Skocz do zawartości
PITer

Samsung Spinpoint F2 Ecogreen

Rekomendowane odpowiedzi

rafa

Nie wiem jak jest z 12 serią, bo tego tak naprawdę nikt nie wie, tylko sam producent. Ja czytałem wiele sprzecznych opinii, a bez statystyk nie ma co dyskutować. Prawda jest taka, że Seagateów zawsze się sprzedaje najwięcej. Jakoś to już po prostu ludziom w krew weszło ;). Ja czekam na 640GB na talerz i takie dyski trafią do mnie na upgrade RAID0 i z pewnością będzie to Seagate. Jak się zawiodę, a wątpię... :lol: cóż... pech, żyje się dalej. Backup najważniejszych rzeczy zawsze jest, więc nie będę płakał nad rozlanym mlekiem. :lol2: Teraz gdybym miał brać to pewnie wsysnąbym F3, ale skoro za kilka miechów 640GB, to nie ma sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że Seagateów zawsze się sprzedaje najwięcej.

Tak czesto odwolujesz sie do statystyk i tak czesto chcesz dostac dane , gdy ktos przytacza padanie wiec skad ta informacja? Sigejt pokazal Ci ich sprzedaz? Mowisz , ze kazdy sklep itd.? Dziwne , bo najtanszymi dyskami w ogolnym rozrachunku sa przewaznie Samsungi i to te powinny byc najczesciej brane patrzac na cene , na Sigejty to trzeba specjalne promocje robic w sklepach bo ich ludzie brac nie chca. Takie sa fakty , a nie to o ich rzekomej sprzedazy. Aby one zaczely sie sprzedawac trzeba choc o 5 zl dac je taniej od najtanszych i to widzialem miedzy innymi w sklepach we Wroclawiu , gdzie 12 lezaly po 155 , a Samsungi po 165-169.

 

Backup najważniejszych rzeczy zawsze jest, więc nie będę płakał nad rozlanym mlekiem. :lol2:

I wlasnie przez takie myslenie oni nadal beda robic gowna. "Kup pan se kilka by miec pewnosc i bezpieczenstwo , a nie 1 dysk". Kiedys mozna bylo miec ich 1 dysk - moja 10 do dzis pracuje , brata 10 tak samo. Moja 6 smiga od 2001 roku. Kupujac Sigejta musze kupic de facto 2 dyski , gdy kupujac innego producenta wydam tylko 1x kase.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doczytałeś kolejne zdanie za tym, czy lubisz wyrywać coś z kontekstu?

Sprzedaje się najwięcej, bo większość kupujących i nie mających pojęcia o dyskach zdecyduje się na nazwę Seagate lub ewentualnie WD, bo to one raczej wzbudzą w nim wspomnienia "a kiedyś tam miałem dysk tej firmy" albo "O, to była ta firma... pamiętam ją". W takich przypadkach różnica kilku złotych nie gra roli, bo i tak kupi to, co będzie mu się bardziej kojarzyło. Jak słyszy Samsung to myśli... a czy oni nie produkują telewizorów? To jest niestety normalne u wszystkich nie znających się na sprzęcie. Forumowicze takich portali kierują się innymi kryteriami.

 

"Kiedyś można było mieć ich jeden dysk" Tak można było. Można było też mieć jeden zestaw stereo za 4 miesięczną pensje. Nie rób takich porównań, bo aż się niedobrze robi. Teraz za jedną pensje możesz sobie kupić 10 dysków, a kiedyś kupiłbyś za to może 1. Nie kupowałeś tego też na 1 sezon, tylko na grube lata.

A co do danych, to niestety musiałbym być nieźle poroniony, żeby trzymać je na 1 dysku... bo w końcu to nie Seagate i na pewno się nie zepsuje. No ale skoro Tobie to pasuje, to śmiało nikt Ci przecież nie broni. Tylko chciałbym zobaczyć Twoją minę, gdy zaufanie zostałoby nadrzarpnięte przez niepsujące się dyski innych producentów.

