Skocz do zawartości
mister_n

Zestaw Do 10 Tyś

Rekomendowane odpowiedzi

Temat nie jest moją fantazją, więc mam nadzieje na sensowne odpowiedzi :) W firmie dostaliśmy określone kwoty do wydania na komputery - górną granicą jest 10 tyś zł, można wydać mniej, ale nie płyną z tego żadne inne korzyści.

 

Komputer ma być przeznaczony głównie do analizy elementów skończonych (o ile to coś komuś mówi ;) ) oraz projektowania w programach CADowskich (ProE, SolidWorks), więc konieczna jest możliwie duża moc obliczeniowa oraz sprawna konfiguracja dysków (dużo operacji na bardzo dużych plikach, nieraz ponad 4GB).

 

Generalnie swoją ideę zestawu mam, problemem jest głównie karta graficzna, ale nie wiem czy będzie mi ktoś w stanie pomóc. Otóż wiadomo, że poza GeForcami i Radeonami są jeszcze karty przeznaczone do profesjonalnych zastosowań graficznych (Quadro, ATI Fire). Ich nowe modele nie pojawiają się tak często jak normalnych kart, ale ponoć oferują wydajność znacznie wyższą w konkretnych zastosowaniach. Niestety sensownego porównania żaden serwis od dawna nie robił (program SpecViewperf) i trudno mi się zorientować czy nowe karty jak GeForce 9800GTX czy może nawet GTX280 nie będą zachowywały się lepiej od kart profesjonalnych za podobną cenę.

Inną sprawą jest, że czasem też lubię sobie pograć w nowe gry, a nie wiem jak karty Quadro w nich się zachowują (ostatnie, raczej pozytywne doświadczenia z kartą Quadro jeszcze z portem AGP ;) ).

 

Ciekaw jestem co zaproponujecie. Wbrew pozorom wcale nie jest to takie łatwe, jak się z początku wydaje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy takie potwory jak 9800GTX czy GTX280 będą w ogóle wykorzystywane w tym przypadku .

 

Nie czasem CPU i RAM grają pierwsze skrzypce ??

 

CPU : Q 9300 ew. starszy Q6600/6700

 

Q9300 OEM to koszt 699 zł , Q6600 kosztuje 549 zł , zaś Q6700 kosztuje 730 zł , tyle samo kosztuje Q9300 BOX .

 

Do Q9300 OEM można brać Pentagrama Karakorum za 70 zł i pastę Arctic Silver 5 za 25 zł .

 

Płyta to np. Asus P5K-E WIFI za 370 zł , RAM to Mushin 4 GB ( 2 x 2 GB ) 800 MhZ CL5 za 270 zł , ciekawe czy dużo da dołożenie kolejnych 4 GB ramu .

 

Ceny z ESC.pl

 

VGA to albo 8600Gt/9600GT jak nie jest mocno wykorzystywana , albo 8800GT/GTS 512 MB .

 

Dysk to conajmniej 500 GB np Samsung serii F1 - 500 GB za 209 zł , 750 GB za 299 zł albo 1TB za 490 zł

 

Zamiast Q9300 można brać Q9450 do dostania za 910 zł tu .

 

Do tego jakiś zasilacz 400-500 W , np. Enermax Pro82+ za 279 zł

 

Na razie koszt to 1 922 - 2 684 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym dał coś na p45 albo x48 lub x38. Taka karta:

http://www.komputronik.pl/Karty_graficzne/...pelny,id,54814/

Możesz na niej spokojnie grać :)

 

i do tego 8gb ddr3, Q9300

i takie mobo znalazłem:

http://www.komputronik.pl/Plyty_glowne/Asu...pelny,id,46638/

lub ta(lepsza)

http://www.komputronik.pl/Plyty_glowne/Asu...pelny,id,56288/

 

 

i oczywiście Be quiet DarkPower 750W

Edytowane przez cantreos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

procek Q9300

plyta cos z P45 np. Asus P5Q Deluxe ( 16 faz zasilanie w sam raz do OC Quada :D)

jak lubisz tez pograc to 9800GX2 albo nowe GTX280

8GB ramu np muszki 800Mhz

2 dyski po 500GB w raid

zasilacz to jak wolisz byle mocny:P

no i kostaje ci kupa kasy na bude i jakies ladne WC

Edytowane przez Scyzor 663

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie zasadnicze - czy to będzie komp pracujący w firmie czy tylko firma funduje pracownikom kompy , a same kompy mogą być w domu .

