Skocz do zawartości
Damundo

Dyskusja Na Temat Microlab Solo 5c/6c/7c

Rekomendowane odpowiedzi

Jak nie usłyszałeś kolosalnej różnicy po przesiadce - bądźmy szczerzy - kiepskich P380... to po co szarpałeś się na SOLO?

Przesiadłem się bo naczytałem się o tych głośnikach na tym forum i dlatego że na początku kosztowały one 330zł.

 

Dla mnie ten zachwyt jest 'podstawny'. Czemu?

Bo może PL dystrybutorzy zauważą choćby ten drobny szum wokół zestawów 2.0, które przy rozsądnej cenie (500zł za SOLO-7C to dalej dla mnie rozsądna cena, skoro takie Z-2300 kosztują podobnie) i do Polski napłynie więcej takich konstrukcji...

 

Które może nie ukazują nie wiadomo czego... ale są dobrym wstępem do tego typu sprzętu.

Przez ten zachwyt głośniki zamiast kosztować 400zł kosztują 500zł. Podniecajcie się dalej to niedługo Solo7C będzie zestawem za 1k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się przesiadłem z Creative P380 na Solo4c (od user'a koszary, dzięki wielkie :) ) i dla mnie różnica jest wyraźna (karta muz to Audigy-pełne)

Myślałem że będzie mi przeszkadzał brak sub'a, ale ku mojemu zdziwieniu, nie brakuje mi go wcale, no może poza tym że nie mam na czym teraz nóg oprzeć ;)

Jak dla mnie ilość bass'u jest zadowalająca.

 

edit: jutro wrzuce obiecane foty głośników

Edytowane przez Greg_1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesiadłem się bo naczytałem się o tych głośnikach na tym forum i dlatego że na początku kosztowały one 330zł.

 

 

 

Przez ten zachwyt głośniki zamiast kosztować 400zł kosztują 500zł. Podniecajcie się dalej to niedługo Solo7C będzie zestawem za 1k.

Może zamiast wydawać przedwczesną krytykę, podepnij lepszą kartę. Osobiście nie słyszałem jeszcze integry która by grałą dla mnie zadowalająco.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ukł. dźwiękowego - tego nie poruszam bo user czeka na X-Fi.

Ale nawet chyba na integrze jednak różnica powinna być słyszalna?

 

Przynajmniej z tego co słyszałem u siebie (Audiotrak HD2 vs integra w lapku Realtek ALC268 czy jakoś tak).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie ;D Sie panowie rozpisaliście o tych głośnikach. jestem tutaj nowy i dzis wlasnie sie dowiedzialem ze istnieją TAKIE głośniki ;D

właściwie to jestem zdecydowany na C6.. ale kuszą te C7...

 

dlatego mam pytanie czy da się C siódemki położyć na boku? żeby leżały a nie stałty na szafie? bedzie to mialo jakis bardzo zły wpływ na brzmienie?... bo c6 dało by rade tam wsadzic ale c7... byly by kilka cm od sufitu a to nie wygladało by atrakcyjnie...

 

ps. szukałem tu juz takiego czegos o czym pisze ale nie przeszukałem całosci bo to baaardzo obszerny temat..

 

pozdrawiam! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SOLO leżące u góry to zły pomysł - nie dość, że sp***** się dźwięk to bas będzie u.... sąsiadów.

 

Jak masz kombinować tak z 7C to bierz 6C i normalnie rozstaw mniej/więcej na wys uszu (jak siedzisz, 5-10cm niżej też będzie ok) no i przynajmniej te ~1.5m szerokości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie ;D Sie panowie rozpisaliście o tych głośnikach. jestem tutaj nowy i dzis wlasnie sie dowiedzialem ze istnieją TAKIE głośniki ;D

właściwie to jestem zdecydowany na C6.. ale kuszą te C7...

 

dlatego mam pytanie czy da się C siódemki położyć na boku? żeby leżały a nie stałty na szafie? bedzie to mialo jakis bardzo zły wpływ na brzmienie?... bo c6 dało by rade tam wsadzic ale c7... byly by kilka cm od sufitu a to nie wygladało by atrakcyjnie...

 

ps. szukałem tu juz takiego czegos o czym pisze ale nie przeszukałem całosci bo to baaardzo obszerny temat..

