Skocz do zawartości
Gość

Epox 8RDA(+) - Zlote rady, codzienne problemy..

Rekomendowane odpowiedzi

o u mnie pokazuje 0RPM na cpu fanie i swieci na czerwono 8O  co to znaczy. Zaden wiatraczek mi sie nie kreci :?:

mam falcona II jak jest podlaczony do wejscia cpu fan na mobo na POST pokazuje magic health 0 RPM i pali sie na czerwono ale falcon zasuwa :x na innych wejsciach pokazuje rpmki. Mama tak od poczatku. To moze byc uszkodzenie mobo :?: bios najnowszy 16-07-2003.

 

btw. da sie obejsc jakos to ograniczenie 12.5X bo mialem fica au13 i szlo 14X a na rda+ nie idzie :evil: (oprocz drut moda :roll: ) 4 bitowy bios sux

 

i to smierdzace audio - mialem juz 4 egzemplarze 8rda+ i to samo - jakies zaklócenia w dzwieku gdy kopiuje z partycji na partycje :evil: da sie cos z tym zadzialac :?: :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o u mnie pokazuje 0RPM na cpu fanie i swieci na czerwono 8O  co to znaczy. Zaden wiatraczek mi sie nie kreci :?:

mam falcona II jak jest podlaczony do wejscia cpu fan na mobo na POST pokazuje magic health 0 RPM i pali sie na czerwono ale falcon zasuwa :x na innych wejsciach pokazuje rpmki. Mama tak od poczatku. To moze byc uszkodzenie mobo :?: bios najnowszy 16-07-2003.

 

:P

Ja stawiam na uszkodzony czujnik obrotów na wentylatorze, obejrzyj żółty kabelek od wentyla, może jest przerwany, jeżeli jest wporządku, to albo czujnik na samym wentylatorze, albo mobo, krótko mówiąc podłącz inny wentylator i sprawdź czy pokazuje obroty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o u mnie pokazuje 0RPM na cpu fanie i swieci na czerwono 8O  co to znaczy. Zaden wiatraczek mi sie nie kreci :?:

mam falcona II jak jest podlaczony do wejscia cpu fan na mobo na POST pokazuje magic health 0 RPM i pali sie na czerwono ale falcon zasuwa :x na innych wejsciach pokazuje rpmki. Mama tak od poczatku. To moze byc uszkodzenie mobo :?: bios najnowszy 16-07-2003.

 

:P

Ja stawiam na uszkodzony czujnik obrotów na wentylatorze, obejrzyj żółty kabelek od wentyla, może jest przerwany, jeżeli jest wporządku, to albo czujnik na samym wentylatorze, albo mobo, krótko mówiąc podłącz inny wentylator i sprawdź czy pokazuje obroty.

Podlaczylem dwa inne wentyle i jest to samo, czyli na czerwono i 0RPM. Jak nic nie podlacze do cpu fana tez pokazuje 0 RPM (logiczne) i pali nadal na czerwono (dziwne). Po podlaczeniu do innych fanów na mobo pokazuje obroty bez problemu. I co z tym zrobic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak juz pisałem, jeżeli inne wentyle i gniazda na płycie działają dobrze, uszkodzenie stać po stronie mobo, najlepiej idź z tym do serwisu, chyba że Ci to nie przeszkadza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak juz pisałem, jeżeli inne wentyle i gniazda na płycie działają dobrze, uszkodzenie stać po stronie mobo, najlepiej idź z tym do serwisu, chyba że Ci to nie przeszkadza.

nio chyba oleje sprawe 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie bijcie :D i doradzcie jaki biosik jest najlepszy do 8RDA+ :twisted: . Kupiłem sobie ostatnio pamiątki biegające na 400MHz a mój procek/płyta nie do końca pracuje na 400MHz. Procek to oczywiście DLT3C. A i czym to zfleszować - bo na stronie epoxa jest jakiś program do robienia tego z windowsa ale..... poprostu doradzcie licze na was :)

 