 

Dla mnie z dyskami teraz to jest jeden pies. Każdy może kopnąć w kalendarz, a skoro wszystkie dyski dobrze mi się sprawują, to biorę to co ja uważam za najlepsze w momencie robienia zakupów. Na magazyn wcześniej brałem Seagate'y, a ostatnio Samsungi. Teraz jako dyski do RAID0 byłby to Samsung F3, a przedtem byłby to Seagate 12 i na pewno jakieś opinie "Mam bada... reklamować?" nie zmieniłyby mojego zdania. Nie wiem jak inni przetestowali te dyski, co z nimi robili, co siadło i czy naprawdę siadło :lol: Po zakupie wystarczy trzepnąć porządny test i od razu widać z czym mamy do czynienia. Zrobiłem już tak z 4 dyskami i wszystkie cacy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doczytałeś kolejne zdanie za tym, czy lubisz wyrywać coś z kontekstu?

A Ty?

 

Sprzedaje się najwięcej, bo większość kupujących i nie mających pojęcia o dyskach zdecyduje się na nazwę Seagate lub ewentualnie WD, bo to one raczej wzbudzą w nim wspomnienia "a kiedyś tam miałem dysk tej firmy" albo "O, to była ta firma... pamiętam ją". W takich przypadkach różnica kilku złotych nie gra roli, bo i tak kupi to, co będzie mu się bardziej kojarzyło. Jak słyszy Samsung to myśli... a czy oni nie produkują telewizorów? To jest niestety normalne u wszystkich nie znających się na sprzęcie. Forumowicze takich portali kierują się innymi kryteriami.

To jest TWOJ punkt widzenia , a nie wiekszosci osob , ktora w ogole nie ma pojecia o komputerach. Wiekszosc "Kowalskich" nawet nie wie czym jest Seagate jesli nie powiesz im "to ci od dyskow twardych". Tacy ida do sklepow i pytaja sie w stylu "duzy/pojemny oraz tani dysk twardy , co pan poleci?" Patrza przy tym na cene i widza SAMSUNGI , a nie Sigejty. Te , to moga byc najwyzej polecane przed "dobrych" sprzedawcow.

 

Co do wyrywania z kontekstu - PROSZE O DANE , a nie TWOJE przypuszczenia. Sam wczesniej domagales sie statystyk odnosnie awaryjnosci , ja zas prosze Ciebie o statystyki sprzedazy.

 

"Kiedyś można było mieć ich jeden dysk" Tak można było. Można było też mieć jeden zestaw stereo za 4 miesięczną pensje. Nie rób takich porównań, bo aż się niedobrze robi. Teraz za jedną pensje możesz sobie kupić 10 dysków, a kiedyś kupiłbyś za to może 1. Nie kupowałeś tego też na 1 sezon, tylko na grube lata.

Nie badz zabawny. Biorac 10 czy wczesniejsze bralo sie pewniaka od firmy , ktora latami pracowala na swoja renome. Od 11 , a w zasadzie od udawania , ze nie ma zadnego problemu , leca na rowni pochylej czego najlepszym przykladem jest blokowanie watkow o SD1A i wypadaniu z Raidow.

 

Niedobrze to mi sie robi , gdy przy kazdym temacie o awaryjnosci bronisz Sigejta proszac o konkretne dane , ktorych sam nie przedstawiasz za to klepiesz cos "a bo Sigejt to znana firma , pamietam ja , mam ich pralke". Niedobrze to sie robi , gdy broniac zapalczywie jednej firmy ktos zachecony kupi i okaze sie , ze bedzie musial kupic 2 - tak na zas. Niedobrze to sie robi bo widac , ze chyba chca zarobic wiecej niz mozna przez co w 4 literach maja jakosc swoich produktow. Dziwnym trafem prasa/ludzie nie pisza o masowym padaniu Samsungow , nie pisza o masowym padaniu WDkow , nie pisza o masowym padaniu Hitachi czy innych. Po kiego mam placic za Sigejta skoro musze miec de facto i tak 2 dyski majac Sigejta?* Wydac kase na produkt , ktory w ogole nie daje pewnosci? Podzikowal , wystarczy mi cyrkow zwiazanych z wypadaniem z Raidow na SD1A - moze mam wrocic na SD15 i modlic sie by nie "zlockowal" talerzy?

