Skocz do zawartości
Kyle

Razer Diamondback 3g

Rekomendowane odpowiedzi

Od kiedy mam razera jakoś dziwnie ruszał mi się kursor (czasami) - nie bardzo wiedziałem o co chodzi ... więc nie drążyłem tematu.

 

Dzisiaj podczas rysowania zauważyłem że przy ukośnym ruchu razer dziwnie się zachowuje ... okazało się że ta mysz za ponad 130 PLN nie potrafi poruszać się poprawnie na ukos !!!

 

 

Dołączona grafika

 

 

Jak widać na obrazku są linie 3-ech myszy, razem z podpisami zrobionymi za ich pomocą. Jedynie Razer DiamonBack 3G na całego oblał test !!!! Ruch jest "po schodach" !!! A4tech X-718BF przeszedł test perfekcyjnie podobnie jak kulkowy Logitech Mouseman Wheel.

 

Co Wy na to?

 

ps. sterowniki razera odinstalowałem (na zainstalowanych było to samo - myślałem że to przez nie ) ... do A4tech i logitech też oczywiście nic nie było instalowane

 

Suwak windows był w pozycji środkowej (max prędkość/czułość bez interpolacji programowej)

 

A4Tech był ustawiony na max rozdzielczość fizyczną (czerwony kolor rolki)

 

/////////////////////////////////////////////////////////////

 

Kiedy odłączyłem razera (na kilka chwil) i podłączyłem do USB zaczął się zachowywać normalnie - co nie zmienia faktu że raz są schody a raz nie - postaram się zaobserwować kiedy razera zaczyna dopadać ten błąd - może jakiś układ po rozgrzaniu tak przekłamuje ... nie wiem

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

X-718BF vs XL-750BF

Dołączona grafika

 

Widać co daje 500hz tam gdzie w 125 jest przeskok tu jest wypełnione linia jest bardziej ciągła i grubsza bo więcej wypełniona.

 

To XL-750 jest tak precyzyjne że nie wybacza błędów które przechodzą na 718BF, głównie chodzi mi o ciągłość linii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

X-718BF vs XL-750BF

 

 

Widać co daje 500hz tam gdzie w 125 jest przeskok tu jest wypełnione linia jest bardziej ciągła i grubsza bo więcej wypełniona.

To nie zależy od częstotliwości taktowania - na Twoich badaniach widać że 750 tka też porusza się schodami ale mniejszymi (i z tąd ta ciągłość) - 718-tka u Ciebie perfect !!!

 

ps. ten "przeskok" to właśnie prawidłowość i nie zależy od tego czy masz 125 Hz czy 1000 Hz - gwarantuję

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielki powrót nie-króla? Może podkładka jest winna?

 

wmo robi idealną linię ;]

Niczego nie wykluczam - zbadam dokładnie i postaram sięwykryć w jakich okolicznościach powstają te anomalie.

 

ps. Razer pracuje na QCK czasem poprawnie a czasem jak widać po obrazie linii ukośnej nie

 

No niby ale imo jednak te 500 czy 1000hz ma jakiś wpływ na rysunek musi. Niech inni powrzucają tu swoje testy to sie porówna :P

Na prostej ukośnej linii rysowanej powoli nie ma wpływu najmniejszego - na szybko rysowanym okręgu już tak.

 

 

////////////////////////////////////////////////////////////////////////

 

LOL - DB 3G znowu po pewnym czasie zaczął się poruszać po schodach ... ściągnąłem go z QCK ... zrobiłem linię na blacie ... wszystko OK ... kładę ponownie na QCK ... wszystko OK ... WTF ?

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ściągnąłem go z QCK ... zrobiłem linię na blacie ... wszystko OK ... kładę ponownie na QCK ... wszystko OK ... WTF ?

Hehehe skąd ja to znam ? :>

 

Twoje QCK chyba umiera. Moje już odeszło do krainy śpiących myszek.

