Skocz do zawartości
Twój Pan

Overclocking W Polsce

Rekomendowane odpowiedzi

A co to k*rwa jest ???

KONCERT POBOŻNYCH ŻYCZEŃ ???

 

Ci którzy chcą, kręcą, ci którzy nie - nie kręcą.I tyle.

Dziwne by było żeby gość co 7 lat "siedzi w temacie" się "dzielił" z inną osobą (obcą czy nie, bez znaczenia) swoimi spostrzeżeniami.

 

Ludzie, BEZ JAJ.

 

ps. ja nie wiem, Polacy uzyskują parę WR, wyjeżdżają do Chin, a tu jeden z drugim ma jakieś "nieuświadomione potrzeby".

No do k*rwy nędzy.RUSZYĆ [gluteus maximus] sprzed monitora, i pokazać jeden z drugim co potrafi.A później zabierać głos.

 

EOT.

 

Sorry ale mi się lekko ciśnienie podniosło.

Fajnie, ze jednak niektorzy to widza :) Niestety, ale mi nie wolno pisac w ten sposob na forum.

 

 

o ludzie, znowu się skończyło, że "ryba jest beee" :)

ryba jest jaki jest - jak się komuś nie podoba, to nie musi czytać jego postów ani oglądać jego wyników; dziwne że ludzie nie potrafią tego zrozumieć.

 

Moje hasło o książce było związane z tym, że w paru słowach się nie da oddać całej wiedzy której się nabywa na przestrzeni lat, a tak np. to ciekawe ile ludzi próbujących OC wie (i czemu ich tak mało), co daje LSC w SPi i dlaczego tak jest. W ten sposób być może ogólny poziom wiedzy uległby podniesieniu, tym lepiej, skoro stałyby za tym osoby, które niewątpliwie wiedzą, o co w tym sporcie chodzi. Różnica poziomów po lekturze czegoś takiego i tak byłaby taka, jak między kolesiem, który przeczytał "Jak się nauczyć pływać w weekend" a rekordzistą olimpijskim na jego koronnym dystansie. Nikomu nie każę nic pisać.

 

Dobra, skorzystałem z tego, że net daje pewną anonimowość, więc pozwoliłem sobie na lekką fantazję.

 

BTW - są u nas takie akcje jak na XS można poczytać np. u SF3D czy AwardFabrik? Nie chodzi mi o sponsoring, ale że się zbiera paru (więcej niż dwóch) gości, jest góra sprzętu, morze azotu i jazdajazdajazda?

ryba jest be, bo ma kaskade, selekty od intela i inne dziwne rzeczy. bebebe, zly rybek, zly :lol:

 

Czasami takie akcje sie przytrafiaja u mnie w chacie. Jakby nie bylo to kilka osob z Polski przyjezdzalo do mnie na bench i jakos nie mieli oni problemow z tym zeby byc u mnie. Jak ktos potrafi normalnie pogadac to mial slot. Jak juz mowilem, w tym roku bym chcial zrobic international event u mnie w chacie z cieklym helem, ale co z tego wyjdzie to ciezko powiedziec. Narazie wszystko w powijakach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Villentretenmerth

ryba jest be, bo ma kaskade, selekty od intela i inne dziwne rzeczy. bebebe, zly rybek, zly :lol:

O właśnie !

Bo powinien kręcić na cyrix 486sx2/66 (prawie jak intel DX2/66) z 1993r. Albo na NextGenie jeszcze :lol2:

 

ps. Tobie i chaosowi to zajęło 7 lat (czy nawet więcej nieoficjalnie).

I od i7 chyba nie zaczynaliście z tego co wiem.

 

EOT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tweaki i optymalizacje skads sie biorą prawda?

kto komu broni wziac riva tunera i przetestowac co daje dana opcja?

tak samo jest z timingami czy ustawieniami biosu.

 

trzeba po prostu troche sprzetu przez rece przepuscic .... wtedy doswiadczenie razem z wiedza dadza rezultat...

a jak juz ryba napisal ... kazdy kto normalnie zagada albo konkretnie sprecyzuje temat odpowiedz dostanie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ryba - bez pokory nigdy nie bedziesz mistrzem, nigdy

Nie było mnie 1 dzień i już Kvadzio napisał to, przed czym ja się powstrzymałem. :razz: Żeby nie wywoływać awantury na parę stron.