 

 

* i taka nieprzyjemnosc wlasnie mialem. Kupilem 11 500 , "bady w gore" - aha , bede miec problem. Czyli musze szukac kolejnego dysku bo tego szlag niedlugo trafi... Dziekowac , ze nie rozlecial sie.

 

A co do danych, to niestety musiałbym być nieźle poroniony, żeby trzymać je na 1 dysku... bo w końcu to nie Seagate i na pewno się nie zepsuje. No ale skoro Tobie to pasuje, to śmiało nikt Ci przecież nie broni. Tylko chciałbym zobaczyć Twoją minę, gdy zaufanie zostałoby nadrzarpnięte przez niepsujące się dyski innych producentów.

Dane trzyma sie na wszystkim na czym tylko mozna. Odpowiem Ci tez na drugie pytanie. Kupujac 11 bady dostalem od razu. Majac 2 rozne WDki badow nie maja w ogole. Jeden z nich zbliza sie powoli do 4000h i nic mu nie jest. Samsung - to samo. Z Sigejtami niestety mam takie , a nie inne przygody - albo padanie , albo bady , albo wypadanie z raidu. Juz nawet nie mowie o kulturze pracy , cisnie sie pod klawiature tekst z innego forum "Sigejty sa odwrotnie proporcjonalne do ciszy".

 

Cos jeszcze - nikt nie bedzie miec bardziej nadszarpnietej reputacji niz Sigejt , ktory dopiero po "atakach" prasy przyznal sie do czegos tam i laskawie wypuscil nowy firmware do 11. Do dzis chcialbym miec zwrocone przez nich pieniadze za 11.

 

Dla mnie z dyskami teraz to jest jeden pies. Każdy może kopnąć w kalendarz, a skoro wszystkie dyski dobrze mi się sprawują, to biorę to co ja uważam za najlepsze w momencie robienia zakupów. Na magazyn wcześniej brałem Seagate'y, a ostatnio Samsungi. Teraz jako dyski do RAID0 byłby to Samsung F3, a przedtem byłby to Seagate 12 i na pewno jakieś opinie "Mam bada... reklamować?" nie zmieniłyby mojego zdania. Nie wiem jak inni przetestowali te dyski, co z nimi robili, co siadło i czy naprawdę siadło :lol: Po zakupie wystarczy trzepnąć porządny test i od razu widać z czym mamy do czynienia. Zrobiłem już tak z 4 dyskami i wszystkie cacy.

Czekaj , bierzesz "co najlepsze w danym momencie" i gdzie temat o dyskach-awaryjnosci to bronisz Sigejta za 11 i za 12 proszac/domagajac sie statystyk awaryjnosci , ale przy sprzedazy olewasz swoj punkt widzenia na rzecz "Sigejt-aaa , znam..."? Kazdy? Owszem , tylko dziwnym trafem na portalach , na www , w sklepach - slyszysz o 1 firmie , nie o kazdej. Skoro co chwile widac promocje na ich 500 to cos jest na rzeczy. Pamietam jak w 1 sklepie podpytalem sprzedawce :

"co mi pan poleci , Sigejta 12 500GB czy moze Samsunga 500GB? ktore sa bardziej awaryjne , macie wieksze zwroty , moze Sigejty?"

i na tym skonczyl sie komentarz , koles nie chcial wchodzic w polemike.

 

To , ze Tobie one dzialja nie znaczy , ze NIKOMU innemu nie mogli sprzedac bubla , ktory sie posypal , a widac po komentarzach , ze sporo takich trafia sie - zreszta , na forach jest to samo a swiadomosc osob z for jest wieksza niz Kowalskich.

 

Sigejt jedynie bryluje serwisem , ale chyba innego wyjscia nie ma.

 

 

 

 

Zreszta , czesc firm woli wydac mniej na RnD i pozniej placic za serwisowanie niz wywalic mase kasy na badanie. To widac przy plytach glownych - masa nowych rewizji , jak i kazdym innym sprzecie.

