Skocz do zawartości
pebe2006

Zestaw Za 1230zł

Rekomendowane odpowiedzi

To co powiesz na to E2160 za 177zł albo na ten za 176,29??

 

...

 

A ja ponawiam pytanie ile % osób korzysta z wirtualnych maszyn??

Minimalny odsetek więc to nie ma znaczenia (ale u ciebie ma bo to jedna z niewielu przewag jaką posiadają X2). A jesli komuś zależy na virtualizacji to weźnie pełne C2D i już tej przewagi nie ma.

Japier... :mur:

Za każdym razem to samo - gość pyta o Athlona i dostaje zylion odpowiedzi typu "bierz Intela bo lepszy". A tak naprawdę to g**no prawda, bo różnica jest marginalna, w grach 2-3FPS czyli praktycznie niezauważalna. Sam się na to naciąłem jakieś 2 miechu temu i wymieniłem zestaw z X2 4200+ (który śmigał na co dzień z zegarem 2.7GHz) na to co mam obecnie w podpisie. I szczerze mówiąc gdybym wydał te 1200zł na kartę graficzną myślę, że różnica byłaby o wiele większa a co za tym idzie moje zadowolenie z zakupu.

 

A jeżeli Ty nie korzystasz z wirtualnych maszyn, nie znaczy że nikt tego nie robi... Ja na przykład zamontowałem sobie taką do nauki i postawiłem na niej Linuksa. Nie musiałem mieszać w partycjach, ani bootloaderach, no i w ciągu sekundy mogę się przełączać między systemami. W dodatku jest no najbezpieczniejszy sposób przeglądania www.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez ostatni tydzien wybieralem komponenty nowego komputera, siedzialem na forach, czytalem testy, sprawdzalem ceny, i w koncu wybralem taki zestaw, podaje najnizsze ceny jakie udalo mi sie znalezc z odbiorem osobistym w moim miescie. Zastosowanie komputera to gry, ale bez szalenstw, czyli bez najnowszych tytulow pod directx10

GRAFIKA

PALIT GEFORCE 8600GT SONIC+ 256MB DDR3

262zl

Lepsza będzie 3650 512mb ddr3 w podobnej cenie może 20zł drożej max.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepsza będzie 3650 512mb ddr3 w podobnej cenie może 20zł drożej max.

walkowalem juz ten temat na forach od dawna. przytlaczajaca wiekszosc ludzi w kategorii najlepsza grafika do 300zl poleca 8600GT sonic+. Zreszta po co mi lepsza i drozsza skoro na tej pogram bez problemow w 90% gier, poza najnowszymi, a bez tych przezyje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Japier... :mur:

Za każdym razem to samo - gość pyta o Athlona i dostaje zylion odpowiedzi typu "bierz Intela bo lepszy". A tak naprawdę to g**no prawda, bo różnica jest marginalna, w grach 2-3FPS czyli praktycznie niezauważalna. Sam się na to naciąłem jakieś 2 miechu temu i wymieniłem zestaw z X2 4200+ (który śmigał na co dzień z zegarem 2.7GHz) na to co mam obecnie w podpisie. I szczerze mówiąc gdybym wydał te 1200zł na kartę graficzną myślę, że różnica byłaby o wiele większa a co za tym idzie moje zadowolenie z zakupu.

 

A jeżeli Ty nie korzystasz z wirtualnych maszyn, nie znaczy że nikt tego nie robi... Ja na przykład zamontowałem sobie taką do nauki i postawiłem na niej Linuksa. Nie musiałem mieszać w partycjach, ani bootloaderach, no i w ciągu sekundy mogę się przełączać między systemami. W dodatku jest no najbezpieczniejszy sposób przeglądania www.

Tylko Ty porównujesz modernizacje z X2 na E21x0. I jak dla mnie odrazu widać że X1950GT nie może być spowalniane przez X2@2,7GHz. I jeśli na słabszej grafice masz różnice rzędu 2-3fps to nie jest to aż taka marginalna różnica. Ale faktem jest że lepiej wyszedłbyś gdybyś grafe wymienił...

