Jump to content

Recommended Posts

Przywracanie iOS:

 

W związku z tym iż coraz częściej dostaję pytania jak przywrócić telefon do poprzedniego stanu po Restore postanowiłem napisać krótki Manual jak to wygląda u mnie:

 

:arrow: 1. Krok pierwszy dokonujemy kopi za pomocą programu iTunes, najnormalniej w świecie synchronizujemy aplikacje, kontakty, zdjęcia, książki, dzwonnik i co tam jeszcze chcemy, aby wróciło.

 

Moje ustawienia to:

- Synchronizuj programy

- Synchronizuj dźwięki (wszystkie dźwięki)

- Synchronizuj muzykę (cała biblioteka, dołącz teledyski, dołącz notatki głosowe)

- Synchronizuj filmy

- Synchronizuj książki

 

:arrow: 2. Teraz należy zabezpieczyć wszystkie informacje, jakich nie przywróci nam iTunes, są to Theme’sy, paczki z Cydii oraz źródła Cydii. Co ciekawe, mimo iż samych paczek z Cydii nie odzyskamy to ich ustawienia już tak.

 

a. Aby zabezpieczyć Theme’sy należy skopiować na dysk naszego komputera zawartość folderu /private/var/stash/Themes.XXX dokonać tego możemy przez SSH lub np. iFunBox.

b. Listę paczek zainstalowanych w Cydii możemy zabezpieczyć na za pomocą screenshot’ów tej, że listy w samej Cydii (wygodne i proste) lub też bardziej wyszukaną metodą pozwalającą na zrzut listy do pliku tekstowego. Do zrzutu listy na systemie Windows będzie potrzebne nam PuTTY za pomocą którego łączymy się telefonu i wpisujemy następujące polecenie: dpkg -l > /var/root/cydia.txt

c. Natomiast, aby zabezpieczyć źródła Cydii wystarczy skopiować następujący plik: /private/etc/apt/sources.list.d

 

:arrow: 3. Po tak wykonanej kopii możemy przystąpić do Restore telefonu, kolejność czynności jest następująca wgranie nowego systemu zaraz po tym iTunes nas zapyta czy przywrócić telefon z kopii naszym zadanie jest NIE odpowiadanie na to pytanie!

 

:arrow: 4. Jeżeli telefon jest na iOS5 będziemy musieli na telefonie wybrać skonfiguruj, jako nowego iPhone (podkreślam na telefonie NIE w iTunes!). Jako metodę aktywacji należy wybrać WiFi dla osób z Simocki’em należy pamiętać aby zaznaczyć Hactivation w sn0wbreeze! Najlepiej jak by podczas tego etapu telefon był w ogóle odłączony od komputera!

 

:arrow: 5. Dokonujemy Jailbreak naszego urządzenia odpowiednią metodą (zależy od telefonu i systemu) instalujemy Cydię i tu mała uwaga dla zwolenników programu Installous (nie będę się tu rozwodził nad legalnością tego rozwiązania po prostu opisze, co należy zrobić) teraz należy dodać repo tego to programu oraz zainstalować AppSync odpowiedni dla naszej wersji systemu, sam program Installous na tym etapie nie jest jeszcze do niczego potrzebny.

 

:arrow: 6. Po wykonaniu wszystkich powyższych czynności możemy podłączy telefon do komputera oraz potwierdzić w iTunes przywrócenie kopii naszego systemu, telefon zostanie wyzerowany a kopia zostanie przywrócona. Cały proces może potrwać nawet godzinę, wszystko zależy od ilości zainstalowanych aplikacji.

 

:arrow: 7. Teraz możemy odpalić Cydie dodać wszystkie repo z pliku sources.list.d polecam otwarcie pliku w notatniku i dodanie każdego repo ręcznie. Można też podmienić ów plik i dopiero otworzyć Cydię. Gdy już Cydia pobierze wszystkie informacje możemy zacząć dodać po kolei nasze pakiety, mając listę w pliku tekstowym czy w postaci zdjęć oraz używając kolejki cała operacja nie powinna zająć więcej niż 10min. Dzięki tej metodzie po restarcie telefonu powinniśmy odzyskać prawie wszystkie ustawienia w naszych paczkach.

 

:arrow: 8. Po dodaniu programu Winterboard i restartu telefonu NIE należy go jeszcze włączać a podmienić zawartość folderu ze stylami na tą wcześniej skopiowaną i dopiero teraz otworzyć Winterboard w ten sposób program sam zaznaczy wszystkie nasze wcześniej wybrane style, teraz już tylko wciskamy ReSpring i gotowe :)

 

iPhone i PuTTY:

 

Aby połączyć się z telefonem przez SSH będzie potrzebna nam zainstalowana paczka OpenSSH dostępna za darmo w Cydii oraz program PuTTY który możemy pobrać z tego miejsca Download!

 

:arrow: 1. Uruchamiamy program PuTTY w polu Host Name wpisujemy IP naszego telefonu (dostępne np w SBSetting na dole okna) i klikamy Open.

 

:arrow: 2. Jako login podajemy root a jako hasło alpine, jest to domyślne hasło znane wszystkim tak więc pierwszą czynnością jaką musimy wykonać jest jego zmiana! W tym celu wpisujemy polecenie passwd i podajmy nowe hasło a następnie je potwierdzamy.

 

:arrow: 3. Teraz możemy wpisać i już wykonać polecenie opisane w punkcie 2. na temat przywracania systemu.

 

dpkg -l > /var/root/cydia.txt
:arrow: 4. Możemy zamknąć już program PuTTY tradycyjnie krzyżykiem lub wpisując polecenie exit.

