Skocz do zawartości
Dexter

Z innej beczki-MINIMALNY Vcore

Rekomendowane odpowiedzi

No wlasnie, wszyscy sie chwala jak to ladnie wykrecaja swoje procesory a ja proponuje troche inny konkurs :wink:

Podajcie najnizszy Vcore przy jakim stabilnie pracuje Wam procesor na taktowaniu nominalnym. Prosze podajcie model procesora i najlepiej serie.

Chodzi mi o to ze wspolczesny Athlon np. 2100+ zupelnie mi wystarcza jezeli chodzi o wydajnosc i podkrecanie tak mocno mnie nie interesuje, natomiast interesuje mnie uzyskanie jak najmniejszego poboru mocy przez procesor i zmniejszenie wydzielania ciepla. Nistety kazdy sie chwali jaki uzyskal maks a nikt jaki min stad moj pomysl na ten topic. TIA

Pozdro

Dexter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Celka Tualatinka, który chodzi lekko unclockowany- 1.2@1.150 na 1.075V 8O :D Na 1.2 GHz coś koło 1.2V ale nie jestem pewien- nie kce mi się sprawdzać :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Celka Tualatinka, który chodzi lekko unclockowany- 1.2@1.150 na 1.075V 8O  :D  Na 1.2 GHz coś koło 1.2V ale nie jestem pewien- nie kce mi się sprawdzać :wink:

No to niezle :) jeszcze troche to pewnie spokojnie moglbys wylaczyc wentyla :)

Pozdro

Dexter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie 1.525 z 1,6 i na 1700+@1600+(1400mhz) probowalem jednak powiem ze dalo to spadek temperatury okolo 3-4 stopni w porownaniu do podkreconego 1700+@2200+ wiec jak widac w nowym athlonku to te roznice sa male bo prad zre niski a przelicznik razy napiecie to z moich wyliczen spadek o 4 watty co jest niczym przy maks wydzielanym 64 W jako 2200+ wiec obnizenie o 0,75 to malutko nie wiem ale moze ktos obnizyl przy 1,4 ghz do nizszego napiecia jak tak to prosze o wypowiedz bo nie chce w ciemno testowac pewnie 1,5 pojdzie a nizej ?? ciekawe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj 1700+ chodzi jako 1200+(1GHz: 166x6)) na 1.4V. Poszedlby na nizszym napewno, ale nie moge bardziej opuscic. A co do wydajnosci, to w windowszach dziala ok, a nie mam w co grac chwilowo. Temperatury 29-32C. NB jest cieplejszy od procesora ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kombinuje zeby kupic AXP 2100+ TBredB (bylem dzis na gieldzie i kicha maja tylko stare AGOIA) i puscic go na 1400MHz (1600+) przy 1,2V. Stad wlasnie ten post chcialem sie dowiedziec jak nisko mozna zejsc z napieciem. Widze jednak ze malo kto probuje takich sztuczek :)

Pozdro

Dexter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kombinuje zeby kupic AXP 2100+ TBredB (bylem dzis na gieldzie i kicha maja tylko stare AGOIA) i puscic go na 1400MHz (1600+) przy 1,2V. Stad wlasnie ten post chcialem sie dowiedziec jak nisko mozna zejsc z napieciem. Widze jednak ze malo kto probuje takich sztuczek :)

Pozdro

Dexter

rownie dobrze powinien Ci dzialac 1700+. Sam bym poprobowal, ale nie chce nic fizycznie majstorwac przy plycie ani procesorze. Nie wiem, jak bardzo zbiloby temperature zejscie jeszcze o 0.2V, ale chyba wiekszy efekt da zmniejszenie czestotliwosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Celina II o zegarze 800MHz zamiast 1,75 chodziła stabilnie na 1,38 (mierzone woltomierzem). Zero zwiech. teraz dałem go na 1,55 żeby przypadkiem w skrajnych warunkach nie zwieszał się bo pracuje u lamerów a serwis (czyt. ja) jest dostepny bardzo rzadko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Celeron 800Mhz zwolniony do 533Mhz chodzil mi na 1,4V.

W nocy wylaczalem wiatraczek, zapuszczalem sciaganie i rano wszystko dzialalo poprawnie temp dochodzila do 48stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rownie dobrze powinien Ci dzialac 1700+. Sam bym poprobowal, ale nie chce nic fizycznie majstorwac przy plycie ani procesorze. Nie wiem, jak bardzo zbiloby temperature zejscie jeszcze o 0.2V, ale chyba wiekszy efekt da zmniejszenie czestotliwosci.

Dlatego poluje na Abita NF7-s rev 1,2 bo on ma regulacje Vcore od 1,1 V :) Zastanawialem sie nad 1700+ bo jest tanszy o 200zl ale chyba jednak bede sie upieral przy 2100+ ale ciezko go dostac na WGK. Gdzie sie nie spytalem to palomino maja LOL.

Pozdro

Dexter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj dut3c jiuhb idzie 166x12.5 na 1.55V.

 

BTW Dexter: Wlasnie pomyslalem o 2100+ tez. Wiesz cos o seriach itd?

MA byc AIUHB. W sklepie Tweak'a maja ale ta cena :cry: W tydzien produkcji i reszte to nie wierze za bardzo, poprostu zalezy od egzemplarza. AIUHB to ThoroubredB wiec w technologii 0.13 i dziewiec warstw. Na overclockers.com maja bardzo dobre notowania, srednia podkrecalnosc to ponad 2,3 GHz a bardzo duzo z nich chodzi na 2,5 GHz

Dlatego mam nadzieje ze skoro sie dobrze kreca to i dobrze beda sie odkrecac :) Moje marzenie to puscic takiego na 1,4-1,5 GHz przy 1,2V Bedzie wtedy wydzielal mniej niz 40W maks zamiast standardowych 62W :)

Pozdro

Dexter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol: :lol: ale zescie odkurzyli topic.. tak czytalem wypowiedzi Dextera i patrzac w jego podpisa zastanawialem sie po jaka cholere chce zmieniac 1700+ na 2100+ :lol: :lol:

Topic jest stary i ktos go odkurzyl. Ten temat powstal zanim kupilem tego proca i plyte. Wtedy mialem Durona 1200 na MSI KT3Ultra2-C. Wyszlo tak ze zamiast 2100+ kupilem 1700+ i jestem zadowolony bo smiga tak jak w podpisie, 200x7,5=1500MHz przy 1,3V moc wydzielana cos kolo 35W. Z moim Zalmankiem i duzym wentylatorem 12x12cm (zamiast oryginalnego 9x9) komp w zasadzie jest bezszelestny tylko dysk daje czadu po uszach :wink:

Pozdro

Dexter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wlasnie testuje mojego xp2000 przy ustawieniach 10x166 vcore = 1,25v poki co 20 min. w programie hot cpu tester i wszytko w najlepszym pozadku musze go zapuscic na dluzej ale narazie mi sie nie chce :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...