Skocz do zawartości
PoGo

Xbox360 Czy Ps3 ?

Rekomendowane odpowiedzi

@Przemol^N

Nastepny czlowiek z misja. Polecilem chlopakowi PS3 - gdzie tu niby czekanie na GTA4? Chyba zobaczyles skrot PC,po czym oczy zaszly czerwienia i juz nie myslac zaczales pisac.

Teraz blue-ray - +500zl (_jest wygodniej, tzn co jest wygodniejszego?), multi +140zl rocznie (nielegalnie, bez supportu w razie problemow). Pewnie, ze mozna za wszystko placic osobno. Jak ktos lubi, albo potrzebuje, alebo go to podnieca ("placi sie za jakosc"). Ciekawe na czym ta jakosc polega, skoro multiplayer nie ma supprotu w Polsc i niektore gry wychodza okrojone, jak np GoW (kupisz gre w Polsce - nie masz dodatkowych map). Ty stwiedziles, ze warto, to palacisz, ale tu decyzja chyba nalezy do autora tematu. Ja go tylko poinformowalem. Wyluzuj, nie kazdy musi myslec tak jak ty.

1. Pisałeś o takich samych grach i sugerowałeś dokupienie pada.

2. Co jest wygodniejszego w playerze? dedykowane bezszelestne urządzenie, dopracowany pilot, zresztą poczytaj sobie recenzję playerów.

3. Live nie ma wsparcia ale czy jest Ci ono potrzebne? jeśli masz jakiś problem z kartą czy płatnościami przecież możesz zadzwonić tam gdzie założyłeś konto, US czy UK. Jaki problem?

4. Jakie gry są okrojone? Taka sama płyta jest przecież...Co do DLC to wyjątkiem jest właśnie pakiet map do GOW.

5. Jestem wyluzowany. Następnym razem jak piszesz coś w moim kierunku to nie rób takich błędów bo ciężko się to czyta. (supprotu w Polsc)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To przy tych swoich 110kg wagi musisz mieć małe rączki, jeśli triggery z DS2 Ci odpowiadają ;) Bez urazy naturalnie, ale akurat triggery z tego pada są dla mnie zupełną pomyłką. Ale jak już zauważono- akurat gadka o wyższości jednej konsoli nad drugą w oparciu o ocenę padów jest głupia. To zbyt subiektywna kwestia, choć generalnie patrząc pad od psx/ps2/ps3 ma rozmiary (wielkość, waga) odpowiadające raczej Azjatom nie słynącym z nadmiaru testosteronu i o wzroście nie przekraczającym 1.60cm (wiem, że zaraz mi napiszesz, że masz >200cm i ponad >110kg :) ).

Ja potrzebuje triggerow o jak najmniejszym skoku do bijatyk i arcadow.

Do tego stopnia , ze w Wipeoucie HD mam przestawione hamulce pod R1/L1 :)

 

Przy takim podejsciu moja niechec do triggerow z x360 powinna byc chyba zrozumiala :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie. Raporcikiem staraszysz? To mozesz sie rozczarowac, bo relgulamin jest nienaruszony... No ale zobaczymy.

Zobaczymy. Trollujesz = łamiesz regulamin. Patrząc na log % to nie Twój pierwszy raz. Bacz na to co piszesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

Ja potrzebuje triggerow o jak najmniejszym skoku do bijatyk i arcadow.

Do tego stopnia , ze w Wipeoucie HD mam przestawione hamulce pod R1/L1 :)

 

Przy takim podejsciu moja niechec do triggerow z x360 powinna byc chyba zrozumiala :D

co by nie mowic pad z ps2/3jest wygodny( do klocka rowniez) z tym ze w ps3 L2/R2 to jakas porazka, zupelnie nie rozumiem dlaczego tak je spartolili, chyba nie znaja zasady ze "lepsze jest wrogiem dobrego" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zalezy od wielkości naszych dłoni. Ostatnio u mnie był "fanboy" playstation i pierwszy raz w życiu pada od xa trzymał. Stwierdził że jest nieco wygodniejszy od ps1-2-3, tak że różnie to bywa. Mnie osobiscie jako fana racerów (dopóki kiery nie kupiłem) pad od xboxa był z nieba zesłany, duża (i głeboka ;) ) czułość nacisku triggerów jest niezastąpiona. Inaczej już przedstawiała się sprawa przy grze w soul calibur tudziez inne mordo-obicie gdzie wygodniej grywa mi się na playowych padach. Tak więc zależy kto jakie ma gabaryty i do czego pada używa. W moim przypadku jeśli chodzi o ergonomię (a na psx i ps2 swoje w życiu wymłóciłem) dłonie się mniej męczą ( nie męczą się?) przy padzie xboxowym.

