Skocz do zawartości
XvAK

Ati Radeon Hd58xx

Rekomendowane odpowiedzi

corsarz TX 750/850 lub z modularnym okablowaniem z serii HX te same numerki. mocne że aż strach, 750 styknie nawet do i7 + 5870 CF i physix + oc.

nooo, na przykład :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gtx285 są po 11xx zł ;/

 

http://pclab.pl/art38821.html

 

Nieźle - HD 5850 na poziomie GTX 285 a czasem nawet lepiej. Czyli grafa za 1000 zeta bije grafy za 1500 zeta. Zatem kochani producenci poprosimy ciach o 500 :) !

Po 1 - 5850 kosztuje 1100zł a nie 1000... po 2 - gtx285 kosztuje trochę ponad 1100zł -> click a nie jak napisałeś 1500zł.

 

LIES

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry - nie szukałem w internetowych sklepach-widmo na skąpcu, tylko w normalnych cenach ceny przeciętne, a te wynoszą w przypadku GTX 285 od 1300 do 1700 zł nawet, więc średnio trafiona uwaga.

W przypadku Radka możliwe, że chwilowo jest powyżej 1000, ale to się bardzo szybko zmieni wraz z momentem, kiedy towar bedzie szeroko dostępny na półkach sklepowych, dlatego przyjąłem cenę ok 1000 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ;-)

 

Długi czas na bieżąco czytam artykuly na Waszym wortalu. Ale dopiero teraz zdecydowałem się wypowiedzieć na temat testu karty HD 5870. Przede wszystkim ciekawi fakt, że autor dobrał gry pod NV, zaś testy physx, to w ogóle przegięcie.

 

Ale najciekawsze w tym wszystkim jest to, że Focus jesteś przezabawną osobą :). Przez 3 czy 4 lata piszac dla egieldy jechałeś (inaczej tego nazwać nie można) po pozostałych wortalach za to, że testują w 6-10 grach. Jasno i wyraźnie pisałeś, że tak mała liczba gier nie jest w stanie określić faktycznej wydajności danej karty, i ze potrzeba znacznie większej liczby gier. Dopiero 30 i wiecej tytułów jest w stanie ocenić dany układ graficzny. Tak często wpisywałeś się pod inne artykuły, że co to za test z 8 gierkami. I co teraz? Robisz test w 11 grach i piszesz, że jest to wystarczająca liczba, aby jasno i klarownie ocenić kartę! :). Zaprzeczasz trochę sam sobie. Czyli co, teraz nagle mówisz, że więcej gier nie trzeba? Już przestaję ufać w Twoje testy, nie jesteś osobą, której wierzę.

 

Mam nadzieję, że zarząd tego wortalu dobierze inne gry, które nadają się do testów i nie wychodzą pod egidą NV.

 

Pozdrawiam ;)

Edytowane przez Czytelnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jednej z hurtowni widziałem Powercolora HD5850 za 725 zł + VAT (~890 zł) :wink: . Tyle, że jest jeszcze niedostępny...

 

W każdym razie za parę tygodni wpadnie trochę kasy, która w części chyba pójdzie na tego Radka, jeśli będę go w stanie kupić za wspomniane ~890 zł. Co prawda starczyłoby pieniędzy i na HD5870, ale HD5850 wystarczy spokojnie do mojej rozdziałki (1600x1200), a jest zauważalnie tańszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry - nie szukałem w internetowych sklepach-widmo na skąpcu, tylko w normalnych cenach ceny przeciętne, a te wynoszą w przypadku GTX 285 od 1300 do 1700 zł nawet, więc średnio trafiona uwaga.

W przypadku Radka możliwe, że chwilowo jest powyżej 1000, ale to się bardzo szybko zmieni wraz z momentem, kiedy towar bedzie szeroko dostępny na półkach sklepowych, dlatego przyjąłem cenę ok 1000 zł.

1700zł to nawet gtx295 nie kosztuje, proszę Cie nie pogrążaj się już.

