nvidia Geforce 9800gx2 - Dzisiaj Premiera!

Rekomendowane odpowiedzi

Gość 71proste

No wlasnie nie wiem dlatego pytam sie o jakies alternatywy,napisze ostatni raz

karta ma wyjscie HDMI a TV euro?????!!!!!any ideas???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sprzedaży nie ma HDMI-Scart, podobno można zrobić(choć nie wiem jak [; ) ale to czysta abstrakcja :D

najlepiej kup nowy telewizor [;

 

a robiąc przejściówkę nie ma pewności czy w ogóle ujrzysz obraz, lub będzie on zniekształcony

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, już kiedyś się Was pytałem czy warto czy nie warto. Spadające ceny starych GTSów zmuszają mnie do opchnięcia ich, póki coś są warte. W zamian chciałbym coś, co pociągnie 24 cale. Pojedyncze 8800GT lub GTS może być za słabe dla niektórych tytułów dlatego znowu spoglądam w stronę GX2. Stąd kilka kluczowych pytań:

- moja płyta nie ma PCIE 2.0 , czy to duży problem?

- czy przy okazji nie zmienić 680i na coś wydajniejszego? Na co? Tylko bez szaleństwa...

- czy GX2 rozwinie skrzydła przy 3,7Ghz? Bo nie chciałbym przy okazji zmieniać także procka....

 

z góry dzięki za odp.

 

edit: za ile realnie można kupić gx2? Ceny za allegro?

 

ps2: mam zasilacz z dwoma pcie ale takimi: klyk czy będzie jakiś problem?

Edytowane przez petrumi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do 1

narazie sytuacja wygląda jak kiedyś z AGP x4 i x8 ... [;

tak jak marcin255A pisze, pcie 1.0 nie jest jeszcze do końca wykorzystane a 2.0 to narazie jedynie marketing.

 

nie radzę kupowania na AlleDrogo, od dobrych zakupów jest skąpiec ;) http://www.skapiec.pl/site/cat/14/filtr/_0...0_0_0_0_0_0_0/2

od 1450zł .... wszystko to jedno i to samo, różnią się tylko naklejkami ;)

 

tak jak przypuszczałem na alledrogo nówki stoją w okolicach 1600-1700zł :lol:

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

To jest w takim razie jakas paranoja i chyba sprzdam ta karte w piz..nie bede przeciez TV nowego kupowal pod karte-niezla bieda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak miałeś 1.5 bańki na kartę...... tym bardziej że kupno LCD w połączeniu z nowoczesnymi rozwiązaniami daje świetne możliwości, np oglądanie filmów w HD

myślę że warto wymienić to ogromne pudło z kineskopem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

jak miałeś 1.5 bańki na kartę...... tym bardziej że kupno LCD w połączeniu z nowoczesnymi rozwiązaniami daje świetne możliwości, np oglądanie filmów w HD

myślę że warto wymienić to ogromne pudło z kineskopem

karte kupilem okazjonalnie,TV kupie,ale czekam na oferte od znajomego niemniej jednak dziwi mnie to,ze karta nie ma zadnego dodatkowego wyjscia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Hmm chociazby dlatego,zeby ogladac na zwyklym TV,karte kupilem do benchow tanio a nie do ogladanie TV-bez jaj :E,kazdy ma swoje priorytety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

procesor E8500 -4.75 GHZ------LC

Evga 9800GX2 SSC ------------chłodzenie fabryczne

 

3DM06--22331

803/2000/1150

 

3DM05--31919

803/2000/1150

 

3DM03--83459

803/1890/1100

 

3DM01--93769

803/2000/1150

 

Ram 4Gb 625 MHz 5-5-5-18

http://www.hwbot.org/user.do?userId=8583

 

myślę ,że jeszcze troszkę wyciągnę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bede sie pozbywal mojego 9800GX2,jakby co to walic na GG 1321710 ;)

no chyba każdy będzie siępozbywał GX2:) jestem jedynie ciekaw czy za miesiąc ja sprzedaż(my) za 1000zł czy będziemy musieli jeszcze niżej jechać w dółŁ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

No a liczyles na 1500 :E,ja chyba wystawie na ebayu,najmniej z tego co widze strace,ale i tak bede z 80euro w plecy :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale miesiąc bez karty(dobrej) to trochę za długo:) chyba wystawię za 2tyg. a mam nadzieje, że więcej nie stracę niż 400zł. przecież zrozumiałe, że nie chcę na tym zarobić a jedynie jak najmniej stracić. Gdybym wiedział jaka będzie cena nowych kart to by ułatwiło mi sprzedaż tej:)

