Skocz do zawartości
Nicolass

Ati Radeon HD4890 RV790 - Topowe 55 Nm Od Amd

Rekomendowane odpowiedzi

heh juz lepiej kupic 2x4850 + pencil mod >> 850mhz na liczniku i jazda. napewno taki secik pobije 4890. ja tylko czekam na premiere z tego wzgledu ze cenki 4870 powinny spasc.

:blink: :blink: :blink: 2x4850 bez OC jest ~ 4890 z OC 1GHz na GPU w smakru Vantage.

Edytowane przez Hans15336

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze nie wszystko działa z CF ;)

To samo moge napisać o 4890 że nie każdy da się podkręcić do 1GHz

 

Dlatego dla mnie przejście z 2xHD4850 na HD4890 mija się z celem :rolleyes:

Edytowane przez Hans15336

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To samo moge napisać o 4890 że nie każdy da się podkręcić do 1GHz

 

Dlatego dla mnie przejście z 2xHD4850 na HD4890 moja się z celem :rolleyes:

szczególnie gdzie skalowanie średnie z 30gier wynosi 60%+ gdzie 4890 jest średnio 6-9% wydajniejszy od 4870,to nadal wychodzi średnio 30% wydajniej na stock taktach, całkowicie mija się z celem zazwyczaj będzie znacznie wolniej. Edytowane przez Maxforce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczególnie gdzie skalowanie średnie z 30gier wynosi 60%+ gdzie 4890 jest średnio 6-9% wydajniejszy od 4870,to nadal wychodzi średnio 30% wydajniej na stock taktach, całkowicie mija się z celem zazwyczaj będzie znacznie wolniej.

A i trzeba pamiętać że 4850 też da się ciekawie podkręcić :rolleyes:

Edytowane przez Hans15336

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karty nieopłacalne i tu się zgodzę.

Ale czy każdy temat o czymś nowym muszą atakować ludziki, którzy taki temat traktują jako osobistą terapie??

 

A i trzeba pamiętać że 4850 też da się ciekawie podkręcić :rolleyes:

Cudowanie, ale chyba pomyliłeś tematy

http://forum.purepc.pl/Ati-f52/Ati-Radeon-...70-t259488.html

Edytowane przez trymek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nam się koledzy spruli :lol: Już dobrze nie gorączkujcie się tak, bo zaczynacie mieć jakieś zwidy :lol:

 

Raz: nikt nie napisał, że ta nowa karta będzie szybsza/lepsza od Waszego duetu :lol:

Dwa: nikt nie wspomniał o przejściu z super duetu na nowy wynalazek :lol:

Trzy: taki duet będzie o wiele szybszy od takiego samotnego rv770 wykręconego nawet do tych 1GHz, przy prawidłowo działającym CF :wink:

Cztery: CF nie zawsze działa jak powinno :)

Pięć: ogarnijcie się trochę :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie posiadacza wysluzonego Gforca 8800GT wazne jest ze nowa karta ATI/AMD

po OC jest szybsza od mojego kreconego dziforca w prawie kazdej grze o 90 %

i tyle mnie styknie ,jezeli cena nie bedzie wieksza niz 200£

 

Oczywiscie ktos moze powiedziec ze warto poczekac na RV790 w 40nm

ale ta pewniakiem wyjdzie nie wczesniej nzi pod koniec roku .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczególnie gdzie skalowanie średnie z 30gier wynosi 60%+ gdzie 4890 jest średnio 6-9% wydajniejszy od 4870,to nadal wychodzi średnio 30% wydajniej na stock taktach, całkowicie mija się z celem zazwyczaj będzie znacznie wolniej.

Miałem 2xHD4850 512MB (730/2340) sprzedałem dlaczego ? bo tam gdzie było dużo klatek włączając wyższe AA niż 4x były tragiczne spadki (przyklad Mirrors Edge,Grid...) i w gry które gram 90% czasu CF było nie potrzebne albo nie działało... Edytowane przez Ns5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Przegrzewają to może złe określenie. Raczej są bardzo głośne aby utrzymać odpowiednią temperaturę pracy.

Ze co? Mam referenta 4870 i on nie ma z tym w ogole problemow. Wielokrotnie wklejalem logi z rivy na roznych fan fixach przy czym na 35% masz cisze i normalne tempy.Moj 9600GSO grzal sie mocniej niz 4870.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

To temat o 4890 i ja również o tej karcie mówię. 4870 był zdecydowanie cichszy.

Temat o 4890 , ktory ma podbity rdzen i czestotliwosci plus ten sam cooler. Soreks , ale ja juz wystarczajaco naczytalem sie bajek o tym , ze w ogole chlodzenie na radeonach to padaka - a i owszem , gdy lazi na maxa...tylko po co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że ja nie mówie o obrotach na maksa, gdzie hałasu nie wytrzymałby nawet głuchy.

Wspomniane przez Ciebie 35% jest już słyszalne, a podczas gry kiedy wentylatorem steruje automat, karta czasami wchodzi na obroty wyższe niż 35%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Tylko że ja nie mówie o obrotach na maksa, gdzie hałasu nie wytrzymałby nawet głuchy.

