Skocz do zawartości
SeN

Jakie Auto Kupili Byście Za 30k-35k Pln ?

Rekomendowane odpowiedzi

W niedalekiej przyszłości chciał bym wymienić autko. Planuje wydać na nie w okolicach 30k-35k PLN.

 

Autko powinno:

- być conajmniej z 2000r ale starsze też ujdzie jeśli będzie naprwdę zadbane.

- posiadać klime i skórzaną tapicerkę, ewentualnie welurową jakaś szmaciana to ostateczność

- silnik raczej benzyna bo jeżdże głównie na niewielkich odcinkach wiec diesel nie miał by się nawet giedy rozgrzać, a to dla nich chyba jest nie wskazane, no i przydało by się żeby miał chociaż ze 150kucyków

- skrzynia tylko manualna, automat wogóle nie wchodzi w grę

- dobrze by było gdyby auto było sprowadzone i nie jeżdżone po naszych drogach, zawieszenie nie zdązyło by dostać po [gluteus maximus] od naszym pięknych dróg

 

Autka jakie aktualnie mam na oku:

BMW 3 (E46)- coupe ale sedan też może być

http://moto.allegro.pl/item384672971_bmw_3...rom_pakiet.html - bardzo podoba mi się w tym kolorze, tylko ta tapicerka mi nie bardzo pasi

http://moto.allegro.pl/item386384889_bmw_3...arej_w_pl.html- tu wnętrze prawie idealne, może jedynie fajerę bym zmienił na taką gdzie dolne ramię jest podwójne i ma srebrne wstawki i ten amerykańki licznik z milami <_<

 

Audi A6 (C5) - sedan

http://moto.allegro.pl/item385392610_a6_2_...an_sprawdz.html

 

Jaguar X-type - jeśli chodzi o wygląd zewnętrzny to jest to moj faworyt :rolleyes:

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C5407087

 

Ewentualnie może jeszcze Mercedec C-klasa coupe ale to już take bardziej auto dla kobiety.

 

A jakie są wasze propozycje.Co byście kupili posiadając taką gotówkę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tyłu ta Lancia wygląda bardzo ładnie, ale z przodu straszny brzydal. Ta przednia atrapa podobna jest do tej u Jaguara S-Type, który wogóle mie się nie podoba.

Samochód musi mi się podobać a to czy będzie się wyróżniał z tłumu czy nie to już nie ma dla mnie znaczenia. Chociaż taki wyrózniający się łatwiej znaleść na parkingu :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony nie wiemy do konca o jakie autko Ci chodzi.. czy chcesz wlasnie limuzyne typu jaguar miekka jak poduszka czy autko sportowe telepiace na kazdym ziarnku piasku... Te BMK-i w coupe to najladniejsze bmw jakie ta marka kiedykolwiek zrobila... bo ogolnie ta firma robi dresowozy ktore mi sie TOTALNIE nie podobaja... Odrazu mozna powiedziec ze kupujac jaguara trzeba liczyc sie z tym ze ceny czesci nie beda podobne jak w daewoo ;) Pomysl sobie nad passatem B5 1.8T... moze i sa juz troche oklepane ale przez to nikt mi nie powie ze brzydkie ;) Moze alfa 156? Jezeli sportowe to np: toyota celica, subaru impreza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najpierw okresl dokladnie jakiego samochodu chcesz. z tego co napisales mozna wywnioskowac ze jakas limuzyne z jakims konkretnym silnikiem. i czy chcesz samochod rzadki czy raczej oklepany.

moje propozycje:

- saab 93-95 (zalezy czy wiekszy czy mniejszy) z silnikiem turbo, malo awaryjne autka, bardzo zrywne

- bmw 3 (e46) lub 5 (e39)

- audi a6 (takie jak podales)

- mercedes E (chyba ze dla Ciebie to dziadziowoz)

- passat B5 (ale po liftingu) - jeden z najczesciej jak nie najczesciej kradzionych samochodow

- volvo C/S/V 70

- mazda 6

 

zalezy jaki typ auta chcesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ci sie podoba E46 coupe, a chcesz isc w strone limuzyny, to bym pomyslal nad czyms takim:

http://moto.allegro.pl/item385426806_bmw_e...dyna_taka_.html

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C5607122

Edytowane przez MaSell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Auto musi spełniać warunki podane wyżej nie są chyba jakieś wygórowane, a to czy to będzie limuzyna czy auto sportowe to nie ma znaczenia.

