Skocz do zawartości
ath

Amd Phenom II X2 | X3 | X4 | DDR2/DDR3 | AM2+/AM3 | Deneb | Heka | Calisto

Rekomendowane odpowiedzi

AsRock to sprawdzona konstrukcja, lepiej kupić coś pewnego - ja będę brać Asrocka i tobie także radzę. Zawsze masz też 14 dni na odesłanie, więc jak by się okazało, że to nie wina płyty, to dostajesz kasę z powrotem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nicolass ASRock nie jest lepszy. 1.5V w biosie daje 1.5-1.62V real zależnie od humoru płyty, no i u mnie pamięci w ogóle nie chcą się kręcić.

 

Temperatury też są chore. Dochodzą do 60 stopni na 1.47V z wszelkim chłodziwem w bazie skręconym na 2000rpm i otwartej obudowie, GTA 4 wykrzacza się po pół godziny gry(chociaż to może być wina nieoradiatorowanych pamięci na grafice :lol:).

Edytowane przez Palato

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najśmieszniejsze to ze w temacie udzielają się najwięcej osoby które nie miały sprzętu w łapach, co z tego ze gdzieś w jakiś serwisach testowali na 3,8ghz jak były to tylko smarki, super pi i jakies [ciach!]ły mnie chodzi o stabilność potwierdzoną prime95 czy orthosem i to przez kilka godzin, dla mnie to wychwalanie phenoma to jakieś [ciach!]ły puki co, w przyszłym tygodniu umówiłem się z Milansem że przetestuje mojego procka na wypasionym asusie m3a79-t deluxe, jeśli wynik podkręcania będzie taki sam jak na moim gigabycie to kupię jeszcze jeden egzemplarz phenoma i sprawdzę, jeżeli moje obawy się sprawdzą (procek kończy się w graniach 3,6ghz) to bez żalu pożegnam AMD i wracam do INTELA, z tym phenomem to podobna sytuacja jak z moja karta graficzna która w kilku testach na znanych portalach zagranicznych robiła po 800mhz na rdzeniu bez podnoszenia napięcia i faktycznie robi, tyle że dopiero po vmodzie na 1,4v nie wysypuje się w furmarku

 

Palato widzę że tez masz problem z przekroczeniem 3,6ghz, no i te temperatury też dobre co nie ??, w serwisach testują i procki maja w stresie po 40c ja mam swojego puszczonego na 3,6ghz i 1,53v i 57-60c w prime95 to norma, jak dla mnie to phenom puki co to przereklamowane [ciach!]o, bo co to za różnica w markach względem intela e6300@3,5ghz na którym wyciągałem 13,600 3dmark06 (procek ma dwa lata kupiłem miesiąc czy dwa po premierze parametry 2mb cache i dwa rdzenie) na phenomie robię 15160, procek 4rdzenie i w sumie 8mb cache, dodatkowo pamięci traktuje bardzo wybiórczo a o niskich timingach na niektórych dzielnikach można zapomnieć, co sie chwali to to ze 2mb cache dostałem w pełni sprawne od amd zupełnie za darmo, reszta jakby do bani i sporo z tyłu za intelem, tu na koniec pochwale amd za chipsety dla procków, bardzo fajne duzo funkcji mniej sie grzeją, fajnie by było jakby amd robiło mostki dla intela

Edytowane przez ptys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spodziewałem się że mhz będą mniejsze, ale liczyłem że niższe będą napięcia i temperatury a to grzałki w cholerę, gdyby te 3,6ghz robił na 1,4 i osiagał na wc 42-44c w stresie to byłbym zadowolony a tak jestem wkur..... że wydałem kasę na grzejący złom, może kiedyś doczekam czasów kiedy komputer będzie cichy jak msi wind i do tego wydajny jak wykręcony quad 9550 intela ta wydajność by mi wystarczyła do przeglądania netu i do grania w bf2 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najśmieszniejsze to ze w temacie udzielają się najwięcej osoby które nie miały sprzętu w łapach (...)

Faktycznie, nie miałem :wink: jak już kupię to się pochwalę wynikami, do końca miesiaca musze bedechy poskładać :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajnie będzie jak dołączysz do grona posiadaczy sprzętu, i sam ocenisz choc w twoim przypadku będzie ciężko obiektywnie bo AMD X2 @2700 dość mocno odstaje od tego co miałem do tej pory, mam nadzieje że ty lepiej trafisz i dostaniesz procka który robi co najmniej 3.8ghz na 1,5v, do tego jakas grafę hd 48xx i DRAGON w pełni sam planuje wymianę grafy na hd4890 co by móc z wody zrezygnować zupełnie wrócić do cichego AC

Edytowane przez ptys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro ide do lokalnego sklepu komputerowego dowiedzieć się, czy i za ile ściągną mi ten sprzęt (AsRocka AOD + PII 940), jak dadzą ludzką cenę to do końca tygodnia sprawdzę i tutaj napiszę, co taki zestaw zrobi na BOX-ie, w maju kupuję Thermalright Ultra 120 eXtreme - jakoś do WC przekonania nie mam :razz:

 

W kwestii obiektywności to jedyne co będę w stanie ci powiedzieć, to ile CPU zrobi full stable na BOX i później na Thermalright. A co do GPU, to przez jakiś czas będzie musiała mi integra wystarczyć, puki do nowego zasilacza i wspomnianego już przez ciebie radka 4890 nie dozbieram - wtedy pasuje z wydatkami na komputer i ze dwa lata nic już nie kupuje, bo od początku roku za dużo na niego wydałem (dysk, monitor LCD 26", oryginalna Vista, maty do mojego Chieftec LCX...) :P

Edytowane przez Nicolass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ptyś AMD to nie Intele, nie spodziewaj się 4Ghz na większości Phenomow II tak samo jak na 7x00.

