Skocz do zawartości
max340

Wszystko O Samsung Ecogreen F2

Rekomendowane odpowiedzi

Dysk EcoGreen F2 mieszczący 1.5 TB danych. Według producenta dysk pobiera do 50% mniej energii od typowych dysków i do 15% mniej od innych 3.5" energooszczędnych napędów dostępnych na rynku. We wnętrzu urządzenia znajdują się trzy talerze o pojemności 500 GB wirujące z prędkością 5400 obrotów na minutę. Całości, poza elektroniką, głowicami i obudową, dopełnia 32MB pamięci podręcznej oraz interfejs SATA 3.0 Gbps

Cena około 130 USD

post-123196-1233226109_thumb.jpg

post-123196-1233226133_thumb.jpg

post-123196-1233226620_thumb.jpg

post-123196-1233226654_thumb.jpg

Edytowane przez max340

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OMG! 25,8ms i 83MB/s. Przecież to do niczego oprócz magazyn się nie nadaje.

Najlepsze jest to, że cena tego zielonego gówienka nie jest wcale mniejsza niż

http://www.shopping.com/xPO-Seagate-Seagat...AS~S-2~OR-0#stt

Niestety, za bycie "eco" się słono płaci. Dla mnie to jest jakaś farsa, te dyski "green".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OMG! 25,8ms i 83MB/s. Przecież to do niczego oprócz magazyn się nie nadaje.

Najlepsze jest to, że cena tego zielonego gówienka nie jest wcale mniejsza niż

http://www.shopping.com/xPO-Seagate-Seagat...AS~S-2~OR-0#stt

Niestety, za bycie "eco" się słono płaci. Dla mnie to jest jakaś farsa, te dyski "green".

Elektronek zgadzam się z Toba w 100% a Seagate 1.5 TB SATA Barracuda 7200.11 tez można wyrwać za tyle .Możliwe ze będzie trochę cichszy niż Barracuda (ale na magazyn hm?) i trochę mniej energii będzie pobierał przecież dyski az tyle nie żrą papu. Ten dysk chyba tylko będzie ratowała cena jak będzie niska na magazyn bo z parametrami kiepsko się zapowiada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nudziło mi się, więc sprawdziłem to całe ECO

Barracudy 11 pobór wacików modele 4 talerzowe i 1 talerzowe.

post-20519-1233240727_thumb.jpg

Wiadomości o samsungu HD154UI ze stronki:

post-20519-1233241143_thumb.jpg

I jeszcze, żeby było w wszystko w jednym miejscu WD model WD20EADS:

post-20519-1233241148_thumb.jpg

 

Po prostym przeliczeniu z danych Seagate zmniejszenie masy o 1 talerz wiąże się ze spadkiem poboru papu o ok 1,1W. Można sobie wtedy przyrównać do Samsunga 1,5TB. Czyli zaoszczędzamy na serii EcoGreen... uwaga 1,5W w IDLE. HURRAA!!!

WD wypada już o wiele lepiej 4 talerze vs 4 talerze - 50%, czyli około 4W jesteśmy do przodu.

 

I dlatego dla mnie te całe ECO, to jest jeden wielki KAŁ jeśli chodzi o zastosowanie domowe.

Teraz pogdybajmy sobie, ile czasu dłużej dyski ECO wykonują jakąś operację w porównaniu do szybszego 7200RPM.JAk wiadomo podczas zapisu/odczytu dyski wciągają więcej papu. Dyski 7200RPM wykonają każdą operację na pewno szybciej, więc jeśli bralibyśmy pod uwagę średnie zużycie watów, ECO nie wypadłby o wiele lepiej.

Normalnie nie wiadomo, czy płakać, czy śmiać z tych rozwiązań stricte pod publiczkę.

Zresztą patrząc na same różnice w watach, to w skali roku ile to będzie kWh - kilka? 2zł?

Nie chce mi się liczyć, ale 100x więcej zaoszczędzimy wstawiając do czajnika tyle wody ile mamy zamiar wypić ,a nie że połowa zostanie na później. :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Miał już ktoś osobiście te dyski w rękach? Najbardziej mnie interesuje ich głośność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moją buda jest już taka że najcichsze wibracje wychwyci i brzęczy jak by jej ktoś blachę wyginał xD . A jeśli moje kochane (tfu) DVD nie chodzi to nie słychać nic. No może trochę kartę graficzną, ale nic innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...