Skocz do zawartości
Gi3r3k

Msi P45 Neo-f / Neo2-(fr,fr2,fir) / Neo3-(fr,fir)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :)

 

Jako , że 2dni temu sprawiłem sobie ( niestety <_< ) Neo2-FR warto wrzucić swoje 5gr z wrażeń jakie mi ta płytka zafundowała...

 

Poprzednia niestety św. pamięci EVGA ( w sumie einz kit bo wszystkie były referencyjnymi od nVidii ) nf 650i ultra była niebem w stosunku do tego co prezentuje ta płytka ( a może to intel taki daremne chipsety robi ... ehh ), na starej miałem wykręconego CoreDuo do 3.3GHz ( 9 x 366MHz ) i do tego synchronicznie Geile Ultry 733MHz CL3 ... śmigało to jak burza dając wyniki w odczycie po 9500MB/s i czasie oczekiwania 52ns...

 

tutaj przy tej płycie nie jest tak różowo... na dzień dobry geile ( które niby są kompatybilne z pdf'a wynika ) z ledwością poszły na swoich nominalnych parametrach tj. 800MHz CL4 ... w dół nie chciały wogóle iść , a w góre tak kapryśnie, że czym prędzej je wywaliłem i włożyłem zastępcze KingMaxy KLED48F niby 1066MHz CL5, a tutaj na płycie z ledwością 1022MHz wyciągły... i to jeszcze z dużymi problemami...

 

obecnie po 2dniach zabawy ( boże , z żadną płytą tyle sie nie męczyłem :? ) doszłem do jako takiego ładu,,,

 

w między czasie pytanko... który bios jest na chwile obecna najlepszy? Ze stronki MSI oficjalny 3.2 czy beta 3.26?

( narzekać na ten oficjalny 3.2 nie mam za bardzo jak - no może poza tym, że jest to AMI , a nie AWARD - ale tak to ani razu nie robiłem clearCMOS'a ,,, sam sie włączał w trybie awaryjnym jak z czymś przesadziłem,,, a jak nie chciał sam to ręcznie 4x power już na 100% zadziałały uruchamiając na domyślnych ustawieniach )

 

 

 

ok, wracając...

na początek było coś takiego:

3,5GHz ( 9,5 x 369MHz )/ MEM 885MHz CL4

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

co przełożyło sie na już całkiem w miare wyniki ( standartowe ustawienia bez grzebania w timingach były koszmarne... ledwo 6tyśMB/s i czasy 80ns były koszmarne ... )

Dołączona grafika

 

potem, troche zaszalałem i :

Dołączona grafika

:P ale nie było na tyle stabilne by zrobić jakiś test do końca... pozatym nie mam mugena tylko byle pentagrama, więc narazie katować CPU nie będe...

 

zeszłem troche na ziemie i wykluło się to:

3,8GHz ( 9.5 x 400MHz ) / MEM 960MHz CL5

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

i tutaj już jest to w miare sensowna akceptowalna wydajność CPU/MEM:

Dołączona grafika

 

sprawdzałem, czy tak jak w nForcie synchronicznie puszczone pamiątki są najefektywniejszym rozwiązaniem i niestety na intelu tak nie jest:

Dołączona grafika

 

 

 

Narazie mam dosyć zabawy... 3.8GHz jest stabilne,,, po godzinie w orthosie błędów nie wywala, superPi też nie... tylko będe musiał zainwestować w lepszą paste i ciutke większe obroty na coolerze z CPU bo w stresie procek ma 68*C , a rdzenie po 74*C

Wynik wygląda następująco...

Mobo wiadome ;)

E7200 @ 3.8GHz

Kingmaxy 960MHz CL5

GF 8800GT

2xSeagate.11 500GB Raid0 + Samsung 500GB F1

Asus Xonar DX

Tagan TG530-U15

Pare tam innych pierdułek jak tuner tv itp...