 

pozdrawiam! ;)

lezaly na szafie ? przypomina mi sie jak kiedys odwiedzilem mojego kumpla z podstawowki radka cz. ktory mial wieze technicsa x-super-ultra-czad-bass i mial kolumny na bokach polozone na szafie... po prostu bez komentarza. wez sie chlopie zastanow. Edytowane przez Neon69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez ten zachwyt głośniki zamiast kosztować 400zł kosztują 500zł. Podniecajcie się dalej to niedługo Solo7C będzie zestawem za 1k.

tak naprawdę te głośniki są warte 325zł i myślmy o tym zestawie jak o zestawie za 325zł a nie 450zł. Bo 450zł to cena która wymodelowała się wskutek gwałtownej popularności tych speakerów :wink: A jak nie odczułeś różnicy względem P380 to aż dziwne bo ja wyczułem różnice po przejściu z Z-2300 a przecież Z-2300 są już lepsze od P380. Odczuć różnice po przejściu na solo to po pierwsze mieć dobrą dźwiękówke a nie integre, po drugie mieć dobry pokój (jakieś 20m kw.), po trzecie dobrze je rozstawić, bo jak ustawienie będzie złe, siądziesz sobie pół metra od nich, w dodatku na nie wygrzanych to stwierdzisz że...coś tu nie gra...grunt to słuchać ich z większej odległości...wtedy wychwycisz z nich wszystkie ,,smaczki,, :wink: Ale oczywiście każdy ma inne ucho i każdy lubi co innego więc jak takie jest twoje zdanie to nie zamierzam go podważać ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiście nie nadają się do bliskiego odsłuchu

Bo co? Membrany mi wysadzi? Dostanę raka piersi? Kolejny który powtarza głupoty innego coraz bardziej przeobrażane. Ja słucham w odległości 1 metra od 7C, i jest mi wspaniale.

 

A koledze poszedł transformator w głośnikach przy podłączaniu do sieci :D

Edytowane przez Palato

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ukł. dźwiękowego - tego nie poruszam bo user czeka na X-Fi.

Ale nawet chyba na integrze jednak różnica powinna być słyszalna?

 

Przynajmniej z tego co słyszałem u siebie (Audiotrak HD2 vs integra w lapku Realtek ALC268 czy jakoś tak).

Ale on nie napisał, że nie słyszy żadnej różnicy, tylko że wg niego różnica nie jest kolosalna. I wcale sie nie dziwie, bo żadne głosniki nie rozwiną skrzydeł kiedy nie są napędzane wystarczającym źródłem. Wygrzanie i rozstawienie to swoją drogą, sam pamiętam kiedy moje Solo nie były wygrzane to twierdziłem że różnica pomiędzy nimi a Gienkami jest niewielka. Dopiero jak ustawiłem odpowiednio kolumny i kiedy już sie rozhulały to słyszę co naprawdę potrafią i przyjemność sprawia mi słuchanie muzyki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo co? Membrany mi wysadzi? Dostanę raka piersi? Kolejny który powtarza głupoty innego coraz bardziej przeobrażane. Ja słucham w odległości 1 metra od 7C, i jest mi wspaniale.

 

A koledze poszedł transformator w głośnikach przy podłączaniu do sieci icon_biggrin3.gif

Dobrze dobrze :wink: nie chodziło mi oto że 7C to jakiś dramat przy bliskim odsłuchu bo sam siedząc przy biurku słucham ich z odległości 1m i nie narzekam, bo źle nie jest, ale chodziło mi oto że nie są to głośniki żeby postawić je obok monitora zaraz przed nami bo wtedy to...no nie wiem co kto lubi ale mnie osobiście by takie ustawienie nie pasowało. I nie powiesz że nie słychać różnicy pomiędzy odsłuchem z odległości metra i z odległości 2,5m. Poprawia się bass i ogólny odsłuch.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I wcale sie nie dziwie, bo żadne głosniki nie rozwiną skrzydeł kiedy nie są napędzane wystarczającym źródłem. Wygrzanie i rozstawienie to swoją drogą, sam pamiętam kiedy moje Solo nie były wygrzane to twierdziłem że różnica pomiędzy nimi a Gienkami jest niewielka.

