Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Trzymaj się z dala od tej słabej konstrukcji. Szkoda kasy na ten twór!

Vertex 120GB jest od niego szybszy a do tego tu nie ma szansy na Trim. Ten test był już kiedyś podawany http://www.pcper.com/article.php?aid=821&a...xpert&pid=6

Wersja 120 wypadnie jeszcze slabiej!

 

 

EDIT

Troche info o zapowiedzianych Kingstonach 30GB. Będą na kontrolerze Toshiby jak i pamięciach tej samej firmy. Niestety będą wykonane w procesie 50nm stąd cena ok 100€ za 30GB nie jest tak dobra jak Intel/Kingston 40GB.

 

Poza tym Kingston zamierza "przezbroić" swoje dyski (poza tymi na JMicron) w kości pamięci 32nm więc pewnie spadną ich ceny. Mowa prawdopodobnie o serii V+

Prowadzą też rozmowy z SandForce (tym od Vertex 2) ale jeszcze nic z nich nie wynika :)

 

Tu całość.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla niezdecydowanych na tanie SDD typu Intel V powiem tylko ze dla mnie osobiscie po przesiadce odczucia sa porownywalne z tym co kiedys np. przy przesiadce na karte dzwiekowa Gravisa albo obcowanie z Amigą 500 w porównaniu do C64 :lol2: po prostu REWELACJA.. tego uczucia nie oddadza moim zdanie puste megacherce i rdzenie kolejnych procesorow.. system na SSD a na danych siedzi HDD z notebooka podpiety po kieszeni e-SATA (kolejna jak dla mnie rewelacja) i uzytkowanie komputera nabiera rumieńców z dawnych lat. Przykld : archiwum o objetości 6.7GB podzielone na 8 paczek po ok 700MB kazda rozpakowuje sie na takim dysku (procesor T3400 4GB RAM, W764 WinRARx64) minutę z haczykiem.. tyle samo trwa przegranie takiego pliku SSD -> HDD po e-SATA a wszystko to jedynie przy dzwiekach cicho szemrzacego HDD w kieszeni :wink: dla mnie bajka...

Edytowane przez sensei

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj źródło tych rewelajci o cenach.

A czekać to można do usranej śmierci (brzydko mówiąc) bo zawsze będzie coś szybszego/nowszego/tańszego (niepotrzebne skreślić). Masz fundusze i potrzebę to kupuj puki jeszcze jest dostępny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla niezdecydowanych na tanie SDD typu Intel V powiem tylko ze dla mnie osobiscie po przesiadce odczucia sa porownywalne z tym co kiedys np. przy przesiadce na karte dzwiekowa Gravisa albo obcowanie z Amigą 500 w porównaniu do C64 :lol2: po prostu REWELACJA.. tego uczucia nie oddadza moim zdanie puste megacherce i rdzenie kolejnych procesorow.. system na SSD a na danych siedzi HDD z notebooka podpiety po kieszeni e-SATA (kolejna jak dla mnie rewelacja) i uzytkowanie komputera nabiera rumieńców z dawnych lat. Przykld : archiwum o objetości 6.7GB podzielone na 8 paczek po ok 700MB kazda rozpakowuje sie na takim dysku (procesor T3400 4GB RAM, W764 WinRARx64) minutę z haczykiem.. tyle samo trwa przegranie takiego pliku SSD -> HDD po e-SATA a wszystko to jedynie przy dzwiekach cicho szemrzacego HDD w kieszeni :wink: dla mnie bajka...

