Skocz do zawartości
Damundo

Dyskusja Na Temat Microlab Solo 5c/6c/7c

Rekomendowane odpowiedzi

Sven ma fajny model głośników 5.1 z dekoderem dd a nawet mają wbudowane radio. Pamiętam tylko że to model coś z liczbą 500.

http://translate.google.pl/translate?u=htt...sl=ru&tl=en

?

Az takie kompaktowe rozmiary to to nie sa, i taki centralny nie wiem jak umiescisz na 19 calowym monitork...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chce, jakby na ukrainie to ustrojstwo sprzedawali to moglbym miec po cenie stamtad, bez zadnej marzy, bez wysylki...czysty przewoz.

Na Ukrainie też sprzedają.

http://www.microlab.ua/

http://www.hotprice.com.ua/products/267/pc...ustics/f-10936/

Edytowane przez elektrykk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yeah...może coś z tego wyjdzie :) To teraz muszę znajomą do siebie zaprosić, pokazać jej to, niech poczyta, zamówi sobie gdzieś i jazda.

Ktoś się łapie na to? (zaznaczam, jeśli wypali, nie obiecują, bo mam pecha do takich rzeczy zazwyczaj :D )

kurcze a jakieś ceny tam widać? w/g translatora "nie ceny" rozumiem że nie są podane :( ?

Edytowane przez Havoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę tego zamawiać, tylko przywieźć ;) Mam po prostu kogoś kto jeździ na ukrainę kilka razy na m-c. Kwestia czy uda się zgrać z dostarczeniem gdzieś głośników, kupić je i przywieźć. Bo w przydrożnych kioskach tego pewnie nie sprzedają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem w infosofcie Solo5C (na moje wymagania w sam raz), zobaczymy kiedy dotrą, do tego SB Audigy SE@mod (najwyżej się kartę zmieni). Zdam relację jak grają itd.

ja się przesiadłem z tego sb na xonara d2, różnica.... masakra :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę tego zamawiać, tylko przywieźć ;) Mam po prostu kogoś kto jeździ na ukrainę kilka razy na m-c. Kwestia czy uda się zgrać z dostarczeniem gdzieś głośników, kupić je i przywieźć. Bo w przydrożnych kioskach tego pewnie nie sprzedają.

jakbys mi podal o jakiej kwocie na pm mowimy i kiedy a takze gdzie mieszkasz to moze tez bym chcial ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwota kwota, właśnie w tym rzecz, na podanych wyżej stronach nie widzę cen, więc sam nie wiem. Kwota będzie taka jak w sklepie +powiedzmy 20zł dla przewoźnika za fatygę. Nie chcę na tym zarobić tylko sam sobie kupić i komuś przy okazji pomóc ;)

 

Ale nic nie obiecuję dopóki ktoś nie pomoże nam poznać cen w ukraińskich sklepach, po czym jeden telefon i będę wiedział na 100% czy da radę to zorganizować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwota kwota, właśnie w tym rzecz, na podanych wyżej stronach nie widzę cen, więc sam nie wiem. Kwota będzie taka jak w sklepie +powiedzmy 20zł dla przewoźnika za fatygę. Nie chcę na tym zarobić tylko sam sobie kupić i komuś przy okazji pomóc ;)

 

Ale nic nie obiecuję dopóki ktoś nie pomoże nam poznać cen w ukraińskich sklepach, po czym jeden telefon i będę wiedział na 100% czy da radę to zorganizować.

To i ja bym się pisał na te Solo6c :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwota kwota, właśnie w tym rzecz, na podanych wyżej stronach nie widzę cen, więc sam nie wiem. Kwota będzie taka jak w sklepie +powiedzmy 20zł dla przewoźnika za fatygę. Nie chcę na tym zarobić tylko sam sobie kupić i komuś przy okazji pomóc ;)

 

Ale nic nie obiecuję dopóki ktoś nie pomoże nam poznać cen w ukraińskich sklepach, po czym jeden telefon i będę wiedział na 100% czy da radę to zorganizować.

google >> szukanie zaawansowane >> Region: Ukraina

i wpisujesz np. "microlab solo" czy co tam chcesz, wyskoczy trochę sklepów:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja się przesiadłem z tego sb na xonara d2, różnica.... masakra :)

