Skocz do zawartości
xiwox

Zestaw Htpc Do Full Hd (1080p )

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam się do zakupienia zestawu, który służyłby mi głównie do oglądania filmów w formacie Full HD. Planuję niedługo rozejrzeć się za Blu-rayem (czekam aż stanieją) - dlatego zdecydowałem się już teraz na quada.

 

Początkowo miał to być w miarę cichy desktop do oglądania filmów w 1080p (do 3,5k zł) w obudowie Antec Black 182 (śliczna!).

Niestety spore rozmiary Antka zmusiły mnie do poszukania alternatywy i zmontowania HTPC.

 

Polecam zapoznać się z 2 poradnikami "jak zbudować własne HTPC".

Mnóstwo przydatnych uwag oraz gotowych rozwiązań - pomagają uporządkować całą wiedzę.

 

Znakomity artykuł "od budżetowych HTPC aż do high-end" (z 28.04):

http://www.missingremote.com/index.php?opt...&Itemid=232

 

Prawdziwa kopalnia wiedzy (sporo cennych komentarzy i lista gotowych rozwiązań poszeregowana w listę tematów):

http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?t=940972

 

 

Bebechy:

=

CPU: Core 2 Quad Q6600

COOLER: Scythe mini ninja

MOBO: asus P5K-E/WiFi-AP

RAM: GoodRam 4GB (2x2GB) PC1066 CL5 Pro // lub // Corsair XMS 4GB DDR2 1066

GPU: ATI Radeon HD3870 512mb

HDD: Dysk Samsung T166 500gb // lub // HDD CAVIAR 500GB WD5000AAKS SATAII 16MB CACHE

PSU: Corsair VX450W

=

 

Części jeszcze nie podliczyłem, ale jeśli zmieszczę się w budżecie (do3,5k zł) to ewentualnie:

--

Karta dźw.: Creative Labs X-Fi mX Xtreme Gamer - 245 zł

Głośniki: Creative Labs Inspire T 7900 - 260 zł

DVD: Napęd : Pioneer DVR-215 SATA - 110 zł (z blu-rayem czekam.. )

 

 

Problemem jest dla mnie dobranie obudowy, która.. posiadałaby wentyle 12cm przy jednoczesnym braku ekranu (wyświetlacza VFD) na przednim panelu (cenię sobie minimalistyczny design).

 

Obudowy, którymi byłem jakiś czas temu zainteresowany:

 

Silverstone Lascala (niestety w całej serii Lascala brak wentylatorów 12cm)

LC10B

http://www.cooling.pl/silverstone-lascala-...odukt,1020.html

LC13B

http://www.cooling.pl/silverstone-lascala-...odukt,1411.html

 

Antec:

http://silentworks.pl/ArtID14,1,obudowy,ht...,fusion,v2.html

NSK 2480-EC - przedni panel jest plastikowy. Podobno paskudne..

Antec Fusion v2 - pilot i wyświetlacz fatalnie działają..

 

Lian Li (spełniała kryteria, ale..)

Lian Li PC-C32B - wg komentarzy na neweggu, dolna kieszen jest całkowicie bezuzyteczna. Z uwagi na montaż innych bebechów- do dolnej kieszeni nie zmieści się po prostu żaden DVD/Blu-ay ROM. Pozostaje wyjąć zaślepkę i zamontować chyba wyświetlacz..

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx...N82E16811112147

 

Na koniec - z różnych przyczyn poza zasięgiem znalazły się niestety także takie 2 cudeńka - obudowy (low-profile):

 

http://www.buildmediacenter.com/Projects/M...dia_player.html

 

Dołączona grafika

 

http://www.omaura.com/tf8.html

 

Dołączona grafika

 

 

Alternatywy które pozostały:

 

Cooler Master CM Media 283 :

http://www.coolermaster-europe.com/product...=17&id=3751

 

Dołączona grafika

 

NZXT Duet

http://www.nzxt.com/products/duet/

 

 

 

 

dzięki za wszystkie komentarze.

 

 

szacun,

i.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Początkowo miał to być w miarę cichy desktop do oglądania filmów w 1080p (do 3,5k zł) w obudowie Antec Black 182 (śliczna!).

Niestety spore rozmiary Antka zmusiły mnie do poszukania alternatywy i zmontowania HTPC.

Widac profesjonalne podejscie do tematu, dzieki za dwa bardzo interesujace linki.