 

iPhone i WinSCP:

 

Po dokonaniu zmiany hasła za pomocą programu PuTTY możemy przejść do konfiguracji połączenia w programie WinSCP, jest to moja preferowana metodą łączenia się z telefonem gdyż nie wymaga połączania żadnych kabli a jedynie aby komputer oraz telefon był w tej samej sieci. WinSCP możemy pobrać za darmo z tej strony Download!

 

:arrow: 1. Instalujemy i uruchamiam program WinSCP w otwartym oknie wybieramy New i uzupełnimy następujące pola:

 

- Host name: podjemy IP naszego telefonu

- User name: root

- Password: nasze hasło zmienione wcześniej w PuTTY

 

Klikamy zapisz, podajemy nazwę naszego połączenia oraz dla wygody możemy zaznaczyć Save password.

 

:arrow: 2. Z listy dostępnych połączeń wybieramy nasze i jak wyskoczy komunikat na temat certyfikatu potwierdzamy go. I w tym momencie mamy skonfigurowane połączenie SCP do bezprzewodowego kopiowania plików pomiędzy naszym iPhone a komputerem :)

 

Skrypt do kopii iPhone:

 

Dla swojej własnej wygody sporządziłem skrypt do automatycznego wykonywania kopii plików których iTunes nie chce zabezpieczyć :)

 

:arrow: 1. Obsługa skryptu jest banalnie prosta sprowadza się do wcześniejszej konfiguracji trzech linijek, które edytujemy w pliku backup.bat za pomocą np. notatnika:

 

set ip=192.168.1.20set pass=alpineset dir=C:\iPhone
W pierwszej podajemy IP naszego urządzenia w drugiej hasło do SCP a w trzeciej miejsce docelowe gdzie mają być zapisane pliki kopii.

 

:arrow: 2. Po wykonaniu konfiguracji wystarczy kliknąć 2x na backup.bat aby skrypt zaczął swoją pracę, dla paranoików (jak ja) polecam dodanie skryptu do Harmonogramu zadań z ustawionym czasem w jakim najprawdopodobniej będziecie w domu wraz z włączonym komputerem oraz telefonem aby całkowicie zautomatyzować sporządzanie kopii :)

 

iPBack Download!

 

iPhone z SimLock czyli sn0wbreeze:

 

Proces zachowania Baseband'u dla osób z SimLock'iem jest niezwykle istotny, jako że ponad rok "męczyłem" się z iPhone z SimLock'iem opisze na przykładzie iPhone 4 oraz iOS 5.0.1 jak należy to robić aby nie stracić możliwości odblokowania telefonu. Jedynym słusznym narzędziem na systemach Windows umożliwiających zachowanie Baseband'u jest tytułowy sn0wbreeze.

 

:arrow: 1. Do całej operacji będziemy potrzebować samego sn0wbreeze który możemy pobrać za darmo ze strony producenta Download! oraz pliku z odpowiednim oprogramowaniem iOS które możemy pobrać ze strony Download!.

 

:arrow: 2. Gdy już pobierzemy wszystkie niezbędne rzeczy możemy przystąpić do procesu przygotowania odpowiednio spreparowanego pliku IPSW z systemem iOS. Uruchamiamy sn0wbreeze który wita nas oknem z ostrzeżeniem że autor nie odpowiada za szkody jakie może wywołać to oprogramowanie klikamy OK, a w następnym oknie klikamy Close Credit teraz jesteśmy informowani do jakich wersji iOS jest przystosowana ta wersja sn0wbreeze jeżeli widnieje tam nasz system (w tym wypadku iOS 5.0.1) klikamy niebieską strzałkę.

 

:arrow: 3. Teraz należny przeciągnąć i upuścić plik z naszym systemem na szare pole i poczekać na jego weryfikację, po pozytywnej weryfikacji możemy kliknąć niebieską strzałkę. W następnym oknie należy zaznaczyć Expert mode i ponownie niebieska strzałka.

 

:arrow: 4. Zaznaczamy opcję General i niebieska strzałka, w następnym oknie zaznaczamy Activate The iPhone i klikamy w strzałkę i tak samo w następnym oknie, powracamy do menu wyboru gdzie klikamy Bulid IPSW i strzałka, teraz należy poczekać aż proces przebudowania pliku systemu dobiegnie końca.

 

:arrow: 5. Po zakończonym procesie budowy pliku IPSW klikamy OK a program przeprowadzi nas przez proces wprowadzania telefonu w stan DFU, należy upewnić się że telefon jest podłączony do komputera i postępować zgodnie z instrukcjami programu. Gdy wyskoczy już nam okienko że program zakończył zadanie NIE należy nic klikać ani wyłączać!

 

:arrow: 6. Uruchamiamy iTunes który stwierdzi że nasz telefon wymaga odtworzenia, klikamy na przycisk Odtwórz z wciśniętym klawiszem SHIFT wyskoczy okno dialogowe z możliwością wyboru pliku do wgrania, nasz spreparowany plik znajduje się na pulpicie należy go wybrać i przeprowadzić proces odtwarzania.

 

:arrow: 7. Po zakończonym procesie odtwarzania iTunes poinformuje nas że telefon zostanie zrestartowany, w tym momencie utkniemy z jabłuszkiem na ekranie telefonu, należny nie panikować tylko odpalić program iBooty który również znajduje się teraz na naszym pulpicie i postępować zgodnie z instrukcjami.

 

:arrow: 8. Jak wszystko pójdzie zgodnie z planem powinnyśmy teraz zobaczyć ekran powitalny iOS5 gdzie wybieramy aktywacje za pomocą WiFi a telefon konfigurujemy jako nowy iPhone (nawet jak chcemy przywrócić kopie należy wybrać opcję jako nowy iPhone, chyba że nie interesuje nas Installous). Ten proces konfiguracji przeprowadzamy z odłączonym telefonem od komputera!