Chociaż być może powodem jest STRACH- że ktoś będzie lepszy... Takie rzeczy siedzą głęboko...

 

Jeśli WY wciąż będziecie tworzyć szczelnie zamkniętą grupę, OC w Polsce upadnie. Jeśli nie "wychowacie" sobie następców, pomagając im w przesiadce z AC na DI (dalej sobie poradzą), zostaniecie sami. Wątpię, że będziecie kręcić do późnej starości.

 

Choćby niewielka pomoc może zdziałać cuda.

Podam przykład usera rafal31 z HWBota. Napisał do mnie na GG w sprawie doboru chłodzenia do E2200. Okazało się, że zasilacz też jest do zmiany.

E2200, MSI P45 Neo-F, jakieś 800tki CL5, Arctic Cooling Freezer Extreme, Tagan BZ500.

Dzięki paru poradom przez GG pobił mój rekord Polski E2200- i to przy pierwszej w ogóle próbie OC. Co prawda o wynik SPi specjalnie nie walczył (ponad 2s gorzej ode mnie, i to na wyżej taktowanych pamięciach), ale i na to przyjdzie czas...

Złapał bakcyla, bo wcześniej deklarował chęć OC do ok. 3,2GHz. :rolleyes:

 

Z tego co wiem będę pierwszą osobą w PL, która weźmie E2200 do prób z DI...

Ryba, straciłeś okazję do zdobycia łatwych punktów :twisted: :lol2:

Edytowane przez Maciek93

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli WY wciąż będziecie tworzyć szczelnie zamkniętą grupę, OC w Polsce upadnie.

Porównując ilość aktywnych (i dobrych) OCerów 3-4 lata temu, a obecną, śmiem twierdzić, że już to się stało :)

 

Jeśli nie "wychowacie" sobie następców, pomagając im w przesiadce z AC na DI (dalej sobie poradzą), zostaniecie sami.

Sam się wychowaj :lol: Gdzie się podziali wszyscy ludzie z ambicjami, pomysłami, własną mądrością i chęcią osiągnięcia czegoś bez względu na sytuacje? Teraz jest tylko: "daj!" i kłapanie dziobem na forum, jak to jest źle i nie dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie się podziali wszyscy ludzie z ambicjami, pomysłami, własną mądrością i chęcią osiągnięcia czegoś bez względu na sytuacje? Teraz jest tylko: "daj!" i kłapanie dziobem na forum, jak to jest źle i nie dobrze.

Są tacy...

A "kłapanie dziobem" jest uzasadnione- chociażby bany w UToP bez wyjaśnienia... :angry: Pomimo sporych chęci i perspektyw.

 

EDIT: Dochodzę do wniosku, że ta kłótnia powinna się już skończyć. Zarówno my (ja i Kvadzio), jak i reszta mają swoje racje i do niczego to nie prowadzi.

Jakoś tu nie pasuję. Jest jak w PiS- kto przeciwstawia się elicie (tam Prezesowi), jest marginalizowany.

Edytowane przez Maciek93

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Za bany w wiekszosci jestem odpowiedzialny JA i bede tak robil-ostrzegac nikogo nie bede tak samo jak nie bede trzymal troli w zespole z ktorego i tak sie nasmiewaja,ze mamy 650userow a punktow jak kot naplakal.

Dyskutowalismy o tym na tym forum i to dosyc dlugo co robic z osobami,ktore sa w teamie z zerowa iloscia punktow/benchow albo ich aktywnosc skonczyla sie w 2007 roku-gdzie wtedy byles??

Ambicje?nie rosmieszaj mnie z ambicjami,bo ambicje mozna miec i drapac sie po nosie a sa tacy co maja ambicje i cos z tym robia

Zbanowalem pare osob i mam zamiar zbanowac jeszcze wiecej,bo zeby byc w teamie to trzeba cos na jakis czas ZROBIC a nie tylko BYC-na takich userach mi nie zalezy dlatego nie mam zamiaru ich nawet informowac-nie podoba sie to prosze napisac petycje i zwolnic mnie z urzedu kapitana-wszystko w temacie nie bede sie wiecej tlumaczyl

 

narzekacie jak stare baby/przekupy

 

kretfr

Sam się wychowaj icon_lol.gif Gdzie się podziali wszyscy ludzie z ambicjami, pomysłami, własną mądrością i chęcią osiągnięcia czegoś bez względu na sytuacje? Teraz jest tylko: "daj!" i kłapanie dziobem na forum, jak to jest źle i nie dobrze.