 

P.s - z tymi l2,r2 przy dual shocku ps3 to mnie osobiscie zeslizgują się z tego palce przy dłuższym graniu, mogli zrobić lekkie wyprofilowanie czy cóś, ale tak jak mówie - kwestia anatomii kazdego człowieka :)

Edytowane przez apo5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz jak trzymałem w dłoniach pada od X360 (po x latach grania w PES na DS2), moja reakcja -> :huh:

 

Po roku grania na X360, biorę DS3 czy tam SixAxis -> :huh: małe to jakieś i grać się nie da, gałki nie tak, nie mówiąc już o tych nieszczęsnych triggerach - do klepanek może i dobre (tak samo d-pad), ale w większości gierek nie dało się tego używać.

 

Teraz jest w 100% za padem od X360, tylko dlaczego on nie ma jakiejś wypasionej nazwy :lol2: ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej ej ja malenki tez nie jestem, lapy rozbite od pilki do siaty, ale przyznac musze ze to wlasnie DS jest padem ktory najbardziej mi przypasowal. Do tego stopnia ze DS podlaczony jest takze do mojego pieca.

 

Fajny temat ;]

Fanbojstwo wylewa sie potokami ;]

Czekam tylko az ktos wyskoczy z tektem "Jihaaaaaaaaad" i konsola w reka sie rozerwie ;>

 

Prawda jest taka ze kazdy wybierze ta konsole na ktorej wiecej tytulow bedzie w stanie go zainteresowac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam małe pytanko, sorka jeśli niewłaściwy, jako, że mam już dość ciągłego ulepszania kompa, żeby dopasować się do nowych gier zdecydowałem się na zakup konsoli na 100% Xbox, tylko pytanie która wersja? Arcade, Premium czy bodajże Elite?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej ej ja malenki tez nie jestem, lapy rozbite od pilki do siaty, ale przyznac musze ze to wlasnie DS jest padem ktory najbardziej mi przypasowal. Do tego stopnia ze DS podlaczony jest takze do mojego pieca.

 

Fajny temat ;]

Fanbojstwo wylewa sie potokami ;]

Czekam tylko az ktos wyskoczy z tektem "Jihaaaaaaaaad" i konsola w reka sie rozerwie ;>

 

Prawda jest taka ze kazdy wybierze ta konsole na ktorej wiecej tytulow bedzie w stanie go zainteresowac...

No cos Ty, to jest chyba najbardziej cywilizowane podejscie do tematu, jakie dotad tu widzialem. Trzeba bylo widziec poprzednie tematy o tym samym tytule, tam to dopiero byly jazdy ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

Nawet jeśli taka konsola by kosztowała - powiedzmy - 10.000zł? ;)

myslisz ze dla fana gier czy konsol cena gra role? - DS lezy w kacie , psp w innym kacie,ps3 lezy..na szafie, klocek pod drukarka se umarl o rescie konsol nie wspominam, pc'ty tez sie gdzies walaja :lol2:

 

i teraz meritum- jak by wyszla konsola za 10.000 i bylaby choc jedna gra ktora przypadla by mi do gustu to musialbym kupic, juz chociazby dla samej kolekcji- inni zbieraja znaczki a ja konsole, oczywiscie przy takim wydatku to nie bylaby prosta decyzja ale no coz .. :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja już siedzę na xbox, tak wracając do tematu. Bardzo fajna zabawka :) Kupiłem Elite (z jakimis dwoma smiesznymi gierkami Lego Indiana Jones i Panda) + dod. pad w media. Cena akceptowalna. Przymierzam się do GoWa 2. Oświeci mniektoś jeszcze o co chodzi z tym całym XBL ? Czy muszę coś dokopywać teraz aby odpalić konsole na Live?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miesiac Live Gold masz na dzien dobry po zalozeniu konta. Potem trzeba wykupic abonament, szczegoly w topicu o X360.

Oczywiscie, jesli granie online Cie nie interesuje, to placic nie musisz - dostep do Marketplace jest zawsze, co najwyzej na dema trzeba tydzien poczekac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myslisz ze dla fana gier czy konsol cena gra role? - DS lezy w kacie , psp w innym kacie,ps3 lezy..na szafie, klocek pod drukarka se umarl o rescie konsol nie wspominam, pc'ty tez sie gdzies walaja :lol2:

 

i teraz meritum- jak by wyszla konsola za 10.000 i bylaby choc jedna gra ktora przypadla by mi do gustu to musialbym kupic, juz chociazby dla samej kolekcji- inni zbieraja znaczki a ja konsole, oczywiscie przy takim wydatku to nie bylaby prosta decyzja ale no coz .. :rolleyes:

Nie wałkujmy już dalej tego tematu. Przykład z ceną miał pokazać że nie tylko o dostępne gierki chodzi. Nie mówiłem tutaj o wąskim gronie "fanów konsol" którzy muszą mieć każda "bo tak". Mówiłem o normalnych ludziach, lubiących pograć, którzy jak widzą cenę 10k to wolą poczekać aż cena spadnie do ludzkiej wartości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co by nie mowic pad z ps2/3jest wygodny( do klocka rowniez) z tym ze w ps3 L2/R2 to jakas porazka, zupelnie nie rozumiem dlaczego tak je spartolili, chyba nie znaja zasady ze "lepsze jest wrogiem dobrego" ;)

True, mam wrazenie ze nie mogli sie zdecydowac czy zostawiaja normalne jak z DS2 czy robia triggery giganty jak w x360 pod fpsy/wyscigi , wiec walneli takie niewiadomo co posrodku.

