Skocz do zawartości
Gość

Epox 8RDA(+) - Zlote rady, codzienne problemy..

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie wlasnie stoje przed dylematem co do Epoxa 8RDA+ ??

@esem

 

Być może źle zrozumiałeś moje pytanie bo nie chodziło mi co mam kupić ...

ale z którymi pamięciami jest mniej problemów na tej płycie

i chodziło o szybką radę pod kontem Epoxa i dla tego zadalem to pytanie w tym wątku

Nie o dokonanie za mnie wyboru realia i tak zadecydowały zamówiłem KingMax

 

Pozd...Quest

Bardzo dobry wybór. TwinMosy to: rosyjska ruletka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj jest tak, ze najpierw powinno sie szukac a pozniej pytac. Zalozylem ten temat nie poto zeby robic w nim burdal. Jak bedziecie w nim prowadzic takie gadki jak wczesniej co latwiej napisac, a co nie to bede musil pogadac, z ktoryms z moderatorow zeby kasowal wasze posty.. A esem mial racje, bo po cholere sie pytasz o takie rzeczy skoro nie szukales?? Pozniej nikt nie chce czytac tego tematu, bo ma 60 stron, a conajmniej 1/4 tego to wlasnie tego typu gadki..

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8O 

Widze dużo bezradnych lam i brak ekspertów na tym forum od kilku stron postów... :lol: 

 

Mimo wszystko dożucę ciekawy temat do dyskusji. Chodzi mi o alternatywne chłodzenie mobo. Zaciekawił mnie kolega Hitman (ten z somberosami) i jego koncepcja chłodzenia mofsetów radiatorkiem i wentylatorem...

http://www.krzysztofj.gower.pl

Mimo, że słabo zakręciłem procka bo tylko niewiele ponad 42%  :lol: to zauważyłem, że mofsety się lekko nagrzewają. 

 

Ale zmierzam do czego innego. Otóż zabadałem organoleptycznie temperaturę kontrolerów napięcia Vdd (chyba tak sięnazywają te malutkie czarne kostki do których przyczepia się Vdd moda??) i się POPAŻYŁEM. Mają lekko zakładając 45C!! A płyta pracuje raczej na relaksie (12,5x166)... 

 

Czy ktoś z was próbował cłodzić te podzespoły albo może znalazł w sieci coś na ten temat? Gra jest warta świeczki, bo jeżeli to są kontrolery napięcia na NB, to po ich schłodzeniu (moja laicka wiedza) będą działać stabilniej. Czy się mylę? Możę i Vdd mode nie będzie konieczny. 

 

I na koniec: czy ktoś z Vdd modem sprawdzał temperaturę rzeczonych czarnych kostek?

 

Pozdro

momo

A Ty uwazasz sie za jakiegos profesjonaliste?? Czarne kostki, o ktorych piszesz sa to Mosfety, a o chlodzeniu ich bylo juz sporo. I warto je chlodzic. Robia juz na nie nawet bloki wodne..

Jestem początkującym konputerowcem, ale wiem co to mosfety i też czytałem o blokach na nie. Jak byś przeczytał/a dokładnie posta to doszło by do ciebie, że chodzi mi o małe kostki w pobliżu końca AGP do których lutuje się Vddmoda. Są mniejsze od mosfetów i jest ich tylko dwie. A grzeją się dwa razy bardziej ( u mnie przynajmniej). A co do chłodenia mosfetów to zrobiłem już tak jak Hitman (link na górze).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okay, sorry. Chodzi Ci o te kosteczki medzy kondensatorami, te pod chipsetem, kolo AGP?? U mnie nie sa one gorace.. Wydaje mi sie, ze ciezko byloby tam jakis radiatorek wsadzic, a chlodzic napewno warto, zawsze moze to cos da, a napewno spokoj ducha :D

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zakładce:

ADVANCED CHIPSET FEATURES jest opcja CPU THERMAL-THROTTLING

na ile mam ustawić % ażeby było nawydajniej? Teraz mam ustawiaone na 50%. :?

Czy ma to jakiś wpływ na stabilność? :?

 

Jeszcze jedno! Na jakim napięciu procka uzyskaliście 11x200 bo u mnie jak zejdę poniżej 1,8V to PRIME95 wywala błędy.

 

Będę wdzięczny za odp! :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zakładce:

ADVANCED CHIPSET FEATURES jest opcja CPU THERMAL-THROTTLING 

na ile mam ustawić % ażeby było nawydajniej? Teraz mam ustawiaone na 50%.  :? 