 

W tym pierwszym przypadku OC i WC odpada z wiadomych względów .

 

@ cantreos

 

Po cholerę takie drogie płyty i karta* .

 

Zwykłe P35/X38 kosztujące jakieś 500-600 zł wystarczy , jak nie będzie OC to tym bardziej .

 

Co do RAID 0 - jaki jest realny wzrost prędkości wykonywania obliczeń w tych programach ?

 

Z drugiej strony RAID 0 to zwiększone niebezpieczeństwo utraty danych - padnie jeden dysk to i drugi będzie nie do odczytania ( ale to chyba jest coraz rzadsze) .

 

8 GB DDR2 wystarczy spokojnie , nie potrzeba kupować drogiego DDR3 .

 

Pomyślał ktoś że do takiej pracy potrzebny by był dobry profesjonalny monitor ( o ile mister_n już nie ma takowego ) .

 

 

* - nie się wypowie jakiś specjalista w tej kwestii , czy dobra karta dużo daje w programach CAD/CAM oraz analizie elementów skończonych ( sama nazwa tego drugiego sugeruje mi że nie , ale nie wiem co do CAD/CAM )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odzew :) Komputer stoi cały czas w firmie, więc WC odpada, natomiast nie mam nic przeciwko możliwie cichym częściom :)

 

Karta graficzna oczywiście tylko do CADa, elementy skończone to sam CPU, przy czym właśnie najbardziej na tym mi zależy. Przez moment zastanawiałem się nad jakimś zestawem z dwoma procesorami (jeden z programów ma licencje na 8 procesorów), ale na obecną chwilę poza rozwiązaniami serwerowi chyba nie ma nic sensownego?

 

A co do karty, to mam właśnie dylemat - testy które widziałem (na paru różnych stronach) pokazują w testach SpecViewperf olbrzymią przewagę kart profesjonalnych. W projektowaniu ma to o tyle znaczenie, że przy dużej ilości skomplikowanych elementów praca jest wygodniejsza (chociażby szybciej generowany jest obraz). Pytanie jest takie - czy te testy nie mają zachęcić celowo do kupienia kart znacznie droższych? I czy może wystarczy zwykły Geforce dający niewiele niższą wydajność w praktyce?

cantreos -> karta za prawie 5k jest już lekką przesadą ;) powiedzmy, że w przypadku karty profesjonalnej max to 2,5 tyś za sam GPU, zwłaszcza, że priorytetem jest raczej CPU. I skąd wiesz, że można na niej spokojnie grać w nowe gry? :)

 

RAM to oczywiście DDR2, a przy obecnych cenach chyba faktycznie sensowne jest zainwestowanie w 8GB. Tylko mam pytanie - czy jest sens inwestowania w kości o wyższej częstotliwości niż 800Mhz czy dobre 800tki da się podkręcić do podobnych wartości? (jeśli już to OC będzie raczej niewielkie, bo liczy się stabilność).

 

Co do dysków to myślałem o konfiguracji 3 dysków w RAID0 i jednym dodatkowym przeznaczonym na backup istotnych danych.

 

W tych 10 tyś musi być jeszcze monitor o czym zapomniałem wspomnieć. Nie musi być najwyższej jakości, bo nie jest istotna tutaj akurat wierność kolorów. Wydaje mi się, że przyzwoity 24" monitor o matrycy innej niż TN będzie wystarczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a OC wchodzi w gre??? bo jak nie to moze warto kupic Q9550, albo przynajmniej Q9450 (12MB cache, chyba ze te programy nie sa cacho-zerne) duuuuuzo drozszy od Q9300 ale i tak ci zostanie sporo kasy z tych 10tys...