 

:arrow: 9. Teraz włączamy Cydie i jako pierwszą czynność instalujemy Corona! Po restarcie urządzenia mamy już iOS 5.0.1 wraz z Jailbreak Untethered oraz zachowany Baseband :)

 

:arrow: 10. Ostatnią czynnością jest instalacja ultrasn0w po której wymagany jest restart i jak wszystko poszło zgodnie z planem cieszymy się zasięgiem :)

 

Odblokowywanie ukrytych funkcji iOS 5.0.1:

 

Dla przypomnienia w iOS 5.0.1 możemy odblokować dwie funkcje które Apple domyślnie wyłączyło, pierwszą jest możliwość robienia panoramicznych zdjęć a drugą pasek autokorekty podczas wpisywania tekstu.

 

:arrow: 1. Pobieramy plist Editor for Windows ze strony (dostępny za darmo) Download!

 

:arrow: 2. Łączymy się z urządzeniem preferowaną metodą, WinSCP czy iFunBox czy co tam jeszcze kto lubi :)

 

:arrow: 3. Przechodzimy do folderu:

 

/private/var/mobile/Library/Preferences
:arrow: 4. Kopiujemy następujące pliki:

 

com.apple.keyboard.plistcom.apple.mobileslideshow.plist
:arrow: 5. Otwieramy pliki w programie plist Editor for Windows

 

:arrow: 6a. Dla paska auto korekty dokonujemy zmian w pliku com.apple.keyboard.plist zmieniając

 

<key>KeyboardAutocorrectionLists</key><false/>
na:

 

<key>KeyboardAutocorrectionLists</key><true/>
:arrow: 6b. Dla opcji zdjęć panoramicznych dokonujemy zmian w pliku com.apple.mobileslideshow.plist, szukamy następującego wpisu:

 

<key>DiskSpaceWasLow</key><false/>
I zaraz pod nim dodajemy:

 

<key>DiskSpaceWasLow</key><false/><key>EnableFirebreak</key><true/>
:arrow: 7. Tak zmodyfikowane pliki wgrywany na telefon, zastępując oryginalne i dokonujemy ReSpring po tym zabiegu cieszymy się dwiema nowymi opcjami bez instalowania dodatkowych narzędzi :)

 

Winterboard i Notification Center:

 

Po nie małej walce z Notification Center przygotowałem krótkie info dla ewentualnych osób co lubią dopieszczać swój system wizualnie :) Sprawdzone i przetestowane na iOS 5.0.1!

 

Pogoda Apple:

/System/Library/WeeAppPlugins/WeatherNotifications.bundle/
WinterBoard:

YourTheme/Bundles/com.apple.weathernotifications.bundle
Główne pliki do podmiany:

weeapp_bg@2x.pngwee_app_y_Glow@2x.pngwee_app_y_logo@2x.png

Aukcje Apple:

/System/Library/WeeAppPlugins/StocksWeeApp.bundle
WinterBoard:

YourTheme/Bundles/com.apple.stocksweeapp.bundle
Główne pliki do podmiany:

WeeAppBackground@2x.pngwee_app_y_Glow@2x.pngwee_app_y_logo@2x.pngDownChangeArrow@2x.pngDownChangeArrowColorSwapped@2x.pngUpChangeArrow@2x.pngUpChangeArrowColorSwapped@2x.png

Wszystkie doinstalowane dodatki jakie możemy mieć w Notification Center znajdują się w lokalizacji:

/System/Library/WeeAppPlugins
Jeżeli dany dodatek w swoim folderze nie posiada pliku tła (najczęściej nazwanego: WeeAppBackground@2x.png) wtedy korzysta z pliku który znajduje się w folderze StocksWeeApp.bundle gdyż wszystkie dodatki z Cydii domyślnie podszywają się właśnie pod tą aplikację.

 

UWAGA:

 

Dla urządzeń bez wyświetlacza Retina należy pominąć @2x w nazwach polików!

 

Problem z aktualizacją i instalacją paczek z Cydii:

 

Najczęstrzą przyczyną tego typu problemów są uszkodzone pliki zawierające indeksy paczek z danego repozytorium. Na szczęście jest na to prosty sposób:

 

:arrow: 1. Łączymy się do telefonu przez WinSCP lub iFunBox.

 

:arrow: 2. Przechodzimy do folderu: /private/var/lib/apt/lists w którym kasujemy wszystkie pliki (podkreślam pliki NIE foldery) następnie przechodzimy do folderu: /private/var/lib/apt/lists/partial i powtarzamy czynność kasowania wszystkiego :)

 

:arrow: 3. Teraz już możemy uruchomić Cydię, ostrzegam iż Cydia teraz nie ma żadnych danych z dodanych repozytoriów i będzie musiała je na nowo pobrać co potrafi zająć dłuższa chwilę. Gdy proces pobierania danych się zakończy możemy się cieszyć w pełni działającą Cydią :)

 

iPhoneDelivery i ultrasn0w brak zasięgu:

 

:arrow: 1. Instalujemy iPhoneDelivery i ReSpring lub ReBoot zleży co Cydia "powie" (jak update będzie ReSpring jak nowa instalacja będzie ReBoot).

 

:arrow: 2. Reinstalujemy ultrasn0w i ReSpring (chyba że też nowa instalacja to będzie ReBoot).

 

:arrow: 3. Czekamy na informacje po podanie pin'u (jak takowy mam ustawiony).

 

:arrow: 4. Czekamy na zasięg nawet 5-10min.

 

:arrow: 5. Po tym procesie zasięg powinien się już pojawiać normalnie nawet po restarcie telefonu.

