Skocz do zawartości
pmp

Asus P5q/p5q-e/p5q Pro/p5q Deluxe/p5q Premium

Rekomendowane odpowiedzi

o ile ma te 750 ,zmierz i zobacz , 750 W Tagana ,Corsair to nie to samo co 750W Chifteca , itd.

Wprawdzie nie o tym temat ale rozumiem porównanie do Tagana ale w czym miałby niby być gorszy Chief od Corsaira ? Złudnie o ułamek decybal Corsair jest cichszy a poza tym się nie umywa pod względem jakość wykonania, trzymanie napięc itd .... Chyba że nie zrozumiałeś że kolega pisząc Szef miał na myśli Chiefteca....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w kazdym badz razie jest juz ok, napiecia w idle 12.15V i 5.11V 3.33V, w Crysisie 12.15V i 5.9V 3.33V, wychodzi ze zasiłka bardzo dobra

za to karta to normalnie suszarka, ło tak glosnej jeszcze nie miałem, bankowo przy otwartym balkonie 5 pietro, bedzie mnie słychac na podwórku i po drugiej stronie ulicy, a jak pózno ta sasiedzi nie wytrzymaja, mama juz chciała zebym sie wynosił i zbronila mi ustwiac obroty na 100% i wcale sie jej nie dziwie,

dziwi mnie jedna rzecz w mam monitor 17, odpaliłem Crysisa dałem detale na full, x8 Antyaliasing, rozdzielczosc 1280x1024 bo monitor tylko tyle daje rade, no i mam 39 fps, tyle ze przy odswiezaniu monitora 64 kHz, natomisat po wcisnieciu alt+enter(umnie zmienia to odswiezanie na domyslne pulpitowe) czyli takie jak powinno byc 80kHz 75Hz odrazu o 20 fps mniej, dlaczego, na poprzedniej grafice 8800GT obraz ładniej wygladał w gzre na 80khz, natomiast teraz duzo lepiej wyglada na 64kHz, mozwe dla tego sie tak wydaje bo jest pynniej, tylko ze teraz bije po galach na wyzszym odswiezaniu, a było odwrotnie zawsze, czy ta gra tak ma, czy to u mnie jest cos porabane?

wszystko ustawine na maxa na Viscie, wiem ze to nie w tym temacie pytac ale mimo wszystko dziwna sprawa

 

a zasiłka ma certyfikat PLUS 80 to mysle ze tyle ma bo by nie dostali certyfikatów

Edytowane przez lukaszrobert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zmieniłem platformę z s939 na 775. Kupiłem P5Q, procesor E2200 i pamiątki OCZ 1066. W zasadzie nie planowałem podkręcać, ale jednak chciałbym zwiększyć to fsb z 800 do 1066, aby pamięć wykorzystała swój potencjał (nie zależy mi na mocnym przetaktowaniu procesora, na razie mam boxowy cooler). Nie zagłębiałem się póki co w intelowską filozofię OC, ale rozumiem, ze muszę zwiększyć FSB z 200 do 266, przez co uzyskam taktowanie pamięci 533 (1066 ddr) i częstotliwość procesora 2940. Mogę zrobić to bezpiecznie na boxowym chłodzeniu i czy powinienem wiedzieć coś jeszcze?

Edytowane przez Arti_S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kupilem plyte Asus P5Q PRO, zdecydowalem sie na nia po testach na egieldzie wersji P5Q oraz P5Q-E.

Na biosie 0703 nie moglem nawet kompa odpalic przy 500Mhz, wraz z nowsza wersja w koncu poszlo. Problem pojawia sie ze stabilnoscia. Testowalem przy 6x500 i wywala SuperPI po paru minutach. Powyzej 500Mhz same resety...testowalem na roznych wersjach biosu 1004, 1104, 1306...Dlaczego za cholere nie moge osiagnac stabilnych 500Mhz ? Taniutki Gigabyte czasem potrafil byc stabilny...czyzbym wybral gorsza plyte pod wzgledem OC ?

Jestem poki co strasznie rozczarowany ta plyta glowna...Modele P5Q, PQ5-E na egieldzie byly w stanie osiagnac FSB z rzedu 550Mhz...myslalem, ze P5Q PRO tez. Procesor i pamieci przeszkoda nie sa.

