Skocz do zawartości
pmp

Asus Maximus Ii Formula

Rekomendowane odpowiedzi

pęczuś chodziło mi żebyś faktycznie ustawił takie wartości,VTT=1.24 NB=1.31

wygląda no to że płyta potrzebuje papu?

u mnie na ustawieniu

cpu x7.5

fsb 530

cpu skew normal

nb skew normal

fsb strap to nb 400

dram 1060

mem oc charger enable

ai clock twister moderate

fsb termination 1.245

dram V 2.2

NB V 1.31

llc enable

cpu spread disable

 

śmiga aż miło

Edytowane przez gravimag

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pęczuś

gravimag -->

 

Dzieki za podrzucenie konfigu, mam dwa pytania...

1 - reszta ustawień oprócz tych które podałeś dajesz na auto ?

2 - czy próbowałeś wyzej wymienione ustawienia przy FSB ~530 z procesorem powyzej 4.05 ghz ?

 

 

Jacekcz -->

 

Twoje ustawienia nie smigaja :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gravimag -->

 

Dzieki za podrzucenie konfigu, mam dwa pytania...

1 - reszta ustawień oprócz tych które podałeś dajesz na auto ?

2 - czy próbowałeś wyzej wymienione ustawienia przy FSB ~530 z procesorem powyzej 4.05 ghz ?

 

 

Jacekcz -->

 

Twoje ustawienia nie smigaja :/

wszystkie tak jak napisałem, zapomniałem dopisać

vcore 1.38

cpupll 1.5

reszta na auto

na takich ustawieniach dojechałem do fsb 550, tylko mnożnik zmniejszałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie jak ustabilizować na tej mobo ustawienia 8x533, jakie napięcia zapodać, próbowałem różnych i efekt w Orthsie przy ustawieniu: stress CPU and RAM taki sam.

 

Moje ustawienia w biosie: 

 

CPU Ratio: x8

FSB Frequency: 533

FSB Strab: Auto

DRAM Frequency: 1068

DRAM Timing Control: Manual

5-5-5-15 PL10

CPU Voltage: 1.35 V

FSB Termination Voltage: 1.24 V

CPU PLL: 1.53 V

NB Voltage: 1.24 V

South Bridge +1.1 V: 1.10 V

South Bridge +1.5 V: 1.50 V

DRAM Voltage: 2.10 V

 

CPU Spectrum: Disable

C1E Suport: Disable

Max CPUIDValue: Disable

 

Load Line Calabration: Enabled

CPU Spectrum: Disable

PCI-E Spectrum: Disable

 

Reszta ustawień jest na Auto.

Może jakieś propozycje?

 

:oops: :oops: :oops:

Edytowane przez .:Max:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jakieś propozycje?

Coś sie znajdzie :)

 

CPU PLL Voltage: koło 1.6

FSB Termination Voltage: 1.24

North Bridge Voltage: 1.28 lub delikatnie więcej.

South Bridge 1.5 Voltage: Auto

South Bridge 1.1 Voltage: Auto

 

Reszta tak jak masz ustawione.

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś sie znajdzie :)

 

CPU PLL Voltage: koło 1.6

FSB Termination Voltage: 1.24

North Bridge Voltage: 1.28 lub delikatnie więcej.

South Bridge 1.5 Voltage: Auto

South Bridge 1.1 Voltage: Auto

 

Reszta tak jak masz ustawione.

nie ma sensu podnsić CPU PLL, nic to nie daje a może zdegradować proca, z resztą się zgadzam

VTT - 1.24

NB - 1.3

powinno wystarczyć żeby bujnąć płytę na 533, trochę wcześniej podałem ustawienia, na jakich to robiłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem na twoich istawieniach i winda się uruchamia, programy i net działają, Crysis się trochę zaczął zacinać i Orth jak pisałem wyżej wywalał błędy :sad:

Jak tylko zajadę na chatę to popróbuję wszystkich propozycji, może akurat:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma sensu podnsić CPU PLL, nic to nie daje a może zdegradować proca, z resztą się zgadzam

VTT - 1.24

NB - 1.3

powinno wystarczyć żeby bujnąć płytę na 533, trochę wcześniej podałem ustawienia, na jakich to robiłem

1.6V zdegradować procka? nie żartuj :) PLL właściwie podnosi sie dla QUAD-ów. Niech potestuje. w razie czego przecież można obniżyć.

Podnieś jeszcze VNB. Zobacz czy będzie lepiej - tylko dla testu.

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.6V zdegradować procka? nie żartuj :) PLL właściwie podnosi sie dla QUAD-ów. Niech potestuje. w razie czego przecież można obniżyć.

Podnieś jeszcze VNB. Zobacz czy będzie lepiej - tylko dla testu.