 

Błędy podczas synchronizacji iTunes:

 

iTunes nie może przeczytać zawartości iXXX. Przejdź do karty Podsumowanie w preferencjach iXXX i kliknij w przycisk "Odtwórz", by przywrócić iXXX do ustawień fabrycznych.

:arrow: 1. Logujemy się do urządzenia przez WinSCP albo przez USB np. za pomocą iFunBox.

 

:arrow: 2. Przechodzimy do folderu:

 

/private/var/mobile/Media/iTunes_Control/iTunes
:arrow: 3. Usuwamy pliki iTunesCDB oraz (jak istnieje) iTunesDB

 

:arrow: 4. Przechodzimy do folderu:

 

/private/var/mobile/Media/iTunes_Control/Music
:arrow: 5. Usuwamy zawartość

 

:arrow: 6. Włączamy iTunes i synchronizujemy ;)

 

Ręczna deinstalacja pakietów:

 

Czasem po zainstalowaniu jakiegoś pakietu z Cydii który nie jest kompatybilny z naszym systemem lub ma konflikt z wcześniej już zainstalowaną paczką nasz telefon potrafi wpaść w pętle restartów bez przechodzenia w Safe Mode. W takim wypadku większość zaleca zrobienie Restore ale jak mamy dostęp do telefonu po SSH to możemy jeszcze spróbować ręcznie odinstalować kłopotliwy pakiet.

 

:arrow: 1. Logujemy się do telefonu przez PuTTY.

 

:arrow: 2. Wpisujemy polecenie:

 

dpkg -l | cut -c5-50
Wyświetli nam ono listę zainstalowanych pakietów na której będziemy mogli odnaleźć pełną nazwę pakietu jaki chcemy usunąć.

 

:arrow: 3. Po znalezieniu kłopotliwego pakietu pozostaje już nam tylko wpisanie:

 

dpkg -r nazwa_pakietu
Po wykonaniu polecenia robimy restart telefonu i po kłopocie :)

 

Co warto zainstalować z Cydii:

 • Action Menu - poszerza możliwości menu operacji na tekście, dodatkowe ikonki jak i wklejki.
 • Activator - uruchamianie aplikacji za pomocą gestów.
 • AirBlue Sharing - pełna obsługa Bluetooth dla naszego iPhone.
 • AppCent - pokazuje % postęp podczas pobierania i instalacji aplikacji.
 • AppStore Update Size - pokazuję rozmiar aktualizacji przed jej pobraniem.
 • AskToSend - wyskakujące okno proszące o potwierdzenie wysyłanego SMS’a działa w wbudowanej aplikacji oraz w biteSMS.
 • Barrel - świetny efekt podczas zmiany pulpitów, kilka gotowych efektów przejścia.
 • biteSMS - alternatywna aplikacji do wysyłania SMS'ów, dodaje Avatary, QuickReplay itp.
 • Bulletin - dostęp do Notification Center z LockScreen.
 • ContactPrivacy - wprowadza wymóg potwierdzenia przez użytkownika dostępu do książki adresowej dla każdej aplikacji.
 • CyDelete - umożliwia usuwanie aplikacji Cydia tak samo jak tych z AppStore.
 • Copic - najszybszy program umożliwiający pokazywanie zdjęć w książce/ulubionych/iMessage.
 • DataDeposit - aplikacja pozwalająca dodawać/zapisywać/przenosić ustawienia każdego program z AppStore.
 • Dater - pokazuje czas zrobienia zdjęcia aoraz dodatkowe informacje w aplikacji Zdjęcia.
 • Forecast - wyświetla pogodę w miejscu zegarka na zablokowanym ekranie.
 • FullScreen for Safari - świetne rozszerzenie dla Safari zwiększające funkcjonalność przeglądarki.
 • Fusion - umożliwia wysyłanie wiadomości za pomocą formatki Tweetera do wszystkich większych portali społecznościowych.
 • Gridlock - umożliwia swobodne rozmieszczanie ikon na Springboard.
 • I’m Busy SMS – szybkie odrzucanie połączeń wraz z wysłaniem SMS’a o tym, że jest się zajętym.
 • Icon Renamer - pozwala w prosty i łatwy sposób zmienić nazwę każdej ikony na Springboard.
 • iFile – świetny menadżer plików z pełnym dostępem do systemu.
 • iPhoneDelivery - raporty doręczeń SMS, współpracuje z wbudowaną aplikacją jak i biteSMS.
 • KuaiDial - świetne rozszerzenie do wbudowanej aplikacji telefonu, szybkie wybieranie ze zdjęciami i wiele innych.
 • KuaiDial biteSMS - w połączeniu z KuaiDial dodaje dodatkowe możliwości do biteSMS oraz iRealSMS, między innymi łatwe wysyłanie wiadomości do wielu odbiorców.
 • Lockscreen Clock Hide - ukrywanie zegarka na ekranie zablokowanym.
 • Lorem – kasowanie pojedynczych notyfikacji w Notification Center.
 • Mail Enhancer – narzędzie znacząco poszerzające możliwości aplikacji Mail.
 • Mail Rules - umożliwia tworzenie reguł dla poczty przychodzącej (np. kasowanie spamu).
 • MakeItMine - pozwala na edycję napisów operatora.
 • MarkThatMessage – teraz każdy SMS jest wyświetlany z datą.
 • MobileTerminal – jak nazwa wskazuje jest to konsola dla naszego iP.
 • NCSettings - alternatywa dla SBSettings umieszczona w centrum powiadomień.
 • NoNewslsGoodNews – usuwa ikonkę kiosku z naszego pulpitu.
 • noOTA badge - nie wyświetla ikony informującej o dostępności aktualizacji oprogramowania.
 • Notifier+ - dodaje dodatkowe ikony powiadomień na pasku status (np. ikona wyciszenia/nieodebranego połączenia/itp)
 • NoVoiceMail – ukrywa przycisk poczty głosowej w aplikacji telefon.
 • OpenSSH – serwer SSH.
 • Parallax – przesuwa tapetę tak jak na androidzie wraz z kolejnym pulpitem.
 • PasswordPilot – automatycznie uzupełnia pole hasło w oknie dialogowym podczas zakupów w AppStore.
 • PdaNet – pozwala na tethering połączenia internetowego przez WiFi lub USB.
 • PhotoAlbums+ - jak robisz zdjęcia na iP o po prostu musisz to mieć, czyli ręczne tworzenia albumów na telefonie bez iTunes.
 • Polska Cydia – spolszczenie dla Cydii.
 • ProTube – alternatywny klient YouTube, z możliwością pobierania filmów.
 • Pull To Refresh for Mail - pobieranie maili za pomocą przeciągnięcia zawartości w dół.
 • Pull To Refresh Safari - odświeżanie aktualnej strony za pomocą przeciągnięcia jej w dół.
 • PwnTunes - świetne rozszerzenie pozwala nam korzystać z iPhone jak z pendrive na komputerach bez iTunes oraz na synchronizacje muzyki też bez iTunes.
 • QuickTweet – dodaje ikonkę szybkiego Tweet’a w oknie Notification Center.
 • Safari Download Manager - świetne rozszerzenie dla Safari umożliwiające pobieranie wszystkich rodzajów plików.
 • Safari Upload Enabler-rozszerzenie dla Safari umożliwiające uplodowanie plików i zdjęć.
 • SBAdBlockToggle - świetne i często aktualizowane narzędzie do blokowania reklam nawet w cydia !
 • SBSettings - podręczne menu wyłączania/włączania takich funkcji jak 3G/WiFi/EDGE/BT/SSH itp. Moje wtyczki : Airplane, Autolock, EDGE, SpringFlash. Oraz polecany themes: iRetina++
 • ScrollingBoard - rozszerza możliwości między innymi naszego paska Dock.
 • SleepFX - następca TV Tube, zabiera wiele dodatkowych animacji podczas usypiania naszego urządzenia.
 • SpringFlash – szybki dostęp do latarki za pomocą Activator.
 • Swipe Safari - świetne rozszerzenie dla Safari wprowadzające obsługę gestów.
 • SwipeSelection - świetne rozszerzenie umożliwiające proste i wygodne przesuwanie kursora podczas pisania tekstu.
 • SwitcherMod – rozszerza funkcjonalność paska aplikacji oraz przyśpiesza ich zamykanie.
 • Unfold - zmienia sposób odblokowywania telefonu na widowiskową harmonijkę.
 • Veency - Serwer VNC można sterować naszym iP z pomocą PC.
 • WeatherIcon – aktualna pogoda na ikonie aplikacji pogoda oraz na pasku status.
 • WeeTrackData - wprowadza monitoring pobranych danych przez sieć komórkową w postaci widgetu w NC.
 • WiFi Booster – znosi restrykcje co do minimalnej jakości sygnału aby WiFi było widoczne przez iP.
 • WifiSMS – wysłanie SMS’ów przez przeglądarkę w komputerze.
 • WinterBoard – potężne narzędzie, dzięki któremu zmienimy wygląd praktycznie wszystkiego.
 • Zeppelin – szybka zmiana logo operatora.
* Kolorem niebieskim oznaczono płatne rozszerzenia.