Na 4 GHz do pracy 24/7 na obecnym steppingu to nie ma w ogóle co liczyć. Zależnie od sztuki 3,6 - 3,8 GHz to maks. na dobrym powietrzu. Może 955 coś w tej kwestii zmieni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu jest kawalek probki statystycznej jaki zebralem na innym forum

http://www.hardforum.com/showthread.php?t=1406718

 

Jak widac jak ktos utrafi dobre x3 to jest ustawiony.

 

Ale ja odpuscilem , za duze ryzyko na trafienie padaki, a jakby mi sie proc skonczyl na 3.6 z 3 rdzeniami to bym sie zalamal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, ale w ogóle wyżej niż 3,6 nie opłaca się kręcić. Był test porównawczy na tomsie i już go tu cytowałem. 3,6GHz to najbardziej opłacalna wzrost poboru prądu/wzrost wydajności prędkość. Powyżej już tylko rozgrzewamy proca a wydajność jakoś nie idzie za tym. Wg mnie zrobić z x3 710 czterordzeniowca pędzonego na 3,6 to dobry interes. U Intela nie dostaniesz w takiej cenie (470zł) nic zbliżonego.

Poza tym do 3600mhz na x3 710 wystarczy podbić HTT do 277.

@Nicolass - biostar ma stabilne napięcia

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, ale w ogóle wyżej niż 3,6 nie opłaca się kręcić. Był test porównawczy na tomsie i już go tu cytowałem. 3,6GHz to najbardziej opłacalna wzrost poboru prądu/wzrost wydajności prędkość.

Dołączona grafika

 

Zdajesz sobie wogle sprawe , ze dla prawie kazdego CPU na jakim bysmy robili to ten wykres zawsze bedzie mial podobny ksztalt ? W kazdym procu najpierw idziesz z czestotliwoscia bez problemow a potem coraz bardziej i bardziej podnosisz napiecie by wejsc wyzej.

 

Biorac pod uwage , ze moc jest proporcjonalna do kwadratu napiecia ZAWSZE ostatni krok bedzie nieoplacalny energetycznie jakbys tam wstawil Q6600 robiace 3.4 przy 1.4 i 3.6 przy 1.45 to tez bys tak mial.

 

Jedyny wyjatek to procesory pokroju Q8200 gdzie beznadziejnie maly mnoznik zacznie nas blokowac zanim dojdziemy to etapu znacznego podnoszenia napiec.

 

 

Ja sie balem , ze trafie X3 ktore sie nie odblokuje przy moim szczesciu do OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdajesz sobie wogle sprawe , ze dla prawie kazdego CPU na jakim bysmy robili to ten wykres zawsze bedzie mial podobny ksztalt ? W kazdym procu najpierw idziesz z czestotliwoscia bez problemow a potem coraz bardziej i bardziej podnosisz napiecie by wejsc wyzej.

 

Biorac pod uwage , ze moc jest proporcjonalna do kwadratu napiecia ZAWSZE ostatni krok bedzie nieoplacalny energetycznie jakbys tam wstawil Q6600 robiace 3.4 przy 1.4 i 3.6 przy 1.45 to tez bys tak mial.

 

Jedyny wyjatek to procesory pokroju Q8200 gdzie beznadziejnie maly mnoznik zacznie nas blokowac zanim dojdziemy to etapu znacznego podnoszenia napiec.

 

 

Ja sie balem , ze trafie X3 ktore sie nie odblokuje przy moim szczesciu do OC.

Zdaję sobie sprawę jak i z tego, że do pracy 24/7 robić OC powyżej granicy opłacalności jest głupotą. Różne procesory w różnym miejscu będą miały granice opłacalności. I na dodatek im bardziej przekraczamy granice opłacalności tym krócej pożyje nasz proc. W końcu mu się odechce.

Owszem możesz trafić, aj natomiast zawsze mam zadowalające Oc więc myślę o trafieniu :D optymista :P i tak na razie mam czas, bo wymianę planuję za rok, może jak dobrze pójdzie to za pół roku.

Zresztą sporo tych procków się odblokowuje sądząc po opisach na forach. Jak na razie czytałem posty tylko jednej osoby, która miała 710 trwale zablokowany no i focusa, który zebrał takich aż dwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo te nowe płyty Giabyte to niezły pasztet(...)

Ciekawe jest to,ze te problemy(przycinanie itp) występują u niektórych na Windows Xp a na Viscie juz takowych nie ma.

Po drugie wydaje się,ze problem jest z kartami ATI na tej płycie....może stąd te szopki....

Edytowane przez pemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w końcu opanowałem płytkę 3,71ghz na 1,56v to nie jest źle martwi mnie tylko że bios gubi ustawienia na cpu-nb ustawionym na 2400mhz a to daje takie rezultaty jak procek podkręcony o 100mhz więcej z standardowym ustawieniem cpu-nb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...