Szczęśliwy posiadacz 8rda+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie bijcie  :D  i doradzcie jaki biosik jest najlepszy do 8RDA+  :twisted: . Kupiłem sobie ostatnio pamiątki biegające na 400MHz a mój procek/płyta nie do końca pracuje na 400MHz. Procek to oczywiście DLT3C. A i czym to zfleszować - bo na stronie epoxa jest jakiś program do robienia tego z windowsa ale..... poprostu doradzcie licze na was :)

 

Szczęśliwy posiadacz 8rda+

nic prostszego

na czystą dyskietke zgrywasz plik z biosem .bin

i podczas bootwania naciskasz alt + f2 - i wsjo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie bijcie  :D  i doradzcie jaki biosik jest najlepszy do 8RDA+  :twisted: . Kupiłem sobie ostatnio pamiątki biegające na 400MHz a mój procek/płyta nie do końca pracuje na 400MHz. Procek to oczywiście DLT3C. A i czym to zfleszować - bo na stronie epoxa jest jakiś program do robienia tego z windowsa ale..... poprostu doradzcie licze na was :)

 

Szczęśliwy posiadacz 8rda+

ja za pierwszym razem musiałem użyć tego programu pod Windę, a później już tylko ALT+F2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdę powiedziawszy wszystkie biosy począwszy od maja są dobre, więc jeżeli chodzi Ci dobrze, a masz z maja lub nowszy nie jest konieczna zmiana. NIE ZAPOMNIJ USTAWIĆ DEFAULT W BIOSIE PRZED FLASHEM!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qrde mam dziwny problem:

Nie idzie mi synchro (sic!) na 400FSB; pamieci ida na 400 ale async!

 

ida mi ustawienia:

1)CPU 166 / MEM 400

2)CPU 200 / MEM 333

 

tylko te fsb mnie interesuja 8)

Q.R.W.A. przeciez mam NB C1 Sprawdzalem. Wszystko ładnie nasmarowane Zalman na SB. Co jest grane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qrde mam dziwny problem:

Nie idzie mi synchro (sic!) na 400FSB; pamieci ida na 400 ale async!

 

ida mi ustawienia: 

1)CPU 166 / MEM 400

2)CPU 200 / MEM 333

 

tylko te fsb mnie interesuja 8)

Q.R.W.A. przeciez mam NB C1 Sprawdzalem. Wszystko ładnie nasmarowane Zalman na SB. Co jest grane?

Zwieksz troszke napiecia dla procka.Mozliwe tez ze ten Twoj Deer juz mowi stanowcze NIE.Moj swojego czasu zaczal protestowac przy zabawie z fsb i trzeba bylo wymienic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwieksz troszke napiecia dla procka.Mozliwe tez ze ten Twoj Deer juz mowi stanowcze NIE.Moj swojego czasu zaczal protestowac przy zabawie z fsb i trzeba bylo wymienic.

EE DeeeeR daje rade ale :D to moze byc wina dodatkowego wejscia na +12V na 8RDA+ :( - :roll: to znaczy jego BRAK ale nie szkodzi pojutrze FIC AU13 (znowu :P ). Na moim pierwszym i drugim FICU szło sync 8)

 

BTW. Waliłem na proca wysokie V (1.800-2.000) i nic syf.

BTW2. antonii smiga na 2400XP (12x166) na defaulcie (1.500V)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwieksz troszke napiecia dla procka.Mozliwe tez ze ten Twoj Deer juz mowi stanowcze NIE.Moj swojego czasu zaczal protestowac przy zabawie z fsb i trzeba bylo wymienic.

EE DeeeeR daje rade ale :D to moze byc wina dodatkowego wejscia na +12V na 8RDA+ :( - :roll: to znaczy jego BRAK ale nie szkodzi pojutrze FIC AU13 (znowu :P ). Na moim pierwszym i drugim FICU szło sync 8)

 

BTW. Waliłem na proca wysokie V (1.800-2.000) i nic syf.

