Skocz do zawartości
ath

Amd Phenom II X2 | X3 | X4 | DDR2/DDR3 | AM2+/AM3 | Deneb | Heka | Calisto

Rekomendowane odpowiedzi

Jedna z lepszych płyt nie jest tam wpisana (brak aktualizacji?) to Biostar TA790GX AM2+. Koszt płyty 389 czyli jeden z z najniższych w klasie ale dostępna tylko w jednym sklepie i na allegro (ten sam sklep).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam zakupiłem dzisiaj X3 710, wszystko ładnie pięknie się kręci ( wstępnie 3700Mhz V1.45) Wszystko to na płycie MSI KA790GX.

Mam tylko problem z pamiątkami zestaw 4x2gb .

Na dzielniku 3:5 kiedy to miały by docelowo 950Mhz, nie wstają, trzeba zjechać aż na 800Mhz i dopiero wstają, i jestem zmuszony ustawić pamiątki na 3:4 -760Mhz.

Problem jest o tyle dziwny iż moje pamiątki na wcześniejszym procku (x2) chodziły bezproblemowo na 980. Na nowej x3 też chodzą bez zastrzeżeń na 980Mhz ale na innym dzielniku dzielniku. (nie pamiętam jaki, jak PII jest oryginalnie taktowany to memki mają 800. podkręcam na 980 i jest bezproblemowo) .

Macie jakąś radę ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam zakupiłem dzisiaj X3 710, wszystko ładnie pięknie się kręci ( wstępnie 3700Mhz V1.45) Wszystko to na płycie MSI KA790GX.

Mam tylko problem z pamiątkami zestaw 4x2gb .

Na dzielniku 3:5 kiedy to miały by docelowo 950Mhz, nie wstają, trzeba zjechać aż na 800Mhz i dopiero wstają, i jestem zmuszony ustawić pamiątki na 3:4 -760Mhz.

Problem jest o tyle dziwny iż moje pamiątki na wcześniejszym procku (x2) chodziły bezproblemowo na 980. Na nowej x3 też chodzą bez zastrzeżeń na 980Mhz ale na innym dzielniku dzielniku. (nie pamiętam jaki, jak PII jest oryginalnie taktowany to memki mają 800. podkręcam na 980 i jest bezproblemowo) .

Macie jakąś radę ??

3:5 byl generalnie dosc problemowy na kazdej plycie jaka mialem. Masz dwa wyjscia: 13x300 i pamieci 800MHz, albo 3250MHz i pamieci 1000MHz. Z dwojga zlego bym wolal opcje nr 1 z timingami najnizszymi jakie mozesz ustawic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie jeszcze za mało testowałem ale mam warzenie jakby im niższy dzielnik tym gorzej pamięci idą, mimo że wcześniej latały na 800cl4 przy dzielniku 3:4 nie chcą ruszyć, a mimo że latały lajtowo na 950 na dzielniku 3:5 nawet ledwo 800:/

Tak jakby zmiana dzielnika zmieniała jakieś ukryte timingi :/

Oczywiście podstawowe timingi 5-5-5-18 ustawiłem na sztywno wraz z napięciem.

Edytowane przez pci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedna z lepszych płyt nie jest tam wpisana (brak aktualizacji?) to Biostar TA790GX AM2+. Koszt płyty 389 czyli jeden z z najniższych w klasie ale dostępna tylko w jednym sklepie i na allegro (ten sam sklep).

Masz na myśli sklep bachusa, który za serwisowe krętactwa dostał bana na tym forum?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie jeszcze za mało testowałem ale mam warzenie jakby im niższy dzielnik tym gorzej pamięci idą, mimo że wcześniej latały na 800cl4 przy dzielniku 3:4 nie chcą ruszyć, a mimo że latały lajtowo na 950 na dzielniku 3:5 nawet ledwo 800:/

Tak jakby zmiana dzielnika zmieniała jakieś ukryte timingi :/

Oczywiście podstawowe timingi 5-5-5-18 ustawiłem na sztywno wraz z napięciem.