 

Odniose sie do zacytowanego zdania - owszem, Antec 182 jest duzy, ale od czego jest wersja mini?

http://www.silentpcreview.com/article810-page1.html

 

pozdrawiam

 

edit: Jeszcze odnosnie VX450W - bardzo dobry i chichutki zasilacz, ale w przypadku HTPC moze miec jedna wade - duza ilosc kablo, ktore gdzies trzeba upchac...

Edytowane przez komisarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja to nie widzę potrzeby quada do oglądania filmów. Wziąłbym raczej jakiegoś 2rdzeniowego procka na 45nm. Są chłodniejsze, ergo nie trzeba aż tak dbać o chłodzenie i biorą mniej mocy.

W ogóle podzespoły trochę na wyrost (bo chyba nie będziesz podkręcał?), ale w sumie wszystko zależy od budżetu, a płyta przynajmniej zagwarantuje Ci komplet wszelakich wyjść i wejść..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To niejest dobry zestaw HTPC, przede wszystkim wszystko glasne a z zalozenia ma byc jak najciszej, quad i do tego TDP95W, porazka, nastepna zasilacz, po kiego 450W, chcesz odrazu spawarke tym zasilac i do tego niezbyt cichy, TO JEST ZASILACZ do HTPC glosnosc 16dB. plyta glowna ile slotow Ci potrzebne, wiec jakies mATX wystarczy, grafika, owszem ze wsparciem HD ale niski profil i najlepiej pasywna nawet taki radek 2600. Nie mylic pojec albo HTPC albo "konsola" do gier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To niejest dobry zestaw HTPC, przede wszystkim wszystko glasne a z zalozenia ma byc jak najciszej, quad i do tego TDP95W, porazka, nastepna zasilacz, po kiego 450W, chcesz odrazu spawarke tym zasilac i do tego niezbyt cichy, TO JEST ZASILACZ do HTPC glosnosc 16dB. plyta glowna ile slotow Ci potrzebne, wiec jakies mATX wystarczy, grafika, owszem ze wsparciem HD ale niski profil i najlepiej pasywna nawet taki radek 2600. Nie mylic pojec albo HTPC albo "konsola" do gier.

Prezentujesz bardzo ograniczone podejscie do tematu, jakies "albo, albo"... Dlaczego niby na podlaczonym do duzego TV komputerze nie mozna by sobie pograc? I dlaczego nie mozna mocnego kompa wlozyc do ladnej obudowy i to tak, zeby wszystko ladnie dzialalo i nie halasowalo? Rozejrzyj sie nawet na tym forum, ludzi miaja w malutkich obudowach podkrecone c2d i 8800gt, wszystko ladnie chlodzone i dobrze sie prezentujace. A co do zasilacza - slyszales te 16db, czy tylko z opisu wyczytales?

 

Oczywiscie zakladam, ze autor faktycznie chce czasem w cos zagrac (tym bardziej, ze przejrzal wiele tematow poswieconych HTPC i z samego doboru obudowy widac, ze zapoznal sie z tematem). Jak nie, toniech bierze plyte na 780g i jakiegosc athlona EE... + dobra dzwiekowke - taniej, chlodniej, wystarczajaco wydajnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam może się nie znam, ale ripy z Blu-Ray'a / HD-DVD do 1080p śmigają bez zająknięcia na E2160 + 7300GT...

 

No ale jak chcesz to bierz tego Quada, w końcu Blu-Ray wymaga :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lanc niestety kodeki potrafia zapchac dwa rdzenie ;/

 

 

Jezeli ten zestawik ma rzeczywiscie sluzyc jedynie do hd to podszedlbym troszke inaczej.

Mozna zrobic to duzo taniej ;]

Zakupic taka oto plyte

http://asus.com/products.aspx?l1=3&l2=...amp;modelmenu=1

Do tego jakiegos 4400+ awentualnie 5200+

 

Wladowac to wszystko w mala obudowe, dodac czytnik blueray (w chwili obecnej troszke ponad 300zl)

Dzieki temu ze plyta posiada zintegrowana grafike calosc bedzie pozerala duzo mniej pradu -> cisza

Dysk tez bym zamienil na barracude 11 500GB

Pamieci 2x2gb 6400 cl4 Corsair XMS2 DHX

 

Wszystko to wladowal w taka obudowe

http://www.cooling.pl/silverstone-lascala-...odukt,1021.html

 

Ale to tylko moja propozycja ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bude kupilbym lian li. 2x120mm to podstawa.