Co do wirtyalnych maszyn to jeśli komuś na tym bardzo zależy to napisze że będzie konieczna virtualizancja. Osobiście kiedyś bawiłem się tym i powiem że spróbować warto ale dla zabawy nie będę brać słapszego proca w większości zastosowań w jakich go używam. No chyba że uważacie że to konieczność i warto dla virtualizacji umierać. By odpalić VirtualPC czy VMware procesor nie musi mieć wirtualizacji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dwaIP

A widziałeś ten Twój test do końca?? Ta strona jest ciekawa. I skoro nie wiesz jaki odsetek to po co piszesz o proporcjach?? Gdzie zostawiłeś fakty?? Może ja też zacznę pisać że E8200 beż zmiany V kreci się na 3,5GHz wiec E2160 powinno podobnie sie podkręcać...

 

A ja ponawiam pytanie ile % osób korzysta z wirtualnych maszyn??

Minimalny odsetek więc to nie ma znaczenia (ale u ciebie ma bo to jedna z niewielu przewag jaką posiadają X2). A jesli komuś zależy na virtualizacji to weźnie pełne C2D i już tej przewagi nie ma.

Test widziałem w całości ale porównywanie OC to porównywanie również płyt głównych i najwyraźniej nie doczytałeś

http://www.anandtech.com/cpuchipsets/showd...?i=3112&p=7

skoro uważasz że x2 5000+ nie da się podkręcić powyżej 2900 MHz (skoro traktujesz wyniki OC jako porównanie CPU nie zestawu)

Tu jest bardziej sensowna informacja dotycząca możliwości OC X2 4400+ rev. G2:

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic...719&st=2250

 

Nie wiem ile osób korzysta z wirtualnych maszyn ale to nie jest istotne dla kogoś kto chce korzystać z takich nowości w vista.

Istotne jest to że E2160 to mniej wydajny kastrat a X2 4400+ wydajniejszy pełnowartościowy CPU i na dokładkę są do niego

tanie płyty z PCI-E 2.0 a do kastrata E2160 nie ma takich w rozsądnej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Japier... :mur:

Za każdym razem to samo - gość pyta o Athlona i dostaje zylion odpowiedzi typu "bierz Intela bo lepszy". A tak naprawdę to g**no prawda, bo różnica jest marginalna, w grach 2-3FPS czyli praktycznie niezauważalna. Sam się na to naciąłem jakieś 2 miechu temu i wymieniłem zestaw z X2 4200+ (który śmigał na co dzień z zegarem 2.7GHz) na to co mam obecnie w podpisie. I szczerze mówiąc gdybym wydał te 1200zł na kartę graficzną myślę, że różnica byłaby o wiele większa a co za tym idzie moje zadowolenie z zakupu.

A co myślałeś że ten x1950gt dostanie skrzydeł :mur:

 

Sam do tej pory miałem tylko a64, a intel był dla mnie beeee.

Po przesiadce z x2 3600+@2,7 na e2160@3.0 jestem mile zaskoczony, nie muszę się bawić w instalowanie dualcore optimizera, 3ghz robię bez podnoszenia napięcia, system chodzi żwawiej i komputer nie myśli nie wiadomo z jakiego powodu jak to było na athlonie...

 

Ja jestem na tak, następny moja platforma też będzie na intelu, chociaż od 15lat cały czas było u mnie AMD, także polecane wśród znajomych.

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego, Ty poważnie masz kłopoty z czytaniem.

Pisząc Allegro itp miałem na myśli wszelkiej maści sklepy internetowe.

To, że sie z kimś zgadzam bądź nie, nie jest dla niczym nowym :angry:

http://www.lorien.waw.pl/opis.aspx?kat=948&id=PD20035

Na bank na Elpidach, ale pewnie gdzieś będzie taniej.

 

P.S.

Odwal się ode mnie komisarz.

Piszac allegro masz na mysli sklepy internetowe (co za porazajaca logika), a nastepnie polecasz sklep internetowy (co z tego ze ma siedzibe w Wawie - kazdy sklep ma gdzies siedzibe, wiec albo polecasz intenetowe albo nie). Potem te elpidy - zamiast tanich adata 800mhz dajesz drozsze elpidy 667 i to jeszcze piszac, ze kazdy grosz sie liczy... I jeszcze ta burkaowata wstawka w ps... Sam sie przyczepiles, a kiedy pokazuje watlosc twoich "racji", to sie wzburzasz. Moze mnie zaraportuj?