Edytowane przez Scyzor 663

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może zastanów się nad kartą graf. którą można "zmodować" do wersji pro - poczytaj o tym ... podobno efekty są dobre. Karty pro różnią się praktycznie tylko sterownikami ... które z założenia "nie chcą" pracować na kartach standardowych.

 

Co do monitora - jest sporo modeli non TN jednak część z nich nie posiada regulacji lamp (a tego byś nie chciał - wierz mi). Można kupić EIZO S2431 / NEC 2690Uxi aby mieć pewność że wszystko będzie z "podstawami" OK ... lub szperać w tańszych modelach w których się coś wynajdzie co nie daje ciała przy tej wspomnianej regulacji lamp.

 

Pytanie ile "złom" pochłonie pieniędzy - jeśli zmieścisz poniżej 6K za budę to wystarczy na EIZO/NEC .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli naprawdę nie będziesz miał żadnych dodatkowych korzyści z wydania mniejszej ilości kasy to się nie ograniczaj. Jeśli będziesz pracował na Viście to możesz się pokusić o 8 GB ramu. Nie pracuję wprawdzie profesjonalnie przy tym jak Ty, ale z doświadczenia studenta pracującego z AutoCAD'em, MathCAD'em itp. wiem, że do programów typu CAD ramu nigdy nie za wiele, i najlepiej jeśli pamięć dodatkowo jest szybka. Podobnie z procesorem, koniecznie 4 rdzenie i dużo pamięci podręcznej. Z takim budżetem powinieneś się skusić na Intela Q9450. Na temat karty grafiki wypowiadać się nie będę, bo nigdy nie miałem okazji wypróbować profesjonalnych kart. Mogę jedynie podsunąć myśl, że skoro lubisz pograć trochę to może kup GTX280, a jeśli się na nim zawiedziesz sprzedasz go i kupisz coś pro (chyba, że nie da rady tak zagrać). A pozatym, możesz grać w pracy? Z dyskami to może zrobić RAID 1+0 albo coś podobnego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybki procek 4 rdzenie , 8-16GB pamięci , graficzka nvidia_quadro_fx_3700_512_mb_pci_e - a nie tam żadne 9800GTX :)

2 szybkie duże dyski pożadny zasilacz Corsaina reszta mało ważna.

 

Ja w domowym zastosowaniu przy małych operacjach (nie mówie o mathcadach autocadach ) bardziej o graficznych (czyli podobnych) zjadłem przeszło 2GB :)

 

Kumpel bawi się na CADach więc ALT+TAB jest często wykorzystywany więc musi to przeskakiwać a nie mulić z braku ramu ( a rysuneczków musi być troche otwartych )

 

Więc nie kupujecie kompa do gier typu 9800GTX SLI WC itd ....

Sama grafa to wydatek "" Sugerowana przez producenta cena karty graficznej Quadro FX 3700 wynosi 1599 USD. ""

 

http://gry.interia.pl/pc/sprzet/wiecej/new...cc,1049799,4045

 

Z tego wszystkiego zapomniałem o monitorze :)

 

http://www.eizo.pl/pl/domowe.html/id=100/F...043221e7b54a121

 

Czegoś tańszego też możesz poszukać ale głownie patrz tylko w stronę EIZO w takich zastosowaniach jest niedościgniony

 

PS poniżej 24" bo będzie za mały ( POWAŻNIE ) zapierdzielisz się skrobaniem scrollem albo rozwalisz wzrok :)

 

Pisałeś o Quadro w gierkach ( przytocze ranking kart z nootebokow ) Stare Quadrosy w lapach spisywały się wydajniej niż nowe 8700GT :) więc w przypadku PC nie powinno być inaczej ... problem leży prędzej w driverach ale pewnie i to się znajdzie na necie bo przeciez projektant w czasie przerwy na kawe też zagrałby w jakies autka (przeciez jest człowiekiem nie ? i musi sie odpręzyc)

Edytowane przez BorysVasiliev

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to może coś takiego

 

Komp na podzespołach normalnych

 

CPU : Q9450 2,66 Ghz - 910 zł

 

Do tego Pentagram Karakorum za 79 zł albo Thermaright Ultima 90i za 130 zł + Fander FX120 za 35 zł

a pasta to AS 5 za 25 zł

MB : Asus P5K-E WIFI - 370 zł

 

RAM : 2 x Mushkin 4GB (2x2GB) PC800 CL5 EM - 540 zł

 

VGA : ATI FireGL V7600 PCI-Ex16 2x DVI (512MB) - 2 377,85 zł .

