Skocz do zawartości
cavarr

Geforce GTX 260/280

Rekomendowane odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obnizyłem napieci w 2D do 0.8V i karta na artic colling 280 moze działac praktycznie pasywnie w 2D przy zaledwie 15% obrotów wentylatora(niesłyszalne) bedąc przy tym chłodna.

http://img38.imageshack.us/img38/5950/captureldq.png

 

W 3D napiecie obnizyłem do 1.1V troche podkreciłem 750/1512/2500 obroty max 40% temp. rdzenia nie przekraczają 55-58 stopni ,z sekcja juz gorzej bo temp dobijaja do 70-90 stopni.Mimo wszystko polecam te chłodzenie.

Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3343975[/snapback]

Obnizyłem napieci w 2D do 0.8V i karta na artic colling 280 moze działac praktycznie pasywnie w 2D przy zaledwie 15% obrotów wentylatora(niesłyszalne) bedąc przy tym chłodna.
jak na 15% to nie passive ;p

 

ja mam obnizone napiecie do 0.825 i mam w idle 38-39*

aczkolwiek jak dotykam pcb karty to jest normalnie zimna .. :)

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To na 100% pomyłka. Zadzwoń do serwisu i poproś o wyjaśnienie zaistniałej sytuacji.

Jestem w szoku odpowiedz komputronika Witam,

Karta, którą Pan kupił na fakturze numer XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

również miała 3m-ce gwarancji, także została wymieniona na taki sam

model i udzielilismy na nia takiego samego okresu gwarancyjnego

Pozdrawiam,

 

 

Ja kupowałem karte nową,na 24 miesiecznej gwarancji dokładnie za 666zł w wersji box.Dziwna sprawa bo w histori zamówienie nie ma tego zamówienia - przekręt ? Karta była rejestrowana na stronie Evga i dostałą 10 lat gwarancji

 

Co najlepsze mam na to dowód bo mam oryginalną fakture,,a le najpierw zrobi im odpowiednia reklamę w "internecie".Numer faktury którą podał sprzedawca zgadza sie z tą którą posiadam,nie zgadza sie jeynie czas gwarancji,czyli jesli bym faktury nie miał(a wiadomo ze posyła sie nią razem z kartą na gwarancje) niczego bym nie udowodnił

Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Jendrus10

Zastanawiam się jakiego GTX260 wybrać.

 

Mam 3 typy.

Palita, Gainwarda oraz monstera Galaxy. Wszystkie są w podobnych cenach. Co radzicie ? Co najlepiej będzie się kręcić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 miechy gwary mają grafy w kompuszrocie z cennika wyprzedażowego- może to z niego zamawiałeś grafe ?

juz wszystko załatwione,komputronik sie pomylił,szkoda ze musiałem to udowadniac przesyłając fakture gdzie jak byk pisze 24miesiace,no ale cóz wazne ze juz wszystko gra.Bez tej fakturki nic bym nie wskórał gdyz sklep miał identyczną fakture gzie pisze 3 miesiace,dziwne sie tam rzeczy ostatnio dzieją. Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś doradzić w sprawie opisanej 3 posty wyżej ?

Wczoraj zakupiłem Galaxy (dałem 690zł), prawdopodobnie aby się zmiściła będe musiał wyjąć zatoke na dyski (naszczęście mam wyciągalną) i przenieśc dyski wyżej bo jest nadzwyczaj długa, chłodzenie wychodzi ok 2 cm po za płytke! Jeśli masz czas to poczekaj z 2 dni to porobie tesy i zobacze co jest warta, zdążyłem tylko zerknąć na sekcje zasilania rdzenia i wychodzi że ma ich 5 ( z tego co wiem standartowo są 4, a Twin Tech ma 8!! ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie miałem czasu sprawdzić w testach tego Galaxy ale...

1) chłodzenie jest na równo z płytą (troche mnie poniosło z tymi 2 cm, wchodzi do miditower na styk)

2) chłodzenie jest delikatnie słyszalne, mam w miare wyciszony komp (Noctua NH-U12P i 2x NoiseBlocker Black Silent XL1), temperatura w okolicach 40C przy 40% obrotach przy internecie, pokatuje później to zobaczymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pokatuje później to zobaczymy

Bylo by fajnie jakbys pozniej napisal cos wiecej, bo mam dylemat czy dolozyc te pare zl wiecej w stosunku do Gainwarda/Palita.