 

A autor tematu jakis taki nieaktywny, moze juz nie jest zainteresowany. W sumie nic dziwnego, dwaIP sie wlaczyl ze swoja wirtualizacja i phenomenalnym phenomem:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

walkowalem juz ten temat na forach od dawna. przytlaczajaca wiekszosc ludzi w kategorii najlepsza grafika do 300zl poleca 8600GT sonic+. Zreszta po co mi lepsza i drozsza skoro na tej pogram bez problemow w 90% gier, poza najnowszymi, a bez tych przezyje

1/ No twój wybór :)

2/ pomyśl jeszcze nad płyta główną, bo warto wg mnie dopłacić do gigabyte na chipsecie 780G lub 770 oczywiście 780G szczególnie jak się na niej ładuje radeona bo wtedy masz crossfire z chipsetem i wzrost wydajności dodatkowy dość znaczny. Z gt wystarczy płytka z 770. Fakt, że dopłata jest dość znaczna obecnie płyty kosztują 240-230zł ale pomyśleć warto. Później wymieniając grafikę będziesz już miał PCIe 16 2.0 a wszystkie nowe będą robione z tym złączem więc nie będziesz musiał wymieniać od razu płyty i po wyjściu 45nm phenomów może da się wyłuskać fajny procek do wymiany tego 4400. Bardziej rozwojowa ta platforma się zrobi.

3/ Ja na 3450 na konfigu jak w podpisie pogrywam w call od duty 4 1024*768 i need for speed carbon 1280*1024 testy w linku z podpisu więc nie musisz od razu rezygnować z najnowszych tytułów, co prawda już crysis nawet w 800*600 siada, jeszcze testy dodam do tematu o 3450 :) ale w sporo gier da się pobawić jeszcze z wydajniejszymi grafikami.

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Test widziałem w całości ale porównywanie OC to porównywanie również płyt głównych i najwyraźniej nie doczytałeś

http://www.anandtech.com/cpuchipsets/showd...?i=3112&p=7

skoro uważasz że x2 5000+ nie da się podkręcić powyżej 2900 MHz (skoro traktujesz wyniki OC jako porównanie CPU nie zestawu)

Tu jest bardziej sensowna informacja dotycząca możliwości OC X2 4400+ rev. G2:

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic...719&st=2250

 

Nie wiem ile osób korzysta z wirtualnych maszyn ale to nie jest istotne dla kogoś kto chce korzystać z takich nowości w vista.

Istotne jest to że E2160 to mniej wydajny kastrat a X2 4400+ wydajniejszy pełnowartościowy CPU i na dokładkę są do niego

tanie płyty z PCI-E 2.0 a do kastrata E2160 nie ma takich w rozsądnej cenie.

O ja!!!! Zapomiałem że są tanie płyty z PCI-E2.0 i dal nich w ogień!! Co daje obecnie PEG2.0?? Nic!!! A że będzie wykorzystane za jakis rok czy dwa to warto teraz wziąć gorsze bo później może (a raczej nie) okazać się lepsze?? Człowieku miałeś kiedyś dla porównania E21x0??

Co do OC to miło się czyta jak powyżej 2,8GHz trzeba podnieść V w przypadku X2, a jak sam kiedyś napisałeś X2 jest słabszy od E21x0 z taim samym zegarem o 20%. Tak więc co z tego że X2 zrobi 3GHz jak E2160 bez podnoszenia V zrobi 2,7GHz i zje go na śniadanie?? Pokaż mi 10 userów co zrobiło 3,6GHz na X2.

I jak to jest gdy kastrat bije na głowe "pełnego" proca od ukochanej firmy??

I skoro nie jest istotne ile osób kożysta z VM to po cholere ciągle o tym trąbisz??

Sory ale teraz jestem juz wkór... Można kochać ale miłość nie może pszysłaniać rozumu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ja!!!! Zapomiałem że są tanie płyty z PCI-E2.0 i dal nich w ogień!! Co daje obecnie PEG2.0?? Nic!!!

Jakie masz testy na poparcie twojej teorii, że PCIe 2.0 nie daje nic?