 

Dokładnie tak jest - INNA EPOKA :)

 

bez urazy !! ale dziwnie patrzę i czytam na takie posty gdzie ktoś tam patrzy tylko na jakieś słupki wykresy itp :) BO MU ZJADŁO 10% z WYKRESU WOW!!!!!!! i sieje panikę a reszta niewiernych pisze że SDD to jeszcze nie to i nie teraz. Podobnie było jak miałem pierwszy w akademiku monitor 17 to były komentarze ile to prądu je oczy pewnie bolą po co ci to itp. jak mam teraz Monitor 46' to kumple mówili rany oszalałeś :DD , po roku dwóch z nich ma 32 ' ZAWSZE tak jest że jest grupa niedowiarków gdzie jak idą do sklepu to najbardziej się dla nich liczy ile TV ma kontrastu , a jak napisane że 5000000 to klapki na oczach i ten NAJLEPSZY :D bo ten co ma 10000 to na bank gorszy !!

 

ps ja widzę taką różnicę jak ATARI XL800 BEZ cartrige TURBO ,a Z

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.benchmark.pl/aktualnosci/Komput...zeja-26123.html

 

zgadzam sie ajsi, tylko jakby cos za miesiac sie fajnego pokazalo to moge poczekac (no ten Kingostn 30GB z TRIM)

Narazie to nie bardzo wiadomo czy to fajne bo testów nie ma. Sam Trim to możesz mieć w intelu V, tylko do tego potrzeba jeszcze Win7 i tryb AHCI (Raid odpada).

Co do cen, cóż jak ktoś chce coś sprzedawać w trakcie kryzysu to raczej nie podniesie cen. Ja mam tylko cichą nadzieję na taniejący dolar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.benchmark.pl/aktualnosci/Komput...zeja-26123.html

 

zgadzam sie ajsi, tylko jakby cos za miesiac sie fajnego pokazalo to moge poczekac (no ten Kingostn 30GB z TRIM)

Nie ma gwarancji że będzie szybszy. To juz nie będzie konstrukcja Intela więc nie wiadomo...może być kiepsko...

A Intel V 40GB (Kingston też) to sprawdzone solidne maszynki systemowe, czekałbym jedynie jesli miałbym dozbierać np do Intela 80GB a tak myślę że nie warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma gwarancji że będzie szybszy. To juz nie będzie konstrukcja Intela więc nie wiadomo...może być kiepsko...

A Intel V 40GB (Kingston też) to sprawdzone solidne maszynki systemowe, czekałbym jedynie jesli miałbym dozbierać np do Intela 80GB a tak myślę że nie warto.

Osobiscie jestem uzytkownikiem SSD Intel G2 80GB, Kingston 40GB i pierwszej generacji staruszka SSD Transcenda 32GB (samsung)...

 

Powiem tak... po przejściu na z HDD na transcenda z 1,5 roku temu przezyłem szok na +... ale wiadomo i ssd sie starzeje więc kupiłem kingstona 40GB do jednego kompa i Intela 80GB do drugiego... i kolejny wzrost wydajności (a przede wszystkim brak freezów) jakie miałem na dysku ssd 1 generacji... i powiem tak... POlecam i Kingstona i Intela w codziennym użytkowaniu jest mi obojętnie na którym komputerze siedze... po prostu jest wystarczająco szybko i pewnie kolejne 1,5 roku posiadze na tych dyskach i poczekam na kolejną generacje...

 

A reszta niech sobie czeka na kolejne dyski nowe generacje i niech się nie decyduje :).

 

Jak siadam na kompie z HDD niezależnie czy to CORE i7 czy cokolwiek innego system poprostu działa wolniej niż na atomie + SSD 2 gen :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema wszystkim!

 

Mam pytanie dot. Kingstona 40GB. Czy ktoś testował go może w lapku z ICH7?

Pytam się, bo jestem chętny na ten dysk, ale obawiam się, czy nie będzie czasem straty w wydajności i dysk nie będzie mógł rozwinąć w pełni skrzydeł, no i po prostu czy warto go pakować do takiego lapka?

Jeśli ktoś ma jakieś doświadczenie w tym temacie, to proszę o opinie jak się sprawuje ;)

 

EDIT:

Tzn. czytałem w FAQ, że wydajność nie będzie taka jak u innych posiadaczy Kingstona, ale chodzi mi konkretnie o ile będzie mniejsza.

