Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Korzystałem z tej aplikacji kilka razy głownie do sprawdzenia rzeczy niedostępnych w polski AppStore albo do wgrania starszych wersji aplikacji (nie każdy update aplikacji działa jak powinien). Choć prawdę powiedziawszy zamknięcie Installous'a niewiele da, jest cała masa alternatyw - jak ktoś che "piracić" to będzie mógł dalej. Sądząc po reakcjach na portalach traktujących o tematyce JB, nikt się tego nie spodziewał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz już nowego iphona, został w nim ściągnięty niby simlock w orange (koleś wysłał mi smsem treść wiadomości którą dostał od operatora, włożyłem kartę orange działa, wkładam kartę z playa i nie działa , pisze mi ,że mam włożyć właściwa kartę sim. Obydwie karty do nanosima dociąłem , orange działa a play nie chce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi czy ten givey sim pomoże iPhone 4 5.0.1 i bb 04.10.01

Telefon w uk, simlock na sieć niewiadomo jaka. o2 tylko sprawdzilem i nie działał.

Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje darmowej aplikacji MyScript Calculator z Appstore. Problem w tym że wymaga IOS 6 a ja mam IOS 5.1.1 ze względu na jaibreak. Zresztą IOS 6 więcej zabiera niż daje. Firmware Changer z Cydii nie działa na IOS 5. A grzebanie w plikach info.plist i SystemVersion.plist nic nie daje. Jakieś pomysły?

Edytowane przez wyrko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz już nowego iphona, został w nim ściągnięty niby simlock w orange (koleś wysłał mi smsem treść wiadomości którą dostał od operatora, włożyłem kartę orange działa, wkładam kartę z playa i nie działa , pisze mi ,że mam włożyć właściwa kartę sim. Obydwie karty do nanosima dociąłem , orange działa a play nie chce

 

Robiłem unlocka 2x w szwajcarskiej sieci i po tym jak operator wysyła wiadomość, trzeba podłączyć telefon do kompa i włączyć itunes'a. Ściągnięcie simlocka nie jest realizowane przez operatora, tylko operator zwraca się do apple o odblokowanie urządzenia i dopiero po połaczeniu z itunes'em telefon jest ponownie aktywowany, tym razem bez locka. Czasem trzeba trochę poczekać, zanim operator zwróci się do apple i jak to nie działa, spróbować np. następnego dnia. Jak pierwszy raz to robiłem na iphonie 3g w 2010, to operacja trwała ~2 dni (ale to nie było opóźnienie, w FAQ na stronie wtedy pisało że ok tyle to potrwa), a we wrześniu na 4-ce unlock nastąpił w ciągu paru minut.

 

Może też być tak, że jak ręcznie docinałeś kartę i zrobiłeś to niedokładnie, to ją zwyczajnie uwaliłeś. (tak jak ja, jak kupiłem iphone'a 4)

 

@chaos, nie mam pojęcia jak te wynalazki działają i jak z ich kompatybilnością. Jedno co Ci mogę doradzić, to żebyś nie upgradował softu jak będziesz szukał rozwiązania, bo z każdą wersją poprawiają zabezpieczenia i metod na obejście simlocka jest mniej.

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podłaczyłem telefon pod itunsa i chwile wskoczyła aktywacja i zaraz pisze plansza Karta sim włożona do telefonu iphone nie jest obsługiwana, na wyswietlaczu telefonu pisze to samo, To co zostawić telefon w takim stanie i czekać? W orange niby simlock został zdjęty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skąd wiesz że został ściągnięty i kiedy? Jak nie masz 100% pewności że został, to spróbuj się upewnić. Jak masz, to poczekaj trochę.

Poza tym sprawdź telefon z jakąś inną kartą jak możesz, albo samą przyciętą kartę sprawdź w innym telefonie, w którym nie ma simlocka, albo jest na playa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam juz nanosim dalej nie działa, osoba od której go kupiłem pokazywał mi maila ,że tel o tym numerze imei został zaimplementowany do systemow apple czy jakos tak i instrukcja co mam zrobić, niby 2dni temu został ściągnięty. Ja wieczorem podjade gdzieś do salonu i się zapytam czemu to nie działa. Sprawdzałem kartę playa, tmobile i orange, jedynie na tej ostatniej wszystko działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak ta osoba nie ściągnęła locka, generalnie w ciągu 24h powinno być po locku. W salonie orange jeśli to polski orange, przy okazaniu dowodu zakupu zdejmą Ci za około 80 zł, ewentualnie w pierwszym lepszym komisie za około 130 zł również Ci zdejmą. W obu przypadkach sim-lock zdjęty na zawsze, i nie wróci po aktualizacji.

 

Pozdrawiam Dołączona grafika

Edytowane przez piec22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak ta osoba nie ściągnęła locka, generalnie w ciągu 24h powinno być po locku. W salonie orange jeśli to polski orange, przy okazaniu dowodu zakupu zdejmą Ci za około 80 zł, ewentualnie w pierwszym lepszym komisie za około 130 zł również Ci zdejmą. W obu przypadkach sim-lock zdjęty na zawsze, i nie wróci po aktualizacji.