Dołączona grafika

 

z xonarem też jest zabawa... tzn... MSI tak pięknie rozłożyło gniazda że tuż pod grafiką są dwa pci-express 1x , a do nich nie ma dostępu jak na grafie ma się większe chłodzienie :/ no i musiałem xonarka dać do drugiego PCI-E 16x ... , które jak wiadomo włączy układ krzyżowy i otrzymamy dwa x8 ... no i grafika delikatnie niestety zwolniła o ok 2-3% w gierkach z tego co na szybko patrzałem porównując prędkości PCI-E 16x i 8x ....

 

DualBoot'ów nie mam ,,, zdarzają się dopiero wtedy jak sie kręci proca powyżej 400-430MHz FSB

 

 

Jak mi się coś wspomni to dopisze :)

 

 

/ edit... już mi się wspomniało :P hehe

Macie też takie dziwne rozjechania w odczytach temperatur? W Idle różnica miedzy CPU , a jajami to ok 18*C, a w Stresie znika do ok 5-6*C... ( speedFan ma mały odchył i dodaje +5*C do CPU i Core... )

Dołączona grafika

 

 

Pozdrawiam i powodzenia z Waszymi Neo'nkami Dołączona grafika

Edytowane przez saint123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

saint, na jakiej podstawie ustaliles napiecia GTL? niewiem jak zaczac z nimi zabawe przy moim E5200. czy ktos wie jak ustawic CR na 1T?

ciężko w jakimś programie zobaczyć jakie one są ale jak sie daje -/+ to zaczynają sie np. 0.7 , 0.8 , 0.9 , AUTO , 1.1 , 1.2 , czyli to co poniżej i powyżej auto jest zmianą wartości domyślnej... oczywiście moge się mylić :rolleyes: ale chyba tak to działa... ehh... na starej płycie pokazywało obecne napięcia/timingi/częstotliwości w przyciemnionym polu z boku... tutaj nic... aha... podkręcanie GTL i V_ref nie owocuje poprawą stabilności, trzeba pokombinować z tym troche...

 

Co do CR = 1T też bym to chciał :( daje kopa , nie powiem... ale intel chyba nie obsługuje normalnie tej opcji... asus i dfi w niektórych płytach dają tą opcje jako Xtra "dopalacz" , który defakto na nForce'ach jest w standardzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie, ja na starym foxconnie ( nforce 590 sli) mialem normalnie dostepny ten parametr, i roznica byla spora mierdzy np 4-4-4-10 2T a 4-4-4-10 1T.

 

i jeszcze jedno pytanko: w biosie ustawiam sobie vcore na 1.36 a cpuz pokazuje 1.39 - oco kaman? komu wierzyc?

Edytowane przez vbl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie, ja na starym foxconnie ( nforce 590 sli) mialem normalnie dostepny ten parametr, i roznica byla spora mierdzy np 4-4-4-10 2T a 4-4-4-10 1T.

 

i jeszcze jedno pytanko: w biosie ustawiam sobie vcore na 1.36 a cpuz pokazuje 1.39 - oco kaman? komu wierzyc?

W trybie idle często jest tak, że napięcie jest wyższe niż ustawione w biosie, by potem w stressie nawet uwzględniając vdroopa było takie jak ustawiłeś ;) A swoją drogą - programowy sposób sprawdzania napięcia najlepszy nie jest, więc nie ma co się tak tym baaardzo sugerować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem nowego oficjalnego biosa 3.2 do Neo2 i pod względem O/C jest o niebo lepiej niż na poprzednim v 3.1 - gdzie w zasadzie kręcić nie mogłem.

Małymi krokami idę - najpierw z 2.53 na 2.8GHz, potem 3, 3.2, teraz ostatnio sprawdzone było 3.5GHz. Mam nadzieję, że dojdę do moich ustawień 24/7 z Asusa P5Q, czyli 3.8GHz. 4GHz nawet nie będę atakował, szkoda sensu ;) Wystarczy mi 50% podkręcanie, różnicy 200MHz i tak na codzień nie zauważę, a benchmarkami się nie bawię.

