Skocz do zawartości
ath

Amd Phenom II X2 | X3 | X4 | DDR2/DDR3 | AM2+/AM3 | Deneb | Heka | Calisto

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli większość sztuk będzie się kręcić na ~4GHz i cena będzie w okolicach 350-370zł to proc będzie bardzo ciekawą propozycją.

Raczej trudno będzie trafić sztukę, która masz 4 rdzenie sprawne. O ile będą dawać się odblokowywać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na bachcomp będą selekty @x4 to wiem co kupuje :P jakby cena byłe jeszcze ok. 500zł to byłaby to najlepsza cena\wydajność jaka może być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze rozumiem ?

 

Ten procesor jest tylko na AM3 ? Czyli nie będzie dało sie go adpalić na ASRock A780GXH ?

 

Po odblkowaniu będzie wydajniejszy od X3 710 ?

Zajara no problemo ... przeca AM3 jest kompatybilne w dół AM2+ ale widze ze ten proc tylko 800 i 1066 Mhz memki łyknie ...

 

Nawet moj A770 go łyknie.. ( 780GX to nic innego jak 770+grafa)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zajara no problemo ... przeca AM3 jest kompatybilne w dół AM2+ ale widze ze ten proc tylko 800 i 1066 Mhz memki łyknie ...

 

Nawet moj A770 go łyknie.. ( 780GX to nic innego jak 770+grafa)

 

Między 800 a 1066 mhz czy tylko 800 i 1066 ?

Edytowane przez Jendrus09

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luk ,no padaka z biosem foxconna jest nadal.Hardware zrobili porzadnie ale bios to jakas alpha :P.

Aczkolwiek regulacja NB dziala "jako tako" w temacie mnoznika, w temacie napiecia nie dziala wogole.

Procedura zeby plyta zajarzyla zmiane nb jest taka u mnie, zmieniasz mnoznik w dol, reboot,poweroff odczekanie kilka sek i zalaczam ponownie.

Wydaje sie dzialac ,aczkolwiek ja jade na domyslnym mnozniku, po lekkim podbiciu w phenomsr napiecia dziala stabilnie na 2750 (no chyba ze plyta znowu jakos oszukuje kazdy soft, moglem zmieniac w gore ustawienia NB FID ,i cpuz pokazywal taka wartosc, ale rejectowal validacje no i w rzeczywistosci mnoznik dzialal x10).

 

Nicolass, Ja mam 4 kostki, dwustronne, i do tego dosc leciwe juz, zasadniczo powinienem tez miec jakies problemy z podkrecaniem ale idzie elegancko.Zasadniczo 10mhz lepiej jak na windsorze.Na xtremesystems sa kolesie nawet z 8gb ramu, jasne ze podkreci sie deko mniej, ale zadna tragedia.

Edytowane przez RaV[666]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak zmniejszysz mnożnik NB, to co pokazuje CPU-Z? Jeśli dalej 1800 MHz, to znaczy, że płyta nie zmieniła mnożnika.

Ustawienia w górę działały, o ile proc miał odblokowany mnożnik (Black Edition).

Edytowane przez luk1999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmienia, inna sprawa ze plyta powinna ustawiac domyslnie tak jak mowisz 1800mhz dla HT i NB ze wzgledu na to ze moj procek AM3 jest wkoncu wsadzony w plyte AM2+ ,ale plyta domyslnie ustawia 2000Mhz HT i 2000Mhz NB.

Zmiana mnoznika w biosie dziala, tylko ze musze zrobic pelny powercycle zeby plyta ustawila poprawnie.

Zeby sie upewnic ze mi sie nie snilo ,wszedlem teraz do biosu i zmienilem HT i NB na krok nizej ,bootuje z 250Mhz HTT (bo przy wiekszej wartosci plyta bootuje raz na 5 razy, mimo ze w windzie dziala stabilnie z 275).

Z 2500mhz NB zmienilo na 2250 i przeszlo walidacje CPUZ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zajara no problemo ... przeca AM3 jest kompatybilne w dół AM2+ ale widze ze ten proc tylko 800 i 1066 Mhz memki łyknie ...

 

Nawet moj A770 go łyknie.. ( 780GX to nic innego jak 770+grafa)

Jak kompatybilne skoro am2+ to obsługa (phenom 1 i phenom 2 940) tylko ddr2 a AM3 to ddr3? No chyba, że czegoś nie wiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam mały problem. Komputer nie jest kręcony, żadnych modyfikacji a niestety wiesza mi się w 3D mark vantage. Samoloty w teście "fizycznym" przestają się przesuwać zaczynając od tych najniżej. Dziwne.

Zamieszczam link który umieściłem na youtube:

http://www.youtube.com/watch?v=AAVvSCkQSFo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proce AM3 obsługują oba rodzaje pamięci.

Te obecne proce tak, ale płyty albo jeden albo drugi.

mam nadzieję, że AMD jak najdłużej będzie ładować dwa rodzaje kontrolerów do procków bo daje mi to coraz większy wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Te obecne proce tak, ale płyty albo jeden albo drugi.

mam nadzieję, że AMD jak najdłużej będzie ładować dwa rodzaje kontrolerów do procków bo daje mi to coraz większy wybór.

Niestety jesteś w błedzie. Do płyt głównych z AM2+ można zamontować procesory z AM3. Do płyt z AM3 nie można zamontować procesorów AM2+, ale sa płyty główne z AM3 obsługujące oba standardy pamięci, oczywiście nie w tym samym czasie, nie mniej jednak można kupić płytę na AM3 (plus procesor na AM3), używać obecnych pamięci DDR2 i z czasem przesiąść się na DDR3 (co oczywiście w domowych zastosowaniach nie da nic).

 

Przykład uniwersalnej płyty z AM3 - http://pclab.pl/news35722.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

No fakt, nie zmienia to faktu że płyta z AM3 też może mieć oba rodzaje slotów.

 

Tylko skoro płyta z AM2+ może obsłużyć oba rodzaje pamięci, to po co jest socket AM3?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fakt, nie zmienia to faktu że płyta z AM3 też może mieć oba rodzaje slotów.

 

Tylko skoro płyta z AM2+ może obsłużyć oba rodzaje pamięci, to po co jest socket AM3?

Podstawka AM3 ma inną konstrukcję niż AM2 (AM2 występuje na płytach AM2 i AM2+).

AM3 zapobiega fizycznie włożeniu CPU bez kontrolera DDR3 a w przyszłości prawdopodobnie

pojawią się CPU bez kontrolera DDR2 których fizycznie nie włożysz do płyty z podstawką AM2.

Płyta z podstawką AM3 raczej nie powinna mieć slotów DDR2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...