Im bardziej pamięciożerna gra tym więcej daje nawet do 20% przy kartach 256mb, ale jeszcze karta musi je obsługiwać, a na razie pebe nie chce takiej :D

Nie obrzucał bym błotkiem tego co się z kompem stanie za dwa lata, bo sprzedaż używanej maszyny to strata 60-70% wartości a modernizacja dobrze skonstruowanego zestawu wychodzi względnie tanio, tyle co różnica w sprzedaży i kupnie starej grafiki i procka a nowych po szóstej przecenie :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dwaIP

Pokaż mi 10 userów co zrobiło 3,6GHz na X2.

Nie ma po co pokazywać wyników X2 5000+ BE skoro mówimy o X2 4400+

Tu są realne najlepsze wyniki dla X2 4400+ 65 nm:

http://ripping.org/database.php?cpuid=544

Można tam poszukać dokładniejszych danych jakie napięcia i rev. CPU. oraz jaka płyta i rodzaj chłodzenia.

 

Przeczytaj uważnie co napisał Janisław o tym jak dał się zmamić na wymianę X2 4200+ na E8200 karmiony marketingową

papką zamiast realnych testów wydajności. Zamiast wymienić kartę graficzną zapłacił 1200 zł i dostał figę zamiast

realnego przyrostu wydajności. Pomimo że E8200 jest dużo szybszy od E2160.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@komisarz

ZAINTERESOWANYCH TEMATEM PROSZĘ O DAROWANIE SOBIE TEGO POSTA - NIE WNOSI NIC!!!

 

RAM : A-Data 2x1GB 800MHZ Extreme Edition - 155 zł

...

RAM : A-Data 2x1GB 800MHZ Extreme Edition - 155 zł

Z tego co pamiętam KVR kosztują 110-120 - Ty twierdzisz, że to więcej niż 155.

 

Piszac allegro masz na mysli sklepy internetowe (co za porazajaca logika), a nastepnie polecasz sklep internetowy (co z tego ze ma siedzibe w Wawie - kazdy sklep ma gdzies siedzibe, wiec albo polecasz intenetowe albo nie). Potem te elpidy - zamiast tanich adata 800mhz dajesz drozsze elpidy 667 i to jeszcze piszac, ze kazdy grosz sie liczy... I jeszcze ta burkaowata wstawka w ps... Sam sie przyczepiles, a kiedy pokazuje watlosc twoich "racji", to sie wzburzasz. Moze mnie zaraportuj?

...

Powtórzę jeszcze raz: napisałem Allegro itp.

Nie widziałem jeszcze sklepu komputerowego bez obsługi online, spotkałem się natomiast z takimi, które handlują tylko online. Akurat Lorien był pierwszy w zakładkach - byłeś ciekawy czy wiem, gdzie można zrobić zakupy więc odpowiedziałem.

 

Lecz się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no jak słysze że procesory AMD będą spowalniały szybsze karty graficzne to mi się niedobrze robi.... Jak je niby mają spowalniać?? Może i wydajność w grach będzie trochę niższa ale nie sądzę aby były to zauważalne różnice.... W sumie na PPC był kiedyś test w którym żeczywiście AMD spowalniało szybsze grafiki, tylko szkoda że porównywano w nim Athlona 64 JEDNORDZENIOWEGO z c2d z 2 jajkami, więc dla mnie taki test to warty tyle co nic. Co prawda na chwilę obecną intel jest lepszy, ale jeśli komputer miałby być do gier to stawiałbym na AMD jednak. Czemu? bo za różnicę w cenie będzie można kupić szybszą karte graficzną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz testy na poparcie twojej teorii, że PCIe 2.0 nie daje nic?

Im bardziej pamięciożerna gra tym więcej daje nawet do 20% przy kartach 256mb, ale jeszcze karta musi je obsługiwać, a na razie pebe nie chce takiej :D

Nie obrzucał bym błotkiem tego co się z kompem stanie za dwa lata, bo sprzedaż używanej maszyny to strata 60-70% wartości a modernizacja dobrze skonstruowanego zestawu wychodzi względnie tanio, tyle co różnica w sprzedaży i kupnie starej grafiki i procka a nowych po szóstej przecenie :lol:

??? To teraz biorąc płytę która obsłuży Penryny i pozwoli na ich OC będzie złym wyborem?? Potem można wybrać albo E8x00 albo jakiegoś quada. Ale teraz lepiej wybrać słabego X2 i zmienić później na Phenoma którego już teraz objeżdżają średniaki od Intela...