Czy ma to jakiś wpływ na stabilność? :?

 

Jeszcze jedno! Na jakim napięciu procka uzyskaliście 11x200 bo u mnie jak zejdę poniżej 1,8V to PRIME95 wywala błędy.

 

Będę wdzięczny za odp!  :wink:

termal trotlin 50% znacvzy, ze jak sie edzie palil procek, to dla bepiecze nstwa jego moc soadnie o 50% zeby sie nie palil alkowicie.

Mnie natomiadt interesuje opcja AGP frequencu (sugerowana 66-70) mio dziala s6ailnie na 90 jakie sa plusy i minusy?

 

C2H50H pardon za literuffki

momo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OSTATNIA SZANSA dla mojego Epoxa- prosze o pomoc :!: :!:

mam ten sam problem od samego poczatku i nie umiem sobie z nim poradzic, nigdzie tez nie znalazłem jak do tej pory odpowiedzi

nie moge wystartowac ze sprzetem- pierwsze uruchomienie spoko (np po nocnym odcieciu od pradu) a pozniej juz [gluteus maximus], nie odpala

startuja wszystkie urzadzenia, ale winda sie nie laduje- potrzebuje 15-20 prób by zaskoczyl co juz mnie wqurwia do granic

na debug port swieci sie 2b i nie wiem co oznacza (manual o tym nie traktuje), próbowałem juz wielu rzeczy; zmienialem zasilke, pamieci, bios...

raz- nie wiem jak- chodził wporzo przez jakis czas (moze 3 tyg) ale pozniej sie znowu zjebal

 

any idea :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zakładce:

ADVANCED CHIPSET FEATURES jest opcja CPU THERMAL-THROTTLING 

na ile mam ustawić % ażeby było nawydajniej? Teraz mam ustawiaone na 50%.  :? 

Czy ma to jakiś wpływ na stabilność? :?

 

Jeszcze jedno! Na jakim napięciu procka uzyskaliście 11x200 bo u mnie jak zejdę poniżej 1,8V to PRIME95 wywala błędy.

 

Będę wdzięczny za odp!  :wink:

termal trotlin 50% znacvzy, ze jak sie edzie palil procek, to dla bepiecze nstwa jego moc soadnie o 50% zeby sie nie palil alkowicie.

Mnie natomiadt interesuje opcja AGP frequencu (sugerowana 66-70) mio dziala s6ailnie na 90 jakie sa plusy i minusy?

 

C2H50H pardon za literuffki

momo

U mnie AGP frequencu jest ustawine na 100% :?

Również jestem ciekaw jakie jest jego znaczenie... :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem ;). Otóż patrzyłem po osbnych tematach i finalnie zaglądnałem tutaj. Czytając 4 ostatnie stronki nic nie widziałem odnośnie mojego problemu. Czy moglibyście mi wytłmaczyć, czym dokładnie różnią się Epox 8RDA(+) od 8RDA3(+) (+ wiem, że oznacza bogatsze wyposażenie).

 

Wiem, że 8RDA(+) ostatnio wyszedł w rev.2.1, czy 8RDA3(+) jest równiż w wersji 2.1, czy to w ogóle jest inna płyta. Jeśli inna to która jest lepsze itp. Głupie nie, ale kompletnie nie czaje o co biega z tymi plytami u epoxa.

 

Najbardziej mnie interesuje Epox 8RDA3 vs 8RDA (v2.1), a to dlatego że miałem kupić Epoxa 8RDA (2.1) ale w Lublinie ich nie ma i są tylko 8RDA3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem ;). Otóż patrzyłem po osbnych tematach i finalnie zaglądnałem tutaj. Czytając 4 ostatnie stronki nic nie widziałem odnośnie mojego problemu. Czy moglibyście mi wytłmaczyć, czym dokładnie różnią się Epox 8RDA(+) od 8RDA3(+) (+ wiem, że oznacza bogatsze wyposażenie). 

 

Wiem, że 8RDA(+) ostatnio wyszedł w rev.2.1, czy 8RDA3(+) jest równiż w wersji 2.1, czy to w ogóle jest inna płyta. Jeśli inna to która jest lepsze itp. Głupie nie, ale kompletnie nie czaje o co biega z tymi plytami u epoxa.