Niestety Xonar to juz dużo więszka pułka cenowa. Szczerze to jeszcze karty nie kupiłem, bo 100zł chyba nie ma nic ciekawszego. Chyba dozbieram jeszcze do Xonara a narazie jakoś dojadę na integerze. Chyba że macie jakieś inne propozycje odnośnie karty do Solo5C w okolicach 120zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety Xonar to juz dużo więszka pułka cenowa. Szczerze to jeszcze karty nie kupiłem, bo 100zł chyba nie ma nic ciekawszego. Chyba dozbieram jeszcze do Xonara a narazie jakoś dojadę na integerze. Chyba że macie jakieś inne propozycje odnośnie karty do Solo5C w okolicach 120zł.

jasne, rozumiem, nie każdy przecież pracuje, są też uczniacy zapewne na tym forum, którzy innaczej liczą pieniądze :) z tańszych dzwiękówek nic nie doradzę, obserwuj allegro może trafisz jaką fajną używkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kino domowe z dekoderem DD za 900zł (z5500) pokaz mi cos lepszego?!

Odrazu ci powiem ze gieniusy 5000 wysiadaja, a inne tanie zestawy 5.1 na allegro w drewnie za 400zł do tego jakis amplituner taniutki używany do kompa zbytnio sie nie nadaja a i jakosc dzwieku moze byc niewystarczajaca.

Narazie mam stereo, jak zakupie odtwarzacz br, na pewno dorwe z5500, bo oferuja przyzwoita jakosc dzwieku ( w filmach!) przy kompaktowych rozmiarach.

5.1 nie podlega dyskusji, dla mnie prawa bytu nie maja zestawy 2.1 plastikowe .

Nie zrozumiałeś mnie, miałem na myśli uniwersalność zastosowania. Zestaw kolumn 2.0 sprawdzi się do wszystkiego, a taki zestaw 5.1 z małymi satelitkami do odłuschu muzyki jest conajmniej śmieszny, a niektórzy kupują właśnie wspomniane Logitechy i ekscytują się dźwiękiem słuchając empetrójek z kompa. Filmy i gry ok, ale nic poza tym. Poza tym we wspomnianych głosnikach płaci się głównie za markę i za logo THX, wg mnie nie są warte aż tysiąca. Edytowane przez czokapik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumiałeś mnie, miałem na myśli uniwersalność zastosowania. Zestaw kolumn 2.0 sprawdzi się do wszystkiego, a taki zestaw 5.1 z małymi satelitkami do odłuschu muzyki jest conajmniej śmieszny, a niektórzy kupują właśnie wspomniane Logitechy i ekscytują się dźwiękiem słuchając empetrójek z kompa. Filmy i gry ok, ale nic poza tym. Poza tym we wspomnianych głosnikach płaci się głównie za markę i za logo THX, wg mnie nie są warte aż tysiąca.

a tak do muzy nadaja sie jak piesc do oka;) nie tylko te 5.1 ale i kazde inne:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak +/- podałem te odległości :) Generalnie to mam je na szerokiej ławie 1,5 metra a ława ma wysokość 40 cm i siedze przy niej jak przy biorku. Chce kupić standy o wysokosci 50 cm i na nich postawic kolumny. Ale generalnie pokoj maly wiec mam duzy dylemat na rzecz pazernosci na dzwiek :P

 

Korci mnie żeby kupić te ML jak się w końcu pojawią w sklepach łaskawie ....

 

Nie wiem tylko które ...po prawej i po lewej stronie biurka które ma długość 84cm będą stać dwie niższe komody o wysokości ok. 50 cm,biurko ma ok. 75 wysokości (standard), kolumny by stały na tych właśnie komódkach ukośnie tak że jak będę siedział na fotelu przed biurkiem (na środku) to kolumny będą tworzyć wraz z moją głową trójkąt równoramienny (równoboczny chyba nie bo odległość między kolumnami będzie mniejsza niż odległość każdej z kolumn do mojej głowy).

Solo 7C po postawieniu na tej komodzie dały by wysokość kopułki na poziomie ok. 1 metra co było by w sumie optymalnym położeniem chociaż.....uszy mam na wysokości ok. 150 cm więc idealnie też jakoś nie będzie...