I co ma znaczyć dobrze skonstruowany zestaw??

Co do PCI-E2.0 to może i pomoże słabsztm grafiką ale chyba nie po to był ten standard wdrażany...

Nie ma po co pokazywać wyników X2 5000+ BE skoro mówimy o X2 4400+

Tu są realne najlepsze wyniki dla X2 4400+ 65 nm:

2957807[/snapback]

Przeczytaj uważnie co napisał Janisław o tym jak dał się zmamić na wymianę X2 4200+ na E8200 karmiony marketingową

papką zamiast realnych testów wydajności. Zamiast wymienić kartę graficzną zapłacił 1200 zł i dostał figę zamiast

realnego przyrostu wydajności. Pomimo że E8200 jest dużo szybszy od E2160.

A czy my mówimy o E8200 czy o E2160?? Nie moja wina że Janisław nie spytał się co lepiej zrobić. Każdy polecił by mu w pierwszej kolejności wymiane grafiki a dopieru później platformy. Kto pyta nie błądzi. I nie korzystaj z ludzkich błędów do swoich celów.

Nie no jak słysze że procesory AMD będą spowalniały szybsze karty graficzne to mi się niedobrze robi.... Jak je niby mają spowalniać?? Może i wydajność w grach będzie trochę niższa ale nie sądzę aby były to zauważalne różnice.... W sumie na PPC był kiedyś test w którym żeczywiście AMD spowalniało szybsze grafiki, tylko szkoda że porównywano w nim Athlona 64 JEDNORDZENIOWEGO z c2d z 2 jajkami, więc dla mnie taki test to warty tyle co nic.

Polecam poszukać testów jak wyglądają różnice pomiędzy różnymi procesorami w grach przy mocnych grafikach. O ja może polece ten 2957891[/snapback]

Co prawda na chwilę obecną intel jest lepszy, ale jeśli komputer miałby być do gier to stawiałbym na AMD jednak. Czemu? bo za różnicę w cenie będzie można kupić szybszą karte graficzną.

Porównaj zestaw który został złożony na AM2 i na LGA775. X2+płyta wyszło 415zł a E21606+P31 wyszło 364zł. Czy mnie oczy mylą czy zestaw na Intelu wyszedł tańszy?? :blink: Nawet biorąc P35-DS3L wyjdzie taniej niż zestaw na AM2. Polecam czytać a nie tylko pisać...

Edytowane przez dzikidaniel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dwaIP

Polecam poszukać testów jak wyglądają różnice pomiędzy różnymi procesorami w grach przy mocnych grafikach. O ja może polece ten test na egiełdzie. Dalej uważasz że 20-40% różnicy nie będzie zauważalna?? :mur:

 

Porównaj zestaw który został złożony na AM2 i na LGA775. X2+płyta wyszło 415zł a E21606+P31 wyszło 364zł. Czy mnie oczy mylą czy zestaw na Intelu wyszedł tańszy?? :blink: Nawet biorąc P35-DS3L wyjdzie taniej niż zestaw na AM2. Polecam czytać a nie tylko pisać...

Przytoczony "test" to właśnie dobry przykład mylącej marketingowej papki.

Jaki ma sens wstawienie do porównania nowego E8200 ze starym X2 4600+ skoro jest dostępny X2 5400+ Brisbane ?

Na wykresach brak modelu karty graficznej (to klasyczna zmyłka) i brak wyników x2 w grach które nie pasują do

marketingu E8200.

 

Nie zatupiesz rzeczywistości Asus M3A z PCI=E 2.0 jest tańszy od P35-DS3L , nawet GA-MA770-DS3 jest tańszy

http://pc.emarket.pl/pricelist/item.aspx?PID=C6501388

http://pc.emarket.pl/pricelist/item.aspx?PID=C6701348

Cena wydajniejszego X2 4400+ podobna do ceny kastrata bez wirtualizacji E2160

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przytoczony "test" to właśnie dobry przykład mylącej marketingowej papki.

