Skocz do zawartości
Gość

Epox 8RDA(+) - Zlote rady, codzienne problemy..

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich

 

właśnie przedarłem się przez cały wątek :D

 

mam epoxa 8RDA3I (mercury KNU400X-L) rev.2.1 na którym pracuję od marca. płytka znakomita. również u mnie występuje co jakiś czas ten komunikat "overclocking fail" po którym trzeba wejść do biosu i jedynie ponownie zapisać ustawienia

 

Chciałem zapytać o to samo co przedmówca odnośnie biosu http://www.epox.cn/download/bios/rda34729.bin

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

kupiłem radiator zalmanka taki http://www.allegro.pl/show_item.php?item=28821196

i załozyłem go na SB, i z tego co czytałem to lepiej go załozyć na NB, ale z tego co widziałem :), on pasuje tak w sam raz na SB, a ten NB jest większy i ten zalmanek bedzie pasował na niego ?, a ten stary szary radiatorek epoxa można dać na SB czy będzie za duży ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

testowal ktos najnowszego biosa do 8RDA+ datowanego 4.08.2004

http://www.epox.cn/download/bios/8rda4729.bin

 

wiem ze jest dodana obsługa Sempronów!

Cyka ładnie, ale co tak naprawde daje...? Narazie fajnie wyglada post kompa, w koncu pieknie wyswietla 08.2004! :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

kupiłem radiator zalmanka taki http://www.allegro.pl/show_item.php?item=28821196

i załozyłem go na SB, i z tego co czytałem to lepiej go załozyć na NB, ale z tego co widziałem :), on pasuje tak w sam raz na SB, a ten NB jest większy i ten zalmanek bedzie pasował na niego ?, a ten stary szary radiatorek epoxa można dać na SB czy będzie za duży ?

Ja osobiscie posiadam ten radiatorek na NB( ale kołki mam za starego lepiej siedzi w plycie bo z zalamnowskimi lubial odlatywac), natomiast na SB zalozyłem jakis ze starej płyty głownej pasuje jak ulał, co do zalozenia tego co ci został z Epoxa to raczje sie nieda bo podobno o cos tam zachacza i moze zrobic zwarcie wiec ja bym sie powstrzymal :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pomóżcie bo już mi łapeńki opadają :P . Przedarłem się przez te 86 stron i nic ciekawego nie znalazłem. Mianowici mam taki problem, że komputer chodzi stabilnie na ustawieniach 11x200 (XP 1700+) i napieciu 1.65V. Pamięci na 400MHz. Jak tylko przestawię szynę na 166MHz niezależnie od mnożnika nawet zaniżając prace procesora to system jest niestabilny. Wystarczy, że zostawię procesor na 166 a pamiątki puszcze na 200 wszystko bangla jak potrzeba. Mam mocny zasilacz CHifteca, różne pamięci i 333 i 400-ki i DUŻY problem. Wolałbym prcować na szynie 333MHz bo wtedy szybciej pracują pamięci. Dodam że zmiana napięcia na pamięciach czy ustawienia timingów nic nie dają !!. A na dodatek na stronie epoxa już nie ma starych biosów (mam najnowszy). Jeżeli macie jakieś stare nawet te niewspierające 400MHz biosy do 8RDA+ to bardzo proszę o przesłanie na Rogalsc@go2.pl... Z góry dziękuje za pliki i słowo-radę !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z pamięciami na moim 8RDA+ rev2.2. Chodzi o to ze te elixirki te co mam w podpisie na płycie mojej starszej - Asrock K7VT6 (KT600) chodzą spokojnie na FSB 200... a u mnie max to 186, później windows się zawiesza lub wogóle nie ładuje...

 

Nie rozumiem o co chodzi, przecież mam płyte o kilka klas wyższą, a osiągam gorsze wyniki...

 

Chłodze mosfery radiatorkami i mam najnowszego biosa, pamieci pracują w singlu

 

Czy epox8RDA+ ma aż tak kiepską obsługe pamięci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JA mam EPOXA EP-8RDA z procesorem SEMPRON 2400 + ale niestety pamięci ELIXIRA 2x256/400

Co ja sie namęczyłem z ustawieniami wszystko co udalo mi sie wycisnąć to FSB procesora 10x200 ale pamięci na ustawieniach agresif 80% czyli okolo 320.Muszę zmienic pamieci albo na TWIN MOSA CL 2,5 albo KINgSTONA. Poprostu Elixiry mają jedną pozywną ceche sa relatywnie tanie a do tego są porostu kiepskie.

 

Pozdrawiam Piotr :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

czy ktoś z was używa może płyty epox 8RDA3I z nagrywarką NEC DVD+/-RW ND-3500A. chciałem sie dowiedzieć czy się nie gryzą zanim wydam kasiore na napęd ;)

miałem CD-rw yamaha 2100E i chodziła w xp tylko jako PIO4

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czytałem większośc postów o Epox'e i w sumie to znalazłem tylko 1 odpowiedz na dręczące mnie pyt. A mianowicie chodzi mi o coś takiego:

Czy da radę wiecej podnieść Mhz z AGP niz wykrywa auto - czyli 66Mhz. I jakie były by tego skutki. No teoretycznie niby grafa miała by większego kopa. Ale czy na pewno? I czy nic z grafą sie nie stanie?