 

Najbardziej mnie interesuje Epox 8RDA3 vs 8RDA (v2.1), a to dlatego że miałem kupić Epoxa 8RDA (2.1) ale w Lublinie ich nie ma i są tylko 8RDA3.

Bierz tego epoxa 8rda3+ (chyba bez plusa nie ma). Epox 8rda różni się od tego z plusem tym, że lepsza wersja ma super dźwięk (soundstorm), lan i 2 IEEE1394 ports.

Z kolei 8rda3+ to jest mocno wypasiona płyta - ma wszystko to co 8rda+ (oprócz sounstorma) i dodatkowo SATA, dual LAN, regulację napięcia mostka północnego i aktywne chłodzenie tego mostka. Dodatkowo ma okrągłe kabelki do dysków w standardzie. Ja mam troszkę okrojoną wersję tej płyty - nie mam SATA i okrągłych kabelków - a reszta to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie natomiadt interesuje opcja AGP frequencu (sugerowana 66-70) mio dziala s6ailnie na 90 jakie sa plusy i minusy?

Jak sama nazwa wskazuje jest to częstotliwość taktowania szyny AGP - standart to 66MHz. Dlatego jest taka sugerowana, że można zniszczyć kartę zwiększając zbytnio tę częstotliwość - karta może nie wydolić zbyt wysokiego przetaktowania. Jak chodzi u ciebie 90 to o.k. tylko czy długo tak pochodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasstanawiam się czy kupić Epoxa 8RDA,czy 8KRA na Viji i prosiłbym o sprostowanie,co do wersji 8RDA,bo czytam ten topik,przeglądam oferty sklepów internetowych i różnie tam piszą np. w komputroniku,że mobo:

 

1.8RDA3+ ma moduł dxwiękowy CMedia C9739a

2.8RDA3 ma C-Media CMI9739

3.8RDA+ ma Realtek ALC650 + nForce Dolby decode

 

a jednocześnie piszą,że te z plusem mają sound storm, a z opisów to mi bardziej wygląda na to,że te z cyfrą 3 na końcu mają sound storm,więc nie wiem już,co oznacza trójka na końcu,a co plus.

Z drugiej strony ktoś pisał w tym topicu,że plus oznacza firewire,sata i lan więc już się gubie.

 

I jeszcze 2 sprawy:

1.czy kości Twinmos 2x256Mb PC2700 będą chodzić poprawnie z tą płytą,bo jedni piszą,że im chodzą,a inni,że to rosyjska ruletka

2.zamieżam kupić Bartona 2500 chciałbym wiedzieć dokładnie,ktory numer serji ma zablokowany mnożnik,a który odblokowany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.8RDA3+ ma moduł dxwiękowy  CMedia C9739a

2.8RDA3 ma C-Media CMI9739

3.8RDA+  ma  Realtek ALC650 + nForce Dolby decode

 

a jednocześnie piszą,że te z plusem mają sound storm, a z opisów to mi bardziej wygląda na to,że te z cyfrą 3 na końcu mają sound storm,więc nie wiem już,co oznacza trójka na końcu,a co plus.

Z drugiej strony ktoś pisał w tym topicu,że plus oznacza firewire,sata i lan więc już się gubie.

Wejdź na stronę producenta i się dowiesz wszystkiego.

 

Soundstorma ma tylko 8rda+ i 8rga+. Reszta ma albo relateka, albo cmedia to wsio jeżeli chodzi o dźwięk.

A + oznacza mocniejszą wersje płyty bez plusa - lan, dual lan, firewire, sata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...na debug port swieci sie 2b i nie wiem co oznacza (manual o tym nie traktuje), próbowałem juz wielu rzeczy; zmienialem zasilke, pamieci, bios...

W manulau jak byk: 2A-2C (czyli między tymi wartościami jest 2B) - Reserved (co nam za wiele nie mówi) :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8RDA+ napewno ma soundstorma

 

Masz prawie 100% pewności ze te twinmossy bede działać poprawnie, tylko kwestia własciwego powkładania do slotów.

 

Bartony sa blokowane od tygonii produkcji nie od serii, poczytaj topic na sprzecie jest zalozony tam masz wszytko opisane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...na debug port swieci sie 2b i nie wiem co oznacza (manual o tym nie traktuje), próbowałem juz wielu rzeczy; zmienialem zasilke, pamieci, bios...