No własnie o to chodzi w "problemie z doborem pamięci do podkręcania na AMD", że jest to kolosalnie zależne od SPD pamięci - dane pamięci mogą Ci latać i 500 MHz na DIV800, ale na DIV667 nie zrobisz już np. ponad 450 MHz - taki urok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie o to chodzi w "problemie z doborem pamięci do podkręcania na AMD", że jest to kolosalnie zależne od SPD pamięci - dane pamięci mogą Ci latać i 500 MHz na DIV800, ale na DIV667 nie zrobisz już np. ponad 450 MHz - taki urok.

Roznica w taktowaniu ramu na intelu pomiedzy 1:1 a 1:2 to tez wina spd?

Edytowane przez ryba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No osiągnąłem 800Mhz 5-5-5-18 przy 3600Mh, dla pamiątek to już chyba koniec :/. Jutro pobawię sie z prockiem, z tego co widzę ładnie idzie :]

Nie da sie jakoś obejść tego ograniczenia 800mhz dla pamięci to mało cieszy :/

Edytowane przez pci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę potwierdzić że w GTA IV niema żadnych problemów na X3, żadnych zacięć ani spadków fps, ze wstępnych testów mój x3 poszedł na 3600 przy v1.48. Na pewno dało by się więcej ale problemem staje się już temp. to jest taki rozsądny kompromis dla maniaka ciszy :]

Pamięci na 800 5-5-5-18, niestety tu ubolewam :/

Edytowane przez pci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę potwierdzić że w GTA IV niema żadnych problemów na X3, żadnych zacięć ani spadków fps, ze wstępnych testów mój x3 poszedł na 3600 przy v1.48. Na pewno dało by się więcej ale problemem staje się już temp. to jest taki rozsądny kompromis dla maniaka ciszy :]

Pamięci na 800 5-5-5-18, niestety tu ubolewam :/

Napisz o tym w temacie o zestawach w dziale Co kupić... Przyda się taka opinia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę potwierdzić że w GTA IV niema żadnych problemów na X3, żadnych zacięć ani spadków fps, ze wstępnych testów mój x3 poszedł na 3600 przy v1.48. Na pewno dało by się więcej ale problemem staje się już temp. to jest taki rozsądny kompromis dla maniaka ciszy :]

Pamięci na 800 5-5-5-18, niestety tu ubolewam :/

Wybacz, ale taka informacja nie jest wiele warta. Nie masz porównania jak jest na Phenomie II X4 czy jakims Core 2 Duo / Core 2 Quad. Dodatkowo nie podałęś na jakich detalch to sprawdzałeś itd.

 

Ja nie pisałem o "spadkach FPS", a o mniejszej płynności niż wynikałoby to z wartości pokazywanej przez FRAPS'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako grafy używam 4850, i Fraps w ciąge na czuwaniu, nigdy nie zanotował spadku poniżej 25fps, ani ja nie odczułem spadku, później napisze na jakich ustawieniach gram. Czy jakis program obsługuje płynną zmianę mnożnika jak CrystalCPUID, bo bardzo się do tego przywiązałem i mi na tym zależy.

Edytowane przez pci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby nie jest dużo warta, ale skoro zwykli użytkownicy się na to nie skarżą... Mniejsza płynność byłaby raczej zauważona...

 

Wiesz, ja też mogę w sumie napisać, bo tak jest, że na Q9400@3.71GHz miewam spadki do 30 kl/s w niektórych sytuacjach... Czy to oznacza, że mam odradzać Q9400?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wy macie na jakieś wielkie problemy z umiejętnością czytania ze zrozumieniem. Napisałem w komentarzach do wyniku procesorów w GTA IV:

 

"Niestety, ale gra na trzyrdzeniowym procesorze AMD nie działa z taką płynnością na jaką wskazuje ilość FPSów uzyskana w teście czy pokazywana przez FRAPS’a. 25,9 FPS uzyskane przez X3 720 jest mniej płynne, niż 25,7 FPS na Core 2 Duo E8600 czy 25,1 FPS na Phenomie X4 9950!"

