Skocz do zawartości
Gi3r3k

Msi P45 Neo-f / Neo2-(fr,fr2,fir) / Neo3-(fr,fir)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Wkrótce stanę się posiadaczem Neo3-FR i chciałbym się dowiedzieć jaki bios jest do niej najlepszy , czy jeżeli będę podkręcał z poziomu biosu muszę robić coś ze zworką ?

Edytowane przez LoGaN99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś by miał ochotę puścić wyżej pamięci to mam dla Was coś specjalnego ;).

http://rapidshare.com/files/270561035/75120813.rar.html

 

Na tym BIOS-ie można zrobić stabilne 1200MHz tylko muszą być memki w DIMM 3 i 4.

Edytowane przez Gregor1230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam płytę MSI p45 neo2 fr MOA i mam problem - przy uruchamianiu komputera często mam taką sytuację - włączam, bios zatrzymuje się na ekranie powitalnym i dalej się nie włącza, po resecie brzęczyk wydaje dziwnee dźwięki - długi, niekończący się pisk lub dziwne hmm "warczenie"/ "buczenie"?

Dopiero po kilku resetach, kiedy wyświetla się informacja, że o/c się nie udało i można zresetować niektóre ustawienia na deflautowe i zapisaniu zmian komputer uruchamia się normalnie. Aktualnie nic nie jest podkręcone, a mam takie problemy :( Co zrobić, czy płyta jest zepsuta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z tą durną płytą a mianowicie : Gdy próbuje ustawić fsb na 400 (ustawiłem taki dzielnik żeby pamięci były na 800) v core na 1.4v v mem2.1v MCH 1.3 V VTT 1.3 V to potem daje Save &exit to wiatraki w kompie chodzą na 100% i potem się na chwile wyłącza komp i znowu włącza i tak w koło. Proszę o jakąś rade. Chodzi o Neo3-FR E8400 3g Ocz Special OPS 800MHZ CL5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, tak zaczęło się robić po tym jak próbowałem podkręcić procesor, na początku na deflautowych ustawieniach było wszystko ok, potem po nieudanych próbach podkręcenia zaczęły się te problemy, chociaż wszystkie ustawienia są na Auto.

Popróubuję pokombinować z tymi ramami. Dzięki za odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

am problem z tą durną płytą a mianowicie : Gdy próbuje ustawić fsb na 400 (ustawiłem taki dzielnik żeby pamięci były na 800) v core na 1.4v v mem2.1v MCH 1.3 V VTT 1.3 V to potem daje Save &exit to wiatraki w kompie chodzą na 100% i potem się na chwile wyłącza komp i znowu włącza i tak w koło. Proszę o jakąś rade. Chodzi o Neo3-FR E8400 3g Ocz Special OPS 800MHZ CL5

edit: udało mi się ustawić fsb na 390 ale dalej to już to samo co wcześniej :angry:

bios najnowszy jaki był na stronie msi polska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh bawiłem się pamięciami - zmieniałem timingi na 4/5/6, zwiększałem napięcia, zamieniłem miejscami kości i nic z tego ...

Ciągle mam te same problemy -włączam, bios zatrzymuje się na ekranie powitalnym i dalej się nie włącza, po resecie brzęczyk wydaje dziwnee dźwięki - długi, niekończący się pisk lub dziwne hmm "warczenie"/ "buczenie"?

Dopiero po kilku resetach, kiedy wyświetla się informacja, że o/c się nie udało i można zresetować niektóre ustawienia na deflautowe i zapisaniu zmian komputer uruchamia się normalnie.

Ta płyta miała być dobra do o/c a jest do d...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, postanowiłem zrobić update biosu.

Na nalepce, na pudełku płyty jest napisane, że mam p45 neo2 fr moa, na stronce z biosami MSI znalazłem takie biosy http://www.msi.com/index.php?func=download...mp;prod_no=1623 jednak nie wiem czy to dobre - w cpu-z w zakładce mainboard wersja mojego biosu wyświetla się jako 3.2, a tu są np 1.0, 1.2 itd...

Z jakiej stronki mam w końcu ściągnąć tego BIOSa :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero po kilku resetach, kiedy wyświetla się informacja, że o/c się nie udało i można zresetować niektóre ustawienia na deflautowe i zapisaniu zmian komputer uruchamia się normalnie.

Spróbuj pożyczyć od kogoś inne pamięci, bo to ewidentnie kwestia RAM. Jakie ustawiałeś im napięcie?