 

swiete slowa,tyle ze teraz informacji na temat o/c jest duzo wiecej niz dawniej i latwiej nabyc taka wiedze

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zadajcie jeden z drugim rzeczowe pytanie, jestem pewien, że ktoś kto zna odpowiedź chętnie jej udzieli

jest duża różnica pomiędzy pomocą a od[ciach!]iem całej roboty za kogoś

nawet jak by napisano OC książkę to będziecie chcieli jej streszczenie

czy któryś z was widział bios więcej niż 30 razy w ciągu jednej nocy ?

jesteście zwyczajnie leniwi i nie macie w sobie zapału

my kręciliśmy, wy gadacie, taka różnica

Edytowane przez meeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zadajcie jeden z drugim rzeczowe pytanie, jestem pewien, że ktoś kto zna odpowiedź chętnie jej udzieli

jest duża różnica pomiędzy pomocą a od[ciach!]iem całej roboty za kogoś

nawet jak by napisano OC książkę to będziecie chcieli jej streszczenie

czy któryś z was widział bios więcej niż 30 razy w ciągu jednej nocy ?

jesteście zwyczajnie leniwi i nie macie w sobie zapału

my kręciliśmy, wy gadacie, taka różnica

Amen B-) .

I tym podsumowującym zdaniem proponuje zakończyć tę jałową dyskusję.

Edytowane przez pablopawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli WY wciąż będziecie tworzyć szczelnie zamkniętą grupę, OC w Polsce upadnie. Jeśli nie "wychowacie" sobie następców, pomagając im w przesiadce z AC na DI (dalej sobie poradzą), zostaniecie sami. Wątpię, że będziecie kręcić do późnej starości.

:lol: No dobra, rozszczelniamy grupe i ujawniamy jej wielkie tajemnice, tłiki, optymalki oraz tajemne sztuki oc :lol: . No to jedziemy:

 

Maciek93: Jak podkrecic E2200 na DI?

ja: Tak samo jak na ac, wc, fc...

Maciek93: Jakie ustawić vcore?

ja: Pomiędzy 1.5v a 2v

Maciek93: Dlaczego taka duza rozbieżność?

ja: Nie wiem co ten procek umie, jak skaluje sie z zimnem, gdzie ma fsb walla, kto "zaprojektował" twoj kontener i jak bardzo ciach!owe jest twoje MSI

Maciek93: Moja płyta jest ok!

ja: ...

Maciek93: Jak ustawić vtt, vmch, vfsb, vpll, vmch etc

ja: Nie wiem, zawsze ustawialem najwyzsze mozliwe, a jak nie dzialalo ok to robilem vmody +0.5v. Jak dalej nie dzialalo to lecialo w kąt.

Maciek93: Przeciez tak nie mozna, spalisz płyte i proca!

ja: No i?

Maciek93: Ile mam tego suchego lodu kupić?

ja: Tyle ile dasz rade udzwignac.

Maciek93: A ile kosztuje ten lód i gdzie można go kupić?

ja: Nie wiem, zawsze dostawałem gratis do selektów od intela

Maciek93: A ile wlać acetonu?

ja: Zawsze leje na wyczucie.

Maciek93: Nie lepiej wlać spirytus?

ja: Do gardła lepiej.

Maciek93: Wlewać strzykawką tak jak robili to profesionalisci w Lublinie? ( kto pamieta ;) ? )

ja: Nigdy nie probowalem brać spirytusu dożylnie

Maciek93: Co mi jeszcze mozesz doradzic?

ja: Zapytaj sie ryby, ja sie nie znam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

:

Maciek93: Jak ustawić vtt, vmch, vfsb, vpll, vmch etc

i to jest wlasnie to,jak dla mnie wszystko jasne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol: No dobra, rozszczelniamy grupe i ujawniamy jej wielkie tajemnice, tłiki, optymalki oraz tajemne sztuki oc :lol: . No to jedziemy:

 

Maciek93: Jak podkrecic E2200 na DI?

ja: Tak samo jak na ac, wc, fc...