Cholera mnie bierze, jak pomysle, ze za ta sama cene mialem DFI LP DK T2RS :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Czy komuś z P5Q-E udało się zainstalować system (XP) z włączonym AHCI? Mi w trakcie instalacji za każdym razem (tuż po załadowaniu sterowników i bibliotek, sterowników do ich10 sata z fdd ) mam "pięknego" bsoda. (0000007B - że niby z hdd jest coś nie tak, etc)

Stery do ich10 (a raczej kontrolera sata pracującego z ich10) testowałem już w 2 wersjach - te najnowsze ze strony intela i te co dostałem od Asusa na płytce (oczko starsze), ale klapa jest wraz. Biosy do mobo od 1003 do 1201 - również klapa. A może coś źle robię? Przy działaniu jako ide jest wszystko ok, ale nie o to mi teraz chodzi. Dyski są podpięte do złączek kontrolowanych przez ich10.

Edytowane przez Kosiarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Złudnie o ułamek decybal Corsair jest cichszy a poza tym się nie umywa pod względem jakość wykonania, trzymanie napięc itd ....

wez sobie zobacz z jakich fabryk sa te zasilki a pozniej pisz boloxy,nie wiedzialem do tej chwili,ze topower robi takie slabe zasilki :D

 

Grzesiek_KB

 

czy proc robil 550 na innej mobo,ze masz taka pewnosc,sprobuj na innym mnozniku moze

jakie ustawienia zmieniales?to,ze poszlo na egieldzie nie znaczy,ze u Ciebie bedzie tak samo ;)

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO ostatni offtopic ws zasilaczy. Jeśli Panowie oceniają zasiłki tylko pod kątem sprawności to faktycznie zdrowo. A testów czytałem i to mnóstwo i po rozebraniu na części pierwsze akurat corsair najmniej błyszczał pod wzgledem zastosowanych cewek, tranzystorów itd .... no ale Ok Corsair jest najnajsprawniejszy - gdzie większość dobrych zasiłek ma sprawność powyzej 80% a czy 84 czy 81 to już szczegół.

 

Wracajac do moich przygód z P5Q-E - drugi dzień użytkowania i stabilne FSB 560/ Vcpu 1,34 bios 1103 na razie jak dla mnie bomba.

 

Cześć.

Czy komuś z P5Q-E udało się zainstalować system (XP) z włączonym AHCI? Mi w trakcie instalacji za każdym razem (tuż po załadowaniu sterowników i bibliotek, sterowników do ich10 sata z fdd ) mam "pięknego" bsoda. (0000007B - że niby z hdd jest coś nie tak, etc)

Stery do ich10 (a raczej kontrolera sata pracującego z ich10) testowałem już w 2 wersjach - te najnowsze ze strony intela i te co dostałem od Asusa na płytce (oczko starsze), ale klapa jest wraz. Biosy do mobo od 1003 do 1201 - również klapa. A może coś źle robię? Przy działaniu jako ide jest wszystko ok, ale nie o to mi teraz chodzi. Dyski są podpięte do złączek kontrolowanych przez ich10.

Mam to samo. Nawet przy zainstalowanym XPku po przestawieniu tej opcji w biosie system nie startuje ..

Edytowane przez Tito_Divine

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemanko...

to jest moj 1 post :)

wiec tak:

proc to q6600 i plyta p5q-e z tym ze mam takie pytanie:

mam pamieci topram 2x2gb 800mhz i jak chcialbym podkrecac powyzej magistrali 400 (wtedy mam ram na 801mhz ustawiony) to musze mienic ram??? nie da rady jakiegos podzielnika uzyc w biosie do pamieci???

za odpowiedz bylbym wdzieczny!!!

 

Poza tym fajnie na tym forum ludzie podchodza do wyjasnienia.... nie ma offf topickow jak to sie niektorzy rozpisuja o bzdurach!!!...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmieszcze PENTAGRAM FREEZONE KARAKORUM HP-120 na Asus P5Q-E?