Procek wystarczy dwujajeczny.

Jezli zestaw tylko pod filmy to am2 gigabyte 780g + x2 EE

Jezli @konsola to ds2r + 9600gt np pasywny gigabyte.

PSU BQ P7.

A za to co zostanie lepiej kup dobre audio a nie plastikowe pierdziawki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedno pytanie - po cholerę tyle kombinowania w imię Quad'a. Ziomek sam napisał, że ma służyć jako HTPC:

http://www.tomshardware.co.uk/AMD-780G-HDT...w-30420-16.html

 

Motherboard: Gigabyte GA-MA780GM-S2H €80

Processor: AMD Athlon X2 BE-2350 BOX €70

Memory: 2 GB DDR2-800 €42

Blu-Ray-ROM: LiteOn DH-4O1S €117

HDD: SATA 500 GB €84

Total: €393

Dokupujemy obudowę jaka nam pasuje i do tego zasilacz oraz, według upodobań, inny cooler na CPU. Jeśli ma służyć do najnowszych gier, to dokładamy 9600GT/GSO (ale wtedy buda pełnej wysokości OFC).

Tutaj w zasadzie to tylko jest potrzebny zasilacz i obudowa... Płyta główna jest bardzo udana, a sam HD3200 pozwala oglądać BD-Rom przy bardzo małym użyciu procka. Pozwala także zagrać w miarę wymagające gry (ja grałem NFS:PS - 1024x768, Auta na High, Dym ON, Cienie na High, World na Low, reszta na OFF, AAx2 - grywalne 40fps)...

Nie ma potrzeby pakować się w quada, bo na 90% nie jesteś w stanie wykorzystać jego możliwości. Jeśli chodzi o HTPC, to raczej Intel odpada - komp ma być cichy i chłodny, a przy intelu szkoda marnować potencjał OC :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedzi.

 

komisarz - zobacz na to - p180 mini nie jest niestety dużo mniejszy od p182 (oczywiście myslalem o tej obudowie)

porównanie i recenzja:

http://metku.net/index.html?path=reviews/a...p180/index_eng3

 

Dołączona grafika

 

 

ainaruth - warto podkreślić, że cały zestaw i dobór q6600 spowodowany jest decyzją o zakupie w przyszlosci blu-raya.

Podobno Blu-Ray ma spore wymagania i dwa rdzenie będą się męczyły..

 

Płyta głowna - skoro 4 rdzenie. Poszedłem po całości. Nie ukrywam, iż ważne jest dla mnie WiFi.

Wiem, że można by znaleźć tańszą kartę - ale na dwóch rzeczach nigdy nie oszczędzam: zasilacz i Mobo..

 

aldam - szukam nadal - moze wlasnie LianLi (w dolną kieszeń włożyłbym po prostu czytnik kart)

 

 

==

Zestaw mialby glownie sluzyc do fimow HD (na to poswiecam czas) - ale moze w przyszlosci chcialbym na tym odpalic jakas gre..

 

Nie chcialbym sie pakowac w żadne podkręcanie.

Z tego co wyczytalem- procki z serii E22XX czy E21xx nie są rozwiązaniem - będę potrzebował CPU, które udźwignie Blu-Ray i filmy 1080 w różnym kodowaniu.

 

Zdecydowałem się na Quada, dobrą kartę pod CdQ z Wifi i pasywnego HD3870 - żeby mieć pewność, że wszystko będzie śmigało płynnie.

 

Jeśli zestaw można dobrać:

 

+procek inny niz intel/quad

+karta MICRO ATX obsługująca blu ray, wsparcie kodowania (+ moze Wifi)

+ niskoprofilowana karta graf. (wspierająca płynne odtwarzania 1080p)

 

i wsadzić w dobrze wentylowana obudowę niskoprofilowaną (czy nadal muszę upierać się przy wentylach 12cm?)

 

to nie miałbym nic przeciwko takiemu rozwiązaniu.

 

Na dzień dzisiejszy - mając na względzie wymagania Blu-ray i materiałów zapisanych w roznych formatach 1080p , zmontowałem to co widzimy.