Jeśli ktoś miałby kupić kartę o wartości 1100zł za 1700zł, bo nie umie szukać dobrego sklepu i dobrej ceny i traktujesz to jako dobry argument, to wybacz, ale nie będę się z Tobą kłócił z oczywistych względów. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ;-)

 

Długi czas na bieżąco czytam artykuly na Waszym wortalu. Ale dopiero teraz zdecydowałem się wypowiedzieć na temat testu karty HD 5870. Przede wszystkim ciekawi fakt, że autor dobrał gry pod NV, zaś testy physx, to w ogóle przegięcie.

 

Ale najciekawsze w tym wszystkim jest to, że Focus jesteś przezabawną osobą :). Przez 3 czy 4 lata piszac dla egieldy jechałeś (inaczej tego nazwać nie można) po pozostałych wortalach za to, że testują w 6-10 grach. Jasno i wyraźnie pisałeś, że tak mała liczba gier nie jest w stanie określić faktycznej wydajności danej karty, i ze potrzeba znacznie większej liczby gier. Dopiero 30 i wiecej tytułów jest w stanie ocenić dany układ graficzny. Tak często wpisywałeś się pod inne artykuły, że co to za test z 8 gierkami. I co teraz? Robisz test w 11 grach i piszesz, że jest to wystarczająca liczba, aby jasno i klarownie ocenić kartę! :). Zaprzeczasz trochę sam sobie. Czyli co, teraz nagle mówisz, że więcej gier nie trzeba? Już przestaję ufać w Twoje testy, nie jesteś osobą, której wierzę.

 

Mam nadzieję, że zarząd tego wortalu dobierze inne gry, które nadają się do testów i nie wychodzą pod egidą NV.

 

Pozdrawiam ;)

Niech ktoś sprawdzi po IP, czy to nie Opson...

 

Zaś w kwestii ilości gier, niech się najlepiej zarząd PPC wypowie, czy chciał 30 gier mniej czy bardziej od Focusa...a co do ich doboru, to chyba można się zgodzić, że przy takiej ilości jest to generalnie rzecz biorąc czołówka (sprzedaży, nie jakości pojętej tak czy inaczej).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Długi czas na bieżąco czytam artykuly na Waszym wortalu. Ale dopiero teraz zdecydowałem się wypowiedzieć na temat testu karty HD 5870. Przede wszystkim ciekawi fakt, że autor dobrał gry pod NV, zaś testy physx, to w ogóle przegięcie......

I nagle dzisiaj poczules chec zarejestrowania sie i takiej wysublimowanej wypowiedzi.

 

Moze cos konstruktywnego? Wlane testy na przyklad?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

corsarz TX 750/850 lub z modularnym okablowaniem z serii HX te same numerki. mocne że aż strach, 750 styknie nawet do i7 + 5870 CF i physix + oc.

No to jak już jesteśmy przy zasiłkach :wink: to czy mój OCZ da radę d tego co w podpisie i 5870 CF? Nie chciałbym sobie upiec całego sprzęta. :razz: / niby 4 linie +12V po 20A, ale wiecie jak to jest z tymi przechwałkami producentów /.

 

 

Ale najciekawsze w tym wszystkim jest to, że Focus jesteś przezabawną osobą :). Przez 3 czy 4 lata piszac dla egieldy jechałeś (inaczej tego nazwać nie można) po pozostałych wortalach za to, że testują w 6-10 grach. Jasno i wyraźnie pisałeś, że tak mała liczba gier nie jest w stanie określić faktycznej wydajności danej karty, i ze potrzeba znacznie większej liczby gier. Dopiero 30 i wiecej tytułów jest w stanie ocenić dany układ graficzny. Tak często wpisywałeś się pod inne artykuły, że co to za test z 8 gierkami. I co teraz? Robisz test w 11 grach i piszesz, że jest to wystarczająca liczba, aby jasno i klarownie ocenić kartę! :). Zaprzeczasz trochę sam sobie. Czyli co, teraz nagle mówisz, że więcej gier nie trzeba? Już przestaję ufać w Twoje testy, nie jesteś osobą, której wierzę.

Mi tam by się nawet nie chciało przeglądać takiego testu, z więcej jak 15 gier. 10-12 najbardziej popularnych w danym momencie jest imo w sam raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I nagle dzisiaj poczules chec zarejestrowania sie i takiej wysublimowanej wypowiedzi.