* Wszystkie wyżej wymienione aplikacje i rozszerzenia są w pełni kompatybilne z iOS 5.0.1.

 

DataDeposit a przenoszenie ustawień aplikacji:

 

Ciekawą pozycją w Cydii jest darmowa aplikacja DataDeposit, która w połączeniu z Dropbox’em pozwala na przenoszenie ustawień pomiędzy urządzeniami czy też przywracanie ustawień dla konkretnej aplikacji.

 

Po instalacji programu pierwsze, co musimy zrobić to połączyć go z naszym kontem w Dropbox, mamy taką możliwość w zakładce Change Settings > Link Dropbox Account, po podłączeniu programu mamy do dyspozycji następujące opcje Backup My Save Data oraz Restore From Dropbox.

 

Dzięki tej aplikacji posiadając więcej niż jedno urządzenie możemy przenosić postępy gier, ustawienia aplikacji oraz wpisane dane pomiędzy urządzeniami nawet jak aplikacja nie wspiera opcji synchronizacji. Kolejnym zastosowaniem jest odtwarzanie utraconych lub niecelowo zmienionych danych bez konieczności odtwarzania całej kopii z iTunes.

 

Problemy z zawieszaniem się iTunes na Windows 7 x64:

 

Jedną z najczęstszych przyczyn problemów z iTunes na Windows 7 x64 jest proces APSDaemon odpowiadający za Push w programie iTunes. Głównym zadaniem tego procesu jest bezprzewodowa synchronizacja urządzeń, jest on częścią pakietu iCloud. Jeżeli nie korzystasz z synchronizacji przez WiFi albo po prostu nie działa Ci iTunes:

 

:arrow: 1. Otwieramy Menadżer zadań Windows (Ctrl+Shift+ESC).

 

:arrow: 2. Szukamy procesu APSDaemon.exe i go zakończamy.

 

:arrow: 3. Przechodzimy do folderu:

 

C:\Program Files (x86)\Common Files\Apple\Apple Application Support\
I zmieniamy nazwę pliku APSDaemon.exe na np. -APSDaemon.exe

 

:arrow: 4. Dodatkowo możemy usunąć ów proces z listy automatycznego uruchamiania (Start > Uruchom > msconfig > Uruchamianie) i tutaj uwaga samo usunięcie procesu tej listy nie załatwi sprawy gdyż i tak iTunes będzie go próbował uruchomić przy każdym stracie programu.