Edytowane przez mateo1977

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanko do posiadaczy9800 GX2 czy gra gothic 3 na tej grafie tez wam sie ciela w mniejszych rozdzielczosciach czy tylko w HD bo w testach co oni wypisuja to ta grafa w G3 swietnie sie spisuje i osiaga mnustwo fps-ow ale nic na temat ciecia sie tej gry nie pisza <_< za odp z gory dzieki :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no chyba każdy będzie siępozbywał GX2:) jestem jedynie ciekaw czy za miesiąc ja sprzedaż(my) za 1000zł czy będziemy musieli jeszcze niżej jechać w dółŁ

za m-c za 700 wezmę od Ciebie :) Edytowane przez Racuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem was. Po co tak szybko się pozbywacie tych kart. Prawdopodobnie 9900GTX bedzie miał porównywalną o ile nie niższą wydajność a 9900GX2 u nas na starcie to pewnie około 2500 będzie kosztował. Więc jaki w tym sens. A tak poza tym to powiedzcie mi do czego na dzień dzisiejszy i powiedzmy najbliższy rok albo nawet 2 lata potrzebna komuś bardziej wydajna grafika ? Nie licząć Crysisa to nie ma żadnej innej gry,która nawet w połowie wykorzystuje możliwości tej karty. Przypuszczam,że przez najbliższe 2 lata nie wyjdzie żadna inna tak wymagająca gra bo gry się robi po to aby na nich zarobic a na przykładzie Crysisa widać jak takie kosmiczne wymaagnia odbijają się na wynikach sprzedaży. No chyba,że macie 30 calowe panoramy i chcecie we wszystko grać w 2560x1600 i wszystkie detale grafiki na maksa albo zalezy wam na ustanawianiu kolejnych rekordów w 3dmark bo inaczej to zupełnie nie widze sensu posiadania czegoś szybszego niż 9800gx2 prze conajmniej następne 1,5 roku a może nawet 2 lata.

 

Chociaz nie mam nic przeciwko jesli za pół roku będe mógł tą karte od kogoś za 800zł kupic :D .

Mam zamiar kupic jakąs porządną panoramę 24 i jestem pewien,ze przez najbliższe 2 lata ta karta wystarczy do grania w 1920x1200. A crysisa w takiej rozdaiłce i ultra high mogę sobie odpuścić. Mam nadzieje,że wyjda gry o porównywalnej grafice i duzo lepszej optymalizacji. Jeszcze odnośnie wymagań przyszłych gier to według mnie nalezy mieć na uwadze to,ze obecnie niewiele jest gier pisanych od podstaw tylko na pc większośćto gry multiplatformowe co równiez ma wpływ na ich wymagania sprzętowe też w wersi na pc. Wątpliwe aby któryś z producentów zrobił jeszcze pc exclusiva z wymaganiami na miare Crysis no chyba,że Nvidia zasponsoruje produkcje takiej gry po to aby udowodnić,że koniecznie nalezy nabyć

geforca 14000gtx4 6gb aby w to zagrać licząc na to,że znajdzie się grupka osób gotowa zapłacić absurdalnie dużo kasy za to.

Edytowane przez Bartoleon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że masz rację. Nie mam racjonalnego wytłumaczenia dlaczego sie tej karty pozbyłem by kupić coś czego jeszcze nie ma:) Postanowiłem, że chciał bym ja mieć i mam miesiąc by uzbierać resztę. A co do ceny to max jaki na nią wydam to 2200 chodz nie wierze, że bedzie tyle kosztować. 600$ to prawie ta sama cena co 8800gtx dwa lata temu a kupiłem swoją wtedy za 1700zł. Tak więc mam nadzieje, że na 2000zł się skończy. A co więcej mam nadzieje, że będe ją użytkował przynajmniej tak długo jak 8800gtx'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że masz rację. Nie mam racjonalnego wytłumaczenia dlaczego sie tej karty pozbyłem by kupić coś czego jeszcze nie ma:) Postanowiłem, że chciał bym ja mieć i mam miesiąc by uzbierać resztę. A co do ceny to max jaki na nią wydam to 2200 chodz nie wierze, że bedzie tyle kosztować. 600$ to prawie ta sama cena co 8800gtx dwa lata temu a kupiłem swoją wtedy za 1700zł. Tak więc mam nadzieje, że na 2000zł się skończy. A co więcej mam nadzieje, że będe ją użytkował przynajmniej tak długo jak 8800gtx'a.

 

To się nazywa maniactwo ale ja to rozumiem gdybym miał sporo teraz kasy to samo bym zrobił ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Na viscie bedziesz mial srednio ok 1k slabszy wynik w 06 niz na XP,proc 3.7Ghz jest waskim gardlem w 3dm06 dla 9800GX2,wynik marny,moglo by byc lepiej,wogole bylo jakies o/c karty??No i masz 4gb ramu to tez powinno dac lekkiego kopa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...