Wszystko zalezy od tego, ktore chlodzenie jest wydajniejsze, co wplywa tez na poziom halasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem z gtx260 od gigabyte

 

raz na kilka restartów kompa monitor przechodzi w stan czuwania, komputer mimo to normalnie się uruchamia, słychać jedno piknięcie biosu i później uruchamianie xp. nie ma żadnej prawidłowości jest dzień że wszystko jest ok i jest też tak że po 10 resetach dopiero się budzi.

miałem wcześniej ati 4850 i było ok

 

płyta to asus p5q pro (wgrany najświeższy bios) porty pcie czyszczone chyba z 10 razy

proc to e5200@3,8Ghz (na default jest to samo)

ram geil 2x2gb 1066 na 800mhz i napięciach od 1,9 do 2,3 w parze i osobno i to samo

zasilacz ocz modxstream 600w (godzinami gta4 można męczyć i nic)

grafikę już wykluczam bo to druga nowa sztuka i ten sam problem

monitor lg w2242t ale to też nie to bo na starym crt to samo bez wzgędu na wyjście pod który jest podpięty

 

ma ktos jakieś sugestie bo kończą mi się pomysły? (podejrzewam zasilacz ale nie mam jak podmianki zrobić)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, niedawno zakupiłam nowy komputer i wszystko byłoby piękne gdyby nie to, że coś się złego dzieje od paru dni. Otóż coraz częściej doświadczam BSODów (naprzemiennie z końcówką 116 lub 124, OS: Windows 7 RC x64) lub po prostu totalnego zawieszenia pulpitu i dziwnych artefaktów na nim (jak np. mrugający zielonkawy kolor w kilku miejscach na tapecie pulpitu, ikony w zasobniku systemowym i ogólnie wszystkie pootwierane okna aplikacji nieco zniekształcone przez jakieś piksele nie tam gdzie trzeba, a za ostatnim razem ukośne kreski zielonkawe bięgnące przez cały pulpit i brak tego migającego zielonego koloru a za to mrugnięcie na czarno na ułamek sekundy ze dwa razy całego pulpitu), potem wyłączenia monitora (ekran robi się czarny i dioda miga przez chwilę) i w końcu reset albo BSOD i reset (okno BSODa też nie wygląda normalnie, to znaczy jest niebieskie tło i pisze to co zwykle, ale przez cały ekran biegna poziome różowe przerywane linie). Mimo iż jak się pojawia BSOD to widze nazwę sterownika nvidii, to narzędzie z ms do analizy minidumpów twierdzi że tylko 1 BSOD był spowodowany przez sterownik do gtx 260, reszta określana jest jako "propably caused by hardware". Dodam, że mam najnowsze sterowniki (190.62) i nie wiem czy to samo by było na innych, może jeszcze sprawdzę zanim odwiozę komputer na serwis, ale te twarde zawiasy i artefakty mnie niepokoją i coraz mniej jestem przekonana że to wina tylko sterowników (jesli w ogóle ich)... Pierwszy BSOD pojawił się 27.08 czyli dzień po dołożeniu Audigy SE - tu mi się nasuwa pytanie czy ewentualny konflikt karty muzycznej z grafiką mógłby doprowadzić do takich objawów? Inna sprawa że własnie odkryłam, że moja płyta główna (Asus P5Q-E) nie wspiera pamięci zbudowanych z czipów 128mb, a ja własnie taką pamięć mam (a dokładnie 4x2GB A-Data vitesta Extreme Edition 1066). Czytałam już tematy w których ludzie mieli problemy z grafiką, a przynajmniej tak myśleli, a pomogła dopiero wymiana RAMu na inny. Tylko nie wiem czy mieli takie objawy jak u mnie, bo u mnie w grach póki co nie ma artefaktów (ale fakt że nie grałam dużo, a raczej odpalałam na chwilę żeby zobaczyć czy dana gra działa). Więc moje pytanie brzmi: czy to są objawy uszkodzonej grafiki czy też może miałam kilka dni szczęście i dlatego wcześniej nie wyskoczył mi BSOD, a może i Audigy "przeszkadza"? RAM chyba raczej muszę zmienić (bo niezgodny i to że niby działa nie znaczy że jest wszystko ok) i właśnie się zastanawiam co zrobić pierwsze, ubłagac sprzedawcę o wymianę RAMu czy odrazu grafikę na gwarancję? Karta napewno się nie grzeje (45-50 stopni max cały czas) i nic nie jest kręcone. Pamięci zamiast 1066 są wykrywane jako 800. Udało mi się zrobić dziś zdjęcie zawieszonego pulpitu tuż przed BSODem, tu można zobaczyć co się działo: http://img33.imageshack.us/img33/5247/gtxw.jpg

 

Ps. Artefakty i BSODy dzieją się losowo, np. po kilku minutach normalnego użytkowania komputera (przeglądanie internetu, otwieranie folderów, itp. czyli nic, co by obciążało grafikę) lub dopiero po jakimś czasie, np. komputer może chodzić cały dzień i nic, a mogę go włączyć i zawias parę minut później. Na benchmarku 3dmark vantage czy furmarku nic się nie stało na agresywnych ustawieniach, pamięci przeleciałam 2 razy memtestem i też nic, ale nie zmienia to faktu że są niezgodne... Spróbuję jeszcze ATI Tool albo furmarka ale na dłużej zostawić.