VW Passata ma dwójka moich znajomych , auto bardzo porządne ale ja wolał bym raczej coś innego.

Toyota Celica - z zewnątrz bardzo ładna ale wnętrze wygląda tandetnie.

Subaru impreza - hmmm trzeba by było pomyśleć nad nim

Alfa 156 - nawet mi się podoba

BMW 5 , ta zielona,bardzo ładna, szkoda tylko że automat. No i jeśli chodzi o silnik to wolał bym 3.0 nie przekraczać.

Mercedes E-klasa - hmm raczej bliżej mi jestem do C-klasy W203 tylko że za bogato wyposażoną wersję trzeba dać więcej niż będe mógł wydać.

A ten SL to już raczej dla konesera z zasobnym portfelem.

Volvo - myślałem nad S80 i C70 z zewnątrz mi się podobają ale deska rozdzielacza i ta masa przycisków troche odstrasza.

Saab - podobnie jak Volvo

Mazda 6 - niby ładna ale jakoś nie przyciąga mnie do siebie

Edytowane przez SeN81

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BMW 5 , ta zielona,bardzo ładna, szkoda tylko że automat. No i jeśli chodzi o silnik to wolał bym 3.0 nie przekraczać.

bez problemu znajdziesz manual i 2.0, 2.5 czy 2.8 benzyne :rolleyes:

 

TT za 30-35k to tylko z wygladu bedzie przypominac to auto, ojciec sie za takim rozglada i nie ma sensu pakowac sie w taka za duzo ponizej 40k :)

Edytowane przez MaSell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Toyota Celica - z zewnątrz bardzo ładna ale wnętrze wygląda tandetnie.

Jeździłem tym autem (kumpel miał - wersję TS 192KM, 2002 rok) i uważam że jest świetne. Wnętrze jest bardzo dobrze wykończone - nic nie skrzypi, nie stuka, plastiki są solidne, elementy dobrze rozplanowane. Na dodatek, wnętrze jest niebywale przestronne jak na takiej wielkości auto - w porównaniu z Mitsubishi Eclipse 2G, można dostać agorafobii. Trzeba tylko pamiętać że jest to auto dla 2 osób, z tyłu nie można mówić o komforcie. Prowadzi się bardzo precyzyjnie. No i ten silnik w wersji TS jest genialny - ten kopniak w plecy przy przekroczeniu 6,5k obrotów robi wrażenie.

 

Na dodatek, Celica jest też dość ekonomiczna jeśli się obchodzi się ostrożnie z gazem - w trasie można zejść poniżej 7l/100km. Jeśli mimo wszystko Celica Ci nie pasuje a szukasz tej klasy auta, to rozejrzyj się za Civiciem Type-R albo Sport - to podobnej klasy auta.

 

Subaru impreza - hmmm trzeba by było pomyśleć nad nim

Jeśli się zdecydujesz na ten model, to koniecznie kup wersję z turbo :). W cenie do 35tyś znajdziesz WRX'a z roczników 2001-2003. Uważam że Impreza to auto świetnie łączące zalety samochodu sportowego i praktycznego. Ponadto Subaru to marka wyjątkowa i znana z jakości wykonania. No i silniki typu boxer to bajka. Imprezę od mocnych pseudo-sportowych aut odróżnia to, że czuje się w nim prędkość, bo zawieszenie i układ kierowniczy pracują precyzyjnie i dają czucie drogi, a silnik wkręca się na obroty agresywnie i go słychać. Mam porównanie z 200-konną Vectrą, Audi TT, Saabem (nie pamiętam który model, ale >200km to miało) i to wszystko są kanapy w porównaniu z Imprezą.

 

Ja mam Imprezę nieco starszą (wersja GT Turbo) i kocham jeździć tym samochodem. Za każdym razem kiedy go odpalam, mam banana na gębie bo ten basowy dźwięk boxera jest po prostu piękny. No i przyspieszenie do 100 w 6s też robi swoje. Poza tym, stały napęd na 4 koła to fajna sprawa, szczególnie na mokrym lub na śniegu.