Maciek93: Jakie ustawić vcore?

ja: Pomiędzy 1.5v a 2v

Maciek93: Dlaczego taka duza rozbieżność?

ja: Nie wiem co ten procek umie, jak skaluje sie z zimnem, gdzie ma fsb walla, kto "zaprojektował" twoj kontener i jak bardzo ciach!owe jest twoje MSI

Maciek93: Moja płyta jest ok!

ja: ...

Maciek93: Jak ustawić vtt, vmch, vfsb, vpll, vmch etc

ja: Nie wiem, zawsze ustawialem najwyzsze mozliwe, a jak nie dzialalo ok to robilem vmody +0.5v. Jak dalej nie dzialalo to lecialo w kąt.

Maciek93: Przeciez tak nie mozna, spalisz płyte i proca!

ja: No i?

Maciek93: Ile mam tego suchego lodu kupić?

ja: Tyle ile dasz rade udzwignac.

Maciek93: A ile kosztuje ten lód i gdzie można go kupić?

ja: Nie wiem, zawsze dostawałem gratis do selektów od intela

Maciek93: A ile wlać acetonu?

ja: Zawsze leje na wyczucie.

Maciek93: Nie lepiej wlać spirytus?

ja: Do gardła lepiej.

Maciek93: Wlewać strzykawką tak jak robili to profesionalisci w Lublinie? ( kto pamieta ;) ? )

ja: Nigdy nie probowalem brać spirytusu dożylnie

Maciek93: Co mi jeszcze mozesz doradzic?

ja: Zapytaj sie ryby, ja sie nie znam

No cóż... Mogę tylko pogratulować pomysłowosci. :lol2: Zarówno śmieszne, jak i złośliwe. Długo to wymyślałeś ? Edytowane przez Maciek93

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż... Mogę tylko pogratulować pomysłowosci. :lol2: Zarówno śmieszne, jak i złośliwe. Długo to wymyślałeś ?

Tylko jedna rzecz którą napisałem powyzej nie jest prawdą, więc szybko mi poszło ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@71proste

Skoro się tak z Was nabijają, poproś MaSell'a, żeby coś takiego napisał... Zdolny chłopak. B-)

A zamiast dawać bany, napiszcie na forum teamu "zasady i warunki członkostwa".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no pieknie ktos pojechal ;) MaSell to autentyk czy z glowy ? Bo niewiem czy sie smiac, czy wspolczuc Mackowi...

Edytowane przez ilear

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

@71proste

Skoro się tak z Was nabijają, poproś MaSell'a, żeby coś takiego napisał... Zdolny chłopak. B-)

A zamiast dawać bany, napiszcie na forum teamu "zasady i warunki członkostwa".

 

wydawalo mi ,zie jak zapisujesz sie do teamu to wiesz,ze sa tu osoby ktore podkrecaja i taka jest istota tego wszystkiego

to tak jak bys zapisal sie do druzyny pilkarskiej,zeby jezdzic z nimi na mecze,ale nie po to zeby grac tylko obserwowac z lawki

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehhh...kiedyś po prostu były inne, lepsze czasy i to wszystko.

Modowane biosy Merlina do EpoX'ów i Abitów, malowanie procków ołówkami z IKEA, odblokowywanie potoków etc.

Overclocking został nijako skomercjalizowany. Teraz byle jaka płyta Gigabyte'a ma na pudełku tuż obok jakiejś żaby albo elficy z mieczem napis OC Ready lub coś w tym stylu. Wystarczy podnieść napięcie ustawić FSB i wsio - na tym kończy się OC. Dawniej trzeba się było martwić o dzielniki FSB/PCI etc, a teraz to zwykłe wejście do BIOS'u i ustawienie konkretnych ustawień na sztywno (czasami nawet gotowych, znalezionych w internecie).

Osobiście też już się w to nie bawię, o ile można powiedzieć, że kiedykolwiek się bawiłem. Czasami po prostu lubiłem zarwać nockę i pomęczyć sprzęt, który zazwyczaj był kiepski. Zawsze robiłem to tylko i wyłącznie dla własnej satysfakcji i nic poza tym. Coś tam na HWBocie mam zamieszczone, tak tylko żeby było.

