Skocz do zawartości
dao

30 Cali, Który Wybrać ?

Rekomendowane odpowiedzi

Który z poniższych byście polecali

 

DELL 3007WFP-HC

HP LP3065

 

a może

DELL 2709W

 

jaka będzie różnica w wielkości czcionki między 30 cali a 27

zależy mi na poprawnym wyświetlaniu stron i dużej czcionce

 

poza tym oczywiście kolory

zastosowanie internet obróbka zdjęć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

postaw na indywidualne odczucia i sam obejrzyj te monitorki. 30tki i tak mają jednakową matrycę iirc. mam hp lp3065 od prawie roku i jestem bardzo zadowolony. korzystam raczej z normalnych wielkosci czcionek wiec nie umiem powiedziec jak sprawuje się to na powiększonych literkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

postaw na indywidualne odczucia i sam obejrzyj te monitorki. 30tki i tak mają jednakową matrycę iirc. mam hp lp3065 od prawie roku i jestem bardzo zadowolony. korzystam raczej z normalnych wielkosci czcionek wiec nie umiem powiedziec jak sprawuje się to na powiększonych literkach.

Pracujesz na takiej małej czcionce bez powiększenia? :blink:

To chyba głowę masz w odległości 40-50 cm od ekranu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy ,mam pytanko czy ktoś wie coś na temat tego monitora ?

http://www.allegro.pl/item690592856_mega_g...600_fv_wwa.html

http://www.allegro.pl/item681187460_30_gat...a_fv_gw24m.html

Jeden jest powystawowy ,ceny kuszące jak za 30 cali i jest na matrycy samsunga. Dużo o nim nie ma na necie ,a raczej prawie niczego nie ma. Jak mówię cena kusząca w porównaniu do Hp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

Osobiście nie interesowałem się tym modelem ale możesz przejrzeć watek na [H]ardforum, który w całości jest poświęcony temu monitorowi. Na pewno pełno informacji z niego wyciągniesz. Wątek.

 

IMO firma ta dosyć mało znana, zwłaszcza u nas nie za wiele słychać o ich produktach. Cena faktycznie niezła jak na 30", ale ja chyba celowałbym w coś innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówisz kolego firma mało znana ,cena bardzo kusi ,bo najtańszy HP 30 cali kosztuje 4700 pln jest to duży wydatek a ten monitor kosztuje 2700 pln i jest dość bogato wyposażony ,multum złączy w tym hdmi gdzie hp nie ma tego ,jest na matrycy samsunga ciekawe tylko jak z supportem do niego. Za raz się zabieram za czytanie wątku.

 

Szukałem i też natknąłem się na niezbyt pochlebne opinie na temat tej firmy ,lepiej jednak dozbierać i kupić w pozniejszym czasie hp lub samsunga i tu będę mógł spać spokojnie, mam na oku jeden z tych dwóch paneli oczywiście nie będę kupował w komputroniku bo w nim ceny są o ponad 1tyś większe :

 

http://www.komputronik.pl/index.php/produc..._HP_LP3065.html

http://www.komputronik.pl/index.php/produc...ter__305T+.html

Edytowane przez Bartass13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ,to wiem że eizo są bardzo dobre ale cene też mają bardzo dobrą. Wcześniej zastanawiałem się nad 24 hp http://www.allegro.pl/item691336671_hp_24_...wawa_od_ss.html ale ostatnio zainteresowałem się 30 i zastanawiam się nad kupnem takiego monitora ,no i rozdzielczość też oferuje rewelacyjną.

Edytowane przez Bartass13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oba monitory Hp i Samsung nie posiadają OSD. Po za jasnością nic innego nie idzie zmienić.