Wspomniane przez Ciebie 35% jest już słyszalne, a podczas gry kiedy wentylatorem steruje automat, karta czasami wchodzi na obroty wyższe niż 35%.

Tylko , ze automat mozesz sobie wylaczyc fan fixem, przeciez to samo robi sie riva dla nV przy GT200. Czy 35% jest problemem? Rzecz wzgledna , a ta zalezy od np. tego jaka mamy obudowe , jej grubosc , stabilnosc i dopasowania elementow. Przy 35% mocna w nocy grac , a osoba obok bedzie spala i nie dlatego , ze tyrala z lopata caly dzien :P

 

Zapomnialbym - one ponoc maja poprawione 2d wiec w idle juz w ogole nie powinno byc protestow nawet pod automatem.

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 2D wentylator ma 26% i można powiedzieć, że jest względnie cichy, aczkolwiek nie bezgłośny.

 

Ja nie mam obudowy i dla mnie 35% jest już wyraźnie słyszalne. Może to nie jest dobre porównanie, ale dla mnie HD3870 jest cichszy ;)

 

PS. aby ręcznie regulować obroty wystarczą CCC :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie w jednym kraju już jest 2kwietnia od kilku godzin :D , taki test nie ma sensu bo wydajność będzie identyczna , ewentualnie minimalnie gorsza 4890.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

W 2D wentylator ma 26% i można powiedzieć, że jest względnie cichy, aczkolwiek nie bezgłośny.

 

Ja nie mam obudowy i dla mnie 35% jest już wyraźnie słyszalne. Może to nie jest dobre porównanie, ale dla mnie HD3870 jest cichszy ;)

 

PS. aby ręcznie regulować obroty wystarczą CCC :P

Wlasnie , wiekszosc z nas ma kompa w budzie - lepszej (wtedy drgania , halas jest mniejszy) gorszej , ale jadnak budzie i czesto oddalonej od glowy o jakis metr wiec inaczej sie ma te nasze 30-35% :>

 

Wiem o CCC :P user 4870 :>

 

(to samo masz w ATT)

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra buda + maty i jest spokój z hałasem, inwestycja może duża, ale jednorazowa i dająca wymierne korzysci. Edit: Czytałem testy, HD 4890 to po prostu ewolucja w dobrym kierunku, po O/C rdzenia w okolice 1 GHz (co ma być praktycznie zawsze możliwe na powietrzu) karta może się ścigać z GTX 285 choć często dostaje w dupe, jednak dla GTX 280 to już jest równoprawny konkurent (mówiąc, że karta jest max full stable O/C a GeForce nie).

 

Myślę, że karta ciekawa gdy chcemy robić o/c, a jak nie, to lepiej zostać przy HD 4870.

Edytowane przez Nicolass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafikaOd początku 2009 roku w świecie kart graficznych panowała lekka stagnacja. Nie działo się tutaj nic ciekawego. Ani nVidia, ani AMD w pierwszym kwartale tego roku nie zaprezentowały nic nowego. Co najwyżej można było liczyć na coraz to inne modyfikacje istniejących produktów. Było tak do dnia dzisiejszego, kiedy to AMD wprowadza na rynek topowy model swojej karty graficznej, czyli Radeona HD4890. Co wspólnego ma on ze swoim poprzednikiem HD4870? Czy jest to zupełnie nowy model, czy tylko modyfikacja istniejącego produktu? Więcej na ten temat w teście Asusa HD4890 Voltage Tweak 1GB. Zapraszamy!!!

 

Pełna treść publikacji pod tym linkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

http://www.arest.pl/index.php?inc=produkt&...239&katid=5

 

Przeczytalem ten "test" i zastanawiam sie czym on jest - reklama , czy relacja dotyczaca wygladu :| Wiekszosci testow , a dokladniej wynikow z gier jak na razie nie ma , w Crysisie wedlug mnie sa dosc dziwne wyniki przy AA wzgledem braku AA (48901GB vs 48701GB , gdzie przy braku AA realcje sa dosc oczywiste ze wzgledu na takty , ale przy AA spadek na 4870 zaczyna dziwic jako , ze te karty maja tyle samo usu , ropow , tmu - tylko inne taktowania wiec czemu nagle taki framedrop). Trzeba bylo zaczekac , a nie walic cos takiego , ze o

ATI

 

*

 

Catalyst 9.3 (8.592.1 RC1)

*

 

Catalyst 8.12 (HD4870 Toxic 1GB)

*

 

Catalyst 8.10 (HD4830 oraz 4850)

*

 

Catalyst 8.7

juz nawet nie wspominam - to w ogole nie powinno miec miejsca , te karty powinny byc ponownie przetestowane na 9.3...albo nowa na starych by zachowac jakas obiektywnosc wynikow w grach bo wiekszosc z nas wie , ze w przypadku ATI to nowe cos daja co pokazal ostatnio kolega :

http://forum.pclab.pl/t465290.html

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...