 

Sprawdź na białej matowej kartce przez jakiś czas, to wszytko wyjaśni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoje QCK chyba umiera. Moje już odeszło do krainy śpiących myszek.

hmmm ... dziwne ... w sumie te linie które widać na początku wątku były zrobione na tej samej podkładce (wyjątkiem jest kulkowa Logitech - ale jej i tak wszystko obojętne :P )

 

////////////////////////////////////////////

Obecnie razer zachowuje się idealnie ... :)

 

/////////////////////////////////////////////

Dowcip miesiąca (wymyślony przed chwilą):

Jaka jest najlepsza funkcja sterowników razera ?

.

DEINSTALACJA !!!

- buahaha ... a teraz poważnie :

Po instalacji sterowników razer nie działa rolka w BF2 (zmiana broni), nie można użyć dodatkowych klawiszy (bocznych) ... po deinstalacji wszystko działa doskonale

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh no nieźle, a od jakiegoś czasu próbuje sie zdecydować na nową myszkę i już prawie padło na db 3g a tu takie coś... chociaz razera z qck już nigdy nie mam zamiaru łączyć, celuje raczej w "everglide titan gaming mat".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

omg noob! ;p

Spróbuj podkleić ją grubszymi ślizgaczami ;)

takie proste :P

 

Widać razer nadal oszczędza na ślizgaczach - zdaje się, że miałem podobna sytuacje z kraitem. Na QcK do bani na icemacie genialnie - troche pomyslalem i okazalo sie, ze wina lezy po stronie za niskich slizgaczy ;]

Edytowane przez pwlj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam ten problem. Mycha robi "schodki" przy ruchu na ukos. Do tego nie zawsze - raz kafelkuje, innym razem robi piękną ukośną prostą. Oczywiście nie jest to wielki problem, bo schodki nie są duże, acz są. Czy autor wątku znalazł może jakieś rozwiązanie? Czy to wina mychy, czy może podkładki (razer goliathus speed)? Trochę lipa z tym, bo zależy mi na precyzji :/

 

Zwiększanie częstotliwości przesyłu danych z mychy do kompa z 125hz do 1000hz nic nie dało w tej kwestii (no może trochę), zmiana czułości na niższą oczywiście pomaga - ale mam taką fanaberię, że lubie grać na niefiltrowanym dpi mychy :P

 

 

... no chyba że to po prostu łapa mi się tak trzęsie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam ten problem. Mycha robi "schodki" przy ruchu na ukos. Do tego nie zawsze - raz kafelkuje, innym razem robi piękną ukośną prostą. Oczywiście nie jest to wielki problem, bo schodki nie są duże, acz są. Czy autor wątku znalazł może jakieś rozwiązanie? Czy to wina mychy, czy może podkładki (razer goliathus speed)? Trochę lipa z tym, bo zależy mi na precyzji :/

 

Zwiększanie częstotliwości przesyłu danych z mychy do kompa z 125hz do 1000hz nic nie dało w tej kwestii (no może trochę), zmiana czułości na niższą oczywiście pomaga - ale mam taką fanaberię, że lubie grać na niefiltrowanym dpi mychy :P

 

 

... no chyba że to po prostu łapa mi się tak trzęsie :)

Łapa Ci się nie trzęsie ! :wink:

 

To wina myszy. Obecnie mam A4Tech X-738 i nie ma takich błędów (więc to nie była wina zużycia Steelpad QCK). Razer nie opublikował do tej pory nowszego firmware i prawdopodobnie tego nie zrobi. Po prostu Razer Diamondback 3G tak już ma.

 

Co do rozwiązania tego problemu ... no rozwiązałem problem tak że kupiłem inną mysz :P

 

A4Tech X-738 ma co prawda 1600 dpi (a nie 1800) ale dzięki praktycznie pomijalnym przekłamaniom celuje się znacznie lepiej ! Kształt tego razera jest świetny ... i z tego powodu polecam zbliżonego X-738 ... tyle że A4tech ma znacznie precyzyjniejszy sensor (niby mniej dpi ale ze znacznie mniejszymi błędami co ostatecznie daje lepszą precyzję).

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łapa Ci się nie trzęsie ! :wink:

 

To wina myszy. Obecnie mam A4Tech X-738 i nie ma takich błędów (więc to nie była wina zużycia Steelpad QCK). Razer nie opublikował do tej pory nowszego firmware i prawdopodobnie tego nie zrobi. Po prostu Razer Diamondback 3G tak już ma.