BTW2. antonii smiga na 2400XP (12x166) na defaulcie (1.500V)

 

 

uuu no to ladny procek Ci sie trafil,ile max dojechales na nim :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uuu no to ladny procek Ci sie trafil,ile max dojechales na nim  :?:

JIXHB niestety sie calkiem BARDZO grzeje 24 tydzień 03. Na tym FICU (do ktorego nowego biosu nie widzieli od kwietnia) jechałem na 14x166x1.925 (bo mobo wiecej nie daje) :x ale syf :roll: prime95 :wink: faiL :cry: winXP RESTART :P

Generalnie 13.5x166x1.825 MAX absolutne STABLE :twisted: czyli LIPA :x :!:

 

COSTAM SKROBALEM looknij jak ci sie chce wsjo na AU13:

 

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=35015&start=30

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=38328&start=30

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uuu no to ladny procek Ci sie trafil,ile max dojechales na nim  :?:

JIXHB niestety sie calkiem BARDZO grzeje 24 tydzień 03. Na tym FICU (do ktorego nowego biosu nie widzieli od kwietnia) jechałem na 14x166x1.925 (bo mobo wiecej nie daje) :x ale syf :roll: prime95 :wink: faiL :cry: winXP RESTART :P

Generalnie 13.5x166x1.825 MAX absolutne STABLE :twisted: czyli LIPA :x :!:

 

COSTAM SKROBALEM looknij jak ci sie chce wsjo na AU13:

 

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=35015&start=30

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=38328&start=30

 

pozdro

Wiem cos na temat grzania :wink: Ten moj Bartonik to teztaki maly piecyk,ale jakos deje rade 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmienialem na NB radiatorek na Zalmana i ku mojemu zdziwieniu zobaczylem ze NB ma nie rowna powierzchnie. Radiatorek buja sie na boki... Sprawdzalem na roznych i to samo... Czy ktos spotkal sie z tym problemikiem na 8rda+?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie bijcie  :D  i doradzcie jaki biosik jest najlepszy do 8RDA+  :twisted: . Kupiłem sobie ostatnio pamiątki biegające na 400MHz a mój procek/płyta nie do końca pracuje na 400MHz. Procek to oczywiście DLT3C. A i czym to zfleszować - bo na stronie epoxa jest jakiś program do robienia tego z windowsa ale..... poprostu doradzcie licze na was :)

 

Szczęśliwy posiadacz 8rda+

Jeżeli zamierzasz podkręcać cokolwiek na niej, to zdecydowanie bios z 9 czerwca. Ten ostatni lipcowy nie pozwoli Ci na wysokie o/c. Jak sam widzisz w opisie 'poprawiono' stabliność pamięci - a jak to się robi? Guess ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zamierzasz podkręcać cokolwiek na niej, to zdecydowanie bios z 9 czerwca. Ten ostatni lipcowy nie pozwoli Ci na wysokie o/c. Jak sam widzisz w opisie 'poprawiono' stabliność pamięci - a jak to się robi? Guess ;)

A mi po wgraniu biosa z poprawieniem stabilności pamięci lepsze timingi zaczęły bezproblemowo chodzić. Jak miałem starszy bios to przy lepszych timingach wywalało błędy a teraz jest miodzio. Czyli jednak warto wgrać chyba nowszy bios.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jest to mój jeden z pierwszych postów ,zawsze nie musialem pisac bo odpowiediz wyluskiwalem w tym co juz bylo..ale witam i prosze o rade..

 

Epox 8RDA+ rev.1.1 /jesli chodzi co "cosiki" to jeszcze nie sprawdzilem :D/

Athlon Xp 1700 /standart nie krecony/

2x256/333 Saitec CL2,5

Hercukles 9100

450W Qtecha

 

NO i do sedna...pamiatki sa obsadzone w slot1 i 2 /dula ddr/ ale kidy ustaiw je w biosie na by spd /czyli 166/ wiesz sie sys /dokladnie przy instacji windy xp/ kiedy sa ustawione na auto /133/ to jest wsio oki /w poscie na starcie pisze ddr enable 2x256 266mhz/ .Kostki wczesniej chodzily na 333 na G7VA i nie bylo problemów ... /oczywisice w singlu/

 

Moje pytanie czy jelsi kosci sa słabe /a nie sadze/ czy poprstu nie pojda w dula na 333 /czy wtedy lepiej je przestwic na single jak 333/...co ewentulnie zrobic zeby bujnely sie na 333..