Edited by Rikki
 • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

mozna by zmienic temat na 2g/3g bo roznic wielkich nie ma

 

no to sobie popiszemy, czekam na pytania :D

 

----------

 

No ja bym łykał 2g, aparat mi tak samo nie potrzebny, gps też;) edge ujdzie. Poza tym w mieście jest AP jeden na drugim więc nie robi ;) 8gb da się już szarpnąć za 7-8 setek :D a pomyśleć, że jakis miesiąc temu chcialem kupic za 1100... ;P

 

A no i w 3g jeszcze nie da się ściągnąć sima jak dobrze przeczytałem ?^

 

Jak dla mnie desing 2g lepszy. Alu z tyłu a nie jakiś plastik ^

Soft da sie zaktualizować.

Jakość wyświetlacza raczej nie zauważalna ;)

A jakośc muzyki 2g mi się bardzo podoba ^

Na 2g sima sciagasz przez soft, tez uwazam, ze alu z tylu to bylo to, w 3g moze i ten czarny plastik ladny, ale po roku bedzie na prawde zjechany na maksa, a nosic w pokrowcach i innych nie mam zamiaru, kupilem sobie tylko invisibleshield na przod, a tyl, trudno sie mowi.

Testowalismy z kumplem 2g i 3g jezeli chodzi o muzyke i nie moglismy wychwycic roznicy, roznica w jakosci wyswietlacza tez raczej znikoma, wiec mozesz spokojnie go lykac, potem tylko jailbreak + cydia i jestes wolny, calkowita ingerencja w os, mms'y, nagrywanie video, co tam chcesz :P

Edited by kucyk

Share this post


Link to post
Share on other sites

invisibleshield przecież było na cały aparat? przynajmniej dla 2g. Sam się takim 2g bawiłem. Ojjj ja nie mogę brać komy której bym nie rozpracował ;) 4 lata jade na symbianach. Każdego miałem . xD iPhone to będzie coś nowego. Jak się soft rypnie to słyszałem że da się naprawić w domowym zaciszu ?

 

Pierwszym co się powinno na iphonie zainstalowac to jailbreak? potem instaler i nastepnie cydia i cała reszta ?^ Musze już w ten temat się zagłębić bo narazie nie mam kompletnego pojęcia jak to się robi ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

W 3G nie mogli dać alu, bo zakłócałoby to GPS-a...

 

PS

Przerobiłem sobie lossless'a w foobarku (neroAAC) przy najwyższej kompresji na m4r, wrzuciłem na iphona i chyba nie ma różnicy między iPodem a dzwonkiem, ale to dokładnie sprawdzę rano, bo laska mnie zabije... [;

 

btw, do konwersji filmików polecam videora iphone converter, po konwersji automatycznie dorzuca plik do itunesa ;)

a jak już ktoś odblokuje to fajną sprawą (pod windowsem) jest plugin do total commandera - T-PoT

 

Pierwszym co się powinno na iphonie zainstalowac to jailbreak? potem instaler i nastepnie cydia i cała reszta ?^ Musze już w ten temat się zagłębić bo narazie nie mam kompletnego pojęcia jak to się robi ;)

Najszybciej i najprościej quickpwm (cydia i installer gratis ;D)

TU masz tutorial

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trzeba będzie postawić Apeka w domu albo chodzić często na miasto xD

 

I takie pytanko. Zastanawiało mnie to czy na iphone'a jest taka aplikacja dzięki której klawiatura qwerty [np przy pisaniu smsów] obracałaby sie razem z telefonem ? Na logikę pisanie smsów byłoby wygodniejsze - lepsza celność xd

Share this post


Link to post
Share on other sites

np tak, większe "klawisze" - leszpa precyzja

trzeba poszukać

 

jest jeszcze fajny sofcik odnośnie sieci

 

WiFiFoFum to aplikacja znana z platformy Windows Mobile. Jest to skaner sieci bezprzewodowych dzięki któremu możemy się dowiedzieć więcej o otaczających nas sieciach. Program podaje takie informacje jak rodzaj użytego szyfrowania, kanał na jakim działa sieć, Mac adres Access Pointu i inne. Moc dostępnych sieci może być przedstawiona w postaci czytelnego radaru.Program kosztuje 2,39 euro

do tego jeszcze programik (nazwy nie wymienię, bo to nie ładnie "kraść" komuś neta :P) do łamania WEP

Share this post


Link to post
Share on other sites

- synchronizacja z iTunes, dla kogoś kto nigdy nie korzystał z tego softu to jakiś koszmar, ponownie idiotoodporna funkcja synchronizacji. Jednak wolałbym mieć swobodę w przerzucaniu pojedynczych plików. Myślałem, że odlokowanie i plugin do totalcommandera załatwią sprawę, ale gdzie tam. Mogę sobie co najwyżej wrzucić dzwonki...

- odnośnie dzwonków, co za durnota, żeby ograniczać jakość dzwonka do mono i 22kHz. Jakość jest FATALNA! (update: problem rozwiązany) Ja wiem, że dzwonki to dodatek, ale skoro przez iPoda, głośniki grają bardzo fajnie, po co ograniczać jakość dla dzwonków? Oczywiście, żeby w ogóle wrzucić dzwonek, trzeba telefon odblokować, przekonwertować mp3 do aac (m4r) i znaleźć odpowiedni katalog...