Podsumowując - mimo, że Asus wrócił z naprawy (prozaicznej - przeprogramowanie biosa, ale tego w domu zrobić nie mogłem, bez programatora, bo nie było sygnału na monitor), to jeszcze go nawet nie wkładałem do budy, MSI w odpowiednim momencie puściło BIOS :) P5Q pójdzie na Allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już niewiem co mam zrobić czytam wasze ostatnie posty i widac ża mobo wychodzi na prostą... dziś dostałem info że moja jest do odbioru (chopaki się pospieszyli niema co <_< ).

Jednak w moim kopie od poniedziałku siedzi DFI LP X38 za śmieszne pieniądze i niewiem którą zostawić, bo ustawienie w dfi wszystkiego w biosie zajeło mi poł minuty i jest stabilne ale P45 jakby niepatrzeć jest "nowszy" a X38 to wzasadzie X48 z podniesionym V na nb...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozesz mi oddac tego dfi:P nieobraze sie:) dfi to klasa sama w sobie. ale msi tez potrafi pazura pokazac. pozatym chyba lepiej pokazac klase z produktu nizej ocenianego:) tak dla samego siebie ze sie da. ja przed kupnem msi tez patrzylem na dfi, ale jednak kupilem msi, i chyba dlatego ze bylo bardzo malo opini na jej temat. pozatym przesiadka z amd i zupelnie nowe klimaty. mam obecnie na swojej biosa 326 i dziala super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko poszło w górę bo dolar jest drogi.

Patrz jakie są różnice na przykład na proce i droższe mobasy.

 

Jak już pisałem niedługo będą nowe płyty na P45 od MSI: Neo2-FIR, Neo2-2FR i P45-8D

Edytowane przez Kean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ;)

Nie będę tworzył nowego tematu, ;]

 

Za niedługo wymieniam płytę główną i wybieram pomiędzy 2 płytami - MSI p45 Neo2-fr a Asusem P5Q Pro. I tu mam takie pytanie - która płyta jest stabilniejsza? OC będę się okazyjnie bawić. Co polecacie? Z tego co tu piszecie to MSI nie wypada najlepiej, chociaż Asus też nie ma się czym pochwalić :P

Edytowane przez lambda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jako wierny fan msi (patrz sig) kupiłem/poleciłem koledze zakup tematowej płyty. Model z czarnym pcb(ach ten sentyment do p35 fr) v. 1.0, model neo3. Odpalam zabawki, wchodze do biosa, ustawiam, a tu komp nic, a nic nie chce po oc bootować. Szybki skok do neta, update biosa do najnowszej wersji i co...leci spi 16m na 3,75 (v. 1.336). Także póki co nie jest źle. Mam takie zapytanko: w biosie jest mega dużo ustawień ramu. Jak ustawić tak lepiej niż auto (nigdy nie lubiłem takich ustawień) a żeby przy testach cpu ram mi nie wadził? Kostki to GR na elpidach 667.

Takie dwie uwagy btw: jak w dzisiejszych czasach można robić tak głośne chłodzenie do gpu (mam palita 98gt) - to jest grubo ponad skandal!. Zreszta karakorum na maxa tez daje po uszach...

dzieki i pozdrawiam

 

EDIT 1: śmieszne te procki e5200. Taki wysoki mnożnik, że rzeczywiscie płytki nie trzeba mocnej. Wesołe cpu trafiło się koledze. 4ghz spi16m stable:).

EDIT 2: panowie, gdzie jest jest regulacja GTL na tej płycie?. Kolega ze skrinów powyżej ma tę opcję, a ja nie mam. Czy ona jest tylko na platinium?...btw. procek 4,275->16m stable:)

dzięki

Edytowane przez Tolokan_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie!

