Skocz do zawartości
ath

Htpc

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra, Panowie, mi sie czas zaczyna powoli konczyc na podjecie decyzji, wiec jesli nie macie wiekszych uwag do zestawu z yt, to ja bym sie zdecydowal. Na testach istotnie temp. nie sa najmniejsze, ale zdecydowanie ponizej dopuszczalnych norm.

 

pzdr,

d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, Panowie, mi sie czas zaczyna powoli konczyc na podjecie decyzji, wiec jesli nie macie wiekszych uwag do zestawu z yt, to ja bym sie zdecydowal. Na testach istotnie temp. nie sa najmniejsze, ale zdecydowanie ponizej dopuszczalnych norm.

 

pzdr,

d

 

ASRock H81TM-ITX  lub  ASUS H81T

 

CELERON G1820

 

Chieftec Compact IX-01B  (bez zasilacza)

 

Zasilacz  (klasa sprawności V)

 

RAM

 

Chłodzenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sie na nic nie uparlem, tylko nie chce kolejnych paru dni dyskutowac bez konkretow. Jezeli jest lepsza alternatywa dla zestawu z yt to ja z przyjemnoscia przyjme, bo nie jestem w niej zakochany. ;) Masz jakies szczegoly tej modyfikacji?

 

pzdr,

d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASRock H81TM-ITX  lub  ASUS H81T

 

CELERON G1820

 

Chieftec Compact IX-01B  (bez zasilacza)

 

Zasilacz  (klasa sprawności V)

 

RAM

 

Chłodzenie

 

Powyższy zestaw jest super "na teraz". Jeśli ktoś może poczekać trochę to z płytą ASRock Q1900DC-ITX (dostępną za parę tygodni) odpada chłodzenie, a procesor i płyta są w jednej cenie. Zasilanie z zewnątrz upraszcza "kablologię" wewnątrz obudowy.

Nie bez znaczenia jest też taka różnica: J1900 (TDP: 10W) vs. Celeron G1820 (TDP: 53W), co przekłada się na typowe zużycie energii 8,13W vs. 43,88W. Zestaw z tą płytą będzie tańszy, cichszy i bardziej energooszczędny. Do filmów, internetu i muzyki jak znalazł.

A może gotowiec na Celeron 1037U do sprowadzenia z Chin?

 

Tutaj człowiek opisuje, że sprzęt bez problemów radził sobie z odtwarzaniem 40gb Avatar'a zgranego z Bluray w 1080p. Plusem jest miejsce na dysk msata (odpada problem z zamontowaniem SSD 2,5" w tak ciasnej obudowie). Link do nowszego modelu z USB 3.0. Przyda się też pilot/klawiatura do wygodnej obsługi HTPC. Tutaj i tutaj zbliżenia ;-)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Podałeś zasilacz o 12W mocniejszy, niż max TDP CPU, a musi jeszcze zasilić płytę, ram i ew. urządzenia USB. Chyba, że chodziło Ci o 1820T?

 

Przez jakiś czas zasilałem GA-H81TN i i3-4130 takim właśnie zasilaczem i nie było problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powyższy zestaw jest super "na teraz". Jeśli ktoś może poczekać trochę to z płytą ASRock Q1900DC-ITX (dostępną za parę tygodni) odpada chłodzenie, a procesor i płyta są w jednej cenie. Zasilanie z zewnątrz upraszcza "kablologię" wewnątrz obudowy.

Nie bez znaczenia jest też taka różnica: J1900 (TDP: 10W) vs. Celeron G1820 (TDP: 53W), co przekłada się na typowe zużycie energii 8,13W vs. 43,88W. Zestaw z tą płytą będzie tańszy, cichszy i bardziej energooszczędny. Do filmów, internetu i muzyki jak znalazł.

 

A może gotowiec na Celeron 1037U do sprowadzenia z Chin?

 

Tutaj człowiek opisuje, że sprzęt bez problemów radził sobie z odtwarzaniem 40gb Avatar'a zgranego z Bluray w 1080p. Plusem jest miejsce na dysk msata (odpada problem z zamontowaniem SSD 2,5" w tak ciasnej obudowie). Link do nowszego modelu z USB 3.0. Przyda się też pilot/klawiatura do wygodnej obsługi HTPC. Tutaj i tutaj zbliżenia ;-)

Mega fajna ta chinska zabawka + pilot. :)

 

 

pzdr,

d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy z celeronem G1820 + SSD + dwa urządzenia usb poradzi sobie zasilacz 60 watt z in-win? A jak nie, to po dokupieniu mocniejszego przetwornica ma zapas?

 

Sprawdzałem tego celerona + zwykły HDD + kostka ramu + płyta full ATX z h81 i pobór był max 50 watt w typowych zadaniach (Bez linxa itd.). Więc chyba przy SSD i mniejszej płycie nie osiągnie więcej niż 60?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafikaPrzyszla do mnie ta chinska zabawka. Ogolnie pod wzgledem wykonania sprawia przyzwoite wrazenie, poza intensywnie swiecaca dioda zasilania i sdd na niebiesko ;) Niestety od czasu do czasu nagle zawiesza sie i trzeba ja resetowac. Zalaczam zdjecie tego co widac wtedy na ekranie. Poczatkowo myslalem, ze przyczyna tego jest przegrzewanie, ale wszystko sprawdzilem i temperatury nie przekraczaja 65 stopni pod maksymalnym obciazeniem. Wyslalem juz wniosek o zwrot cashu przez alibabe, bo przez te zawiasy cala konstrukcja traci sens :/ tyle czekania i [gluteus maximus]... Pod wzgledem wydajnosci- wszystko dziala bardzo sprawnie. Szkoda, ze tak wyszlo, bo teoretycznie jest to sprzet, ktorego szukalem.

 

pzdr,

d

Edytowane przez domeqctr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

Mniejsza płyta to często mniejszy pobór mocy, SSD zamiast HDD to kolejny zysk.

 

Odnośnie poboru mocy - to co mam w sygnaturce (i3 3.5GHz, płyta ITX, ssd, zasilacz 80+ bronze) przy max obciążeniu proca żłopie z gniazdka 58-59W. Bez GTX'a, na integrze, wynik jeszcze kilka W niższy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafikaPrzyszla do mnie ta chinska zabawka. Ogolnie pod wzgledem wykonania sprawia przyzwoite wrazenie, poza intensywnie swiecaca dioda zasilania i sdd na niebiesko ;) Niestety od czasu do czasu nagle zawiesza sie i trzeba ja resetowac. Zalaczam zdjecie tego co widac wtedy na ekranie. Poczatkowo myslalem, ze przyczyna tego jest przegrzewanie, ale wszystko sprawdzilem i temperatury nie przekraczaja 65 stopni pod maksymalnym obciazeniem. Wyslalem juz wniosek o zwrot cashu przez alibabe, bo przez te zawiasy cala konstrukcja traci sens :/ tyle czekania i [gluteus maximus]... Pod wzgledem wydajnosci- wszystko dziala bardzo sprawnie. Szkoda, ze tak wyszlo, bo teoretycznie jest to sprzet, ktorego szukalem.

 

pzdr,

d

 

Strasznie mi przykro z powodu tego, że tak skończyła się przygoda z chińską zabawką. Tym bardziej, że gorąco kibicowałem temu projektowi. Daj znać jak skończy się reklamowanie produktu. A może dostaniesz w zamian działający egzemplarz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...