 

Zmieścisz ale instalując koszyk tak ,żeby wiatrak był na dole radiatora a nie po prawej stronie...inaczej zaczepy karakorum uniemożliwiają zamontowanie (kolidują z radiatorami płyty głownej).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wez sobie zobacz z jakich fabryk sa te zasilki a pozniej pisz boloxy,nie wiedzialem do tej chwili,ze topower robi takie slabe zasilki :D

 

Grzesiek_KB

 

czy proc robil 550 na innej mobo,ze masz taka pewnosc,sprobuj na innym mnozniku moze

jakie ustawienia zmieniales?to,ze poszlo na egieldzie nie znaczy,ze u Ciebie bedzie tak samo ;)

Proc "ponoc" robi 600Mhz, testowany byl na Asus Commando, kupilem go jako selekta. Na gigabycie przy 581Mhz moglem w biosie cos zrobic, przy P5Q-PRO 550Mhz i nawet nie wejde do biosu. Superpi wykrzacza sie przy 490Mhz...Proca testowalem osobiscie na 520Mhz, superpi i orthos stable, plytka ta jak z podpisu. Problemy zaczynaly sie kiedy zarzucilem 3d marka.

Smiech na sali by Gigabyte za 240zl byl lepszy w kwestii OC od duzo drozszego Asusa :) Jedyna zaleta tej plyty w stosunsku do Gigabyte jest 2xPCI-E, PCI-E 2.0. Czekam na nowsze wersje biosu z nadzieja, ze to sie poprawi...trzeba bylo brac DFI...ktos chce sie zamiec ( z doplata na piwo )? :-P

Edytowane przez Grzesiek_KB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proc "ponoc" robi 600Mhz, testowany byl na Asus Commando, kupilem go jako selekta. Na gigabycie przy 581Mhz moglem w biosie cos zrobic, przy P5Q-PRO 550Mhz i nawet nie wejde do biosu. Superpi wykrzacza sie przy 490Mhz...Proca testowalem osobiscie na 520Mhz, superpi i orthos stable, plytka ta jak z podpisu. Problemy zaczynaly sie kiedy zarzucilem 3d marka.

Smiech na sali by Gigabyte za 240zl byl lepszy w kwestii OC od duzo drozszego Asusa :) Jedyna zaleta tej plyty w stosunsku do Gigabyte jest 2xPCI-E, PCI-E 2.0. Czekam na nowsze wersje biosu z nadzieja, ze to sie poprawi...trzeba bylo brac DFI...ktos chce sie zamiec ( z doplata na piwo )? :-P

nie-trzeba było barac Deluxe, od pocztaku wiedzialem ze do OC 550 i wzwyz to tylko Deluxe, jakas róznica jest , za cos te pare złociszy wiecej sie dopłaca, czytajac temat potwierdziło to moje przypuszczenia, duzo trudniej zrobic stabilnie 550 jesli to nie jest Deluxe,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...] no ale Ok Corsair jest najnajsprawniejszy - gdzie większość dobrych zasiłek ma sprawność powyzej 80% a czy 84 czy 81 to już szczegół.

Z tych o których się tak kłócicie, to może i tak, ale ogólnie to są już sprawniejsze zasiłki, jak chociażby Enermax Modu82+ czy be quiet Dark Power P7.

 

Mam to samo. Nawet przy zainstalowanym XPku po przestawieniu tej opcji w biosie system nie startuje ..

Pierwszym zdaniem trochę mnie pocieszyłeś, bo znakiem tego raczej nic nie robię źle i jest to pewnie wina biosu mobo.

Co do reszty - to już jest normalne i chyba by nie było wyjątków. Bsod przy ładowaniu systemu jest wtedy nieunikniony.

Swoją drogą zassałem nowy bios 1306 ze strony Asusa do P5Q-E, potem flash, ale nic to nie dało.

Można spróbować przełączyć w biosie IDE na AHCI przy zainstalowanym wcześniej systemie, ale tylko po spełnieniu określonych warunków.