 

dzięki za uwagi,

 

i.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie na tomshardware opisali kompletny zestaw. Wszystko wsadza się do niskoprofilowej obudowy, do której także dodają niskoprofilowy cooler (wiatrak z coolera zasysa powietrze z poza obudowy - jest dedykowany tej budzie). Co do niskoprofilowej karty, to w takim zestawie optimum będzie Radeon HD 3450/70 - są łatwo dostępne z pasywnym chodzeniem i nie ma większego problemu z low-profile, bo samo PCB pasuje, a zwykle dodają też krótszego śledzia, no i obsługują hybrid crossfire - jak znalazł dla HTPC.

 

Przede wszystkim musisz określić kilka rzeczy:

- do czego głównie używasz kompa - opisz to w miarę możliwości procentowo (np. "70% filmy, 10% internet, 10% CSS, 10% inne, nowsze gry") - pozostaną trzy opcje - zostawiasz integrę, bo wystarczy; dokupujesz 3450/70 i robisz Hybrid CrossFire; kupujesz coś ciekawszego, ale na 95% nie wejdzie do niskoprofilowej budy...

- do czego masz go zamiar podłączyć (mniemam, że jest to niezły monitor oraz 5.1)

- czy dźwięk jest aż tak ważny (tzn. czy jesteś audiofilem) - są trzy opcje: zadowalasz się dźwiękiem z mobo, który notabene nie jest zły; kupujesz niskoprofilowy model x-fi; kupujesz/posiadasz głośniki z własnym przetwornikiem oraz końcówką mocy (zwykle podłączane na USB albo przez optyczny/elektryczny interfejs cyfrowy - np. Logitech Z5500)

 

Przemyśl sobie opcję z AMD, bo w segmencie HTPC posiadają w tej chwili najciekawsze rozwiązania (zintegrowana grafika lepsza od 9800Pro; Hybrid Crossfire; a Gigabyte robi płyty dla AMD za 250zł z polimerowymi kondensatorami...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a przede wszystkim.. nie przeceniaj wymagań filmów hd. sporo już było w necie na ten temat, że jeśli masz kartę graficzną najnowszej generacji ( a do takich należy zintegrowany radek HD3200 w płycie którą poleca @D3NV3R) to film hd pójdzie nawet na niektórych sempronach, które do E8xxx a co dopiero do takiego Q6600 nie mają startu.

Inna sprawa jeśli chcesz ripować takie filmy.. :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dwaIP

Q6600 wydziela za dużo ciepła podobnie jak HD3870 (wydzielanie ciepła i cisza to sprzeczność)

Do tego celu wystarczy 45W X2 4850E ( aż nadto) i integra typu 780G lub 8200.

Jak ktoś cierpi na nadmiar gotówki to zawsze może sobie kupić parę sztuk SSD 3.5" i spiąć w raid :)

http://www.anandtech.com/gadgets/showdoc.aspx?i=3301&p=1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

D3NV3R czuję, że za chwilę będziemy w domu- podoba mi się co napisałeś :)

 

Na quada się nie upieram - wczytałem gdzieś, że ripy z HD, które krążą po sieci są różnie kodowane. Podobno część filmów odtwarzanych na zestawach bez q6600 będzie się cięła. Jak widać po tomshardware- wszystko OK.

 

Odpowiadając:

 

Monitor: HTPC chciałbym wkrótce podłączyć do DELL 2408WFP

http://monitortest.blogspot.com/

fajne porównanie monitorów

 

Audio: nie jestem audiofilem-zostawiam integrę

 

Mój czas (nie mam go dużo) spędzam: (50% internet, 50% filmy). Może odpaliłbym kiedyś CSS czy quake3/ heroesM&M3 (stare gry).

Czy tym wypadku robienie Hybrid Crossfire będzie potrzebne? Obawiam się trochę o płynność odtwarzania filmów.

Chyba najlepiej zobaczę jak się sprawuje ta integra - a w międzyczasie może wyjdzie coś ciekawego pod low-profile. Czy to, że "na 95% nie wejdzie do niskoprofilowej budy" wynika z problemów z odprowadzaniem ciepła? Bo jeśli nie - to jestem pewien, że coś wkrótce wyjdzie pod low-profile :)

 

Układając zestaw:

Motherboard: Gigabyte GA-MA780GM-S2H - OK. jak będę potrzebował Wifi, dokupię komponent

 

Processor: AMD Athlon X2 BE-2350 BOX - na missing remote podali AMD Athlon X2 4850e . Ten, który podałeś jest lepszy? przyznam, że z AMD jest laikiem :/

 

Memory: 2 GB DDR2-800 - 2 GB wystarczy? budżet nie jest problemem, może jednak 1066?