LOL :blink: Kiedy opublikowano arta. Rok temu? Miesiac temu? Czesc osob rejestruje sie tylko po to by czasem wpisac sie pod arta bedac czytelnikiem pare ladnych lat. Co w tym dziwnego? Nie ma prawa do wlasnej opinii? Pure nie ma w ogole nawet wydzielonego miejsca na komentarze do artykulow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LOL :blink: Kiedy opublikowano arta. Rok temu? Miesiac temu? Czesc osob rejestruje sie tylko po to by czasem wpisac sie pod arta bedac czytelnikiem pare ladnych lat. Co w tym dziwnego? Nie ma prawa do wlasnej opinii? Pure nie ma w ogole nawet wydzielonego miejsca na komentarze do artykulow.

A widzisz cos konstruktywnego w tej wypowiedzi? Zreszta Twoich wypowiedzi tez nie czytam, bo przewaznie starasz sie zasiac ferment i dobrze Ci to idzie...

 

No to jak już jesteśmy przy zasiłkach to czy mój OCZ da radę d tego co w podpisie i 5870 CF? Nie chciałbym sobie upiec całego sprzęta. / niby 4 linie +12V po 20A, ale wiecie jak to jest z tymi przechwałkami producentów /.

Ja mam nadzieje, ze moje 650W pociagnie - a nie doczytalem ze piszesz o CF :) Edytowane przez figer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ile i7 ciągnie pod obciążeniem i przy oc 4.2 i napięci 1.3? z 250w + ciach!ły (dyski ram bal bla bla) to pewnie w 300w się mieści. + 180w na kartę ;)

 

nie pamięta kto ale ktoś pisał że jak i7 to najlepiej brać zasilacze z jedną mocną linią 12v albo z wieloma i po 20A na każdej minimum (tak już naprawdę minimum to 18A). generalnie każdy dobry mocny nowy zasilacz 650w starczy do i7 + mocna karta styknie z zapasem ;) CF no to 750w już potrzeba (i jakieś ~60A na jednej linii lub zbiorczo)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A widzisz cos konstruktywnego w tej wypowiedzi? Zreszta Twoich wypowiedzi tez nie czytam, bo przewaznie starasz sie zasiac ferment i dobrze Ci to idzie...

Dziwne, ze nawet na to odpowiedziales skoro nie czytasz :lol2:

 

Tak na marginesie , konstruktywne wnioski na temat arta miales wczesniej... Nie zauwazylem bys podjal choc 1 kwestie.

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wychodziło by na to,że potrzebny mi będzie 600W zasilacz. Ale myślę, że 550W to było by tak w sam raz. I tak zamierzam kupić coś na zapas (650W). Dojdą jeszcze z 2-3 dyski i może 88GT do liczenia fizyki. Oczywiście główne GPU to będzie raczej Radeon 5870. No chyba, że 5850 będzie się na tyle dobrze kręcił by osiągnąć zbliżoną wydajność co def. 5870.

 

 

Myślałem poważnie nad CF 5850, ale z racji tego, że mam tylko jeden slot PCI-e x 16 i dość średnią wydajność w niektórych grach jest to moim zdaniem nieopłacalne. Zawsze łatwiej sprzedać jedną kartę po roku i kupić inną mocniejszą. Jeszcze tylko Nvidia mogła by się sprężyć z GT300 to może byśmy my coś na tym zyskali.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tam sranie w banie.... 900w to na dwa i7 +_ tesla styknie...

Bierz poprawke na to , ze nie kazdy zasilacz ma faktycznie deklarowana moc. Jestem pewien tego , ze producenci sprzetu wiedza , ze oprocz normalnych ZASILACZY mamy tez wynalazki , a te sa czesto brane bo kusza stosunkiem mocy do ceny - przy tych zlomach lepiej znacznie zawyzyc moc by pozniej nie bylo problemu z uszkodzonym sprzetem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest głupia asekuracja z strony producenta a nie konkretna pomoc... choć trzeba przyznać że asus i tak podaje jeszcze nie kosmiczne wartości każdy producent zasilaczy do cf sli i i7 920 poleca 1200w... skąd oni biorą takie parametry?? przecież każdy producent w takich kalkulatorach nie uwzględnia podkręcania...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi wyszło że do mojej obecnej konfiguracji potrzebny jest zasialcz 550 watt a jak zamieniam grafę na hd 5870 to 600 wat.