Należy zassać Intel Matrix Storage Manager i wyodrębnić plik IaStor.sys (odpalić plik *.exe z parametrem -a), nastepnie przekopiowac go do x:\WINDOWS\system32\drivers

Nastepnie należy stworzyć plik reg (iastor-ahci+raid.reg) i wkleić:

 

Windows Registry Editor Version 5.00[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Control\CriticalDeviceDatabase\pci#ven_8086&dev_3a22&cc_0106]"ClassGUID"="{4D36E96A-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}""Service"="iaStor"[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Control\CriticalDeviceDatabase\pci#ven_8086&dev_2822&cc_0104]"ClassGUID"="{4D36E97B-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}""Service"="iaStor"[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\iaStor]"Type"=dword:00000001"Start"=dword:00000000"Group"="SCSI Miniport""ErrorControl"=dword:00000001"ImagePath"="system32\\drivers\\iaStor.sys""tag"=dword:00000019"DisplayName"="Intel AHCI+RAID Controller"[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\iaStor\Parameters]"queuePriorityEnable"=dword:00000000"BusType"=dword:00000003[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\iaStor\Parameters\Port0]"AN"=dword:00000000"LPM"=dword:00000000"LPMSTATE"=dword:00000000"LPMDSTATE"=dword:00000001"GTF"=dword:00000000"DIPM"=dword:00000000[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\iaStor\Parameters\Port1]"AN"=dword:00000000"LPM"=dword:00000000"LPMSTATE"=dword:00000000"LPMDSTATE"=dword:00000001"GTF"=dword:00000000"DIPM"=dword:00000000[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\iaStor\Parameters\Port2]"AN"=dword:00000000"LPM"=dword:00000000"LPMSTATE"=dword:00000000"LPMDSTATE"=dword:00000001"GTF"=dword:00000000"DIPM"=dword:00000000[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\iaStor\Parameters\Port3]"AN"=dword:00000000"LPM"=dword:00000000"LPMSTATE"=dword:00000000"LPMDSTATE"=dword:00000001"GTF"=dword:00000000"DIPM"=dword:00000000[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\iaStor\Parameters\Port4]"AN"=dword:00000000"LPM"=dword:00000000"LPMSTATE"=dword:00000000"LPMDSTATE"=dword:00000001"GTF"=dword:00000000"DIPM"=dword:00000000[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\iaStor\Parameters\Port5]"AN"=dword:00000000"LPM"=dword:00000000"LPMSTATE"=dword:00000000"LPMDSTATE"=dword:00000001"GTF"=dword:00000000"DIPM"=dword:00000000[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\iaStor\Enum]"0"="PCI\\VEN_8086&DEV_3A22&SUBSYS_B0051458&REV_00\\3&13c0b0c5&0&FA""1"="PCI\\VEN_8086&DEV_2822&SUBSYS_B0001458&REV_02\\3&13c0b0c5&0&FA""Count"=dword:00000002"NextInstance"=dword:00000002

Dodać to wszystko do rejestru i liczyć że się wszystko uda. Po tym wszystkim - restart i włączamy w biosie AHCI. O ile system się odpali (niestety jest kilka różnych wersji tego pliku reg do ich10 - niestety zazwyczaj są ułomne - ta wyżej jest do GB p45 DS4, ale na forum hexus ktoś testował to też na P5QL-E - pisał że mu zadziałało), to znajdzie też nowe urzadzenie, klikamy na anuluj i instalujemy ręcznie Intel Matrix Storage.

Edytowane przez Kosiarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie-trzeba było barac Deluxe, od pocztaku wiedzialem ze do OC 550 i wzwyz to tylko Deluxe, jakas róznica jest , za cos te pare złociszy wiecej sie dopłaca, czytajac temat potwierdziło to moje przypuszczenia, duzo trudniej zrobic stabilnie 550 jesli to nie jest Deluxe,

Dlx jest 150zl drozszy i tak nadwyrezylem budzet kupujac ta plyte. Powinienem brac DFI P35 LP DK T2RS ( 340zl ), ale zachecilo mnie PCI-E 2.0 oraz 2xPCI-E i mialem nadzieje, ze ten P45 okaze sie bardziej kretliwy. Nie wymagam juz tych 550Mhz, ale zeby chociaz latalo na 500Mhz, a to juz jest po za mozliwoscia tej plyty. Boli mnie tylko, ze wydalem za duzo na plyte w stosunku do jej mozliwosci. Asus dal ciala na calej linii, bo Gigabyty za 200zl lepiej znosza wyzsze FSB :) Dogadalem sie na szczescie, ze sprzedawca i jak ten bedzie kompa skladal to da ta plyte. Zaryzykuje wersje DLX o ile zdaze dozbierac ;) Edytowane przez Grzesiek_KB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodać to wszystko do rejestru i liczyć że się wszystko uda. Po tym wszystkim - restart i włączamy w biosie AHCI. O ile system się odpali (niestety jest kilka różnych wersji tego pliku reg do ich10 - niestety zazwyczaj są ułomne - ta wyżej jest do GB p45 DS4, ale na forum hexus ktoś testował to też na P5QL-E - pisał że mu zadziałało), to znajdzie też nowe urzadzenie, klikamy na anuluj i instalujemy ręcznie Intel Matrix Storage.