 

na stronce z biosami MSI znalazłem takie biosy http://www.msi.com/index.php?func=download...mp;prod_no=1623 jednak nie wiem czy to dobre - w cpu-z w zakładce mainboard wersja mojego biosu wyświetla się jako 3.2, a tu są np 1.0, 1.2 itd...

Z jakiej stronki mam w końcu ściągnąć tego BIOSa :?:

Przecież to bios do wersji Neo2-FIR. Masz tam zdjęcie tej płyty - wygląda zupełnie inaczej niż Twoja...

 

Ehh... Masz:

 

http://www.msi.com/index.php?func=download...mp;prod_no=1485

Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odp, też zauważyłem różnice na zdjęciu, ale na pudełku pisało, że fr i wolałem się upewnić :)

I jeszcze jedno pytanie - http://forum.purepc.pl/Dyski-twarde-cdromy...boot%2Bpendrive czy tym sposobem można zrobić bootowalną kartę pamięci ? Wolę się upewnić, z góry dzięki

 

p.s. ustawiałem różne napięcia - Auto, 2,0v, 2,1v i nic, spróbuję wgrać nowy bios, oby wtedy wszystko działało ok :)

Co do pamięci to przeszły 7 kolejek memtesta 86+ więc myślę, że są ok.

 

p.s2: mam jeszcze 1 problem - komp nie chce przejść w stan uśpienia - gasną lampki od pracy dysku i zasilania a komputer dalej działa, czy może to być wina biosu ? Reinstalacja Windowsa nie pomaga :(

Edytowane przez stichus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno pytanie - 3354316[/snapback]

p.s. ustawiałem różne napięcia - Auto, 2,0v, 2,1v i nic, spróbuję wgrać nowy bios, oby wtedy wszystko działało ok :)

Co do pamięci to przeszły 7 kolejek memtesta 86+ więc myślę, że są ok.

Miałem na myśli, że może płyta się z nimi gryzie... No, ale może nowszy bios rozwiąże problem. Jeśli nie, pożycz od kogoś inne pamięci.

 

p.s2: mam jeszcze 1 problem - komp nie chce przejść w stan uśpienia - gasną lampki od pracy dysku i zasilania a komputer dalej działa, czy może to być wina biosu ? Reinstalacja Windowsa nie pomaga :(

Przechodzi w stan uśpienia, tyle że wiatraki dalej działają...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uff, udało się :gitarzysta: :mur: i chyba niczego nie popsułem.

Zaraz sprawdzę, jak moje pamięci zareagują na zmianę biosu :)

Wielkie dzięki Gi3r3k :biggrin:

 

edit: No i niestety update biosu nie pomógł, teraz po włożeniu Corsairów nawet po kilku restartach windows się nie włącza, a na OCZ- ach wszystko jest ok. Zworką też resetowałem :(

Co mogę zrobić? Zmiana cl z auto na 5 tez nic nie dała :<, czy pozostaje tylko odsprzedanie pamięci i kupno nowych ?

Edytowane przez stichus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, komu ja to teraz sprzedam ?? :( Może mi ktoś z użytkowników msi p45 neo2 napisać jakie pamięci na 100% działają z nią dobrze?

http://forum.purepc.pl/kupic-f59/Zestawy-K...9r-t247005.html - może trzeba napisać autorowi, że np tutaj :

 

3700 zł :

 

Procesor : Intel Core 2 Quad Q9550 - 815 zł

Chłodzenie procesora : Scythe Mugen II - 170 zł

Pasta Termoprzewodząca : Arctic Silver 5 - 25 zł

Płyta Główna : MSI P45 Neo2-FR MOA - 339 zł

RAM : Corsair 2x2GB 1066MHZ Twin2X XMS2 - 199 zł

Karta Graficzna : MSI Radeon HD4870x2 2GB OC - 1499 zł

Zasilacz: Chieftec CFT-700-14CS Cable Management - 339 zł

HDD : Samsung 500GB 16MB Cache F2EG - 185 zł

Napęd : Samsung SH-223B SATA - 95 zł

 

RAZEM : 3666 zł

 

należy zmienić pamiątki, bo płya z nimi nie współpracuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, akurat nie mam u kogo sprawdzić tych pamięci :( Jeszcze dziś postaram się zamówić jakieś nowe.

 

p.s. @Gi3r3k, nie widzę w Twojej wyprzedaży żadnych g.skilli, możesz podać konkretny model ? Jaka częstotliwość i czy dobrze się kręciły?