Coś w tym musi być bo moje 7c nie grają narazie tak jak bym tego oczekiwał, chociażby w porównaniu do MC-9860. Wiem, że to inna klasa sprzętu ale głuchy jeszcze nie jestem ;) Póki co jadę na sound stormie. W styczniu zmiana na M-Audio Audiophile 24/96 :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo co? Membrany mi wysadzi? Dostanę raka piersi? Kolejny który powtarza głupoty innego coraz bardziej przeobrażane. Ja słucham w odległości 1 metra od 7C, i jest mi wspaniale.

 

A koledze poszedł transformator w głośnikach przy podłączaniu do sieci :D

to ciesze się że tobie odpowiada, ale nie każdemu będzie to odpowiadać. One się zwyczajnie nie nadają do bliskiego odsłuchu. A jak nie potrafisz zrozumieć dlaczego bo tobie dobrze to idź posłuchaj monitorów bliskiego pola. Może pojmiesz o co chodzi jak wrócisz do swoich solo. Edytowane przez lisciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo co? Membrany mi wysadzi? Dostanę raka piersi?

Bo nie będzie na prawdę dobrej sceny dźwiękowej. Miałem raz wielkie podskawkowe do bliskiego odsłuchu ... dźwięk był na tyle nie punktowy że cała przestrzeń po prostu nie istniała.

 

ps. no i raka piersi też możesz dostać :wink2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to mam pecha jakiegoś chyba. Głośniki pograły 3h (słownie trzy) i padł odbiornik IR. Pilot działa - sprawdzałem aparatem czułym na IR.

 

 

EDIT:

 

Rozebrałem, odpiąłem wyświetlacz i czujnik, podpiąłem ponownie i działa! Obym tylko nie musiał robić tego co 3h :lol2:

Edytowane przez Dj_AnT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cze

próbował już ktoś podłączyć solo 7c pod zewnętrzny wzmacniacz ? z kolumną gdzie niema wyświetlacza nie powinno być chyba problemów ale gorzej z tą z wyświetlaczem tak mi się wydaje, że trzeba jakoś chyba obejść ten wbudowany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sprzedałem swoje: Microlaby 7c oraz Audiotrack HD2 - fajnie to grało, rzekłbym bardzo fajnie tylko "nie tak fajnie jak tutaj się piszę :)" - to tak zanim ochy i achy "zeżrą mózg".

To jest dobry sprzęt do 800 złotych :) teraz przypuszczalnie wejdą na półkę 1800 złotych.

Możliwe, ale tak się jakoś niefortunnie składa, że nie mam wolnych 1,8 kPLN na wydanie na audio.

Idąc tym tropem - Twój upragniony sprzęt do 1,8 kPLN zagra nędznie przy sprzęcie za np. 5 kPLN, dyskusja w tym kierunku jest zupełnie bezcelowa.

Popieram.

Wydaję mi się, że Niko2003, chciał po prostu powiedzieć żeby nie podniecać się Solo7C. Ja sam posiadam Solo7C, które narazie grają na integrze, bo X-Fi w serwisie, w każdym bądź razie przesiadłem się z Creative P380 i jakiejś kolosalnej różnicy nie poczułem. Może po prostu mój słuch nie rejestruje pewnych częstotliwości, w każdym bądź razie zachwyt jaki panuje na tym forum nad Solo7C jest moim zdaniem bezpodstawny.

Co oczywiście nie zmienia faktu że Solo7C grają ładnie, zwłaszcza od volume 30 w górę, bo poniżej grają zwyczajnie. Reasumując, za starą cenę ok 330zł byłyby naprawdę super, ale pytanie czy są warte te 480-500zł?

Przesiadłem się bo naczytałem się o tych głośnikach na tym forum i dlatego że na początku kosztowały one 330zł.

Przez ten zachwyt głośniki zamiast kosztować 400zł kosztują 500zł. Podniecajcie się dalej to niedługo Solo7C będzie zestawem za 1k.

Jak dla mnie dalej jest duże "och i ach", byłoby nawet za tyle ile jest teraz, czyli 450-500zł (co jest rezultatem kursu dolara lub/oraz pazernością sprzedawców). Nie rozumiem jak można nie słyszeć "kolosalnej" różnicy względem takich P380 i stękać, no ale każdy ma swoje uszy, mniejsza z tym.