 

Z góry dziekuje za porade i pozdrawiam...

 

PS."epoxiki (nie wiem czy inne na nforcie tez) nie radza sobie z asynchroniczna praca pamieci. wiec jesli ustawisz procka na 133 a pamieci na 333 komp nie ruszy/albo ruszy z bledami/, ale jesli dasz powiedzmy procka na 166 pamieci synchronicznie to komp bedzie Ci chodzil bez problema jak ustosunkujecie sie do tej wypowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jeżeli zamierzasz podkręcać cokolwiek na niej, to zdecydowanie bios z 9 czerwca. Ten ostatni lipcowy nie pozwoli Ci na wysokie o/c. Jak sam widzisz w opisie 'poprawiono' stabliność pamięci - a jak to się robi? Guess ;)

A mi po wgraniu biosa z poprawieniem stabilności pamięci lepsze timingi zaczęły bezproblemowo chodzić. Jak miałem starszy bios to przy lepszych timingach wywalało błędy a teraz jest miodzio. Czyli jednak warto wgrać chyba nowszy bios.

Rozumiem, że pojęcie obiektywizmu jest Ci obce? No cóż - ja swoją rade oparłem na komentarzach wielu osób, a nie tego, że "a u mnie dobrze działa".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

strzala, mam taki problem ze na jakichkolwiek sterach nforce wyzszych niz wersja 2.03 nie mam dzwieku w tylnych kolumnach 5.1 w winampie jak mp3 leci (mimo ze equalizer pokazuje ze jest), skusilem sie ostatnio na nowe stery 2.45 bo poprawiaja 3D audio w battlefieldzie1942 i paru grach a tu znowu zonk tak jak bylo w przypadku poprzednich sterow nforce (ktore wywalilem i tak), tylko na 2.03 mam dzwiek z tylu a wolalbym jednak 2.45 zostawic

 

czy ktos mial moze podobny problem na rda+ lub innym nforce i wie jak temu zaradzic?

 

thx za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie tez nie bylo dziweku na tylnych kolumnach i pomogla instalacja najnowszych  sterow REALTEKA, bo ja nie mam SoundStorma tylko codec realteka

no tak ale ja niby mam soundstorma bo mam rda+, choc nie jest to pelny soundstorm bo epox namieszal z tym realtekiem niewiadomo po co, ale dobra sprobuje moze cos z z tego bedzie, thx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chlopaki wracam ze swoim tematem: "mam problem ze swoim Radkiem pod XP na Epoxie. Problem w tym ze komputer nie zawsze mi sie chce wystartowac, nie wiem w czym tkwi przyczyna. Wymieniałem zasilacz i jest to samo, komputer z FX'em chodzi wporzo, a moj RADEON na innej

jednostce nie zgłasz zadnych problemów"

tak jak wszyscy radziliscie zmieniłem huntKeya 300w na chiefteca 360 (czego nie żałuje chocby ze wzg na ciszę), ale zostałem z problemem, system dalej nie wstaje, czasem musze z 5,6 razy go właczyc aby załapal, czasem wył alarm i pokazywał sie post d1 (?? nie pamietam juz dokladnie) na debug port

 

poradzcie cos, mam rekalmowac płytę??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam nastepujacy problem ;) :D :

ostatnio grafa mi sie zepsula, wiec wzielem jakas zastepcza (riva tnt) aby miec chociaz net ;). z przyczyn nieokreslonych :D kilka razy wyjmowalem i wkladalem ja do AGP i za ktoryms razem monitor mi sie niewlaczyl :/ olalem to bo myslalem ze cos z grafa, jechalem przez pewien czas na pci i wkoncu mam karte na AGP (choc niejestem na 100% pewien czy dziala) ale jak wlaczam kopa to monitor sie niewlacza, wchodzi normalnie do windowsa, post wskazuje FF, jak sie komputer wlacza to jest 1 pikniecie:

i moje pytanie jak to jest mozliwe ze rozwalilem samo agp, na plycie niewidac zadnych uszkodzen, i czy to moze niejest agp tylko cos w biosie jest przestawione ?? HELP

BTW na 100% sprawna karte bede mial prawdopodobnie jutro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...