Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam takie pytanie : kupiłem 3 miesiące temu VERTEX 2 E 60 GB, komputer to HP XW4600. Po zainstalowaniu było OK. Praca - jak marzenie ;)

 

Ale ...

 

Ostatnio w przeciągu ok. 1 tygodnia przeważnie po wyjściu z uśpienia (rzadko wyłączam kompa) niebieski ekran i następnie nie ładuje się system (win7 64 bit ul): plik taki a taki jest uszkodzony i tak dalej ...... naprawa startu nie możliwa jedynie przywrócenie z obrazu ;( i tak ostatnio 4 razy mam już dość

 

czy czeka mnie gwaranacja

 

Co jest ?

Pomocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy opłaca się dopłacić róznicę (cirka 180zł) między c300 64 a intelem g2 80gb? Pomijając nawet kwestię 16 gb więcej a skupiając się tylko na wydajności odczytu? Sata3 na płycie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie : kupiłem 3 miesiące temu VERTEX 2 E 60 GB, komputer to HP XW4600. Po zainstalowaniu było OK. Praca - jak marzenie ;)

Ostatnio w przeciągu ok. 1 tygodnia przeważnie po wyjściu z uśpienia (rzadko wyłączam kompa) niebieski ekran i następnie nie ładuje się system (win7 64 bit ul): plik taki a taki jest uszkodzony i tak dalej ...... naprawa startu nie możliwa jedynie przywrócenie z obrazu ;( i tak ostatnio 4 razy mam już dość

Sprawdź czy problem występuje tylko przy wychodzenia z uśpienia tzn zacznij wyłaczać kompa. Jeśli wtedy nie będzie problemów to może to być kwestia sterowników AHCI.

 

Czy opłaca się dopłacić róznicę (cirka 180zł) między c300 64 a intelem g2 80gb? Pomijając nawet kwestię 16 gb więcej a skupiając się tylko na wydajności odczytu? Sata3 na płycie mam.

 

Jeśli nie zależy ci na pojemności nie ma potrzeby dopłacać do Intela bo C300 powinien być ciut szybszy.

 

 

EDIT

Panowie czekamy dalej... czekamy do połowy kwietnia na Intel G3(?) :D

 

"Codenamed 'Postville Refresh', the Intel Solid State Drive 320 Series is the long-awaited successor to the highly popular mainstream X25-M solid state drive (SSD).

 

Slated for a mid-April launch, the 2.5-inch 9.5mm 320 Series will use 25nm MLC NAND and is available in five capacities: 40GB, 80GB, 160GB, 300GB and 600GB.

 

The 320 Series will be pushed as 'the fast hard drive alternative' with performance and data reliability as two key focus areas.

 

Final performance figures and drive lifespan are not available yet, but we do expect them to be pretty much the same as rumored specifications so far:

250MB/sec read, 170MB/sec write

Up to 50K and 40K IOPS for random 4KB read and write respectively

30TB to 60TB worth of 4KB random writes"

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pacjent Corsair F60

Na nim Win7 (więc trim działa), szybkie pytanko czy warto stosować wszystkie zasady z pierwszej strony, przenoszenie temp, folderów, wyłączenie indeksu itp.

Obecnie jedyne co to mam wyłączony swap, mam sporo własnej pamięci :wink:

 

Więc warto co zyskam?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś grzebiąc w systemie znalazłem taką rzecz:

 

 

Dołączona grafika

 

 

Po skonfigurowaniu GPO i restarcie notebook dostał sporego kopa. System na starym 80GB 5400obr dysku startuje prawie tak samo szybko jak na SSD... w parenaście sekund.

 

 

Hitachi nie wspomina nic o o tym aby to był Hybrid Disk:

 

http://www.hitachigst.com/tech/techlib.nsf/techdocs/9994df9b6de8e6b68625716c00564ff5/$file/5k160_final_ds.pdf

 

 

Ale przypomniałem sobie, że Thinkpad X61s został wyposażony w technologię Intel Turbo Memory (Robson) - dodatkowy flash w postaci karty PCIE pełniący rolę cache'u dla dysku. Microsoft nazwał to ReadyDrive, aby to zadziałało potrzebny jest Hybrid Disk lub zwykły dysk jak w moim przypadku wsparty Turbo Memory.

 

W każdym razie skok wydajności jest wyraźnie odczuwalny :D

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pacjent Corsair F60

Na nim Win7 (więc trim działa), szybkie pytanko czy warto stosować wszystkie zasady z pierwszej strony, przenoszenie temp, folderów, wyłączenie indeksu itp.

Obecnie jedyne co to mam wyłączony swap, mam sporo własnej pamięci :wink:

 

Więc warto co zyskam?

 

Indexowanie i hibernacje o ile nie używasz.

 

 

EDIT

Znalazłem w sieci takie oto pomiary różnic w szybkości ładowania kilku gier:

* Call of Duty 4 - 2.1% szybciej

* Crysis Warhead - 4.2%

* Fallout 3 - 7.5%

* Left for Dead - 12%

* Spore - 5.3%

* Stalker Clear Sky - 5%

 

Dodałem na 1. stronie, może się komuś przyda.