 

Czyli jest wolniej niż wskazywałby na to FRAPS, ale ani ja ani ty Gi3r3k nie jestes w stanie powiedzieć, czy użytkownik pci potrafi ocenić na oko płynność, bo o to własnie chodzi. Jeśli informacja, że Phenom X4 uzyskujący w tescie średnio tyle samo FPS zachowuje większą płynność niż Phenom II X3 nie jest wystarczająco jasna, to ja już prościej nie potrafię napisać.

 

To, że występują spadki FPSów, to jest to całkowicie normalne. Jeśli w moim tescie procesor uzyskuje średnio 25 FPS, to żaden problem jest zauwazyć nawet 18 FPS podczas ucieczki przed policją i występuje to na każdym procesorze.

 

Mówię jeszcze raz - informacja typu: "mam procesor i problemu nie mam" ma bardzo niską wartość, bo autor tych słów nie miał porównania do innego procesora o tej klasie wydajności. Równoznacznie mogę powiedzieć, że Golf V 1.9 TDI ma nieziemskie przyspieszenie i w każdy zakręt wchodzę niczym samochodem rajdowym. Ale jeśli moja opinia nie będzie oparta o porównanie do choćby forda focusa, to nie jest ona nic warta, bo tak na prawdę to nie wiem czy ford focus nie będzie przyspieszał lepiej i lepiej trzymał się zakrętów. A fakt, że do golfa przesiadłem się z powiedzmy scody felicii świadczy tylko o tym, że mam totalny brak porównania. Ale czy taka opinia znaczy, że nie ma szybszyszych i lepiej prowadzących się samochodów niż Golf V 1.9 TDI? Jak widać na tym forum, szczególnie w przypadku AMD, ta zasada się stosuje.

 

Nie sztuka jest stwierdzić, że procesor jest szybki jeśli wymienił sie z dotychczasowego, który pochodził sprzed dwóch lat. Każdy nowy procesor (nie liczę totalnego low-endu) będzie szybszy od tego co było dwa lub 3 lata temu i dziwnym by było by na nowym CPU było wolniej.

 

 

Opinię użytkownika, który nie ma porównania do innych procesorów traktujecie na równi z opinią redaktora, który wszystkie te procesory miał i testował oraz jego testem, w którym opisał swoje doświadczenia i pokazał wyniki badań.

Edytowane przez focus_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem gotów spotkać się z kimś w Warszawie, kto mógłby mi pokazać jak to niby wygląda.

Chodzi mi o tą niską wydajność, problemy w nie których grach itp.

Konfig to:

X3 720BE

2*2GB DDR2 800 CL5

8800GT

TA 790GX 128.

 

Miejsce spotkania obojętne - u mnie, u kogoś...

Do 15-tej pracuję, więc albo weekend albo popołudnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opinię użytkownika, który nie ma porównania do innych procesorów traktujecie na równi z opinią redaktora, który wszystkie te procesory miał i testował oraz jego testem, w którym opisał swoje doświadczenia i pokazał wyniki badań.

Oczywiście, że nie, wiadomo, że to są dwie różne opinie.

 

Jednak, wybacz, jeśli takich redaktorów, którzy mają takie zdanie jak ty jest paru, a użytkownicy i większość redaktorów mają inne, to coś jest na rzeczy. Skoro większość nie stwierdza istnienia problemu, to go nie ma lub ma o wiele mniejsze znaczenie, niż mu się przypisuje.

 

W końcu to właśnie ci zwykli użytkownicy używają tego procesora, a nie redaktorzy, prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że nie, wiadomo, że to są dwie różne opinie.