- z włączonym iPodem na pauzie, nie da się wyjść z trybu uśpienia! Musiałem zadzwonić do siebie, żeby telefon się "obudził"

- jakość aparatu jest jakieś 3 lata do tyłu, nie ma flasha, który tak ceniłem w k750i

 

Na razie nie zauważyłem więcej minusów. Jakbym miał w jednym zdaniu scharakteryzować iPhone'a, powiedziałbym: telefon dla blondynki! Moja babcia nie miałaby problemów z obsługą tego. Są plusy i minusy idiotoodporności apple'a.

 

Nie kupuj tego telefonu jeśli:

- nie polubisz się z iTunes

- wolisz sobie wszystko sam skonfigurować

Dzięki za to info, juz wiem, ze ajfon nigdy u mnie nie zagości ;) (a pare dni temu bylem bliski jego kupna).

Share this post


Link to post
Share on other sites

np tak, większe "klawisze" - leszpa precyzja

trzeba poszukać

 

jest jeszcze fajny sofcik odnośnie sieci

 

 

 

do tego jeszcze programik (nazwy nie wymienię, bo to nie ładnie "kraść" komuś neta :P) do łamania WEP

Ależ śmiało można tą nazwę podać, chociaż na pw ^^

 

A jak zaktualizować soft/zrobić downgrade ? bądź naprawić soft gdy się rypnie?^^

Share this post


Link to post
Share on other sites

nic się nie będzie pluł ;)

btw, gierki z wykorzystaniem akcelerometru wymiatają ;)

 

 

--------- ---------- ---------

 

 

dobra kucyk, teraz mi powiedz jak rozwiązałeś przerzucanie pdfów, doców i dostęp do tego z iPhone'a?

 

zrobiłbym sobie przez SSH, ale nie mam wifi w domu ;/

jest jakiś sposób po kablu?

 

 

//nie pisz posta pod postem

Edited by narcyz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie pokazuje prędkości, ale kto wie, może są dodatkowe programy. Nie miałem czasu, żeby wszystko posprawdzać , może jutro posiedzę. Wkurza mnie, że wiele ciekawych rzeczy można zrobić tylko przez wifi i przy wykorzystaniu ssh. Chciałem odpalić skonfigurować i odpalić serwer na iphonie. Wtedy wszystkie pliki (pdf, doc, xls, txt) wrzucałbym sobie do określonego katalogu, uruchamiał przeglądarkę i wszystko miałbym dostępne z localhosta ;) Chyba najwygodniejsze sposób. Kucyk, jak Ty to rozwiązałeś?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy zumi light korzysta z satelity i pokazuje gdzie się znajdujesz/aktualizuje co kilka sekund pozycję na mapie?

Nie sądzę

Naturalnie, że nie <_< Ale bez, jak się wyraziłeś, "turn by turn" przydatność takiego rozwiązania przyznasz, że jest znikoma (wyłącznie dla kogoś, kto nie ma samochodu i chce się dostać gdzieś pieszo).

Share this post


Link to post
Share on other sites

yyy nie wiem co dokladnie chcesz zrobic, datacase?

Chcę w najłatwiejszy sposób przerzucić pliki typu PDF, DOC, XLS, HTML z kompa na iphone'a i mieć do nich szybki i nieuciążliwy dostęp za pośrednictwem telefonu. Czaisz? :> Do doców i txt mam rubooks/textreader, ale mnie chodzi przede wszystkim o pdfy... Wiem, że obsługuje je safari, ale do tego muszę chyba postawić serwer, a nie mogę tego zrobić, bo nie mam w domu WiFi...

 

 

Naturalnie, że nie <_< Ale bez, jak się wyraziłeś, "turn by turn" przydatność takiego rozwiązania przyznasz, że jest znikoma (wyłącznie dla kogoś, kto nie ma samochodu i chce się dostać gdzieś pieszo).

Czy ja wiem, iphone wyznacza Ci trasę na mapie, jest to kolorowa linia pociągnięta po ulicy z pktu A do B, a niebieski migający pkt to Ty. IMHO jest to w zupełności wystarczające, a turn-by-turn taki niezawodny chyba nie jest...

Share this post


Link to post
Share on other sites

no on chce wrzucic pliki ktore wymienil wyzej nie przez SSH ale inaczej, tylko wlasnie jak? :D

 

Moje odczucia dotyczace iPhone'a ... hm.. wg. mnie jest troche duzy jak na telefon. Sam mam iPod Touch, ktory jest troche mniejszy i w sumie tez ma pare wad. Jakby byl wiekszy to by mi nie bardzo pasowal mowiac szczerze. iPhone jest troche dluzszy i grubszy. Szczerze mowiac dziwnie mi sie tez na nim pisze. Jednak wszystko to sprawa gustu i tego co komu lepiej lezy :)

 

Co do software'u. Wszystko pieknie fajnie, tylko pamitajcie ze jak poinstalujecie troche demonow i innych programow ktore smigaja w tle to bateria tez bedzie troche padala szybciej niz przy normalnym uzytkowaniu.

Ja osobiscie posiadam pare poinstalowanych aplikacji, ale glownie to tylko uzywam tych do zmiany wygladu + czasem notes ale zadko. Fajnie wyglada inteliscreanboard czy jak to tam sie pisze, tylko ze jak ma smigac przez GPR's to troche kiszka. Nie wiem tylko czy zapamietuje on dane i aktualizuje sie powiedzmy raz dziennie czy wiecej (chodzi mi o pogode np.) bo wiadomo ze smsy i inne takie bajery telefoniczne to inna sprawa. Jednak program jest platny i w sumie mi nie potrzebny, pogode mozna i tak sobie sprawdzic przez programik dostarczony z iP. Customize 2.0 tez fajne bajerki ma ;)

 

Co do iTunes to nie jest tak zle :P moze dlatego tak mi sie wydaje ze kiedys mialem iPoda 60gb i jakos przywyklem do tego softu. Nie jest zle, chociaz mogloby byc lepiej. Ciekawe czy wymysla kiedys jakis patrz czy cos w tym stylu dzieki czemu bedzie mozna kopiowac mp3 w normalny sposob, bo jak wiadomo polityka Apple i ochrona praw autorskich itp... = soft taki jaki mamy. Nawet w tej edycji iPoda/Phona nie przegladac zawartosci pamieci naszego urzadzenia tak jak to mialo miejsce w starej generacji.