W manulau jak byk: 2A-2C (czyli między tymi wartościami jest 2B) - Reserved (co nam za wiele nie mówi) :cry:

Mi wywalalo 2b jak cos z grafika bylo nie tak, ale wsadzilem inna.. Poszedl bez problemu, pozniej wsadzilem swoja i juz normalnie dziala. Nie wiem o co chodzilo. Mialem to na samym poczatku jak kupile plytke. Dlatego twierdze, ze jak nie dziala, to warto wszystko wyjac i wsadzic jeszcze raz.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi wywalalo 2b jak cos z grafika bylo nie tak, ale wsadzilem inna.. Poszedl bez problemu, pozniej wsadzilem swoja i juz normalnie dziala. Nie wiem o co chodzilo. Mialem to na samym poczatku jak kupile plytke. Dlatego twierdze, ze jak nie dziala, to warto wszystko wyjac i wsadzic jeszcze raz. 

 

Pozdrawiam

U mnie z grafa wszystko ok, ale to wlasnie chyba przez nia ten problem

Ja juz próbowałem sztuczki z wyjmowaniem i włozeniem ponownym wszystkiego- pomogło ale tylko na chwile

Zmienialem tez grafike w serwisie -na jakis slaby fx- i niby chodzil ok, ponownie moja i ten sam problem

Raz juz hulało wszystko, a po zmianie biosu znow sie popieprzyło

Chce isc do sklepu i prosic o nowa plyte, tylko nie weim czy to dobra ku temu podstawa i czy to faktycznie problem przez moja mobo :?:

 

pomozcie zdesperowanemu i gotowemu na wszystko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie z grafa wszystko ok, ale to wlasnie chyba przez nia ten problem

Ja juz próbowałem sztuczki z wyjmowaniem i włozeniem ponownym wszystkiego- pomogło ale tylko na chwile

Zmienialem tez grafike w serwisie -na jakis slaby fx- i niby chodzil ok, ponownie moja i ten sam problem

Raz juz hulało wszystko, a po zmianie biosu znow sie popieprzyło

Chce isc do sklepu i prosic o nowa plyte, tylko nie weim czy to dobra ku temu podstawa i czy to faktycznie problem przez moja mobo :?: 

 

pomozcie zdesperowanemu i gotowemu na wszystko :)

Wyjmij całą płytę z budy i wtedy wsadź kartę grafiki - zobacz czy wsio będzie o.k. Ja też miałem podobny problem (niby wszystko dociśnięte ale coś tam nie stykało - może niektóre styki nie dotykały). U mnie pomogło wyjęcie karty, wsadzenie jej po raz drugi i mocne dociśnięcie jej w slot (można trochę poruszać w dół i w górę przed przykręceniem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem ;). Otóż patrzyłem po osbnych tematach i finalnie zaglądnałem tutaj. Czytając 4 ostatnie stronki nic nie widziałem odnośnie mojego problemu. Czy moglibyście mi wytłmaczyć, czym dokładnie różnią się Epox 8RDA(+) od 8RDA3(+) (+ wiem, że oznacza bogatsze wyposażenie). 

 

Wiem, że 8RDA(+) ostatnio wyszedł w rev.2.1, czy 8RDA3(+) jest równiż w wersji 2.1, czy to w ogóle jest inna płyta. Jeśli inna to która jest lepsze itp. Głupie nie, ale kompletnie nie czaje o co biega z tymi plytami u epoxa.

 

Najbardziej mnie interesuje Epox 8RDA3 vs 8RDA (v2.1), a to dlatego że miałem kupić Epoxa 8RDA (2.1) ale w Lublinie ich nie ma i są tylko 8RDA3.

Bierz tego epoxa 8rda3+ (chyba bez plusa nie ma). Epox 8rda różni się od tego z plusem tym, że lepsza wersja ma super dźwięk (soundstorm), lan i 2 IEEE1394 ports.

Z kolei 8rda3+ to jest mocno wypasiona płyta - ma wszystko to co 8rda+ (oprócz sounstorma) i dodatkowo SATA, dual LAN, regulację napięcia mostka północnego i aktywne chłodzenie tego mostka. Dodatkowo ma okrągłe kabelki do dysków w standardzie. Ja mam troszkę okrojoną wersję tej płyty - nie mam SATA i okrągłych kabelków - a reszta to samo.

1) Epoxa 8RDA3 bez plusa jest. Co to jest Chip Nforce2 SPP bo na tym oparta jest ta plyta. Taki jest też na 8RDA?