Jaki ma sens wstawienie do porównania nowego E8200 ze starym X2 4600+ skoro jest dostępny X2 5400+ Brisbane ?

Na wykresach brak modelu karty graficznej (to klasyczna zmyłka) i brak wyników x2 w grach które nie pasują do

marketingu E8200.

Człowieku czy ty czasami zastanawiasz się co do ciebie się mówi?? NeoMagNeT mówił że nie będzie dużej różnicy w wydajności a różnica jest spora. I jeśli nie jesteś dość bystry to ci wyjaśniam że test miał porównać E8x00 z phenomem. A podałem to odnośnie zapytania jak ma niby spowalniać...

A pełna konfiguracja jest podana. Tez mam ci znajść??

I odnośnie zmyłek: jeśli masz wątpliwości to napisz do redakcji egiełdy.

Nie zatupiesz rzeczywistości Asus M3A z PCI=E 2.0 jest tańszy od P35-DS3L , nawet GA-MA770-DS3 jest tańszy

http://pc.emarket.pl/pricelist/item.aspx?PID=C6501388

http://pc.emarket.pl/pricelist/item.aspx?PID=C6701348

Cena wydajniejszego X2 4400+ podobna do ceny kastrata bez wirtualizacji E2160

Od P35 tak ale nie od P31. I nie powiedział bym by 4400+ był wydajniejszy od E2160. A kastrata po OC robi co chce AMD... Edytowane przez dzikidaniel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dwaIP

Jakie masz testy na poparcie twojej teorii, że PCIe 2.0 nie daje nic?

Im bardziej pamięciożerna gra tym więcej daje nawet do 20% przy kartach 256mb, ale jeszcze karta musi je obsługiwać, ...

 

A pełna konfiguracja jest podana. Tez mam ci znajść??

I odnośnie zmyłek: jeśli masz wątpliwości to napisz do redakcji egiełdy.

 

Od P35 tak ale nie od P31. I nie powiedział bym by 4400+ był wydajniejszy od E2160. A kastrata po OC robi co chce AMD...

To znajdź nie będę szukał bo to marketingowa papka, to problem redakcji na ile są wiarygodne u nich testy i czytelne konfiguracje.

 

Omawiany zestaw ma mieć w miarę tanią kartę przykładowo taką z obsługą PCI-E 2.0

http://www.allegro.pl/item336968082_asus_p...3_gw_3l_fv.html

 

Proponujesz jednego kastrata E2160 obsadzić na drugim kastracie P31 na dokładkę bez PCI-E 2.0 i do tego jaką grafikę

proponujesz żeby było szybsze od X2 4400+ rev G2 na płycie GA-MA770-DS3 (wszystko jedno z OC czy bez OC) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znajdź nie będę szukał bo to marketingowa papka, to problem redakcji na ile są wiarygodne u nich testy i czytelne konfiguracje.

 

Omawiany zestaw ma mieć w miarę tanią kartę przykładowo taką z obsługą PCI-E 2.0

http://www.allegro.pl/item336968082_asus_p...3_gw_3l_fv.html

 

Proponujesz jednego kastrata E2160 obsadzić na drugim kastracie P31 na dokładkę bez PCI-E 2.0 i do tego jaką grafikę

proponujesz żeby było szybsze od X2 4400+ rev G2 na płycie GA-MA770-DS3 (wszystko jedno z OC czy bez OC) ?

Z toba nie ma sensu gadać. Uparty jak osioł i nakierowany jak koń z klapkami. Chyba samo AMD musiało by przyznać że Intel obecnie jest lepszy byś to zrozumiał.

I to musi być wielki dla ciebie ból by dwa kastraty objeżdżały pełne AMD...