 

p.s2: mam kolejny problem - pomyślałem, że jeszcze nie próbowałem z Corsairami włożonymi w 2 i 4 gniazdo, jednak przy wkładaniu kości ta w gnieździe 4 pomimo wciskania jej dość mocno nie zamknęła za sobą tych zatrzasków tak jak ta w dimm 2, nie dociskałem jej na siłę, bo bałem się, że złamię płytę - już się dość mocno wyginała...

Teraz w biosie wykrywa mi tylko 1 kostkę, czy to normalne (wg instrukcji 1 parę powinno się wkładać w dimm 1 i 3)?

p.s.3 : na początku miałem 2 pary kości - Corsairy i OCZ, Corsairy były w dimm 1 i 3 a OCZ w 2 i 4 i wszystko ładnie chodziło - wykrywało całe 6gb.

p.s.4: dopchnąłem jakoś te pamięci i teraz komp się nie uruchamia - włącza się i po 2-3 ss restartuje, czyli chyba jednak nie będzie chodziło z Corsairami :(

 

edit: chyba mam walniętą płytę :( - po włożeniu ocz na deflautowych ustawieniach niby jest wszystko ok, ale nie mogę podkręcić pamięci - powyżej fsb 400 windows nie uruchamia się :( na fsb 400 na napięciach, które starczyłyby w praktyce do osiągnięcia 3+ ghz procesora komputer nie może przejść nawet kilku minut occt - priorytet wysoki, ram i cpu, wyświetlają się bsody albo jest restart systemu :<.

No i nie chce mi się wierzyć, że są takie problemy - mamy 2009 rok, a problem jak z roku 1999, chyba nie spotyka się już czegoś takiego jak gryzienie się płyty z ramem...

Co radzicie zrobić ?

Edytowane przez stichus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/...4eb932a742.html

 

Wytłumaczy mi ktoś o co chodzi w CPU GTL, DDR Vref, MCH (memory channel?) i ICH?

Reszte wiem ale tutaj nie mam pojęcia a google za dużo nei mówi.

 

Poza tym bawił się ktoś clockgen tuner? Daje to coś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba mam walniętą płytę :( - po włożeniu ocz na deflautowych ustawieniach niby jest wszystko ok, ale nie mogę podkręcić pamięci - powyżej fsb 400 windows nie uruchamia się :( na fsb 400 na napięciach, które starczyłyby w praktyce do osiągnięcia 3+ ghz procesora komputer nie może przejść nawet kilku minut occt - priorytet wysoki, ram i cpu, wyświetlają się bsody albo jest restart systemu :<.

Pisałem już o tym problemie - na tej płycie na nowszych biosach nie przekroczysz 400MHz. Musisz ściągnąć podany stronę wcześniej bios 326...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz ok? :)

Chciałem ją zrobić dopiero po o/c.

 

edit: Przyszło mi do głowy jeszcze jedno - kiedy podkręcam w biosie, czy ma znaczenie jak są ustawione zworki do podkręcania sprzętowego na płycie ?

I do czego służy funkcja spread spectrum?

 

 

*******************************************************

Odświeżam temat i znów proszę o rady.

Dziś nie udało mi się stabilnie podkręcić procesora nawet do fsb = 400, w końcu zrobiłem test stabilności OCCT przy deflautowych ustawieniach biosu - po paru minutach reset systemu...

No i teraz mam pytanie - czy to ja mogłem uszkodzić płytę główną? Czy to jej wina?

Nie przekroczyłem polecanych przez was bezpiecznych napięć nawet o 1 oczko (raczej było mi do nich daleko). A jednak coś mi tu nie pasuje - na początku wszystko było w miarę ok - pamięci Corsaira działały ok, po kilku dniach bios przestał je akceptować... Pierwszego dnia na deflautowych ustawieniach wszystkiego Zapuściłem testy stabilności, żeby wygrzać porządnie pastę na procesorze. I wtedy wszystko działało tak jak powinno... a dziś już po kilku minutach reset systemu. Raczej nic nie przegrzałem - mam całkiem niezły obieg powietrza w obudowie (wentyl wciągający powietrze - z przodu, wentyl wyciągający powietrze z tyłu, Zasilator i Karakorum z dobrze ustawionym wiatrakiem, no i ten na karcie grafiki).

Czy wg was to może być coś innego niż płyta?

Jedyna wada to ten przycisk od resetu CMOS - przy wkładaniu do budy chyba trochę dotknąłem nim do maskownicy, potem nie chciał się już wcisnąć tak jak przedtem, ale od montażu płyty w obudowie nie dotykałem go...

 

Proszę pomóżcie...

Edytowane przez stichus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...