 

mógłbyś podesłać linka z tą budą i zasiłką? Z chęcią zobaczę też inne propozycje ciekawych bud niskoprofilowanych.

 

No i na koniec kwestia zasiłki. Ile mocy wystarczy. Przy Corsairze był problem z okablowaniem- jak rozumiem są specjalne PSU do microATX?

 

 

ainaruth- możesz rozwinąć wątek- ripowanie na dysk? problemem nie jest soft jak rozumiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dwaIP

Processor: AMD Athlon X2 BE-2350 BOX - na missing remote podali AMD Athlon X2 4850e . Ten, który podałeś jest lepszy? przyznam, że z AMD jest laikiem :/

 

Memory: 2 GB DDR2-800 - 2 GB wystarczy? budżet nie jest problemem, może jednak 1066?

 

 

No i na koniec kwestia zasiłki. Ile mocy wystarczy.

X2 4850E jest szybszy bo jest taktowany 2.5 GHz a BE-2350 tylko 2.1 GHz.

Pamięć 800 2GB wystarczy.

Zasilacz i tak będzie za mocny (chyba że dużo dysków chcesz upchnąć) bo IBM (Lenovo) sprzedaje podobne komputerki z zasilaczami 130W.

Do tego celu porządne 200W wystarczy.

Edytowane przez dwaIP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zamiaru tutaj wywoływać żadnych wojen konsola vs PC ale do zastosowań, które podałeś jak ulał pasuje PS3. Za 1500 zł masz jeden z najlepszych odtwarzaczy blu ray (nie musisz czekać), dvd z upscalerem, odtwarzacz Divx, ma przegladarke internetową, w przyszłości bedzie można pobierać filmy. Wszystko to w zgrabnej cichej skrzyneczce. Odchodzi tu kupa problemów z konfiguracją i doborem komponentów, a i prawie gratis dostajesz najmocniejszą konsole do gier nowej generacji ;). Jeżeli potrzebujesz nowego PC to za różnice ceny i tak kupisz coś porządnego do innych zastosowań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor: HTPC chciałbym wkrótce podłączyć do DELL 2408WFP

2993606[/snapback]

Mój czas (nie mam go dużo) spędzam: (50% internet, 50% filmy). Może odpaliłbym kiedyś CSS czy quake3/ heroesM&M3 (stare gry).

Czy tym wypadku robienie Hybrid Crossfire będzie potrzebne? Obawiam się trochę o płynność odtwarzania filmów.

Chyba najlepiej zobaczę jak się sprawuje ta integra - a w międzyczasie może wyjdzie coś ciekawego pod low-profile. Czy to, że "na 95% nie wejdzie do niskoprofilowej budy" wynika z problemów z odprowadzaniem ciepła? Bo jeśli nie - to jestem pewien, że coś wkrótce wyjdzie pod low-profile :)

Więc widzę że grasz głównie w starsze gry - nie jestem w stanie stwierdzić tego jednoznacznie, ale wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że HD3200 pokonuje 9800Pro bez większego wysiłku. Mój wniosek jest taki:

- posiadałem do niedawna kompa Athlon 2500+ 1GB ramu i 9800Pro i z CSS (chyba najbardziej wymagający z tych co wymieniłeś) chodził bardzo płynnie (czyt. stałe 45fps) na 1600x1200 (19" CRT)

- skoro HD3200 jest szybszy, to na pewno też da radę, ale...

- gry na silniku HL2 są bardzo wymagające odnośnie procesora, więc będzie jeszcze lepiej

- no i tak jak na tomshardware opisali (na innej stronie w tym artykule), możesz podkręcić HD3200 z 500mhz nawet do 950mhz (bez obaw o zasilanie, bo polimerowe kondensatory robią swoje), ale chociaż mały nawiew wskazany

- Hybrid CrossFire to ciekawa opcja (pasywny HD3450 do kupienia za ~100zł), ale przy takich wymaganiach zbyteczna...