 

HDD :

Wariant 1 ( mniejsze dyski )

 

2 x Samsung 500GB 16 MB cache F1 + Samsung 1TB 7200rpm 32MB cache SATA-II F1 ( z 500 robisz RAID 0 , potem powstały dysk łaczysz w RAID z tym 1 TB HDD ) - razem koszt 908 zł , nie wiem czy czasem dyski 500 i 1 TB nie będą się gryzły , mają różną ilość cache .

 

Wariant 2 ( 4 dyski - RAID 1 z 2 RAID 0 )

 

4 dyski 750 GB Samsung F1 32 MB Cache - 1 196 zł .

 

Monitor : Benq FP241W za 1 949 zł

 

Buda : CM Elite 331 za 149 zł

 

Zasilacz : Enermax Pro82+ 525W - 359 zł

 

Razem : 7 666,85 - 8 040,85 zł

 

A co do 2xCPU - ma ktoś rozeznanie w płytach i pamięciach serwerowych , bo XEON Quad 2,5 Ghz stoi po ~ 900 zł .

 

Przy 8 GB Ramu konieczna będzie Vista 64-bit .

 

@ BorysVasiliev

 

nie wiem czy jest płyta desktopowa zdolna obsłuzyć 16 GB ramu .

 

 

 

Czy Vista Home Basic/Premium 64-bit wystarczy do obsługi 2 CPU i 16 GB ramu czy trzeba kupować coś innego np. Vistę Biznes czy W2003/W2008 ??

Edytowane przez reyden

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli firma nie ma ogólnej licencji na soft to i Windows się przyda.

 

No i jak można wydać więcej to (szczególnie, że wg. mnie o/c nie wchodzi w grę w przypadku komputera firmowego):

 

Intel Core2 Quad Q9550 2,83 GHz (S775/45nm) tray

Asus P5Q Deluxe

Scythe Mugen (Infinity)

PDP Patriot Dual LLK 2x 2GB DDR2 EPP 800MHz CL4 (x2 - 8GB)

WD Caviar RE 160 GB WD1600YS 16MB cache SATA (system)

Samsung SpinPoint F1 1 TB (SATA II, 32MB cache, NCQ) x2/x4 zależy

Chieftec CH05B-B-OP

Zasilacz Seasonic S12 II-500 - 500W

Pioneer DVD+/-RW DVR-215D bulk black (Serial ATA)

Microsoft Windows VISTA Ultimate PL OEM 32Bit 1-pack DVD

8800 GT Gigabyte 512MB TV & 2x DVI (PCI-E) Zalman

 

Z dwoma dyskami niecałe 6k zł w Komputroniku...

Zostaje tylko myszka/klawiatura... wentyle do budy ciche...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, mów dalej... Skulltrail to bardzo szybki... serwer. Ma beznadziejny stosunek ceny do wydajności.

 

Optowałbym nad RAID 0 z F1 640 GB lub z WD VelociRaptor 300 GB

 

Jednak zapłacić 600 a 1600 zł za dyski... Ciężki wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do grafiki to nie lepiej kupić gf8800gtx albo gts 640/320mb i zrobić softmoda do quadro ?

procek to q9300 albo q6600 są to sprawdzone i pewne procki pierwszego z nich mam puszczonego na 3ghz i jest super

chłodzenie proca to karakorum na paście as5

monitor 24" cale to nec accusync 24wmcx

płyta główna z obsługą pamięci ecc na których komp jest dużo stabilniejszy

8gb ddr2 ecc

64 bitowa vista

obudowa yesico openair

przykładowy cofing z komputronika

1. Gigabyte GA-EX38-DS4 558.00

 