 

Pozdrawiam Dołączona grafika

 

dzwoniłem do orange, simlock u nich został zdjęty dostałem taką informację, w poniedziałek ta osoba będzie kontaktowała się jeszcze raz z orangem aby ponownie coś w tej sprawie zrobili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sadze by juz byl dostepny Jailbreak na iPhona 5. Zreszta poki co nawet starsze urzadzenia nie maja jeszcze pelnego Jailbreak'a. Sam obecnie siedze na iPhonie 4 iOS 6.0.1 z semi-tethered Jb.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj miałem chwile wolnego czasu i zrobiłem sobie wreszcie restore ip4 5.0.1 bez podnoszenia do najnowsze 6.0.1 wszystko co opisał KrzychuG sprawdziło się w 100%

tel przywrócony do 5.0.1 bez jakichkolwiek problemów:) jeszcze raz dzięki Krzychu za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W niedzielę ma wyjść jb dla iOS 6.1. JB będzie działać na wszystkich urządzeniach. Jedyne zastrzeżenie, to żeby robić update od zera w itunes (może być z back-up'u) a nie Over The Air. Ja już zrobiłem, bo wydawało mi się że z jb i paroma tweakami (w tym springtomize 2) iphone 4 był lekko przymulony i chciałem sprawdzić jak chodzi czysty 6.1, zanim zrobię JB. Faktycznie czysty 6.1 działa żwawiej.

 

Samych zmian nie ma za wiele dla posiadacza 4-ki. Jedyna bardzo przydatna dla mnie, to tryb "nie przeszkadzać", bo maile z różnych stron potrafią przyjść w środku nocy i mi wibrować telefonem po stoliku jak zapomnę całkowicie wyciszyć, a tak wycisza się sam niezależnie od trybu od 1 do 7 rano i git.

 

Co ciekawe w mapach apple w czwórce, nie ma ani widoku 3d ani nawigacji turn-by-turn. W skrócie bida aż piszczy, niech ssą, i tak mapy google działają o wiele lepiej.

Co mnie jeszcze bardziej rozśmieszyło to to, że ios 6 znosi potrzebę połączenia przez wi-fi, żeby korzystać z face time, co dla mnie byłoby dużym plusem... ale apple wprowadza to tylko dla urządzeń od 4S wzwyż, nie mam pojęcia z jakich powodów, bo wydajność nie ma tu nic do rzeczy. :lol: Trudno- jedna paczka więcej do pobrania z cydii: stary dobry facebreak.

 

Reszta to drobne poprawki i zmiany kosmetyczne: zmieniony odtwarzacz, który w ramach unifikacji wyglądu interfejsów w programach apple'a na różnych platformach wyglądają jak itunes 11, czyli jest biały i lepiej pasuje do białego iphone'a a gorzej do czarnego + biały dialer, nowy appstore, wsążka z napisem "new" na świeżo zainstalowanych aplikacjach i inne takie ciach!ły.

Reszta dodatków to raczej nieprzydatne badziewie: Integracja z FB czy Passbook, których użyję może parę razy w życiu, choć nigdy nie wiadomo, tak samo myślałem o centrum notyfikacji na początku.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a pytanie takie siostra ma w 4s ios 5.1.1 zrobionego jb i teraz jutro chce jej wgrac 6.1 i zrobic jb i czy te gry znikną jej i stany tych gier tez? gry ma posciagane z Installousa którego juz niema.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z 99% pewnością stwierdzam, że nie będą działać nieważne co zrobisz, bo po restorze gry będą próbowały się pobrać z appstore'a, a z racji tego, że nie są przypisane do konta, bo nigdy ich nie kupiła, to się nie uda. Jak będzie miała appsync'a to będzie je mogła pobrać z neta i wrzucić przez itunes'a z komputera, ale o zapisanych stanach gier nie ma co marzyć. Niech kupi gry albo oleje update.

 

 

------

No i jest JB. Już zrobiłem, przeszedł gładziutko jak po maśle, jeden klik na komputerze, jeden na telefonie i gotowe. Choć i tak można poczekać, bo jak się wszyscy rzucili, to wszystkie serwery przytkało i i tak przez pewien czas nic się z cydii nie ściągnie.

 

http://evasi0n.com

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam czarna 5tke , lepiej wyglada, za to 4 biała była lepsza....co tam polecacie poinstalować i jakie źródła w cydii powpisywac

 

Czarnych iP to ja już miałem 8 pora na jakąś odmianę, muszę sobie jeszcze jakiegoś bumpera do niej sprawić takie coś mam na oku tylko nie wiem jeszcze jaki kolor:

 

http://allegro.pl/etui-sgp-spigen-bumper-iphone-5-neo-hybrid-ex-slim-i2942804810.html

 

Z Neo na 4s jestem bardzo zadowolony to i chyba z tego na 5 też będę ;)

 

BTW: jak ktoś chce zakupić 4s w idealnym stanie niech da znać na PW ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam takiego bumbera własnie na 5tce u siebie, bardzo dobry wybór. Dołączona grafika

 

Na 4s spisywał się idealnie, a ja się w końcu zdecydowałem na kolor - będzie to: Silver White Dołączona grafika Cóż teraz trzeba czekać na telefon Dołączona grafika

 

Najbardziej mnie denerwuje wymiana karty ... Oczywiście nie da się tego zrobić u mnie na zadupiu i muszę jechać 70km do Opola :/

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no obciałem do nanosima...http://www.youtube.com/watch?v=BuCGvokdzsA

na oko bez żadnych dodatkowych pomocy, miałem tylko nożyczki i udało się więc tobie pewnie też się uda,

Edytowane przez Blue

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...