Ja wybrałem kastrata chociaż mam nadal X2 i jeśli czas pozwoli zrobię specjalnie dla ciebie testy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie się tu spieracie... tzn. wymieniacie poglądy ;]

 

Pozwólcie, że się wtrącę. E2160 jest bardzo podatny na OC i po nim jest wydajniejszy o wiele od tego AMD.Co do P31, to może i trochę jest kastratem, ale wydajnością odbiega marginalnie od P35, a ponadto na nim też można bdb podkręcić procesor. Ilość cache'u w E2160 w normalnym użytkowaniu aż tak bardzo nie przeszkadza. A PCI-E 2.0 na grafice takiej jak HD3650 cudów nie zdziała... Ja polecam więc Intela, ale oczywiście każdy może mieć swoje własne zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko Ty porównujesz modernizacje z X2 na E21x0. I jak dla mnie odrazu widać że X1950GT nie może być spowalniane przez X2@2,7GHz. I jeśli na słabszej grafice masz różnice rzędu 2-3fps to nie jest to aż taka marginalna różnica. Ale faktem jest że lepiej wyszedłbyś gdybyś grafe wymienił...

A co myślałeś że ten x1950gt dostanie skrzydeł :mur:

A czy my mówimy o E8200 czy o E2160?? Nie moja wina że Janisław nie spytał się co lepiej zrobić. Każdy polecił by mu w pierwszej kolejności wymiane grafiki a dopieru później platformy. Kto pyta nie błądzi.

Widzicie, tylko sęk w tym, że na tym forum teraz jest moda "Intel ponad wszystko" i za każdym razem jest to samo -

co kupić? - Intel

na co zmienić? - Intel

co zabrać do łóżka? - Intel

 

No to wziąłem, po prostu chciałem sprawdzić czy faktycznie coś w tym jest - niestety nie za bardzo :/ Ale przynajmniej mam swojego pierwszego Intela :)

Grafikę i tak kupię, tylko jeszcze się waham między 88GTS a 88GTX, ale to raczej nie ten temat...

Konkluzja - jeżeli upgrade-ować coś kosztem innych podzespołów, to ja postawiłbym na grafikę a nie proca. A obcinając z podanego zestawu trochę na dysku, obudowie i zasilaczu można się pokusić nawet o 8800GS

 

BTW, pod XP faktycznie były problemy z X2, ale na Viście śmigał nie gorzej niż E8200.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dwaIP

...

I to musi być wielki dla ciebie ból by dwa kastraty objeżdżały pełne AMD...

Ja wybrałem kastrata chociaż mam nadal X2 i jeśli czas pozwoli zrobię specjalnie dla ciebie testy...

Ból to dla mnie żaden bo nie mam ani kastrata ani X2.

Zastanawiam się nad zakupem czegoś i jeszcze nie wiem czy kupię E8400, Qxxx czy X2 4600+ BE (taki ma się pojawić )

a może nawet X4 9150E lub X2 4850E kastrata nie biorę pod uwagę ani nic obsadzonego w kastracie.

 

Test mile widziany ale przedtem wymień padakę x2 3600+ na jakiegoś X2 G2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzikidaniel, nie ma co, super test przytoczyłes.... :/ nawet nie napisali, na jakich sterach jadą na tych amd ani nic. Jakoś nie byłbym w stanie nawet po pijaku nazwać go wiarygodnym.... :/ wogle do mnie nie przemawia. A pozatym to w tym teście nie przedstawiono e2160 o którego mi chodziło. A pisząc szybsze, miałem na mysli coś pokroju radeona 3850, albo 8800gs. Jakbym napisał najszybsze to co innego, ale niech Ci już będzie, nie lubię się kłócić.

 

I zgadzam się z tym co napisał Janisław tu ostatnio panuje moda na Intela, co oni was opłacają czy co?? W zestawach za mniejszą kasę jak w tym przypadku AMD albo wygrywa, albo jest tak dobre jak Intel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I zgadzam się z tym co napisał Janisław tu ostatnio panuje moda na Intela, co oni was opłacają czy co?? W zestawach za mniejszą kasę jak w tym przypadku AMD albo wygrywa, albo jest tak dobre jak Intel.

Mnie też ta moda na Intela męczy... Co zajrzę na ten dział i jakikolwiek wybiorę temat, widzę INTEL, INTEL, INTEL... I to niezależnie, czy ktoś ma na kompa 600zł czy 5000... A szczytem jest, kiedy ktoś nie chce podkręcać, a reszta chórem: INTEL i już!! Choć podkręcanie to rzecz coraz prostsza, a u niektórych wciąż panuje przekonanie, że "jak podkręcę, to spalę", to mimo wszystko trzeba honorować tą niechęć do OC i tyle...