 

Jeśli poważnie myślisz o Imprezie, to pomyśl czy nie warto kupić starszej wersji (do 2000r), bo jest szybsza (silnik ten sam, ale lżejsza o >200kg), i ładniejsza (dla większości). Impreza turbo ma jednak pewną wadę - koszty utrzymania są dość wysokie, m.in z powodu spalania. Ciężko zejść poniżej 15l/100km po mieście. W trasie raz mi się udało zejść poniżej 10l/100km. Więcej info znajdziesz na http://forum.subaru.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie wszystko zależny od tego, czego kto oczekuje od auta. Osobiście skłaniałbym się ku Audi A6 jak już pisałem. Sportowe aspiracje już mi minęły. BMW źle mi się kojarzą, a MG... no nie wiem. Miałem Roverka. Fajne autko za małe pieniądze można mieć, ale w tych pieniądzach wolałbym jednak niemca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja podepnę się do tematu . Matka szuka jakiegoś niedrogiego i w miarę taniego w eksploatacji diesla na polskie drogi .

Czy Opel Astra z 2003r. 2.0 DTI oraz Peugeot 307 z 2004r. 1.6Hdi się w ogóle do czegoś nadają czy to shit ?

Szukałem innych marek/modeli ale niestety fury są albo zajeżdżone albo mocno przekraczają budżet .

Z góry dzięki ;)

PS: A może jakiś całkiem inny model ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fiat Stilo 1.9JTD 115KM ale tylko hatchback 3 drzwi.

 

Autko od dawna podobało się w bliższej rodzinie.

Trafił się egzemplarz z 2003r, przebieg (zakup wrzesień 2007r) wynosił ~65k km (auto bezpośrednio kupowane od właściciela, jako 3 w rodzinie).

Pali toto 6.3-6.8l (85% miasto, 15% miasto - wieś ~20km w jedną stronę) z klimą (na 215/45/17"), od września nic się nie dzieje (a ma obecnie ponad 82k km na liczniku).

Podstawowe roboty typu płyny/filtry/serwis klimy (prawdopodobnie nigdy nie była robiona)... A tak to odpukać zero problemów.

W środku może nie finezyjnie, z jakością bywa słabo... ale wszystko działa, w miarę łatwe do utrzymania...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znajomy mial S60R 300km i naped na 4 kolka... masakra co to robi, super furka ale nie te pieniadze, z strony T5 to fajne silniki przy normalnej jezdzie potrafia byc oszczedne (pojecie wzgledne). nie wiem co ci niepasuje w sabach czy volvo. natlok przyciskow?? tak tyllko sie wydaje ale jest tak ze wszystko jakos zawsze znajduje sie pod reka. w volvo odrazu wiedzialem gdzie co jest a w passku kuzyna szukalem otwarcia baku pare min na CPN :P prawie klapke wyrwalem hehe ale co glowa to rozum.

mi tam sie marzy (po za w123 coupe) taki sabik 9k aero...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz miec bardzo rzadki samochod poszukac Viggena 9-3 (starszy model tylko), w Polsce raczej nie znajdziesz, jezdza tylko 3 albo 4 na razie z czego 1 kabrio.

 

230KM 370nm jesli dobrze pamietam , 2.3l + turbina, niewiele pali przy bardzo spokojnej jezdzie tak naprawde.

 

Dostepne tylko w szafirowym albo czarnym kolorze.

 

Gdybym nie odpicowal mojego 9000CDE to byl kupil albo viggena albo 9000CSE (nigdy nie brac 9000 z TCSem !!! -_- )

Edytowane przez Aurora001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A propo kupowania samochodu z zagranicy.

 

Nie pamietam teraz nazwy niemieckiego serwisu internetowego (Dostepny w kilka jezykach w tym polskim), ktory posredniczy w sprzedazy aut z europy, auta ktore sa na stronie maja dokladny opis, jesli samochod byl bity czy mial jakas wpadke to jest to wyszczegolnione, ale teraz nie wiem czy serwis sam sprawdza samochody czy jest gwarantem w przypadku ukrytych wad.

 

Do tej pory niejako mialem swoj udzial przy kupowaniu 5 aut z serwisu i do tej pory wszystko bylo idealnie tak jak w opisach / zdjeciach. A samochody za 100tys. zl+. Na dniach sprobuje sie dowiedziec co to bylo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...