Edytowane przez SarmaX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jak rozumiem brak trim w kingstonie to tylko niedogodność ale da się to tak samo dobrze zrobić manualnie (zerowanie komórek ?)

Gdzie obecnie można najtaniej dostać kingstona i intela 40gb poza Arestem- niestety w Poznaniu chyba nie kupię od reki ani tego ani tego :(

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema wszystkim!

 

Mam pytanie dot. Kingstona 40GB. Czy ktoś testował go może w lapku z ICH7?

Pytam się, bo jestem chętny na ten dysk, ale obawiam się, czy nie będzie czasem straty w wydajności i dysk nie będzie mógł rozwinąć w pełni skrzydeł, no i po prostu czy warto go pakować do takiego lapka?

Jeśli ktoś ma jakieś doświadczenie w tym temacie, to proszę o opinie jak się sprawuje ;)

 

EDIT:

Tzn. czytałem w FAQ, że wydajność nie będzie taka jak u innych posiadaczy Kingstona, ale chodzi mi konkretnie o ile będzie mniejsza.

Mimo wszystko lapek dostanie skrzydeł...i to bez red bull ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Tak śledze sobie ten topic o SSD i właśnie analizuję sobie tabelki, które podlinkował kolega @Aquarium (strona 50, post #1513). Wychodzi na to, że Intel X25-V 40GB to taki sam kastrat jak Kingston 40GB, który dostawał zadyszki przy jednoczesnych operacjach zapis/odczyt. Może powodem tego jest właśnie obcięta ilość kanałów z 10 do 5 i wg tabelki transfery mniejsze o połowę w Intelu X25-V.

Wg opisu Intela przeznaczenie dysków to:

X25-M : "Desktop, notebook, and read-intensive server applications"

X25-V: "Entry-level desktop, netbook, boot drive for hi end PC, and server, embedded application"

W większości zastosowań jako dysk na system zarówno X25-V, tak jak i Kingston 40GB pewnie się sprawdzi, ale w pewnych okolicznościach mogą wystąpić spadki wydajności. X25-M ze względu na architekturę 10-kanałową poradzi sobie lepiej, jak to wykazał kolega @Raptor w swoich testach (post #1963).

Ciekawe, że na stronach Kingston'a pojawiły się modele dysków SSD serii M 80GB i 160GB(oparte na intelu X25-M), oraz wersje E (oparte na X25-E ) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Tak śledze sobie ten topic o SSD i właśnie analizuję sobie tabelki, które podlinkował kolega @Aquarium (strona 50, post #1513). Wychodzi na to, że Intel X25-V 40GB to taki sam kastrat jak Kingston 40GB, który dostawał zadyszki przy jednoczesnych operacjach zapis/odczyt. Może powodem tego jest właśnie obcięta ilość kanałów z 10 do 5 i wg tabelki transfery mniejsze o połowę w Intelu X25-V.

Wg opisu Intela przeznaczenie dysków to:

X25-M : "Desktop, notebook, and read-intensive server applications"

X25-V: "Entry-level desktop, netbook, boot drive for hi end PC, and server, embedded application"

W większości zastosowań jako dysk na system zarówno X25-V, tak jak i Kingston 40GB pewnie się sprawdzi, ale w pewnych okolicznościach mogą wystąpić spadki wydajności. X25-M ze względu na architekturę 10-kanałową poradzi sobie lepiej, jak to wykazał kolega @Raptor w swoich testach (post #1963).