Pokój ma 10m2,słucham muzyki elektronicznej, techno, hardstyle, rock itp itd :)

Słucham wszystkiego :) I Lubie czasami przywalić :)

W przyszłości kupie napewno karte muzyczną jak w podpisie ale nie wiem jakie głośniki wybrać .... 6C czy 7C ? czy coś innego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w krk pokój około 9m2 i jest to jeden z głównych powodów dla których sprzedaję Vigoole C2149. Są poprostu za duże jak na ten pokój i stanowczo nadają się do dalszego odsłuchu niż ten jaki mogę sobie tutaj zagwarantować. Zdecydowałem się więc na Solo6c i teraz tylko czekam, aż będą dostępne :) Solo7c owszem, ale do pokoju, który ma min 15m2.

Edytowane przez michal_banszel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem w infosofcie Solo5C (na moje wymagania w sam raz), zobaczymy kiedy dotrą, do tego SB Audigy SE@mod (najwyżej się kartę zmieni). Zdam relację jak grają itd.

To jak tylko dostaniesz sprzęt w swoje macki, to błagam daj znać, bo już nie wiem czy czekać dalej na 6c czy zamawiać te 5c na infosofcie, bo nie wiem ile czasu trzeba na nie czekać!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok to nawet lepiej :)

Bo raz że tańsze a dwa że będe spokojniejszy bo mnie zastanawiało że 7C mają jeden średnioniskotonowy więcej a według specyfikacji na infosoft mają tylko 5 wat więcej niż model 6C ....to tak jakby był ten sam wzmacniacz ..heh....

edit:

Widze że różnica cenowa nie duża ...sporo poszły 6C w górę :|

 

No nic,czekam aż sie pojawią w sklepie i kupuje 6C..raz kozie śmierć :D a potem przyjdzie czas na zakup lepszej dźwiękówki ...

 

 

ps. na pewno 6C będą lepsze od 7C ,do mojego pokoju mimo że lubię czasami troszkę ''przywalić'' ????

Edytowane przez symbianos88krk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SOLO-7C są ZA mocne do 15m2...

 

Miałem je w pokoju ~12-13m2 i bas był.... ale u sąsiadów - brakowało im miejsca na pokazanie co potrafią - no i nie dało się ich dobrze ustawić.

 

Teraz mam je w pokoju ~25m2 (o nieregularnych ścianach - jedna prosta, dwie ze skosem, jedna z kominem), rozstawione 1.55m od siebie... i wreszcie mają gdzie grać (na podstawkach ~40cm - narazie lekko za wysoko bo na starym fotelu siedzę jeszcze - przeprowadzka i te sprawy).

 

Mam je ~75cm od uszu i jest bardzo dobrze - ustawienie bas zazwyczaj ląduje na głośnikach w pozycji -4, czasem wręcz -8... a odpalania drum n bass'u na +8 dostarcza jak na zestaw bez osobnego głośnika nisko-pasmowego odpowiednich wrażeń akustycznych...

Ale na codzień nie mam potrzeby przekraczać wartości 0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według sprzedawców jeśli producent dotrzyma terminu, to głośniki ML powinny być w następnym tygodniu. 24 mają być u dystrybutora, a ten ma 3 dni robocze na dostarczenie do sklepów. Więc jeśli wszystko się uda to będzie można kupować, tylko ciekawe ile ich będzie i na jak długo ich starczy. Ja mam już zamówione :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam je w pokoju ~25m2 (o nieregularnych ścianach - jedna prosta, dwie ze skosem, jedna z kominem), rozstawione 1.55m od siebie... i wreszcie mają gdzie grać (na podstawkach ~40cm - narazie lekko za wysoko bo na starym fotelu siedzę jeszcze - przeprowadzka i te sprawy).

Mam je ~75cm od uszu i jest bardzo dobrze.

Głośniki rozstawione masz od siebie w odległości 1.55m a słuchasz ich 75cm od uszów??

 

To chyba nie najlpesze rozstawienie. Podobno kolumny i słuchacz powinni tworzyć trójkąt równoboczny, chociaż mogę się mylić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra - "trochę" za dużo mierzyłem :E

Miarka pokazuje 45-50cm do kolumny w momencie gdy siedzę przy kompie....

 

Jak mi się nudzi to się bawię w odsuwanie fotela itd...

 

Aczkolwiek w takiej pozycji lepiej czuć i słychać niższe pasmo - odsuwając się dalej odczuwalność znacząco maleje...

I to jest jedyna różnica jaką czuję/słyszę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...