2. Kingston DDR2 2GB 800MHz CL5 ECC x4 732.00

 

3. Intel Core2 Quad Q9300 2,50 GHz (S775/45nm) BOX 825.00

 

4. GeForce 8800 Ultra EVGA 768MB TV & 2x DVI (PCI-E) 1249.00

 

5. Seagate 1 TB Barracuda 7200.11 (32MB, Serial ATA II) 612.00

 

6. Obudowa Yesico 8989 OPENAir Black 176.00

 

7. 24" NEC AccuSync 24WMCX black 1519.00

 

8. Microsoft Windows VISTA Ultimate PL OEM 64Bit 1-pack DVD 516.00

 

9. LG SuperMulti DVD+/-RW GH20LS15 LightScribe bulk black (Serial ATA) 122.00

 

10. Zasilacz do obudowy Chieftec (CFT-850G-DF) 850W 476.00

 

11. Leadtek WinFast DVR 3100 H PCI 208.00

 

12. FDD 1.44MB 3.5" - black 23.00

 

13. Creative Sound Blaster X-Fi Elite PRO 880.00

 

14. Pentagram Freezone HP-120 AlCu Karakorum P 7015 76.00 + as5 30.00

 

Razem brutto: 7992.00

Edytowane przez scoobydoo19911

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

szczerze to nie wiem czy komuś będzie sie chciało bawić w mody

 

Co do zestawu to zdecydowanie:

 

Q9450/9550

Asus P5Q Deluxe tudzież MSI P45 Platinum

8-16GB szybkiego RAMu

sądzę, że w tym wypadku dane też byłyby ważne także może RAID5 z conajmniej 3szt dysków 500GB-1TB, zależnie od potrzeb ewentualnie 64GB SSD na system (wątpliwy pomysł)

jakiś szybki pendrive 32GB do pomocy w bootowaniu

zasilacz cichy i jakiejś dobrej mocy, choćby chieftec CFT-1000G

Dobra obudowa- np Yesico właśnie

9800GTX - wystarczający

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do modów to oszczędza się kilka tys na grafice i za free ma się quadro na którym auto cad sporo lepiej chodzi niż na 9800

8-16gb ale z ecc bow takich zastosowaniach komp raczej nie powinien mieć problemów ze stabilnością

co do zasiłki to niewiem czy kilowat mocy jest potrzebny choć to daje pewną rezerwę mocy

 

A wie ktoś może jak wygląda starcie quadro z 8800gtx?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Serwal4

 

PDP Patriot Dual LLK 2x 2GB DDR2 EPP 800MHz CL4 (x2 - 8GB)

 

Microsoft Windows VISTA Ultimate PL OEM 32Bit 1-pack DVD

 

Zadziała to w ogóle ??

 

Skulltrail raczej odpada , to platforma do gier a nie stacja robocza .

 

BTW .

 

Jak się będzie sprawować coś takiego :

 

Mobo : Supermicro X7DAL-E+ za 1 133 zł ( 2 gniazda S771 , do tego obsługuje do 24 GB ramu ) .

 

CPU : 2 x Xeon Quad E5420 2,5 Ghz - 2 x 894 zł , razem 1 877 zł

 

RAM : 6 x Kingston 2048MB 667MHz DDR2 ECC CL5 - 858 zł

 

Razem : 3 868 zł

 

Chłodzenie CPU : ???

 

Całkowity koszt kompa to jakieś 9 610 zł .

 

 

EDIT .

 

Softmoda można robić , ale nie wiem czy w firmie było by to mile widziane ( gwarancja itp. )

 

@ Scoobydoo

 

Po diabła elementy nr. 9 , 11 i 13 w stacji roboczej ??

 

do tego zdecydowanie za mało ramu , 4 GB to absolutne minimum .

 

Jak nie będzie modowania to też ta 8800Ultra odpada , podobnie jak 9800GTX .

 

Lepiej brać 8800GT/GTS 512 MB lub FireGL .