 

Jednak, wybacz, jeśli takich redaktorów, którzy mają takie zdanie jak ty jest paru, a użytkownicy i większość redaktorów mają inne, to coś jest na rzeczy. Skoro większość nie stwierdza istnienia problemu, to go nie ma lub ma o wiele mniejsze znaczenie, niż mu się przypisuje.

 

W końcu to właśnie ci zwykli użytkownicy używają tego procesora, a nie redaktorzy, prawda?

Kurde - czytałes mój artykuł, który będe publikował za kilka dni - jest w nim pokazane, że jeśli ktoś wykonał test "graficzny", czyli przy mniejszych detalach/ rozdzielczości to wychodzą inne relacje między procesorami, niż w przypadku normalnego- solidnego testu CPU. Pokaż mi teraz te solidne testy CPU - ile ich jest?

 

Druga sprawa - wypisz mi listę użytkowników, którzy sprawdzili i nie stwierdzili problemu. Wciąz jest ich mniej niż tylko redaktorów w samej tylko Polsce. Jeden stwierdza, że w Crysis jest OK, drugi stwierdza, że w GTA IV nic złego nie widzi i to jest tyle.

 

Powtarzam też pytanie - dlaczego opinię takiego użytkownika (nie sugeruję, że kłamią - żeby nie było) traktujemy jako wiążącą? Skąd wiemy, że problem (jeśli można to tak nazwac) rzeczywiście u niego nie występuje? Przecież ten użytkownik nie miał możliwości porównania - w związku z tym, to co jest dla niego "OK" może być dla redaktora własnie tym "kiepskim wynikiem". Trzeba by temu użytownikowi dac inny procesor do porównania i wtedy dopiero taki użytkownik może poparzeć swoją opinię porównaniem do czegoś innego - tej samej klasy.

 

Dałem Ci przykład z samochodami - wydawało się mi, że jest on wystarczająco jasny, ale chyba się przeliczyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem bardzo wrażliwy na jakieś przycinki, i nie mam kompa od wczoraj, wiem o co chodzi w nagłym zwalnianiu gry na przykład z poprzedniej części w IVce na pewno to nie występuje u mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem bardzo wrażliwy na jakieś przycinki, i nie mam kompa od wczoraj, wiem o co chodzi w nagłym zwalnianiu gry na przykład z poprzedniej części w IVce na pewno to nie występuje u mnie.

Nie twierdzę,że jeteś laikiem ale tez nie twierdziłem że w GTA IV na Phenomie II X3 są jakieś "nagłe zwolnienia", jak sugerujesz. Może warto jednak dokładnie przeczytać co Twój rozmówca napisał, zanim się zacznie z nim dyskutować? Napiszę to jeszcze raz: Phenom II X3 720 pomimo iż ma wg FRAPsa tyle samo FPS co Phenom X4 9950, zapewnia mniejszy komfort gry niż ta X4 (czy inny procesor o porownywalnej wydajności). Nie wiem:" czy to stwierdzenie nie jest jasne? Czy ja piszę po arabsku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nakręć filmik w full hd z włączonym frapsem. Jeżeli fraps będzie pokazywał około 30fps, a a gra będzie jednak troche przycianac to wtedy to będzie dowodem ze x3 ma problemy z niektórymi grami.

Na filmie widać dopiero spadki poniżej 20 FPS, a i tak jest to bardzo trudne do zaobserwowania. Film ma 24 / 25 FPS, w związku z czym neiwiele wyłapać można po filmie.

 

Zastanawia mnie jeszcze jedna kwestia - dlaczego nie ma takiej batalii o to, że Core 2 Duo E6750 ma ten sam problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba dlatego, że więcej osób jest zainteresowanych x3.

Ale z drugiej strony więcej osób ma stare Core 2 Duo.