 

Samsung:

- jedno DVI;

- matryca S-PVA ( wersja + ma szerszy gamut );

- min. jasność około 80 nitów, świetny wynik, nie będzie dawać po oczach wieczorem;

- słabsze kąty w kolorach, przy tej wielkości może być problem z bokami obrazu; foto

 

HP:

- 3 DVI;

- matryca H-IPS z szerszym gamutem;

- min. jasność około 100 nitów;

- dobre kąty w kolorach, minimalne zmiany nawet przy sporych kątach; czerń pod kątem świeci;

 

 

Masywna rozdzielczość, do gier będzie ciężko, zwłaszcza nowych. Jeśli pracujesz na wielu aplikacjach naraz to będzie sprzęt dla Ciebie. W innym wypadku raczej nie.

 

----------

 

Osobiście też się ostatnio zastanawiam czy by nie przetestować jakiejś 30", ale wszystkie modele w sensownej cenie to dalej 8-bit i co najwyżej średnia półka jakościowa. <_< Mimo wszystko sama rozdzielczość jest intrygująca. :wink:

Nec byłby niezłą propozycją, ale popełnili harakiri w momencie projektowania tego monitora. Użyteczna jasność to 200-220 nitów. Poniżej tej wartości jasność panelu jest blokowana przez obcięcie matrycy. Pkt. czerni od tego momentu już się nie zmienia i przy wartościach "ludzkich" mamy śmieszny kontrast i czerń nie wiele różniąca się od szarego.

Edytowane przez toms83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz zapodać ,a wiesz coś bliżej na temat tego monitora ? Bo czytałem i piszą że ma input laga ,na poziomie 40 / 60 ms ,czy jest to odczuwalne w grach ,bo koleś pisze że mu niby to nie przeszkadza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dell 2709 bardzo jasny nawet na 0 jasności. Około 150 nitów, dla mnie to jest dużo za dużo, ale chłopaki z forum na nim działają i im nie przeszkadza, kwestia indywidualna. IL ma w okolicach 40 ms i tutaj znowu niektórzy piszą że nic nie czuć, a inni znowu wyczuwają. Akurat to są bardzo subiektywne kwestie, każdy inaczej to odczuwa.

 

Samsung 275, nie pamiętam, ale któraś wersja 275 lub ta z + miała spory lag, musiałbyś poszukać na [H]ardforum, jest wątek poświęcony temu monitorowi.

 

Za około 3 tys. masz Fujitsu-Siemens 26" na IPS, bardzo przyjemny monitorek, miałem go przez kilka dni. Do grania ok, średni lag w okolicach 32-35 ms, więc bardzo akceptowalny. W HP mam podobny lag i nie jestem w stanie go wyczuć. Chodzi mi o ten model.

 

LG 2600HP-BF też jest na IPS, ma najmniejszy lag z większości obecnych monitorów. W granicach 16 ms. Tylko on znów świeci jak rakieta na 0 jasności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ,mam mętlik w głowie nic specjalnego nie ma z 27 w rozsądnej cenie ,chciałem della ale jak ma IL tak wysoki to boję się że będzie on dla mnie odczuwalny ,Lg jak piszesz za jasny ,a siemens jakoś mi nie leży ,samsung też wysoki IL ,nie wiem może jakiś 24 calowy ale raczej wolał bym 27 więc chyba będzie trzeba się wstrzymać aż wyjdzie coś ciekawego ,choć napaliłem się troszkę na wymianę monitora a napalenie to zły doradca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekać nie masz co, bo z 27 nic nie wejdzie nowego. Możesz obadać LG 27", ale ja o nim nic nie wiem, więc nie doradzę. Z 24" poleciłbym HP LP2475W którego mam i sprawuje się bardzo dobrze. Tak jak pisze radiergummi w grach nic nie idzie wyczuć, a też parę gierek na nim już skatowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to czekam z niecierpliwością na opinie ,ja kupiłem hpka 24 i chyba to max dla mnie ,raczej nie wyobrażam sobie pracy na 30 calowym monitorze. Jak wyjąłem 24" z kartonu to się przeraziłem ,myślę że 27 to absolutne maximum ,a mi odpowiada 24 duży monitor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...