Edytowane przez rafa
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość henek45

mam taki program freemake video converter, który w trakcie wykonywania konwersji filmu tworzy folder na C w którym jest konwertowany ten plik, w opcjach nie da się przestawić lokalizacji, czy da się jakimś sposobem zmienić lokalizację tego folderu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam taki program freemake video converter, który w trakcie wykonywania konwersji filmu tworzy folder na C w którym jest konwertowany ten plik, w opcjach nie da się przestawić lokalizacji, czy da się jakimś sposobem zmienić lokalizację tego folderu?

 

zobacz polecenie 'mklink', może pomoże

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EDIT

Panowie czekamy dalej... czekamy do połowy kwietnia na Intel G3(?) :D

 

"Codenamed 'Postville Refresh', the Intel Solid State Drive 320 Series is the long-awaited successor to the highly popular mainstream X25-M solid state drive (SSD).

 

Slated for a mid-April launch, the 2.5-inch 9.5mm 320 Series will use 25nm MLC NAND and is available in five capacities: 40GB, 80GB, 160GB, 300GB and 600GB.

 

The 320 Series will be pushed as 'the fast hard drive alternative' with performance and data reliability as two key focus areas.

 

Final performance figures and drive lifespan are not available yet, but we do expect them to be pretty much the same as rumored specifications so far:

250MB/sec read, 170MB/sec write

Up to 50K and 40K IOPS for random 4KB read and write respectively

30TB to 60TB worth of 4KB random writes"

 

Jak dla mnie to bardzo dobra wiadomość (oczywiście poza tym kwietniem). Widać, że będzie to zastępnik serii M, a zatem ma szanse być względnie tani, być może nawet tańszy od aktualnej oferty. Parametry papierowe ma wystarczające choć nie spodziewałbym się zapisu większego jak 80MB/s dla 80-tki. Jak dorzucą szyfrowanie sprzętowe to zdobędą także serca laptopowców. To dobrze, że G3 nie ściga się z vertexami i resztą w lidze "pół gigabajta na sekundę".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy jest sens kupna Corsaira F60 jesli sie ma plyte na nforce starym bodajze 610 czy 630 - czytalem gdzies ze z wydajnością jest czerstow na takim chipsecie - czy ktos to moze potwierdzic ? (moze wtedy by wystarczył jakis wolniejszy dysk bardziej dostosowany do mozliwosci plyty - nie ukrywam Corsair wydaje mi se sensowny nie tylko za predkość - no i nie ma chyba ruletki jak z vertexem gdzie mozna trafic na egz. juz w nizszym wymiarze tech., które rzekomo są juz gorsze a kosztuja jak vertex "oryginalny")

 

Od biedy wystarczylby mi tylko 32gb - na win 7 64bit i Lineage :) w nic innego nie gram - a oprocz ssd bylby samsung f3 500gb..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no pewnie!

SSD i l2 i lagfest znika, ładowanie się sklepików w miastach jest wtedy uzależnione tylko od prędkości łącza. A jak lokacje po tp sie ładują szybko...1 na spawnie to jest to :)

Bierz corsarza, dysku wolniejszego nie ma co brać bo to strata kasy, a płyte i proca kiedyś może zmienisz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

komp mnie jak najbardziej zadowala - chodzi 24h na dobe i jest chlodzony 1 wentylem 140mm (ma byc cicho i oszczędnie) (ponizej watek moj z przed 4 lat hehe) 4gb ram i athlonik 240 to chyba nie taki "slaby komputer" :) kiedys wymiana na phenoma 550 i pelnia szczescia by byla

 

Biurko Mod By Roder - PurePC.pl - Forum Dyskusyjne

 

Niestety cholerny gameguard z l2 ubija mi regulacje w speedfanie (tu w idle wentyl schodzil do 200 obr i nizej)a PWM nei steruje jzu tak wspaniale jak speed fan

Edytowane przez Roder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intel SSD 320 trafią na rynek 28 marca

Intel SSD 320 trafią na rynek 28 marca? | FrazPC

...SSD 320, jak już wcześniej wspominaliśmy, będą to modele korzystające z kontrolera produkcji Intela (SSD 510 korzysta z kontrolera firmy Marvell), pamięci NAND 25nm (tańsze w produkcji niż kości 34nm) i z nieco poprawionymi w stosunku do serii X25-M specyfikacjami.

 

W sprzedaży pojawi się sześć modeli o pojemnościach w cenach odpowiednio

40GB = $109,

80GB = $189,

120GB = $239,

160GB = $329

300GB = $569

oraz

600GB = $1119,

. Jeśli informacje te się potwierdzą, to SSD 320 ma szanse na zdobycie dużej popularności nawet pomimo tego, że będzie wyraźnie wolniejszy od najnowszych dysków SSD z kontrolerem SandForce SF-2000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy warto zamiast 'zwykłego' szybkiego dysku SSD dołożyć do RevoDrive?

 

Nie jestem znawcą ale brak obsługi funkcji TRIM w moim odczuciu dyskwalifikuje na chwilę obecną ten produkt.

Jeśli ktoś ma inne zdanie chętnie wysłucham.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cenowo wyglada niezle.. ciekawe jak sie beda miec wydajnosciowo do takiego C300.

 

Zależy, do którego C300 bo co jeden to inny.

Jak te intele będą miały ten nieszczęsny sprzętowy AES, którego tak potrzebuję w dwóch laptopach, a i w stacjonarnym bym nie pogardził to kupuję osiemdziesiątki. Widać, że cena startowa tej generacji = cenie końcowej poprzedniej. I nic na to się nie poradzi. Żadnego nagłego skoku nie będzie, tylko kontynuacja trendu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...