Edytowane przez reyden

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 i 13 to może nie potrzebna ale 9 to napęd optyczny i jak za mało ramu przecież jest napisane że 4 kości 2gb

9800m do soft moda raczej odpada bo quadro z tego co się orientuje to quadro są na g80 a 9800 to g92

Edytowane przez scoobydoo19911

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P45 lyka 16GB ramu

Skulltrail to 2 procesorowe rozwiazanie, wiec jesli tam obsadzic 2x quada jakiegos to mamy 8 rdzeni, wiec...? Z tego co autor pisze to glowne zastosowanie tego to beda obliczenia i soft wspiera 8 rdzeni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CPU : Q 9300 ew. starszy Q6600/6700

 

Q9300 OEM to koszt 699 zł , Q6600 kosztuje 549 zł , zaś Q6700 kosztuje 730 zł , tyle samo kosztuje Q9300 BOX .

 

VGA to albo 8600Gt/9600GT jak nie jest mocno wykorzystywana , albo 8800GT/GTS 512 MB .

Czlowieku, gosc chec wydac 10000PLN a ty mu kazesz kupowac Q9300 i podkreca?? Mowi cos o Quaddro, a ty chcesz mu wcisnac 8600GT czy 9600GT :mur: Mam nadzieje, ze nie jestes handlowcem... :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ File

 

A weź ty jeszcze raz przeczytaj mój post , tylko tym razem ze zrozumieniem !!!

 

Gdzie ja pisałem o OC tego Quada ??

 

A co do 8600 i Quadro , to przeczytaj dokładnie temat .

Edytowane przez reyden

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnimi czasy robiac model + 2 minutowa symulacje w SolidWorksie zjadlem prawie 5GB Ramu, a nie bylo to jakies cudo. W prawdzie złożoność spora, ale myslę, ze w zastosowaniach profesjonalnych na wieksza skale nie ma co oszczedzac na ramie.

Co do MESa to tu rzeczywiscie procesor robi swoje i dobrze byloby wziac cos konkretnego ze sporym taktowaniem, programy wspierają kilka rdzeni.

 

Jesli chodzi o grafike to Boze bron od GeForce i zwyklych ATI - to co sie dzieje u mnie na laptopie w solidworksie to czarna rozpacz. A wystarcza juz niezbyt drogie ATI FireGL (oczywiscie koledzy wyzej polecaja wysokie modele i bardzo dobrze).

 

W przypadku dysku zawsze jest ryzyko utraty danych jesli mamy raid 0... ale mozna robic backup, a dodatkowy transfer sie przedaje niesamowicie, kiedy juz braknie RAMu :) (nie wiem czy robicie rendery, ale u mnie przewaznie przy nich brakuje pamieci) Bo poza tym szczerze mowiac nigdy nie odczulem potrzeby posiadania szybszego dysku podczas pracy w CADzie. Mozesz kupic jednego Raptora i na nim zainstalowac system i najczesciej uzywane aplikacje - ja mam tak u siebie. Dodatkowo na czas pracy nad projektem mam tam wszystkie pliki + 2x250GB - na jednym aktualne kopie, na drugim archiwum.

 

Ostatecznie jesli to komputer do firmy to raczej nikt nie bedzie sie bawil w o/w wiec warto raczej zainwestowac w ciche chlodzenie, zapewnic dobra cyrkulacje powietrza, a jesli masz ochote - wyciszyc obudowe. Przyjemniej sie pracuje.

Edytowane przez polbo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ File

 

A weź ty jeszcze raz przeczytaj mój post , tylko tym razem ze zrozumieniem !!!

 

Gdzie ja pisałem o OC tego Quada ??

Tak zrozumialem. Jak ktos chce sprzet za 10000PLN i do obrobki grafiki to domyslam sie, ze sercem ma byc najszybszy procesor, stad pomyslalem, ze Q9300 i reszte sobie chlopak ma z overclockowac, innego toku myslenia tu nie widze... w szczegolnosci jezeli w gre chodzi tzw. MES czyli Metoda Elementow Skonczonych.

Edytowane przez File

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...