 

@ Gi3r3k - jeszcze jedna sprawa. Wejdź na jakieś fora o konsolach i poszukaj postów w których ludzie skarżą się, że na ich Xbox 360 czy na PS3 GTA IV tnie. Praktycznie takich nie ma, a gierka chozi z "płynnością" na poziomie 15-18 FPS na obydwu konsolach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde - czytałes mój artykuł, który będe publikował za kilka dni - jest w nim pokazane, że jeśli ktoś wykonał test "graficzny", czyli przy mniejszych detalach/ rozdzielczości to wychodzą inne relacje między procesorami, niż w przypadku normalnego- solidnego testu CPU. Pokaż mi teraz te solidne testy CPU - ile ich jest?

 

Druga sprawa - wypisz mi listę użytkowników, którzy sprawdzili i nie stwierdzili problemu. Wciąz jest ich mniej niż tylko redaktorów w samej tylko Polsce. Jeden stwierdza, że w Crysis jest OK, drugi stwierdza, że w GTA IV nic złego nie widzi i to jest tyle.

 

Powtarzam też pytanie - dlaczego opinię takiego użytkownika (nie sugeruję, że kłamią - żeby nie było) traktujemy jako wiążącą? Skąd wiemy, że problem (jeśli można to tak nazwac) rzeczywiście u niego nie występuje? Przecież ten użytkownik nie miał możliwości porównania - w związku z tym, to co jest dla niego "OK" może być dla redaktora własnie tym "kiepskim wynikiem". Trzeba by temu użytownikowi dac inny procesor do porównania i wtedy dopiero taki użytkownik może poparzeć swoją opinię porównaniem do czegoś innego - tej samej klasy.

 

Dałem Ci przykład z samochodami - wydawało się mi, że jest on wystarczająco jasny, ale chyba się przeliczyłem.

Ja tu nie piszę o testowaniu, bo z tym wiadomo - rożnie bywa.

 

Zdaję sobie sprawę z tego, że większość z tych osób nie ma porównania, więc nie można do końca traktować ich opinii jako tej wiążącej. Napiszę więcej - na Newegg widziałem opinię - ktoś niezbyt racjonalnie wymienił E7300 na X3 8650@3.1GHz... i był zadowolony, stwierdził, że Crysis działa lepiej (napisał 8kl/s więcej)...

 

Jednak nie widzę sensu w prowadzeniu tej dyskusji. Wszystko sprowadza się do ja testowałem, a ty nie. Co jest zgodne z prawdą oczywiście, ale ściąga wszystkie moje argumenty na ziemię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Phenom II X3 720 pomimo iż ma wg FRAPsa tyle samo FPS co Phenom X4 9950, zapewnia mniejszy komfort gry niż ta X4"

Teoretycznie jasne jak słońce, ale w momencie kiedy gra mi chodzi w 100% płynnie niema żadnych zacięć zwolnieć, przycinek i wszystkiego innego, To w jaki sposób na X4 mam odczuć większy komfort ??

Rozumiem ze podczas ładowania, a poza tym to chyba tylko psychiczny :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Phenom II X3 720 pomimo iż ma wg FRAPsa tyle samo FPS co Phenom X4 9950, zapewnia mniejszy komfort gry niż ta X4"

Teoretycznie jasne jak słońce, ale w momencie kiedy gra mi chodzi w 100% płynnie niema żadnych zacięć zwolnieć, przycinek i wszystkiego innego, To w jaki sposób na X4 mam odczuć większy komfort ??

Rozumiem ze podczas ładowania, a poza tym to chyba tylko psychiczny :]

I Ty mówisz, że masz komputer nie od wczoraj...

 

Po prostu nie grasz na maksymalnych detalach, w związku z czym masz FPSy na poziomie 30-40 (albo i więcej), co automatycznie wyklucza Twoją opinię jako wiążącą. Bo na tej zasadzie to i Pentium Dual Core E2180, który w moim teście uzyskał 12,1 FPS (średnio) będzie zapewniał płynność. :mur:

I już widzę, jak rzesze użytkowników i potencjalnych kupców tego procesora zaczną hurtem kupować pentiumy dual core E2180.

Edytowane przez focus_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...