 

Co do rozwiązania tego problemu ... no rozwiązałem problem tak że kupiłem inną mysz :P

 

A4Tech X-738 ma co prawda 1600 dpi (a nie 1800) ale dzięki praktycznie pomijalnym przekłamaniom celuje się znacznie lepiej ! Kształt tego razera jest świetny ... i z tego powodu polecam zbliżonego X-738 ... tyle że A4tech ma znacznie precyzyjniejszy sensor (niby mniej dpi ale ze znacznie mniejszymi błędami co ostatecznie daje lepszą precyzję).

Cholera, czyli nic się nie da zrobić? :< Może to jednak ten firmware, może powinienem napisać do supportu razera z prośbą o nową wersję lub inne rozwiązanie? :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie licz na cuda, ta firma ma ostatnio wysyp szmelcu. No chyba że to taka tradycyjna fucha na Polskę (2 klasa i odrzutki) a na zachód trafia dobry towar (1 klasa) ? Może lepiej będzie to sprzedać i kupić A4Techa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy już znalazłem myszkę o doskonałym designie i idealnym dla mnie kształcie, muszę odesłać ją na gwarancję. Biorąc pod uwagę masowe problemy ze skrzypieniem lewego przycisku myślałem, że w Diamondbacku 3G Razer poszedł po rozum do głowy i przeprojektował zawias. Niestety zakupiona 10 kwietnia 2009 myszka dwa miesiące temu przypomniała, że Razer nie zrobił nic aby było lepiej. Przycisk skrzypi potwornie i odskakuje nieprawidłowo - co ciekawe to ja tej myszy nie używam do grania tylko do średniointensywnej pracy. W poniedziałek odeślę ją do serwisu. Tylko mam wątpliwość, czy serwis wymieni ją na taką samą lub naprawi czy dadzą zupełnie inny model?

 

Czy ktoś niedawno reklamował Diamondbacka 3G w MMV i może podzielić się doświadczeniami? Ten model teraz ciężko zdobyć w postaci nowej, nieużywanej sztuki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mógłbyś napisać jak przeprowadzić go właściwie?

Uruchom paint (lub inny program rysujący pojedynczymi pikselami, bez jakiegokolwiek filtrowania), suwak prędkości kursora windows daj na środek, wyłącz "zwiększ precyzję kursora" itp. , po narysowaniu linii/"kształtów" zapisz plik bez jakiegokolwiek filtrowania/skalowania najlepiej do formatu bezstratnego (polecam PNG). Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak robiłem poprzedni test z tą tylko różnicą że nie zapisałem fotki w PNG a w JPEG :) Teraz fotka nowego testu w PNG. Jak oceniacie wynik?

Nadal nic nie widać z powodu bardzo mocnego wygładzania = zły program/wybór złego narzędzia w programie.

 

... chyba że masz windows 7 i tam "Paint" już działa ... nie tak jak jest to do testowania potrzebne. Jeśli użyłeś Photoshop na domyślnym narzędziu rysującym, to też nie ma się co dziwić że widać to co widać.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy z innymi modelami Razera też są takie problemy z przyciskami. Trochę myszek przeszło przez moje ręce i z czymś takim spotykam się pierwszy raz. Owszem w Logitechu VX Nano - roka "w trybie swobodnym" rozpędzona palcem obraca się kilka razy mniej ale nie hałasuje i nie utrudnia pracy tak jak skrzypiący przycisk.

Jeśli model Razera za 140-160 zł szwankuje to szkoda wydawać np. 270 zł za Imperatora czy inny droższy model. I spotkać się z podobnym problemem tuż np. po gwarancji.

 

No nic, zobaczymy co na to serwis. Na mój gust powinni naprawić myszkę lub ją wymienić.

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei mam pytanie czy to normalne że przy wolnych ruchach linie są takie jakby poszarpane a przy szybkich płynne? Testowałem to na 2 myszkach radiowych (Logitech MX1100 oraz starej optycznej A4-Tech) i na obydwu jest to samo.

 

Dołączona grafika

 

U góry linie i kółka rysowane szybko a na dole wolno.

Edytowane przez kamail86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...