Skocz do zawartości
Lanc

Pentium Dual Core E5200 / E5x00

Rekomendowane odpowiedzi

W takim wypadku zwracam honor. ;)

Swoją drogą to bardzo to głośne?

nowy komp (sig) zdecydowanie przyjemniej szumi od starego czyli 2x pentagram orby na min+modecom

przy starym ledwo zasypialem, przy nowym nie ma problemu.. (pod palita podczepiona 80tka @7V, proc box, zasilacz amacrox warrior)

buda zostala stara, po przejsciach i 1szych probach modow;) stad szkielet, lada dzien dozbieram na cos w miare szczelnego i solidnego zeby zamknac tego przekletego palita (troche sapie w 3d) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

^Ralfo

 

Kręć na luzie,dojdź do interesujących cię taktów.Później sprawdzaj temperatury.Powinieneś spokojnie dojść do 3.3\3.5ghz przy takich tempach.Więcej się nie opłaca,bo przy 70oC komp to prawie grzejnik...

 

BOX-owe chłodzenie nie jest złe,ani dobrze...Nie jest szczególnie wydajne i ciche...Do porządnego O\C trzeba kupić coś innego.Dobry wybór to Karakorum,ale są lepsze.

Edytowane przez macias173

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oh, nawet nie strasz bo planuje zmiane chlodziwa wlasnie na tego pentagrama ;)

na pewno dobrze zamontowales? moze gdzies za slabo dociska? za duzo pasty? moze brak?

rozloz i zaloz jeszcze raz

Nie no raczej all ok ale w najblizszym czasie zdejmne i zlookam jeszcze jak to tam wyglada ;] problem taki ze ciezko to zalozyc bez wyjmowania calej plyty a mam inne zajecia teraz ;]

 

No i o to chodzi.Jeśli ten cooler jest coś wart to temperatura już się,mocno,nie podniesie.

 

 

Wnioskując z obecnych temperatur,zdejmij i wyszlifuj tego Karaka.One miały takie rozbieżności w jakości.

No to zobaczymy, narazie chcialem zlookac ile max wyjdzie na 1.2v ale juz na 3.2 sie nie podnosi ;]

 

Co do karaka jeszcze, fakt faktem ze teraz jest zalozony tak ze wiatrak jest z dolu ([ciach!]y radiator na chipsecie > >) a nie chcialem sie wtedy z tym bawic.

 

 

 

Tak z ciekawosci, mimo ze dobze ustawilem dzielnik na ramie w cpu-z pokazuje jakby bylo na auto nadal, why?

 

 

No i

 

Orthos po 40min taki blad

 

FATAL ERROR: Rounding was 0.4660644531, expected less than 0.4

Hardware failure detected, consult stress.txt file.

Torture Test ran 43 minutes 58 seconds - 1 errors, 0 warnings.

 

 

Execution halted.

 

 

ktos moze mi wyjasnic o co biega? :P Chyba ze to dlatego ze miedzy czasie pisalem tego posta ;P

Edytowane przez Ralfo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na 1.35V i 3663 mhz mam na karakorum 40 idle, max 65 stress na 5v wentylator. Ty bys pewnie mial podobnie na takich taktach Ralfo.

Pewnie ta ale narazie nie moge zmusic kompa zeby wstal na taktach powyzej 3Ghz nawet przy napieciu 1.32+ i niestety nie wiem co mu nie pasi.

 

Co do temp:

W idle mam 30, w stresie na standard jest 55 a na 3Ghz max 61 przy Small FFT's stress CPU, przy blendzie na 3Ghz jest max 58. Wentyl ale na 2k, ze hałasuje? Spox Palit Sonic i tak go zagusza > > :P

 

Ogolnie postaram sie cos sensownego z tego wycisnac bo GTR Evo mi lubi czasem na moment przychaczyc i to mnie wqrza :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej tak, u mnie tez nie bylo porywajacych roznic przy zmianie obrotow a palit i tak halasuje jak ... wiec whatever...