CPU PLL dociągałem u siebie w trakcie testów nawet do 1.8 i nic to nie zmieniało, ale może mój procek tak ma, przez większość czasu miałem ustawione 1.6, nie twierdzę że to od razu zabije proca, ale wiem natomiast, że bardzo niefajnie jest zostawić PLL na auto i podnosić Vcore. Na czas testów spoko, ale zalecam pamiętać o tym i zmniejszyć jak zmiana nie przynosi efektów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest cos nie tak... ;/ Nie wiem czy to ramy sie gryza z ta plyta czy jak... Wystarczy ze podkrece ramy do zalozmy 870MHz, podniose odpowiednio napiecia, zwieksze opoznienia i memki wala bledami w memtescie juz na samym starcie. Najsmieszniejsze jest to, ze jak procek jest nawet lekko podkrecony a ram defaultowo ustawiony, to po krotkim testowaniu w memtescie i nacisnieciu ESC by uruchomic ponownie kompa, ten nie wstaje... Odlaczenie z pradu pomaga, wtedy wczytuje defaultowe ustawienia i komp wstaje... Gralem kilka godzin w Far Cry 2, po czym odpalilem GTR Revolution i komp sie zwyczajnie wylaczyl :D Po czym zalaczyl sie.. (tak jak w przypadku zapisania ustawien w biosie). Nie wiem czy te memki cos sie gryza z mobo czy to kwestia jakichs ustawien... Najnowszy bios jest wgrany...Do tego SUPER PI liczylo normalnie a teraz na defaultowych ustawieniach wyskakuje blad po chwili "Aplikacja zostanie zamknieta".

Edytowane przez KUBA TM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie temp w stresie (po 30 minutach testowania orthosem) przy zamknietej budzie Core Temp pokazuje 57 stopni przy 400x9.5 @ 1.3v @ Cooled by Mugen (ciekaw bylem temperatury). Zauwazylem, ze po zamontowaniu Mugena plyta sie wygiela... Nie wiem teraz czy radiator dobrze przylega do proca. Uzyta pasta to SILVER 5. Temperatury NB i SB (odczyt z everestu) to 51 i 48 stopni.

Edytowane przez KUBA TM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Czy ktos moze wie gdzie sie znajduje na plycie czujnik temperatury "MB" i dlacego u mnie pokazuje 60 - 70C wszystko w stocku.

 

Reszta czujnikow w normie 33-37.

 

Zaraz po wlaczeniu plyty tez pokazuje 60 - 70 ale potem sie obniza do 65 - 60 ??? Moze jest padniety.

 

Jakies pomysly / znana lokacja?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja już zaczynałem się denerwować na tą płyte bo co drugie uruchomienie (nie zaleznie czy od wyłączenia, restartu czy stanu wstrzymania) zawieszała się na samym początku zanim logo ROG się pojawia na samych napisach o wciśnięciu DEL.

Działo sie to od okolo dwóch tygodni a ostatnio coraz częściej i tylko reset pomagał ale nie zawsze za pierwszym razem.

Z pomoca przyszedł najnowszy bios z przed trzech dni 1602. Problemy zniknęły a przy okazji wykrywanie napędów trwa znacznie szybciej i wogóle wszystkie okna biosu przeskakują troche szybciej.

Możliwości OC jeszcze nie sprawdzałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja już zaczynałem się denerwować na tą płyte bo co drugie uruchomienie (nie zaleznie czy od wyłączenia, restartu czy stanu wstrzymania) zawieszała się na samym początku zanim logo ROG się pojawia na samych napisach o wciśnięciu DEL.

Działo sie to od okolo dwóch tygodni a ostatnio coraz częściej i tylko reset pomagał ale nie zawsze za pierwszym razem.

Z pomoca przyszedł najnowszy bios z przed trzech dni 1602. Problemy zniknęły a przy okazji wykrywanie napędów trwa znacznie szybciej i wogóle wszystkie okna biosu przeskakują troche szybciej.

Możliwości OC jeszcze nie sprawdzałem.

Rafa 1602 rozwiazuje wiekszosc problemow ale niestety wprowada jeden nowy - zablokwany mnoznik procesora na domyslnym. Mozna zmieniac ale jak sprawdzisz w CPU-z to zawsze jest nominalny.

 

EDIT: Czy ktos z zebranych szlifowal swojego proca?

 

Pozdrawiam

Edytowane przez sebna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafa 1602 rozwiazuje wiekszosc problemow ale niestety wprowada jeden nowy - zablokwany mnoznik procesora na domyslnym. Mozna zmieniac ale jak sprawdzisz w CPU-z to zawsze jest nominalny.

 

EDIT: Czy ktos z zebranych szlifowal swojego proca?

 

Pozdrawiam

1) co znaczy zablokowany mnożnik na domyślnym? mój 8400 ma x6-x9 i na takich pracuje więc nie rozumiem o co chodzi

2) jeszcze nie, ale się przymierzam, tu masz link do filmiku jak to zrobić :D

http://pl.youtube.com/watch?v=sVXuZTuoEuE

http://pl.youtube.com/watch?v=5L1s1-nXj0o&...feature=related

Edytowane przez gravimag

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) co znaczy zablokowany mnożnik na domyślnym? mój 8400 ma x6-x9 i na takich pracuje więc nie rozumiem o co chodzi

2) jeszcze nie, ale się przymierzam, tu masz link do filmiku jak to zrobić :D

http://pl.youtube.com/watch?v=sVXuZTuoEuE

http://pl.youtube.com/watch?v=5L1s1-nXj0o&...feature=related

Twój domyślny/nominalny mnożnik to 9... bo 9*333... czyli w nowym biosie będziesz mógł tylko tego używać nie ważne jaki ustawisz w biosie.

 

Oprocz tego bios jest bardzo chwalony :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...