A po kiego aż tak ...?  :blink:

Można najzwyczajniej aktualizować sterownik do intelowego z obsługą AHCI. Restart, włączasz AHCI w biosie i działa.

Wielokrotnie testowałem. Po co jakieś durne dyskietki, F6 itp.

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ruszał z was ktoś opcje mem oc charger ?? jak ją włączyłem przestał mi się zawieszać komputer :shock: i wogóle jak by stabilniej było :D i włączałem jeszcze opcje load-line calibration która niby stabilizuje napięcie na procku :D

Edytowane przez Bobero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po kiego aż tak ...?  :blink:

Można najzwyczajniej aktualizować sterownik do intelowego z obsługą AHCI. Restart, włączasz AHCI w biosie i działa.

Wielokrotnie testowałem. Po co jakieś durne dyskietki, F6 itp.

Nie bardzo cię rozumiem. <_< Napisz bliżej ocb. Intel Matrix Storage Manager nie zainstalujesz, ponieważ zgłosi on błąd "ten system nie spełnia minimalnych wymagań dotyczących instalowania tego oprogramowania"

Chyba że robisz to przez panel sterownia, ale nie wiem czy to miałeś na myśli.... i nie wiem czy tak się w ogóle da to zrobić. Nigdzie nie czytałem o takim sposobie.

btw: te durne dyskietki to nie jest wcale takie utrapienie - (o ile tylko stoimy przed instalacją systemu) :unsure:

 

ruszał z was ktoś opcje mem oc charger ?? jak ją włączyłem przestał mi się zawieszać komputer i wogóle jak by stabilniej było i włączałem jeszcze opcje load-line calibration która niby stabilizuje napięcie na procku

Po to właśnie ona jest. Edytowane przez Kosiarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

ruszał z was ktoś opcje mem oc charger ?? jak ją włączyłem przestał mi się zawieszać komputer :shock: i wogóle jak by stabilniej było :D i włączałem jeszcze opcje load-line calibration która niby stabilizuje napięcie na procku :D

tak,te zakladki z ustawieniami pamieci maja wplyw na o/c i stabilnosc,u mnie to daje wieksze rezultaty niz zabawy z gtl ;)

 

Grzesiek_KB

skoro proc robi 600 a na swojej nie mozesz pocisnac 500 smiem twierdzic,ze cos zle ustawiasz albo masz wybitnie slaba plyte,nie sadze aby nowe biosy cos pomogly

moze zrob fotke z ustawieniami biosu albo podaj konkrety ;)

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

btw: te durne dyskietki to nie jest wcale takie utrapienie - (o ile tylko stoimy przed instalacją systemu) :unsure:

HE.... Zależy jak często instalujesz system :). Zresztą nwet nie mam w swoim kompie już FDD bo i po kiego. Zajmuje tylko miejsce.

 

 

http://expertester.wordpress.com/2008/07/2...hci-windows-xp/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HE.... Zależy jak często instalujesz system :). Zresztą nwet nie mam w swoim kompie już FDD bo i po kiego. Zajmuje tylko miejsce.

http://expertester.wordpress.com/2008/07/2...hci-windows-xp/

Ostatnio jakoś nie często - chyba od roku, ale w ostatnich dniach w ramch różnorakich testów to już pewnie z kilka razy.

 

Ale już przejdźmy do rzeczy, tak zrobiłem i chwilę po tym, kiedy wybrałem sterownik - bsod. Tak więc lipka. :(

Edytowane przez Kosiarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro proc robi 600 a na swojej nie mozesz pocisnac 500 smiem twierdzic,ze cos zle ustawiasz albo masz wybitnie slaba plyte,nie sadze aby nowe biosy cos pomogly

U mnie na P5Q-E mogę spokojnie zrobić każde FSB powyżej 530MHz (dopóki się proc nie skonczy). Koło 500MHz płyta nawet nie bootuje :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...