 

BTW ktos narzekal , ze mu palce z ps3 triggerow spadaja - mozna kupic do nich takie jakby tipsy nakladane na r2/l2 :

http://hmv.com/hmvweb/displayProductDetail...&sku=805620

 

@Costi - to najbardziej kulturalny topic o wyborze konsol jaki widzialem w polskim internecie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

BTW ktos narzekal , ze mu palce z ps3 triggerow spadaja - mozna kupic do nich takie jakby tipsy nakladane na r2/l2 :

http://hmv.com/hmvweb/displayProductDetail...&sku=805620

 

@Costi - to najbardziej kulturalny topic o wyborze konsol jaki widzialem w polskim internecie :)

pomysl z triggerami nie jest zly ..tylko to okreslenie :tipsy, zle mi sie kojarza :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miesiac Live Gold masz na dzien dobry po zalozeniu konta. Potem trzeba wykupic abonament, szczegoly w topicu o X360.

Oczywiscie, jesli granie online Cie nie interesuje, to placic nie musisz - dostep do Marketplace jest zawsze, co najwyzej na dema trzeba tydzien poczekac.

Aha to wszystko wiem :) Dzięki. Pobawię się trochę na XBL ale później. Na razie konsolka u mojej dziewczyny leży. ja muszę się uzbroić w jakiś rozsądny tv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To telewizor polecam hd ready. Niedrogo chodzą a obraz z konsoli wygląda o niebo lepiej niz na full hd (mniejsza potrzeba skalowania). Kanały telewizyjne tez póki co latają w 720p więc nic nie stracisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To telewizor polecam hd ready. Niedrogo chodzą a obraz z konsoli wygląda o niebo lepiej niz na full hd (mniejsza potrzeba skalowania). Kanały telewizyjne tez póki co latają w 720p więc nic nie stracisz.

 

Bullshit, mam Full HD, kumpel z pokoju obok ma HD Ready, oba 32 cale, nie widać różnicy w gierkach 720p, obraz oglądany z ok 1.5m. Na moim nawet wygląda lepiej, ale to już zasługa lepszych kolorów i czerni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie bullshit. Może i na 32 róznicy nie widac, ale PoGo kupuje 40+".

Miałem porównanie między zwykłym 42 calowym LG hd ready a sony bravią 40" full (wypas) HD. Obraz z xboxa lepiej prezentował się na LG (mniejszy aliasing).

Najlepiej wziąć konsolę do sklepu i sprawdzić zanim się kupi :lol:

Edytowane przez apo5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

720p vs 1080p ma znaczenie tylko wtedy...gdy gra obsluguje 1080p, wtedy wyswietlacz FullHD jest lepszy i tutaj nie ma w ogole dyskusji. ALE jesli gra ma byc puszczona w 720p (a zdecydowana wiekszosc taka wlasnie obsluguje) to faktycznie wygladac bedzie lepiej tam gdzie do tego 720p ma bliżej. Oczywiscie to "lepiej" to sprawa bardzo dyskusyjna, bo przy normalnych odleglosciach z jakich oglada sie TV, nie bedzie widac wiekszych roznic miedzy 1080p a 720p wiec faktycznie chyba lepiej lyknac to co tansze i skupic sie na tym, gdzie roznice beda "bardziej" odczuwalne: kontrast, poziom czerni itd. I oczywiscie nieprawda jest, ze jesli matryca nie jest FullHD to bedzie gorsza. Przyklad => plazmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm imho to telewizor HD Ready lepiej skaluje z sygnalu 1080p niz z 720p.

 

No i w sumie to zaryzykowalbym twierdzenie , ze algorytmy skalowania lepiej poradza sobie z takim 20-25% zmniejszeniem niz z skalowanie o 5% w gore. No ale to juz trzebaby sie zaglebic w matematyke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja jeśli masz na myśli LCD, w przypadku plazm to nie ma pokrycia.

Mam w domu starą plazme sonego 42' z przeplotem 1024. Szczerze to nie jestem zachwycony. Wiem, że te nowe są lepsze i w ogóle ale raczej bede celować w LCD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...