 

Kilka słów od siebie pragnę dorzucić odnośnie płyty Neo2-fr.

 

Zacznę od tego, że przesiadłem się z Asusa P5B i na chwilę obecną NIE ŻAŁUJE!!!

Ale po kolei - na Asusie nie udało się osiągnąć stabilnej szyny 500 i były problemy z pamięciami A-Data.

Gdy nadarzyła się okazja zmienić płytę na inną zaryzykowałem i kupiłem tą właśnie.

 

Niestety pierwszy kontakt porażka!!! Pamięć sypała błędami, szyna do kitu itp itd.

Zmieniłem bios na 3.1 coś zmieniło ale to i tak nie było nawet nieźle.

 

Trafiłem na to forum gdy miałem już u siebie referencyjny bios 3.2 na nim też ciężko było wycisnąć stabilną szynę 500 - wywalało mnie podczas grania po np 30 minutach czy 1h.

 

Obecnie bios beta w użyciu (3.31) i jestem w szoku - orthos leci już ponad 4h i nie ma żadnego kłopotu - napięcie 1,38V - temperatura według core tempa 62-64C. Uważam to za niezły wynik.

 

Jeśli okaże się, że będzie to faktycznie full stabilne to będę zadowolony - dodam, że nie ruszałem GTL jeszcze - mam na AUTO. Jedynie napięciami ruszyłem od pamięci, procka i mostka północnego, VTT też na AUTO jest.

 

To na razie tyle - postaram się na bieżąco uzupełniać info.

 

Sugestie mile widziane ;)

Edytowane przez TiGeR5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nic panowie na chwile obecną mogę powiedzieć, że szyna 500 jest jak najbardziej stabilnie realna na tej płycie.

 

Niestety nie jestem wstanie na dzień dzisiejszy wybić się powyżej tej wartości - płyta po prostu nie wstaje mimo zmiany ustawień GTL

Podam jak mam obecnie ustawiony bios i proszę o podpowiedzi:

 

CPU V: 1,35

GTL0 : 0,7038

GTL1 : 0,7070

RAM : 2,328

GTL Ram - AUTO

MCH: 1,424

GTL MCH: 0,6961

VTT : 1,24

SB: 1,7

 

I teraz tak - ta szynę 500 uzyskałem przy ustawieniach w większości na AUTO - zmieniłem jedynie MCH, CPU, RAM, VTT - tak jak widać.

Powyżej szyny 500 próbowałem właśnie takich ustawień jak wyżej w sensie GTL i niestety płyta nie wstaje - oczywiście w okolicy podanych ustawień GTL też zero rezultatów - proszę o sugestie co można zmienić aby wyrwać powiedzmy te 533-550 FSB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niby odpaliłem na 550 przy GTL na Auto.

Pokombinuje jednak jeszcze żeby właśnie uzyskać stabilność.

 

Dziękuje za podpowiedź.

 

Edit - 1,30 na VTT powoduje wysypanie się windy podczas ładowania niestety - pozostanie wiec przy 1,28 maksymalnie. Jakie VMCH proponujesz dla szyny 550??

Edit2 - Proszę podpowiedzieć czy np stabilna szyna 550 to straszne męki dla kompa?? Czy jeśli procesor na luźnym napięciu to nie ma czym się stresować??

Edytowane przez TiGeR5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało się myślę panowie uzyskać stabilne 533. I teraz pytanie mam - czy taka szyna nie daje mocno po gnatach płycie i prockowi - bo w sumie można zjechać. No i 2 czy może być tak, że powyżej czyli te moje upragnione 550 to będą mi sypać pamięci??

 

Proszę o sugestie.

 

EDIT : Niestety chyba się za wcześnie pochwaliłem - okazało się, że muszę jeszcze troszki popracować nad stabilnością 533 ;)

Edytowane przez TiGeR5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...