 

Jesli chodzi o minusy uzywania iPhona jako mp3 playera to nie wiem jak Ci programisci Apple mogli zrobic taki gowniany EQ ktory w zasadzie jest bezuzyteczny :| :mur:

Kolejny minus to tylnia "klapka/pokrywa". Jak zawsze sie niszczy przy uzytkowaniu... Nie wiem czy robia to specjalnie zeby ludzie co jakis czas kupowali nowe urzadzenie, bo nawet nie ma (przynajmniej ja nie widzialem) jakiejs alternatywy, czy mozliwosci kupienia tylniej klapki osobno, czy tez jakiejs "naprawy", bo te wszystkie ich pokrowce to panie daj pan spokoj.

 

Co do tego GPSu to w Google Maps jak wyznaczasz sobie trase to tez Ci pokazuje gdzie jestes i wyznacza trase, wiec ten iPhonowski GPS to taki troche bez szalu dodatek.

Edited by sector

Share this post


Link to post
Share on other sites

no on chce wrzucic pliki ktore wymienil wyzej nie przez SSH ale inaczej, tylko wlasnie jak? :D

 

Moje odczucia dotyczace iPhone'a ... hm.. wg. mnie jest troche duzy jak na telefon. ...

 

Co do iTunes to nie jest tak zle :P moze dlatego tak mi sie wydaje ze kiedys mialem iPoda 60gb i jakos przywyklem do tego softu. Nie jest zle, chociaz mogloby byc lepiej. Ciekawe czy wymysla kiedys jakis patrz czy cos w tym stylu dzieki czemu bedzie mozna kopiowac mp3 w normalny sposob, bo jak wiadomo polityka Apple i ochrona praw autorskich itp... = soft taki jaki mamy. Nawet w tej edycji iPoda/Phona nie przegladac zawartosci pamieci naszego urzadzenia tak jak to mialo miejsce w starej generacji.

 

Jesli chodzi o minusy uzywania iPhona jako mp3 playera to nie wiem jak Ci programisci Apple mogli zrobic taki gowniany EQ ktory w zasadzie jest bezuzyteczny :| :mur:

Kolejny minus to tylnia "klapka/pokrywa". Jak zawsze sie niszczy przy uzytkowaniu... Nie wiem czy robia to specjalnie zeby ludzie co jakis czas kupowali nowe urzadzenie, bo nawet nie ma (przynajmniej ja nie widzialem) jakiejs alternatywy, czy mozliwosci kupienia tylniej klapki osobno, czy tez jakiejs "naprawy", bo te wszystkie ich pokrowce to panie daj pan spokoj.

 

Co do tego GPSu to w Google Maps jak wyznaczasz sobie trase to tez Ci pokazuje gdzie jestes i wyznacza trase, wiec ten iPhonowski GPS to taki troche bez szalu dodatek.

Wielkość jak dla mnie ok. Zależy jaką masz łapę i w ogóle. Musieli znaleźć jakiś kompromis między dużym wyświetlaczem i idącym za tym komfortem przy oglądaniu filmów, a wygodą.

Odnośnie softu, apple poblokowało to wszystko celowo. Raz - prawa autorskie. Dwa - żeby blondynka za bardzo nie kombinowała. Ma przycisk synchronizuj, ma appstore i to jej wystarczy ;D

EQ mi niepotrzebny, nawet nie sprawdzałem. Player jest bardzo fajny i raczej jest to najlepszy telefon w roli odtwarzacza, co potwierdzają pomiary RMAA. Jego brzmienie jest raczej jasne i neutralne. Za to słuchawki jakie dodają to jakieś nieporozumienie... Czekam właśnie na przesyłkę z Soniaczami EX-082 to napiszę coś więcej o dźwięku. Dużym plusem jest mocny poziom sygnału na wyjściu - gra na prawdę głośno i nie będzie problemu z napędzeniem słuchawek o większej oporności.

Tył iPhone'a musi być plastikowy ze względu na odbiornik GPS... Poza tym jakby dali alu, waga telefonu poszłaby w górę, a tego byśmy nie chcieli. Coś za coś.

A GPS imho jest przydatny, tym bardziej dla kogoś kto ma problemy z orientacją. Niebieska kropa pokaże gdzie jesteś, samo google maps wiele nie daje.

 

Graliście w Spore? Zdecydowanie najładniejsza gierka na iPhona, boje się pomyśleć jakie gierki będą wychodzić za pól roku, jako że jestem zafascynowany wersją na blaszaki miło jest zobaczyć ten tytuł na tą platformę :)

Ja muszę najpierw zrobić WiFi w domu to pogadamy... Wiesz jak jest ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

No nie, przeciez gry sie wgrywa przez itunes po kablu :>

-------------------------------

 

sledzicie apple event?

nowa pileczka na iphona, real soccer 2009 (juz do sciagniecia z appstore):

Dołączona grafika

 

i

 

need for speed (nie ma w appstore jeszcze)

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Again, pretty impressive 3D graphics, it continues to be shocking what the touch / iPhone can do

Edited by kucyk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...


×
×
 • Create New...