Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

...jak wypakowuję jakiś film wewnątrz partycji SSD to mu zajmuje tyle samu czasu co na HDD...

Robisz to zapewne winrar'em a on tworzy tymczasowy plik do tego zadania więc dwukrotnie zapisuje. Spróbuj ten plik tymczasowy ustawić na ramdisk.

 

Co do reszty to nie wiem czemu tak się dzieje. Nie pamietam, masz zrobione optymalizacje w systemie?

Zresztą przewaga ssd to tylko czas dostępu więc przy dużych plikach wcale nie musi być szybszy od HDD.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozpakowuję Winrar'em.

 

Z optymalizacji to mam tylko ustawiony offset i bez pliku wymiany. Reszta bez zmian. System śmiga, czas dostępu super, ale jakiekolwiek kopiowanie na ssd to lipa. W syntetykach mam świetne transfery a rzeczywiście kiepsko.

 

Ile Wam zajmuje skopiowanie 700 MB pliku video z jakiegoś innego dysku na ssd? Bo mi około 43 s. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile Wam zajmuje skopiowanie 700 MB pliku video z jakiegoś innego dysku na ssd? Bo mi około 43 s. :lol:

LOL :blink:

Jak kopiuje plik 717mb z Samsunga F2EG na Vertexa to to trwa 7 - 8 sekund :wink:

 

hmmmm.........LINK

Edytowane przez czolo7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozpakowuję Winrar'em.

 

Z optymalizacji to mam tylko ustawiony offset i bez pliku wymiany. Reszta bez zmian. System śmiga, czas dostępu super, ale jakiekolwiek kopiowanie na ssd to lipa. W syntetykach mam świetne transfery a rzeczywiście kiepsko.

 

Ile Wam zajmuje skopiowanie 700 MB pliku video z jakiegoś innego dysku na ssd? Bo mi około 43 s. :lol:

Mnie też coś koło 7s

 

Czas zainstalować Windows 7 ;) Jak stawiałem Viste to juz widziałem duże różnice (i to na hdd) w operacjach na plikach w stosunku do XP.

 

 

@Chemiczny o co chodzi z tym hdd do lamusa, przecierz to nie ja powiedziałem :D zresztą niedawno składałem kompa na Velociraptorze i musze przyznać że system był całkiem responsywny ;) Gdyby nie wyraźnie słyszalna głowica...

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

@Chemiczny o co chodzi z tym hdd do lamusa, przecierz to nie ja powiedziałem :D zresztą niedawno składałem kompa na Velociraptorze i musze przyznać że system był całkiem responsywny ;) Gdyby nie wyraźnie słyszalna głowica...

Ale lud się domagał :D Na końcu dałem przecież " :wink: " nie :D No ogólnie jest zdecydowanie lepiej niż na 7,2k, ale jak sam zdążyłeś się przekonać nie jest wcale taki cichy jak to piszą na spcr :wink: pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to szkoda że tak jest bo swego czasu rozważałem takiego 10k 150GB na same gry.

 

A wracając do SSD to Crucial też zapowiada od 20 lipca dostepność dysków 64, 128, 256GB. Największy ma mieć transfery 250/200. Na razie brak info o cache ale pewnie będzie mieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie też coś koło 7s

 

Czas zainstalować Windows 7 ;) Jak stawiałem Viste to juz widziałem duże różnice (i to na hdd) w operacjach na plikach w stosunku do XP.

No zainstalowałem 7 i jest trochę lepiej, ale tylko trochę. Zamiast 40s przegrywa w około 25. Czyli też lipa. :angry: W ogóle operacje wewnątrz ssd nie są jakieś porażająco szybkie. Niby w testach grubo powyżej 100 MB/s a w realu kuleje. Nie wiem co jest. :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A przy okazji (nasza przyszłość?) test Intel X25-M w Raid 0 z 2 i 4 dysków kontra Fusion-IO na PCIE. To dopiero wypas ;)

slabo. bralem tego fusiona pod uwage (btw: cos malo komunikatywni ogolnie sa :/ ), ale wyszlo na to, ze adaptec + 4x64GB x25e wyjdzie i taniej i pewniej i szybciej i wiecej (GB) - jakies 3400$ vs 7200$. trudno mi sie odniesc do tych wynikow z hhw, ale np. sandra "wyplula" z siebie na adaptecu i 4x32GB x25E 1067MB/s read i 837MB/s write do 672 i 655 na fusion. tak wiec slabiutko jak za taka ilosc $, wiec albo zjada z cena, albo szybko znikna z rynku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

narazie to zaczela spadac cena vertexow (niewiem jak inne tylko na vertexy lookam od czasu do czasu. W pixelmani juz po 1500 z kawalkiem za 120 i 500 z kawalkiem za 30 :) Pierwszy taki dosc wyrazny skok od kwartalu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To moze zapusc trima? Bo te trasfery nadal masz kiepskie...