Mam Saphhire Radeon 9100 64MB 128 bit. 250/250@270/540.

Chodzi o to czy zwiększy sie wydajność VGA.

Reszta kompa to:

Athlon 2500+Barton, 2x512 TwinMost 2,5 cls, WDC 80 GB 7200' no i Epox 8RDA+ 1.1

CPU i MEM chodza na 166Mhz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytalem troche o Abicie NF-7 poczytalem troche o Epoxie 8RDA+. Inie wiem co wybrac, pomozcie mi. Chce podkrecac procka bede mial 2500 Xp Mobile. Co bedzie lepsze???? RAM to 2x 256 Kingston

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie, jak mozna sprawdzić czy rzeczywiście mam SoundStorma, bo mam 8rda+ rev 2.2, takie z miedzianymi radiatorkami, ale z mało rozbudowanym zasilaniem. Mam mozliwość zamiany na nową, taką samą, ale nie wiem czy w nowych tez jest SS. Z góry dziękuję na odpowiedz. Pozdro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co oznacza post code P9? ma to napewno cos zwiazek z IDE ale dokladnie nie wiem, w necie nic nie znalazlem, w intrukcji tez nic nie ma na ten temat, efekt jest taki ze komp stoi przy wykrywaniu napedow

 

Epox 8rda+ Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezuuu....

wrocilem popoludniu domu, odpalam monitor (bo sciagalo mi sie cos wczesniej juz 5h) a tu wygaszacz ekranu (tekst3d) zawieszony, komp nie reaguje..no to reset. po resecie komp nie wstaje. wlaczam POWER - lampka od monitora sie nie zaswieca, a dioda od dysku tylko na chwile sie zapala...poprostu sie komp nie bootuje wogole.jest cisza.

testowalem wlasnie u mojej siostry ram, grafe, proc, hdd i wszystko dziala. zostaje tylko mobo (8rda+ rev.1.1). Czy to mozliwe ze poszlo do nieba? Nie mam pojecia co jest grane. Macie moze jakies pomysly co sie moglo stac?

Wszystkie kable przekladalem, wypinalem i wpinalem, ram wkladalem w rozne sloty, niestety komp nie wstaje....

 

pomozcie prosze....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pomóżcie bo już mi łapeńki opadają  :P . Przedarłem się przez te 86 stron i nic ciekawego nie znalazłem. Mianowici mam taki problem, że komputer chodzi stabilnie na ustawieniach 11x200 (XP 1700+) i napieciu 1.65V. Pamięci na 400MHz. Jak tylko przestawię szynę na 166MHz niezależnie od mnożnika nawet zaniżając prace procesora to system jest niestabilny. Wystarczy, że zostawię procesor na 166 a pamiątki puszcze na 200 wszystko bangla jak potrzeba. Mam mocny zasilacz CHifteca, różne pamięci i 333 i 400-ki i DUŻY problem. Wolałbym prcować na szynie 333MHz bo wtedy szybciej pracują pamięci. Dodam że zmiana napięcia na pamięciach czy ustawienia timingów nic nie dają !!. A na dodatek na stronie epoxa już nie ma starych biosów (mam najnowszy). Jeżeli macie jakieś stare nawet te niewspierające 400MHz biosy do 8RDA+ to bardzo proszę o przesłanie na Rogalsc@go2.pl... Z góry dziękuje za pliki i słowo-radę !!

1044176[/snapback]

Gdzies sie pogubilem: piszesz ze proc i pamiec ci chodza stabilnie na szynie 200 , ale chcesz 166 bo jest wydajniejsza ?! Ustaw ram i proca synchro na 200 i po problemie [ ram 166 na 200 raczej pojdzie]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam Bartona Mobila, ale mam tez problem, bo za Chiny Ludowe nie moge dac napiecia wiekszego niz 1,85 V system nie jest pradozerny, zasilacz cheftec 360W z jednym wiatrakiem, z tej starszej serii , wszytskie epoxy tak maja?? co moze byc przyczyna??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kto jest hentny na Bios Mod epox 8rda+ zalezy wszystko jle sie user interesuje

 

by -=Merlin=-

1223166[/snapback]

 

Merlin kurde dwie płyty Epox 8rda+ i Epox 8rda+ Pro to dwie najbardziej popularne po Abicie.

Merlin gdybyś modował dla Epox 8rda+ Pro to jedyny dobry stad brac ftp://ftp.epox.com/downloads/BIOS/8RPP4C28.exe

 

Zrób proszę dla tych dwóch !!!!!!!! Go Go człowieku tylko na ciebie możemy liczyć jeśłi chodzi o zmodowane biosy . Command Rate 2t Please !!!

 

jako pierwszy przetestuje ten pod Epox 8rda+ pro

Edytowane przez niko2003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez jestem chetny

OT: czemu nie moge ustawic napiecia wyzzszego niz 1,85V na epox 8rda+ rev 2,1 ...komp jak w podpisie

1223655[/snapback]

EpoX 8rda+ rev 2.1 ma jakby sprzętową blokadę na Vcore powyżej 1,85V. Też tak mam. Ustawiam Vcore na 1.90V i płyta nie startuje. Można to obejść przez zmodowanie płytki, ale dokładnie nie wiem jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...