Teraz już jestem leniwy, a komputer z założenia ma po prostu działać no i ewentualnie ładnie wyglądać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Overclocking został nijako skomercjalizowany. Teraz byle jaka płyta Gigabyte'a ma na pudełku tuż obok jakiejś żaby albo elficy z mieczem napis OC Ready lub coś w tym stylu. Wystarczy podnieść napięcie ustawić FSB i wsio - na tym kończy się OC. Dawniej trzeba się było martwić o dzielniki FSB/PCI etc, a teraz to zwykłe wejście do BIOS'u i ustawienie konkretnych ustawień na sztywno (czasami nawet gotowych, znalezionych w internecie).

Niestety muszę obalić Twoją teorię OC. Tak sie nie kręci, przynajmniej nie w tym dziale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

a teraz to zwykłe wejście do BIOS'u i ustawienie konkretnych ustawień na sztywno (czasami nawet gotowych, znalezionych w internecie).

bez przesady ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak niektorzy mają racje. Jest zamknieta, zła i niedobra grupa podkręcaczy, ktorzy nie dzielą się wiedzą i nie pomagają.

 

Masell (25-07-2009 22:39)

witaj

Masell (25-07-2009 22:39)

pomozesz mi podkrecic komputer?

Chaos (25-07-2009 22:39)

spadaj lamo ..

Masell (25-07-2009 22:39)

pomozesz mi podkrecic komputer?

kretfr (4:57)

no proste, tylko wtytrzezwieje

Masell (25-07-2009 22:40)

pomozesz mi podkrecic komputer?

ryba (1:25)

nie, bo jestes noobem!!!!111one

Masell (25-07-2009 22:43)

cze

Masell (25-07-2009 22:43)

pomozesz mi podkrecic komputer?

yotomeczek (8:57)

?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak niektorzy mają racje. Jest zamknieta, zła i niedobra grupa podkręcaczy, ktorzy nie dzielą się wiedzą i nie pomagają.

CYTAT

Masell (25-07-2009 22:39)

witaj

Masell (25-07-2009 22:39)

pomozesz mi podkrecic komputer?

Chaos (25-07-2009 22:39)

spadaj lamo ..

 

dlatego ze :P

 

PPC Masell: (Sobota 25.07.2009 23:46)

leniwy jestem ;]

(Sobota 25.07.2009 23:48)

jakos nie mam zapalu

obie rozmowy prawdziwe :lol:

Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydawalo mi ,zie jak zapisujesz sie do teamu to wiesz,ze sa tu osoby ktore podkrecaja i taka jest istota tego wszystkiego

to tak jak bys zapisal sie do druzyny pilkarskiej,zeby jezdzic z nimi na mecze,ale nie po to zeby grac tylko obserwowac z lawki

A np. Dudek w Realu to co robił ?? xD

Poza tym gdy ktoś zaczyna kręcić do granic wytyczonych przez sprzet/chłodzenie, to chyba logiczne że (większość) chce jechać dalej i coś wymienia, załatwia di, itd. To chyba Wam powinno zależeć na "przechwyceniu" kogoś takiego. Oczywiście nie piszę o sobie, bo o mnie w UToP możecie zapomnieć... <_<

Skoro chcecie zgarniać do teamu tylko osoby powyżej pewnych granic (wyniki lub punkty), to to gdzieś napiszcie :rulez:

 

MaSell- to autentyki ? Wątpię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MaSell- to autentyki ? Wątpię.

Stary, luz... :)

Chociaż jak tak pomyślę, to wiesz co? Jak znam życie, po tym jak MaSell już sobie wstrzyknął spiryt w kanał, poprawił jeszcze strzykawką powietrza, bo lepiej wtedy siada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MaSell- to autentyki ? Wątpię.

Nie, ja odpisałem mu: "nie, boś nup", a teraz na forum wkręca, że niby jakiś alkohol spożywałem i się na pomoc zgodziłem :lol:

 

Weźcie się za pieczenie chleba OCerskiego, zamiast dalej dyskutować bez celu. Ode mnie pomoc już otrzymałeś, wystarczy jej na google poszukać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...