 

Tu spis tego co mam:

Procesor: Core 2 Quad Q9550 (chłodzony Mugenem 2), płyta: Asus P5Q-E, pamięć: 8 GB A-Data vitesta Extreme Edition 1066 (4x2GB), grafika: Gainward GF GTX 260 GS 1792 MB, dźwięk: Creative Audigy SE, zasilacz: BeQuiet Straight Power 600W, Windows 7 RC x64.

Edytowane przez Kitty84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,nie wiem już co jest grane Quad podkrecony na 4.0Ghz w 100% stabilny ,przechodzi LinX,Orthos itd.Problem polega na tym iz za kazdym razem podczas gry ,3Dmark obraz sie zattrzymuje i wyskakuje komunikat sterownik ekranu przestał odpowiadac.Na 3.0Ghz takie cos nie wystepuje,zresztą wczesnie na E5200@4.0Ghz nie było tego problemu,a wiec grafika chyba nie jest winna,czy moze byc tu winy zasilacz bequiet 450W(E5) ?.Czy 450 jest wystarczajaca ?

Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brygidolino nowy bios załatwi sprawę, znajdziesz go na stronie G.

 

Kitty84 albo pamięć padła na grafie labo zasilator... potestuj w stresie procka i grafe wszystko naraz

 

naxt quad zapewne zabrał całe v dla siebie... sprawdź jakie napięcie masz na rdzeniu grafy w stresie i jakie na lini 12v najlepiej miernikiem. Punkty pomiarowe znajdziesz w sieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

30A ,a grafika nie krecona,po obnizeniu taktów dalej to samo.

To troche dziwne , bo 3dmark wykorzystuje tylko dwa jajka także pobór mocy w 3dmarku przez proca nie jest duży. Może sprawdz pamięć , może sypie błędami. Orthos nie zawsze pokazuje niestabilność :wink: Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To troche dziwne , bo 3dmark wykorzystuje tylko dwa jajka także pobór mocy w 3dmarku przez proca nie jest duży. Może sprawdz pamięć , może sypie błędami. Orthos nie zawsze pokazuje niestabilność :wink:

ale linX,intel burn test chyba tak,zasiłka narazie leci na serwis,w wymianie dostane pewnie wersje E6 która jest troche mocniejsza to zobaczy sie czy to wina zasilacza,choc sam w to wątpie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W najblizszym czasie bede robil upgrade kompa. Mam zamiar kupic Phenoma II X2 550 + jakis Gigabyte na AM2+ i przymierzam sie tez do zmiany karty graficznej na GTX 260. Mam niestety dosc mocno okrojone fundusze i nie stac mnie na wymiane zasilacza. Moj obecny to Amacrox Warrior AX450-PNF . Czy wystarczy do takiego zestawu, czy raczej beda problemy ? Pytam bo czytalem juz rozne opinie, pogooglowalem troche i jedni pisza, ze potrzebny jest silniejszy zasilacz, inni z kolei, ze ten da rade bo jest calkiem mocny. O ile nie martwie sie o zuzycie pradu przez procesor itp. to martwi mnie jak to bedzie wygladac wlasnie z karta graficzna - czy ten zasilacz jest dla niej wystarczajacy ?

 

Dodam, ze nie mam najmniejszego zamiaru podkrecac czegokolwiek - wszystko bedzie chodzic na standardowych ustawieniach.

 

Bylbym wdzieczny za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym powiedział że jest to jeszcze do dopuszczenia. Osobiście leciałem przez pewien czas na Modecom FEEL III 400W na zestawie w podpisie na zegarach standardowych. U Ciebie linie 12V są mocniejsze niż na Feelu a sam procek będzie pobierał mniej od mojego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Na początku przepraszam za to, że zakładam temat o bardzo podobnej treści, co temat założony przez użytkownika rybaa1989. Temat ten jednak został zamknięty i nie miałem możliwości dopisać swojego pytania, a wolałbym się upewnić gdyż zasilacze jakie posiadamy różnia sie od siebie :unsure:

 

Tak więc jak w temacie, zastanawiam się czy zasilacz Chieftec GPS-400AA-101A będzie w stanie zasilić karte Gainward GTX260 896MB GOLDEN SAMPLE gdyż nad zakupem takiej karty sie zastanawiam :rolleyes:

Jeśli chodzi o procesor jaki posiadam i cała reszte elementów, które również wymagaja zasilenia, wszystkie są wymienione w sygnaturce :wink:

 

Z góry dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

dzisiaj wymienilem swojego xfx 260 black edition na asus oc gtx 280 z doplata 25eu :) mysle,ze sie oplacalo

ma ktos takiego asusa na forum co bym mogl porownac,to ten z blacha na pamieciach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wiem ze w smarki sie nie gra ale mam takie pytanko:

A mianowicie czy wynik 16059 w 3dmarku 06 jest w miare dobrym na moim configu:

Phenom x3 720 @ 3.2ghz

2x2 gb kingston hyperx 1066

Gaiward GTX260 216 @ 660, 1150, 1423

System XP

Z góry dziekuje za odp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...