2) Dodatki blee bo mi nie potrzebne - mam Audigy ;)

3) Natomiast jak jest z mozliwościami podkręcania 8RDA3, czy jest to tak samo dobra plyta, jak 8RDA w najnowszej wersji rev2.1?

4) Czy w 8RDA3 jest wyposażona w podzespoły Sanyo? Wersja 2.0 8RDA podobno była bardzo nie stabilna bo zastąpiono podzespły Sanyo jakimiś słabszymi i szybko zostało to naprawione w rev.2.1.

5) Ja raczej by powiedział, że żaden Epox 8RDA(3)(+) nie ma SoundStorma, jedynie Realteka albo Cmedia. Tak podaje strona Epoxa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A niby po co jest ta zworka na plycie (100-133) (133-200) ???

mam ja ustawiona na 100 -133 i proc mi chodzi na 166 ale jak probowalem dac na 8,5x200 przy 1,6V to mi sie nawet nie wlaczyl ?:/

Czy to moze byc wina tej zworki /???

Pamieci odpadaj bo asynchro chodz na 200 2,5,2,2

Moze musze miec inny bios ( plyte mam 5 dni i nie updatowalem jeszcze )

Macie jeszcze jakies rady odnosnie tej plyty ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mi wywalalo 2b jak cos z grafika bylo nie tak, ale wsadzilem inna.. Poszedl bez problemu, pozniej wsadzilem swoja i juz normalnie dziala. Nie wiem o co chodzilo. Mialem to na samym poczatku jak kupile plytke. Dlatego twierdze, ze jak nie dziala, to warto wszystko wyjac i wsadzic jeszcze raz. 

 

Pozdrawiam

U mnie z grafa wszystko ok, ale to wlasnie chyba przez nia ten problem

Ja juz próbowałem sztuczki z wyjmowaniem i włozeniem ponownym wszystkiego- pomogło ale tylko na chwile

Zmienialem tez grafike w serwisie -na jakis slaby fx- i niby chodzil ok, ponownie moja i ten sam problem

Raz juz hulało wszystko, a po zmianie biosu znow sie popieprzyło

Chce isc do sklepu i prosic o nowa plyte, tylko nie weim czy to dobra ku temu podstawa i czy to faktycznie problem przez moja mobo :?:

 

pomozcie zdesperowanemu i gotowemu na wszystko :)

Widzisz u mnie z grafa tez bylo wszystko okay.. Moze jakies przebicia sa przez nia, sprawdz wszystko paoza obudowa... Nie mam pomyslow, wez wyjmij tez procka, ram itd. i wsadz jeszcze raz.

 

Jak juz cos to idz z grafika i plyta do tego serwisu i im pokaz co jest co.. Mam tylko taki pomysl.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem...plyta komunikuje mi blad FF . Podkrecalem Athlona1700+ i chcialem zobaczyc jak najwyzej pojdzie...przy 190*12,5 przy 1.7V bylo wszystko ok. 192*12.5 odpalil bez bledow dopiero przy napieciu 1.8 V . Gdy podnioslem FSB jeszcze o jeden MHz do 193 juz nie odpalil a na wyswietlaczu pojawil sie blad FFh . Niestety nie potrafie go zmusic do odpalenia :(

 

Jak mowicie poszedl BIOS czy cala plyta czy moze cos innego ? Jezeli BIOS to za ile moge go dostac i gdzie ?

 

HELP!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mi wywalalo 2b jak cos z grafika bylo nie tak, ale wsadzilem inna.. Poszedl bez problemu, pozniej wsadzilem swoja i juz normalnie dziala. Nie wiem o co chodzilo. Mialem to na samym poczatku jak kupile plytke. Dlatego twierdze, ze jak nie dziala, to warto wszystko wyjac i wsadzic jeszcze raz. 

 

Pozdrawiam

U mnie z grafa wszystko ok, ale to wlasnie chyba przez nia ten problem

Ja juz próbowałem sztuczki z wyjmowaniem i włozeniem ponownym wszystkiego- pomogło ale tylko na chwile

Zmienialem tez grafike w serwisie -na jakis slaby fx- i niby chodzil ok, ponownie moja i ten sam problem

Raz juz hulało wszystko, a po zmianie biosu znow sie popieprzyło

Chce isc do sklepu i prosic o nowa plyte, tylko nie weim czy to dobra ku temu podstawa i czy to faktycznie problem przez moja mobo :?:

 

pomozcie zdesperowanemu i gotowemu na wszystko :)

Widzisz u mnie z grafa tez bylo wszystko okay.. Moze jakies przebicia sa przez nia, sprawdz wszystko paoza obudowa... Nie mam pomyslow, wez wyjmij tez procka, ram itd. i wsadz jeszcze raz.

