Skocz do zawartości
XvAK

Ati Radeon Hd58xx

Rekomendowane odpowiedzi

downgrade jak downgrade, ale taki upgrade to byłaby fajna sprawa ;) kilka stron wcześniej ktoś zapodał newsa o tym że ponoć się da tak.

To byłby hicior jakich mało. Ehhhhh kiedy to było X1800GTO@X1800XTX softowa zmiana napieć się rozmażyłem :] 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To by była rewelacja, wręcz rewolucja :)

Czyli Stream procki i Texture unity blokowane są tylko przez bios?

Ciekawe co będzie jak sie to rozejdzie. Poczekajmy jeszcze aż ktoś to potwierdzi bo coś mi sie wierzyć nie chce...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ponoć właśnie gdzieś się komuś to udało... :) dlatego pytam i proszę o sprawdzenie tego ;) jakby nie było to i tak 5850 i tak by mi styknął ;)

 

a tymczasem ;)

link - 5870 vapor-x :)

 

a i jakby kto chciał to tutaj są zdjęcia naprawdę z ogromnym zoomem na pcb karty. (ostrzegam modemowców zdjęcia są piździec ogromne....) - link

Edytowane przez prznar1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś wie czy KAŻDY 5850 bedzie miał możliwość regulacji napięcia z poziomu Biosu?

http://www.techworks.pl/newsy,8121,1,HD_58...rycznym_OC.html

z tego wynika ze Asus to ma. Czy jest szansa ze po wgraniu biosu z karty asusa do innej karty będzie mozliwosc softwerowej regulacji V?

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marketingowa papka jeśli chodzi o softową zmianę napięć... 5870 ma to w standardzie... pewnie podbili tylko zegary i chwalą się chipem który uwzględniło już samo ATI :/

 

zresztą referencyjny 5850 chyba też. dlatego jest kilka firm których nie lubię za marketing... potrafią wciskać takie papu do głowy że głowa mała...

 

any way...

 

LINK - obszerny test 5850

 

@down

styknie do 5850 + gts + reszta gratów.

Edytowane przez prznar1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz dwurdzeniowego proca oraz pare pierdół i innych takich ale powinno być ok ;) chieftec'i CS są bardzo dobrymi zasilaczami.

 

i teraz pytanie. mógłbyś sprawdzić czy da radę zrobić z 5850, 5870? ponoć po wymianie biosu wszystko działa.

Co do zmiany biosu to najwczesniej to bym mógl zmienic za tydzień dwa, ale nic nie obiecuje (btw ostatni raz to x800pr bodajze zmieniałem)

A co do zasiłki to wkońcu uciągnie ona obie karty :blink: czy pisałeś o samej 5850?

 

http://www.tomshardware.com/reviews/radeon-hd-5850,2433.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kogoś interesuje physX @ Windows 7 to tu zrobili instrukcję:

 

http://overclock.pl/Articles/Show/Id/189,a..._na_kartach_ati

 

Czyli że to działa.

 

 

BTW: VaporX masakrycznie ładny. Gdyby jeszcze szafir też dawał 3 lata gw...

Edytowane przez majkel84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To physx , to najleepiej 8800 gt 9800 gt , a najbardziej oplacalnym kompromisem bedzie tu 9600gso ,gdzie taka karte nowke mozemy dostac juz za 180 zl

No chyba jaja sobie robisz - za tyle nigdzie nie kupisz. Chyba, że mówisz o cenie z bardzo niepewnego źródła nie uwzględniającej nawet kosztów wysyłki... 200zł conajmniej trzeba liczyć.

Zresztą z tym, że 9600GSO jest najlepszym kompromisem cena/jakość to ameryki nie odkryłeś.

 

warto czekac na ten vapor-x 5870 ?

i kiedy mniej wiecej by sie pojawil w polskich sklepach, jescze w tym tygodniu czy raczej dopiero w listopadzie.

Jeżeli pojawi się w listopadzie to będzie dobrze.

 

@Firekage - sporo ich było w tej cenie w KTR i Action

Edytowane przez majkel84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeciez to jest referent, poza tym w ddr2.pl i komputroniku referenty 5870 sa tansze o jakies 300zl.

 

Może nie zauważyłeś ale w komputroniku brak już od dłuższego czasu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vapor x ma się pojawić jeszcze w tym miesiącu, najprawdopodobniej na początku tego miesiąca ma już być sprzedawany. do nas pewnie zawędruje z lekkim opóźnieniem ale powinien być już w tym miesiącu dostępny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie czytałem purepc w łikend, a tu niespodzianka. Test 5870 w wykonaniu Focusa. Jestem zaskoczony wynikami o tyle, że są bardzo dobre. Nie dla ATI ani nie dla nVidii ale po prostu są dobrze przeprowadzone testy.

Porównałem z kilkoma portalami w tych grach gdzie udało się znaleźć identyczne rozdzielczości i detale. Różnice niewielkie i mogą wynikać z innych procesorów lub taktów, bo prawie wszędzie testy szły na i7.

Tak więc gratulacje dla Focusa znalezienia się w purepc i oby portalowi to wyszło na dobre czego też życzę Focusowi :)

chyba, że 5870 to tylko test, ale możliwości i umiejętności redaktora? :D

 

Jeżeli tak to dobrze wypadł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam parę pytań.

1.Da radę używać Ati+NV do fizyki na WinXp czy też Viście?

2.Ma ktoś nie poniemiecku sposób na nie podłączanie drugiej grafy do monitora?

3.Stytknie mi mj szef 560 do takiego połączenia? hd 4870+8800 gt/9600 GSO ( za około miech,półtra wsadze na miejsce 4870 5870)

 

Tu widzę fajny kąsek, na bazie 8800 gts:-)

http://www.allegro.pl/item753465177_asus_9..._fv_zabrze.html

Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad.1 Tak

Ad.2 Na overclock.pl pojawi się niebawem. A do tej pory google.translate

3. Na styk, powinien, bez oc

 

To jest dokładnie ten sam asus o którym mowa w tym temacie z lekko podbitymi zegarami

Edytowane przez majkel84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki, no ja nie wyobrażam sobie braku o/c :-)

Czyli jaką zasiłkę do tego brać + przyszłościowo do crossfire ?

 

W gruncie rzeczy to nie wydaje mi się żeby markowa 560 w nie starczyła.

http://forum.pclab.pl/t413182.html

Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytaj post 32 z tego linka co dałeś :wink: .

a no, mój błąd :oops:

myślałem, że ten pierwszy screen to z visty

 

@Gosu - da radę, ale różnica między mocnym zasilaczem a takim na styk lub z niewielkim zapasem polega na tym, że mocny nawet nie poczuje tego obciążenia. A słaby będzie się pocił, nagrzewał, wentyl przyspieszy, będzie głośniejszy i ostatecznie padnie szybciej z tego powodu. Dlatego też ja jestem zwolennikiem kupowania na zapas.

Edytowane przez majkel84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...