TRIM mi nie chodzi pod XP. Przełączyłem się na HDD i z niego ruszyłem system a SSD sformatowałem pełnym formatem ( nie szybkim ). Zarówno na FAT32 jak i na NTFS jest bez zmian, czyli kiepawe transfery. :lol: Czy pełny format działa tak samo jak TRIM? Oba czyszczą dysk do zera, tak czy nie bo już sam nie wiem. :unsure:

 

----------

 

Odczyt jest w miarę, jak przegrywam z ssd na ramdisk, to jest mniej więcej 80 MB/s. Ale zapis to nie więcej jak 20 MB/s. Hdd dają mi więcej.

Edytowane przez toms83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pełny format nie różni się niczym od szybkiego formata poza tym że w szybkim system formatuje na bierząco (podczas dokonywania zapisu) nie sformatowane jeszcze dane (jeśli brakuje mu miejsca) a wcześniej je tylko oznacza :) A dokładne formatowanie kasuje wszystko (czyli jak wiemy tylko oznacza jako usunięte) Czyli w efekcie niczego nie zrobiłes na dysku ;)

 

Odpal HD Tune (musi być pro) i odpal zerowanie dysku.

 

EDIT

@ilear - LINK Vertex 120 LINK GSkill Falcon

to są dobre ceny ;)

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No przejechałem tym zerowaniem w HD Tune Pro i jest trochę lepiej ale kosmosu nie ma. Średni zapis coś około 40-50 MB/s. Z tym, że to na xp testowałem, na 7 pewnie byłoby lepiej. Obleci od biedy.

 

Taka mała dygresja z mojej strony. Jeśli narzędzie TRIM lub jakieś inne o podobnym działaniu nie będzie automatycznie zaimplementowane w systemie, to będzie to spora strata wydajności dysków. W końcu zerowania nie będę robił ręcznie co tydzień, dwa, żeby mieć w miarę wysokie wartości zapisu. Na chwile obecną potrzeba softu i to szybko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No coś ty przecierz nie potrzeba zerowania w tak krótkim czasie :) Ja mam już ok 4 miesięcy dyski i nie zauważyłem żadnej różnicy w szybkości :)

A to juz drugi system na nich i troche danych się przewaliło łącznie kilkoma grami. A ja nie mam przecierz Vertexa tylko starsza generacje dysków :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja nie wiem. Jakiś upośledzony mam ten dysk albo co. :razz: Sprawdzałem kabelki, wejścia na płycie. Zapis 40-50 MB/s, odczyt 80-100 MB/s. Wolałbym siedzieć na SSD, niż skierować się w stronę np. Acard ANS no ale coś mi tu nie gra. <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myśle że za niedługo podłącze się do tematu bo właśnie czekam na 2 vertexy 30gb(oczywiście do raid0). Zainstaluje na nim windowsa 7 i dam pierwsze sprawozdanie(może jakiś filmik później zrobie). Miałem dylemat jedynie czy brać 2xvertex30gb czy falcon 64gb bo podobnie by wyszło cenowo. Teraz z programami, jedną grą i kilkoma klamorami 45gb użyte jest. Za ten czas poczytam w temacie co się dzieje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Windows'ie 7 nie powinieneś obserwować degradacji osiągów wraz z ilością zapisów.

 

Siódemka + Vertex 120GB (obsługują operacje TRIM) i mam spokój :) Pozostaje już tylko dylemat żywotności - poza tym, poezja :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Windows'ie 7 nie powinieneś obserwować degradacji osiągów wraz z ilością zapisów.

 

Siódemka + Vertex 120GB (obsługują operacje TRIM) i mam spokój :) Pozostaje już tylko dylemat żywotności - poza tym, poezja :D

Jak tylko pojawi się finalna wersja to zainstaluję i sprawdzę. :wink:

A jak TRIM jest obsługiwany? Bo chyba sam system nie ma tego zaszytego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak na obrazku w command-line wpisujesz:

 

post-1790-1247607173_thumb.png

 

Jak masz 0 to TRIM jest aktywny :)

 

 

Na pierwszych firmware'ach Vertexy m.in. nie obsługiwały wear-levelingu - teraz jest ok.

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszych firmware'ach Vertexy m.in. nie obsługiwały wear-levelingu - teraz jest ok.

No to będę wiedział jak sprawdzić. :razz: Dzięki.

Ja mam FW 1.30 w Vertexie. Przypasuje? A jak z innymi dyskami, bo mam zamiar kupić jeszcze jeden 32 GB, prawdopodobnie A-Data. Też TRIM będzie działać, czy to na razie tylko wybrana grupa dysków?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najgłośniej z tym u OCZ. Co z resztą to szczerze nie mam pojęcia :)

G.Skill też to ma http://www.gskill.us/forum/showthread.php?t=733

Swoją drogą, mam zagwozdkę czy po wakacjach szarpać się na Vertexa czy dać szansę G.Skillowi Falcon 120 GB, różnica to ca. 50 EUR w memoryc.com. Są tu użytkownicy Falconów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz na myśli A-Datę SSD-300 Series SATAII i XPG to te modele na 99% nie obsługują tego.

 

Może najnowsze A-Daty z cachem (A-DATA S592 SSD) obsługują operacje TRIM - w zasadzie to samo co Vertex - specyfikacja jak i osiągi według producenta te same.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...