 

Więc zaakceptujcie fakt, że do słabszych kompów wystarczy AMD, zwłaszcza, jeśli za zaoszczędzoną kasę na proca można kupić o wiele lepszą grafę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dalej uważam że jest to forum skierowane do zaawansowanych userów i tych którzy myślą o OC oraz tych którzy chcą poznać się na kompach. No chyba że to forum odbiega mocno od serwisu PurePC...

Co do tzw "mody" na intela to gdy rok temu wszyscy polecali X2 od AMD nie było oburzonych głosów czemu nie intel. A teraz jest pełno osób które wieszają psy na Intelu... Sami Fanboye?? W każdym przedziale (poza najniższym) bardziej opłacalny jest Intel. Nie wiem że nie macie pretensji do AMD że nie wydało odpowiednich procesorów w odpowiedniej cenie...

NeoMagNeT jeśli test Ci nie odpowiada to ja proszę o lepszy. Przytoczyłem pierwszy jaki sobie przypomiałem. Zresztą nie chodziło mi o wynik E2160 tylko o znaczenie procesora w grach gdzie ty uznaleś że jest po prostu małoważny...

Krytyka powinna się opierać na faktach. A twoja oparła się na braku dowodów tak jak jakiś czas temu krytykował dwaIP.

Co do zdania że nie lubisz się kłucić to chyba nie o sobie mówisz...

Co do Janisław to naprawde szkoda chłopaka. Te 1200zł mozna było lepiej ulokować.

I ostatnie pytanie. Ile można zejść z E2160 i P31-DS3L (zestaw za 364zł) na korzyść AMD??

Edytowane przez dzikidaniel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Janisław to naprawde szkoda chłopaka. Te 1200zł mozna było lepiej ulokować.

Pewnie że można było - na przykład iść na dziwki zamiast kupować graty do komputera ;)

Forum jest dla kogo jest, najczęściej to ludzie bawiący się OC na co dzień, ale czasami tylko tacy co chcą kupić swój pierwszy komputer i pytają o poradę. I jedyną jaką dostają obecnie to "kup Intela i podkręcaj" (kojarzy mi się to tylko z akcją na forum rowerowym - tam kto nie zapytał o rower odpowiedzią było "kup Krossa")

Ja kupiłem Intela i tego nie żałuję. Gdybym odkładał na niego kasę przez pół roku miałbym powód do rozpaczy, ale gdy jest to tylko jakaś tam część mojej wypłaty mogłem sobie na to pozwolić. Ale z racji że ja mam Intela, nie będę wszystkich naokoło namawiał żeby kupili to samo!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z toba nie ma sensu gadać. Uparty jak osioł i nakierowany jak koń z klapkami. Chyba samo AMD musiało by przyznać że Intel obecnie jest lepszy byś to zrozumiał.

I to musi być wielki dla ciebie ból by dwa kastraty objeżdżały pełne AMD...

Ja wybrałem kastrata chociaż mam nadal X2 i jeśli czas pozwoli zrobię specjalnie dla ciebie testy...

No więc koledzy, intel od już dłuższego czasu jest lepszy i coraz bardziej konkurencyjny cenowo, ale nie kręcone 2160 na P31 +8600gt nie da sobie rady w grach z analogicznym zestawem amd x2 4400 gigabyte 780g z chipsetem w crossfire z kartą 3650 256/512mb ddr3. W tym przypadku AMD nie tylko jest mocniejszy, ale także podatny na upgrade (PCIe 2.0, HT 3.0, phenom 45nm ready itd...) ceny zbliżone. Nahalema nie włożysz do P31 niestety ;) Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc koledzy, intel od już dłuższego czasu jest lepszy i coraz bardziej konkurencyjny cenowo, ale nie kręcone 2160 na P31 +8600gt nie da sobie rady w grach z analogicznym zestawem amd x2 4400 gigabyte 780g z chipsetem w crossfire z kartą 3650 256/512mb ddr3. W tym przypadku AMD nie tylko jest mocniejszy, ale także podatny na upgrade (PCIe 2.0, HT 3.0, phenom 45nm ready itd...) ceny zbliżone. Nahalema nie włożysz do P31 niestety ;)

A mogę poprosić o wyniki X2+780+3650?? Albo jakis test??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...