Ciekawe, że na stronach Kingston'a pojawiły się modele dysków SSD serii M 80GB i 160GB(oparte na intelu X25-M), oraz wersje E (oparte na X25-E ) :)

 

Kolejny

 

Tak dostaje takiej zadyszki ,że nawet myszką nie da się ruszać masakra. Czym prędzej trzeba się przesiąść na coś innego bo co my biedni poczynimy z tą padliną no i te tabelki co dzień to mniejsze słupki :((((((

Normalnie jak przegrywam 10 filmów Filmy do katalogu Windows to mnie kk. bierze :) wszystko staje :) Ten dysko to ma wszystko wykastrowane a inni jeszcze coś innego :)

X25-V : "boot drive for hi end PC " - wyraźnie napisane więc teraz wiemy że to tylko do laptopów się nadaje i tylko na partycje z katalogami FILMY

 

Pozdrawiam

 

ps nawet ktoś nagrał filmik ukazujący jak to wszystko koszmarnie działa względem innych HDD , ojjjj co za bubel no :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no pojechales chlopaka, ale fakt, ludzie za bardzo sie przejmuja slupkami.. na pocieszenie - z tego sie wyrasta

Napisze krotko - jesli masz finanse to smialo biez X-25-M (G2), jesli nie to bedziesz rownie zadowolony z X-25-V lub Kingstona V 40GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Ciekawe, że na stronach Kingston'a pojawiły się modele dysków SSD serii M 80GB i 160GB(oparte na intelu X25-M), oraz wersje E (oparte na X25-E ) :)

Ciekawe jest to że są tam od 9 miesięcy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, nie zagladałem tam, ale nikt o tych dyskach nie wspominał, więc myslałem że niedawno dodali ;) , bo tych polecanych wczesniej Kingstonów tam nie znalazłem, a podobno są wycofane.

Nikt o tych dyskach nie wspomina bo na polskim rynku są droższe od oryginalnych Inteli. Po co kupować drożej jak można oryginał ze wsparciem producenta kontrolera bez czekania czy Kingston i Intel się dogadają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Potrzebuje szybkiej porady :)

W końcu doczekałem się swojego X-25-M 80G2.

Zmieniłem w biosie wszystko na ahci jak radziliście.

Oprócz nowego ssd mam 2 hdd na sata jak w podpisie, pozmieniałem je miejscami kolejności na płycie aby ssd był na pierwszym kanale i reszta dalej.

Przy instalce win 7x64 próbowałem zainstalować sterownik ahci do ssd z pena ale instalator napisał aby użyć opcji dodawania sterowników... nie wiem jak to się robi, ale winda się zainstalowała normalnie. Póki co działa :) i to jak!!! :)

Ale... czy aby te sterowniki do ahci się na pewno zainstalowały? imho skoro działa to chyba tak, ale gdzie to sprawdzić alboco?

czy pod ssd powinienem zainstalować jakieś super hiper specjalne stery do mobo?

Druga sprawa to kolejnosć dysków sie pomieszała ... tzn, ssd podzieliłem na 2 partycje, głowna na system i druga małą na duperele i główna oczywiście jest na początku w druga gdzieś pod koniec listy, wcześniej są oba hdd, przedtem przy instalce win7 były we właściwej kolejności, a też zmieniałem je miejscami kanałów na mobo...

pzdr

Edytowane przez Bolbou

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Win7 instalacja 15min,

okna otwierają się po kliknięciu

winda bootuje szybciej znacznie szybciej

 

Raj

 

 

siakiś test z kopiowaniem w tle backupu miedzy innymi dyskami etc

post-146246-1263500980_thumb.png

Edytowane przez Arni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Potrzebuje szybkiej porady :)

W końcu doczekałem się swojego X-25-M 80G2.

Zmieniłem w biosie wszystko na ahci jak radziliście.

Oprócz nowego ssd mam 2 hdd na sata jak w podpisie, pozmieniałem je miejscami kolejności na płycie aby ssd był na pierwszym kanale i reszta dalej.

Przy instalce win 7x64 próbowałem zainstalować sterownik ahci do ssd z pena ale instalator napisał aby użyć opcji dodawania sterowników... nie wiem jak to się robi, ale winda się zainstalowała normalnie. Póki co działa :) i to jak!!! :)

Ale... czy aby te sterowniki do ahci się na pewno zainstalowały? imho skoro działa to chyba tak, ale gdzie to sprawdzić alboco?

czy pod ssd powinienem zainstalować jakieś super hiper specjalne stery do mobo?