Przecież ona żre mniej prądu niz hd 4870, coś nie takz tym kalkulatorem jest, po za tym mój procek jest wykecony, płyta,pamięci też a te 550 wyszło na defaultch.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest głupia asekuracja z strony producenta a nie konkretna pomoc... choć trzeba przyznać że asus i tak podaje jeszcze nie kosmiczne wartości każdy producent zasilaczy do cf sli i i7 920 poleca 1200w... skąd oni biorą takie parametry?? przecież każdy producent w takich kalkulatorach nie uwzględnia podkręcania...

Na opakowaniu 9600GSO mialem bodajze "500/550 power watt supply" ;) Uwierzysz , ze wymaga az takiej ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ile i7 ciągnie pod obciążeniem i przy oc 4.2 i napięci 1.3? z 250w + [ciach!]ły (dyski ram bal bla bla) to pewnie w 300w się mieści. + 180w na kartę ;)

 

nie pamięta kto ale ktoś pisał że jak i7 to najlepiej brać zasilacze z jedną mocną linią 12v albo z wieloma i po 20A na każdej minimum (tak już naprawdę minimum to 18A). generalnie każdy dobry mocny nowy zasilacz 650w starczy do i7 + mocna karta styknie z zapasem ;) CF no to 750w już potrzeba (i jakieś ~60A na jednej linii lub zbiorczo)

Nie przesadzał bym widziałem jak 1000W corsaira szły do piachu

przy I7 dobrze wykręconym i sli

spalić zasiłkę to nie problem :)

Edytowane przez DDR2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noo dokładnie -także lepiej brać na zapas.

 

Po prostu - stać cię na 5870 to nie gadaj, ze ci ie wystarczy na porzadną 700W zasiłkę. Analogicznie stać Cię na CF to i na 1000W :-)

 

@ Czytelnik - odnosnie czytelnika to sams prawda i ja uważam, że ma sie prawo chłopak wypowiedzieć (niezależnie czy to Opson czy nie). Ale chłopak poruszył fakt niezaprzeczalny :-) Widać że ta recka była robiona bardzo na szybko. I to widać na pierwszy rzut oka.

 

 

@ath - skoro według ciebie GTX 285 nie kosztuje 1500zł to nie mów też, że 5850 kosztuje 1100, bo poniżej 1000zł można przebierać w ofertach...

Edytowane przez majkel84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Majkel- takie myślenie że jeżeli kogoś stać na 5870 to stac na zasiłkę np za 400-500 zł jest mylne, bo skąd wiesz że ktoś nie ma kwoty wystarczającej TYLKO na hd 5870?

A nie starczy muna zasilacz.

Z innej strony np ja mam tak że mógłbym kupić i zasilacz i kartę ale nie lubię wydawać niepotrzebnie pieniędzy.

Dlatego też nie zmieniam sprzętu na core i7 bo uważam że mój jeszcze styknie spokojnie.

Nie wydaje mi się żeby w wypadku wymiany hd 4870 na 5870 była potrzeba zmiany zasilacza, przy CF to jestem w stanie zrozumieć ale czy oby na pewno był a tak tragicznie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja zawsze polecam (poraz n-ty) kalkulator na stronie zenfista...

 

620-650 na pewno wystarczy do OC quada + 5870 i wielu dysków i parę dupereli w środku.

Do CF 5850 pewnie ww tez wystarczą ale do 5870 to już bym mniej jak 700 nie brał.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykład

 

Widzicie mój zestaw w podpisie? Razem z głupotami jak 3 dyski 2 napedy i 6 fanów ASUS radzi mi min 600W

 

Jak wyglada rzeczywistość?

 

proc na 4ghz, grafa lekko na 930/1030 włączony furmark i intel burn test i watomierz pokazuje ~430 W

Edytowane przez ZlyDzien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...