 

I trzeba mieć głowę na karku, bo jasne jest, że przy pewnej cenie (nie jestem w stanie jej określić) pojawiają się już określone kolumny+wzmak czy aktywne po prostu lepiej grające od SOLO. Żadne to halo!

Tutaj np. Solówy zdegradowane do roli... stolika pod wzmacniacz, co za policzek :-D :

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika Missiony M34i

 

Aha, i proponuję pisać o ML od teraz w samym złym świetle, na pewno ceny spadną :lol2:

Edytowane przez elektrykk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo co? Membrany mi wysadzi? Dostanę raka piersi? Kolejny który powtarza głupoty innego coraz bardziej przeobrażane. Ja słucham w odległości 1 metra od 7C, i jest mi wspaniale.

 

A koledze poszedł transformator w głośnikach przy podłączaniu do sieci :D

Transformator w głośnikach :blink: cewka chyba. Transformator to masz przy zwmacniaczu

 

Zależy jak kolummienke rozkręcisz, gdyż dając 60% mocy na pewno z bliska sam przester bassu będziesz miał odczuwalny, a gdy odejdziesz metr dalej dźwięk się rozpędzi odpowiednio i nabierze powietrza, ogólnie będzie milszy.

 

Ogólnie temat o solo śledze już długo zarówno tu jak i w laboratorum bo za cene którą można je dostać to całkiem pozytywnie grające monitory pseudostudyjne ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy SBL! 24-bit da sobie radę z Solo7c?

Tak.

jak porownasz missiony do solowek, z czym graja ?

Niestety, zdjęcia są z zagranicznego forum, wrzuciłem jako taki 'symbol' do tego co napisałem:)

Transformator w głośnikach :blink: cewka chyba. Transformator to masz przy zwmacniaczu

O czym Wy gadacie? Chodzi o Solo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś w tym musi być bo moje 7c nie grają narazie tak jak bym tego oczekiwał, chociażby w porównaniu do MC-9860. Wiem, że to inna klasa sprzętu ale głuchy jeszcze nie jestem ;) Póki co jadę na sound stormie. W styczniu zmiana na M-Audio Audiophile 24/96 :D.

Zarówno ten post jak i wcześniejszy odnoszący się do solo względem P380 to jakiś kosmos jest dla mnie :blink:

 

Może warto byłoby pójść do dobre badanie sluchu? W żadnym wypadku to nie jest jakaś uszczypliwość, ale po prostu takie posty wprawiają mnie w osłupienie. Miałem P380 i już od początku brzmienie tych głosników mi się nie podobalo, bas byl bardzo kiepski i trzeba bylo go wraz z głośnością zmniejszać bo pierdział, a średnie tony dla tych głosników to jest coś co nie istnieje. Później właśnie miałem MC9860, a po nich Solo 7C i różnica jest kolosalna względem MC9860, a one grają sporo lepiej niż P380..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezły kawałek, nawet na moim Solo 5c czuć ładnie basik, nie dominuje oraz jest wyraźnie wyczuwalny. Bas ustawiony na +2, kolumny w odległości 1m od siebie, oraz 1m ode mnie. Nie wyobrażam sobie tego na prawidłowo rozstawionym zestawie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serwal4 fajny kawałek u mnie nawet na podstawkach się odezwały jakieś znamiona basu tylko że moje mają średnice niecałe 13cm tyle że bez podbijania ale nie o tym na tym kawałku jest fajny bas i nie tylko http://pl.youtube.com/watch?v=QxORe-AShcY ale naprawdę fajnie brzmi z mp3 320 ;)

 

edit: nie ten link co chciałem :)

Edytowane przez Art385

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz moze z innej beczki... wie ktoś w końcu jak tam pure 100 sie sprawują... mnie powoli moje siódemki nudzią ::D a moze wiadomo po świętach przypływ kasy i wgl nie mówie ze odrazu znajde 1200zł ale troche pozbierać i nigdy nic nie wiadomo:D .... albo moze jakieś inne propozycje :D ... pozdro...

 

do bassu są najlepsze klubowe remixy znanych piosenek z radia :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...