 

 

Nie wiem czemu nie moge postawic kompa powyzej 3Ghz, nie chce sie odpalic > > Jakies pomysly? :P

Edytowane przez Ralfo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe, po aktualizacji biosu z f5 na f9, 12,5x240 udalo mi sie uzyskac juz na napieciu 1,2475, ale jako ze kompa mam wlaczonego 24/24 to ustawilem 1,25... ramy obnizylem z 1,95 na 1,9 i vista nie dosc, ze wstala to smiga rownie dobrze... temp w everescie spadly o 3*C do 38 w idle (ale kaloryfer stoi 30cm od budy, wiec to i tak dobrze), dane proca z everesta: nazwa kodowa Wolfdale-2M, seria C0/M0

 

tak sie zastanawiam, czy to normalne? wczesniej aby ubuntu ruszylo na tych samych ustawieniach musialem dac 1,29, a zeby vista odpalila 1,32... odpowie ktos?

 

Ralfo- najprosciej to zwieksz napiecia na cpu i gpu ^_^

Edytowane przez grzechuk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe, po aktualizacji biosu z f5 na f9, 12,5x240 udalo mi sie uzyskac juz na napieciu 1,2475, ale jako ze kompa mam wlaczonego 24/24 to ustawilem 1,25... ramy obnizylem z 1,95 na 1,9 i vista nie dosc, ze wstala to smiga rownie dobrze... temp w everescie spadly o 3*C do 38 w idle (ale kaloryfer stoi 30cm od budy, wiec to i tak dobrze), dane proca z everesta: nazwa kodowa Wolfdale-2M, seria C0/M0

 

tak sie zastanawiam, czy to normalne? wczesniej aby ubuntu ruszylo na tych samych ustawieniach musialem dac 1,29, a zeby vista odpalila 1,32... odpowie ktos?

 

Ralfo- najprosciej to zwieksz napiecia na cpu i gpu ^_^

 

gpu O.o nvm, juz zwiekszalem, pisalem wczesniej anyway, wgram nowego biosa bo calkiem o tym zapomnialem a teraz jest F6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe, po aktualizacji biosu z f5 na f9, 12,5x240 udalo mi sie uzyskac juz na napieciu 1,2475, ale jako ze kompa mam wlaczonego 24/24 to ustawilem 1,25... ramy obnizylem z 1,95 na 1,9 i vista nie dosc, ze wstala to smiga rownie dobrze... temp w everescie spadly o 3*C do 38 w idle (ale kaloryfer stoi 30cm od budy, wiec to i tak dobrze), dane proca z everesta: nazwa kodowa Wolfdale-2M, seria C0/M0

 

tak sie zastanawiam, czy to normalne? wczesniej aby ubuntu ruszylo na tych samych ustawieniach musialem dac 1,29, a zeby vista odpalila 1,32... odpowie ktos?

Co do tego, na f6 mialem 12.5x240 na 1.2v i ramach 1.8v (ciekawe bo powinny pracowac 1.9. - 2.1 ale nvm), w idle 28-30 stopni (rdzenie po 40) a buda troche zabudowana z all stron, wynik w 3dmark06 cos 13000 prawie ;S w stresie max 61 jak juz pisalem

 

F9 jest teraz, jak mi sie zachce znowu to pokrecimy na wiecej bo musi byc 3.5 GHz ;]

Edytowane przez Ralfo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

280x 12,5/ 333 x 10,5 itp. Napięcie daj 1,35 na początek, później sprawdzisz V minimalne. Dostosuj dzielnik pamięci, ustaw im napięcie potrzebne do pracy z danymi taktowaniami i powinno działać. To taka najkrótsza instrukcja O/C. Później jeszcze będzie można sie pobawić z podbijaniem napięcia na FSB, NB czy ustawieniem GTL

Edytowane przez M-Power

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...