 

Jeśli chodzi o ten kawałek z 95% kart, to problem jest taki - nawet gdybyś chciał, to miałbyś ogromne trudności z upchaniem pełnowymiarowej karty w takiej obudowie. Samo PCB jest wyższe niż wysokość budy. Co prawda można stosować tak zwane "riser'y", które pozwalają zamontować kartę poziomo w obudowie, ale dalej będą problemy z temperaturami takiej karty... Karty dwuslotowe nie wejdą w taką obudowę pod żadnym pozorem - są ogólnie za duże.

Układając zestaw:

Motherboard: Gigabyte GA-MA780GM-S2H - OK. jak będę potrzebował Wifi, dokupię komponent

 

Processor: AMD Athlon X2 BE-2350 BOX - na 2993606[/snapback]

ainaruth- możesz rozwinąć wątek- ripowanie na dysk? problemem nie jest soft jak rozumiem :)
Chyba chodziło mu o niesamowicie High-Endowy zestaw do filmów - cisza, wygoda, wydajność... Edytowane przez D3NV3R

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serio nie wiem na co tyle kombinowania.

Zintegrowany 8200 nvidii radzi sobie zajebiscie z hd i blueray - po to wlasnie zostal stworzony

Nie ma takze problemu by dorzucic tam jakas grafe np 9600gt i pokozystac z hybrid power ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodziło mi po prostu o kompresję filmu z dysku blueray na coś mniejszego co można przechowywać na hdd.. znam takich co zapchają filmami tyle dysku ile tylko mają dostępne. Jeśli idzie się na ilość, a nie na jakość (chociaż tego przypadku pewnie to nie dotyczy), można filmy skompresować do jakiegoś mniej wymagającego formatu, a do tego szybki procek sie przydaje.

 

@up

a tyle kombinowania jest po to żeby cały komp zmieścił się w małej skrzynce, która będzie siedzieć pod telewizorem i w dodatku będzie siedzieć cicho, a nie udawać suszarkę.. poza tym mając 9600GT to raczej nie skorzystasz z hybrid power

Edytowane przez ainaruth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No offence, ale już od którejś generacji, rozwiązania nVidii na rynek mobo raczej średnio sobie poczynają (nF 5xx - niewypał; nF680i - w miarę udany za sprawą dobrej referencyjnej konstrukcji; nF780i - nic nowego oprócz 3-w-sli; 7xx0 przeszły bez słuchu wogóle)...

8200 boryka się z kilkoma problemami, pomijając już fakt, że hybrid power działa dość słabo. Na chwilę obecną nie ma jeszcze porządnej płyty z 8200 a zintegrowana grafika jest dużo słabsza od 780G (wg. testów na 3dguru).

Edytowane przez D3NV3R

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dwaIP

Serio nie wiem na co tyle kombinowania.

Zintegrowany 8200 nvidii radzi sobie zajebiscie z hd i blueray - po to wlasnie zostal stworzony

Nie ma takze problemu by dorzucic tam jakas grafe np 9600gt i pokozystac z hybrid power ;]

Hybrid jest dobry do tego bo odłączenie kiedy jest niepotrzebna prądożernej karty pasuje jak ulał.

Tylko czy przypadkiem nie 9800 lub nowsza musi być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serio nie wiem na co tyle kombinowania.

Zintegrowany 8200 nvidii radzi sobie zajebiscie z hd i blueray - po to wlasnie zostal stworzony

Nie ma takze problemu by dorzucic tam jakas grafe np 9600gt i pokozystac z hybrid power ;]

HD3200 jest sporo wydajniejszy od 8200 a cena praktycznia ta sama jak nie mniejsza.

 

A w sumie byłbym też za PS3 jak ktoś napisał wyżej, to byłby dobry wybór, a kompa można by też złożyc własnie na 780g, athlonx2 EE i 2gb ramu wychodzi całkiem tanio jak na obecne czasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dwaIP

HD3200 jest sporo wydajniejszy od 8200 a cena praktycznia ta sama jak nie mniejsza.

...

Potrafisz wskazać test porównawczy w CSS lub quake3 ?

Nie we wszystkim HD3200 będzie szybsze od 8200 bo płyty oparte o 730a, 750a i 780a całkiem nieźle sobie radzą.

http://www.anandtech.com/cpuchipsets/showd...?i=3305&p=5

Edytowane przez dwaIP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I szególnie widać wyższą wydajnośc 8200 w pierwszej tabeli, która jest w podanym przez Ciebie teście, a chodziło mi głownie o gry na samej integrze. W tym 780g jest widocznie lepszy.