Druga sprawa to kolejnosć dysków sie pomieszała ... tzn, ssd podzieliłem na 2 partycje, głowna na system i druga małą na duperele i główna oczywiście jest na początku w druga gdzieś pod koniec listy, wcześniej są oba hdd, przedtem przy instalce win7 były we właściwej kolejności, a też zmieniałem je miejscami kanałów na mobo...

pzdr

Win 7 ma własne sterowniki i nie należy używać dodatkowych bo Trim nie będzie dzialał!

Kolejność dysków w "Mój Komputer" nie zależy od kanałów do których są podłączone! Litery dyskow można swobodnie zmieniać w systemie -> zarządzanie dyskami.

 

 

@Arni kolejny zadowolony użytkownik :D

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak ssd dał 10x więcej niż ten piep... raid z 3 dysków gdzie nie odczułem praktycznie żadnego pozytywu poza kopiowaniem. Teraz grzecznie siedzi sobie intel 40gb + zielony wd i jest cicho zimno i szybko

 

 

btw

Rafa thx za link do tweakow oczta w pierwszym poście

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj korcicie tymi pozytywami :D caly czas rozmyslam nad wrzuceniem kingstona/intelka 40gb do kompa, ale wciaz trawia mnie kwestie, ze ten dysk, wraz z kazda zapisana komorka przybliza sie do konca... wiem, moze glupie, ale jednak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj korcicie tymi pozytywami :D caly czas rozmyslam nad wrzuceniem kingstona/intelka 40gb do kompa, ale wciaz trawia mnie kwestie, ze ten dysk, wraz z kazda zapisana komorka przybliza sie do konca... wiem, moze glupie, ale jednak.

Bardzo glupie... zwlaszcza ze bylem uzytownikiem Trandscend 32GB SSD 1 gen. i jego wydajność po 1,5 roku wcale strasznie nie spadła i na dzień dzisiejszy wydajność wygląda tak (nigdy nie czyściłem w nim komórek itp. itd.)

 

Dołączona grafika

 

Oczywiście Kingston 40GB jest lepszy... ale... czy aż tak (w codziennym użytkowaniu)... zniknęły tylko freezy jakie czasem miewałem na 1 gen.

 

Dołączona grafika

 

A o intelu G2 80GB nie ma co wspominać... bo różnicy jako użytkownik już nie dostrzegam :) jest szybciej przy kopiowaniu dużych plików, ale dla mnie już bez znaczenia...

Edytowane przez Sector19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Win 7 ma własne sterowniki i nie należy używać dodatkowych bo Trim nie będzie dzialał!

Kolejność dysków w "Mój Komputer" nie zależy od kanałów do których są podłączone! Litery dyskow można swobodnie zmieniać w systemie -> zarządzanie dyskami.

 

 

@Arni kolejny zadowolony użytkownik :D

ok dzięki :)

w zainstalowanych programach mam ''gigabyte raid configurer'' czy to nie jest coś od raid/ahci? może to odinstalować?

no i jak sprawdzić czy trim aby na pewno będzie działał jak należy?

Edytowane przez Bolbou

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedynie co możesz to sprawdzić w menedżerze urządzeń jaki sterownik jest zainstalowany lub jest w użyciu. Jak będzie napisane Microsoft coś tam to jest git i możesz spać spokojnie.

Jak będzie Intel/lub cos tam innego wtedy nalezy odinstalować urządzenie wraz z opcją usunięcia sterownika. Wtedy system po wykryciu zmian sprzętowych powinien użyć własnych sterowników.

 

Na zakładce sterownik dysku powinno być napisane: Dostawca Microsoft, Wersja sterownika: 6.1.7600.16385

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...