 

Jak juz cos to idz z grafika i plyta do tego serwisu i im pokaz co jest co.. Mam tylko taki pomysl.

 

Pozdrawiam

przed chwila skonczylem- rozebrałem kompa na czesci, wyjalem mobo i poskladałem jeszcze raz (nie ruszalem tylko proca), wyczysciłem tez styki og grafy i ramy spirytusem. Radka malo nie polamalem, tyle razy go wkaladalem, dociskalem jak moglem mocno (nie 1 raz)

Nie umiem powiedziec czy pomogło, bo na poczatku sie wlaczyl-normalka- ale na drugim starcie juz stanal, wiec go wylaczylem , poszarpalem sie znowu z samą grafa >>start< < i poszlo, power off znowu start i sie podnosi; udalo sie tez za 3 i 4 razem, ale nie wiem czy jutro nie bedzie znowu problemu

czyzby cos nie tak z gniazdem agp :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem...plyta komunikuje mi blad FF . Podkrecalem Athlona1700+ i chcialem zobaczyc jak najwyzej pojdzie...przy 190*12,5 przy 1.7V bylo wszystko ok. 192*12.5 odpalil bez bledow dopiero przy napieciu 1.8 V . Gdy podnioslem FSB jeszcze o jeden MHz do 193 juz nie odpalil a na wyswietlaczu pojawil sie blad FFh . Niestety nie potrafie go zmusic do odpalenia :( 

 

Jak mowicie poszedl BIOS czy cala plyta czy moze cos innego ? Jezeli BIOS to za ile moge go dostac i gdzie ? 

 

HELP!

ff- fszystko fporzo, to normalny komunikat

a co do niewstawania, to pytanie do chłopakow od o/c

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przed chwila skonczylem- rozebrałem kompa na czesci, wyjalem mobo i poskladałem jeszcze raz (nie ruszalem tylko proca), wyczysciłem tez styki og grafy i ramy spirytusem. Radka malo nie polamalem, tyle razy go wkaladalem, dociskalem jak moglem mocno (nie 1 raz)

Nie umiem powiedziec czy pomogło, bo na poczatku sie wlaczyl-normalka- ale na drugim starcie juz stanal, wiec go wylaczylem , poszarpalem sie znowu z samą grafa >>start< < i poszlo, power off znowu start i sie podnosi; udalo sie tez za 3 i 4 razem, ale nie wiem czy jutro nie bedzie znowu problemu

czyzby cos nie tak z gniazdem agp :?:

Na to wyglada.. Przedmuchaj jeszcze czyms gniazdo AGP.. Nie wiem, nie mam pomyslow, ale wyglada to wlasnie na ta czesc plytki.. Narazie jednak poczekajmy do jutra, moze wszystko bedzie dobrze.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem...plyta komunikuje mi blad FF . Podkrecalem Athlona1700+ i chcialem zobaczyc jak najwyzej pojdzie...przy 190*12,5 przy 1.7V bylo wszystko ok. 192*12.5 odpalil bez bledow dopiero przy napieciu 1.8 V . Gdy podnioslem FSB jeszcze o jeden MHz do 193 juz nie odpalil a na wyswietlaczu pojawil sie blad FFh . Niestety nie potrafie go zmusic do odpalenia

 

Jak mowicie poszedl BIOS czy cala plyta czy moze cos innego ? Jezeli BIOS to za ile moge go dostac i gdzie ?

 

HELP!

 

 

co zaobserwowalem - zaraz po starcie mostek poludniowy sie grzeje , gdy zdjalem cooler z procka to ten wrecz sie gotuje i po 3-4sekundach po starcie sie samoczynnie wylacza... mozliwe ze to procek poszedl ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co zaobserwowalem - zaraz po starcie mostek poludniowy sie grzeje , gdy zdjalem cooler z procka to ten wrecz sie gotuje i po 3-4sekundach po starcie sie samoczynnie wylacza... mozliwe ze to procek poszedl ???

wez no sprzedaj peceta i konsole sobie lepiej kup...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...