 

Dlatego napisałem HD3200 i 8200 a nie 780g i 780a, bo nie chodziło mi o porównanie chipsetów tylko zintegrowanych grafik. HD3200 jest bezsprzecznie wydajniejszy.

Edytowane przez NeoMagNeT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale z tego co widze nie chodzi tu o granie, tylko o filmy w hd wiec po co gadka o grach itd.

A do tego wlasnie zostal stworzony 8200, posiadajac w sobie Pure Video czyli sprzetowe wsparcie HD

 

ainaruth

Uwazasz ze zintegrowana grafika na plycie potrzebuje wiekszej obudowy niz karta w pci-e?? Brawo, czytaj ze zrozumieniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dwaIP

I szególnie widać wyższą wydajnośc 8200 w pierwszej tabeli, która jest w podanym przez Ciebie teście, a chodziło mi głownie o gry na samej integrze. W tym 780g jest widocznie lepszy.

 

Dlatego napisałem HD3200 i 8200 a nie 780g i 780a, bo nie chodziło mi o porównanie chipsetów tylko zintegrowanych grafik. HD3200 jest bezsprzecznie wydajniejszy.

Wyższość jakiejś karty nad inną w trzech grach nie determinuje wyższości w czwartej bo czwarta może wykorzystywać inne zasoby karty.

Są inne testy wskazujące że przewaga w starszych grach jest mniejsza a 8300 wydajniejszy od HD3200

Tu jest test porównawczy (ciężko się czyta bo nieciekawe tłumaczenie) gdzie występują 3 integry w tym HD3200 z dodatkową pamięcią i bez

oraz 8300 jakie występuje w Asus M3N-H/HDMI

http://www.google.com/translate?u=http%3A%...zh-CN&tl=pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@xiwox

 

Jezeli chcesz kupic małą bude typu tower to polecam Silverstone TJ08.

W sygnaturce link do mojego zestawu.

Ostatnio kupiłem PSU BQ P7 450W oraz Scythe Quiet drive i kompa nie ma. Nic nie słychać.

Poza tym uzywam zintegrowanej grafy G33 doilmów HD 720p i 1080p + kodeki CCCP i jeszcze nic nigdy mi nie przycięło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale z tego co widze nie chodzi tu o granie, tylko o filmy w hd wiec po co gadka o grach itd.

A do tego wlasnie zostal stworzony 8200, posiadajac w sobie Pure Video czyli sprzetowe wsparcie HD

 

ainaruth

Uwazasz ze zintegrowana grafika na plycie potrzebuje wiekszej obudowy niz karta w pci-e?? Brawo, czytaj ze zrozumieniem

Co to to nie:

- 8200 wcale nie jest lepszy do filmów, bo żeby mieć sprzętową akcelerację to trzeba KUPIĆ pakiet kodeków PureVideo; inaczej użytek z tej grafiki żaden

- skoro 780G jest lepszy w grach, a teraz widać także w filmach - 8200 jest do niczego przy 780G

- pomijając już fakt że na 8200 nie ma żadnej solidnej płyty (a na anandtech, koleś mega-high-endowy zestaw stawiał właśnie na płycie Micro-ATX Gigabyte'a na 780G)

 

A co do G33, to zintegrowany weń X3100 nie pozwoli nawet CSS'a na przyzwoitych detalach odpalić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dwaIP

Co to to nie:

- 8200 wcale nie jest lepszy do filmów, bo żeby mieć sprzętową akcelerację to trzeba KUPIĆ pakiet kodeków PureVideo; inaczej użytek z tej grafiki żaden

- skoro 780G jest lepszy w grach, a teraz widać także w filmach - 8200 jest do niczego przy 780G

- pomijając już fakt że na 8200 nie ma żadnej solidnej płyty (a na anandtech, koleś mega-high-endowy zestaw stawiał właśnie na płycie Micro-ATX Gigabyte'a na 780G)

 

A co do G33, to zintegrowany weń X3100 nie pozwoli nawet CSS'a na przyzwoitych detalach odpalić ;)

G33 to już zabytek i nie warto go rozważać.

Natomiast 8200 ma przewagę w innej niż rozważana sytuacji i na dokładkę to słabo przetestowana nowość :

Kupujemy dużą obudowę i mocny zasilacz aby wcisnąć tam 9800 do hybrid i najnowszych gier 3D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...