 

 

Cos jeszcze - kupujac Samsunga dostajesz pudlo , srubki , jakies duperelki. Tak powinno "wydawac" sie dyski. Tak powinny byc one pakowane/sprzedawane. To nie tylko cieszy , ale daje jakas wieksza pewnosc , ze to w transporcie nie rozleci sie.

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bronię zazwyczaj, jak widzę, że ktoś ze stałych bywalców znowu wylatuje z tym samym komentarzem po raz milionowy. Skoro on może, to ja też. Tak samo Ty, w każdym temacie o Seagate stękasz, że to takie guano i jeszcze się nie pozbyłeś?

"Po kiego mam placic za Sigejta skoro musze miec de facto i tak 2 dyski majac Sigejta?* Wydac kase na produkt , ktory w ogole nie daje pewnosci?"

To ja już tego nie rozumiem. Dane na tym syfie musisz trzymać w 2 kopiach, a i tak przecie nie ma pewności. Nie lepiej sprzedać i kupić 1 dysk innej firmy, u której masz 100% pewności.

10 była pewniakiem, ehe... jasne. Tak samo było narzekanie jak i teraz.

 

Co do statystyk awaryjności, to sobie najpierw poszukaj w moich postach, a nie od razu wrzucasz ile wlezie. Dawałem statystyki dużego sklepu. Najgorszy był Samsung potem Seagate z TĄ ZRYPANĄ SERIĄ 11 i WD, i chyba tutaj był Hitachi.

 

Co do statystyk sprzedaży to koleszko najpierw prosibym, żebyś użył procesora, który nosisz na karku. Żeby wiedzieć, że Seagate sprzedaje najwięcej dysków nie muszę znać statysyk sprzedaży, o które tak wołasz w niebogłosy. Dlaczego? BO WIEM, ŻE SEAGATE POSIADA NAJWIĘKSZĄ CZĘŚĆ RYNKU HDD. Jedynym godnym konkurentem pod tym względem jest WD. Dziękuję.

 

Taki mały bonusik

http://www.harddrivebenchmark.net/30dayshare.html

http://seekingalpha.com/article/153237-wes...-market-in-2009

Edytowane przez Elektronek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bronię zazwyczaj, jak widzę, że ktoś ze stałych bywalców znowu wylatuje z tym samym komentarzem po raz milionowy. Skoro on może, to ja też. Tak samo Ty, w każdym temacie o Seagate stękasz, że to takie guano i jeszcze się nie pozbyłeś?

Bronisz - masz prawo , ale ja skupilem SEDNO na statystykach , ktore to chcialem , a ktorych TY nie podajesz , ale sam sie domagasz w kontekscie awaryjnosci dyskow.

 

 

Odnosnie tego co wyboldowalem , widocznie miedzy nami jest pewna roznica - ja nigdy nikomu nie sprzedam GOWNA bo sumienie na to nie pozwalaloby mi. Kupilem gowno o nazwie S11 i mecze sie z tym SAM. Znajomy chcial to ode mnie kupic , owszem , ale nie sprzedalem tego i opisalem czemu.

 

 

"Po kiego mam placic za Sigejta skoro musze miec de facto i tak 2 dyski majac Sigejta?* Wydac kase na produkt , ktory w ogole nie daje pewnosci?"

To ja już tego nie rozumiem. Dane na tym syfie musisz trzymać w 2 kopiach, a i tak przecie nie ma pewności. Nie lepiej sprzedać i kupić 1 dysk innej firmy, u której masz 100% pewności.

10 była pewniakiem, ehe... jasne. Tak samo było narzekanie jak i teraz.

Jak wyzej , Sigejt mi nie odda pieniedzy , a ja nie napuszcze nikogo na "mine" zwana S11. Kupilem - moja strata , sam sie z tym mecze , gwarancja jest wiec majac to samo na tych 2 szajsach jestem jakos tam do przodu , a nie jestem czlowiekiem , ktory wciska komus co nie dziala do konca poprawnie.

 

Ps - z 10 mialem inna przygode niz z 11 - dzialaja , a katowane byly. Zreszta , moja starusienka 6 byla dyskiem systemowym do 2005 , a pozniej dyskiem "terenowym" Ten dysk nawet BADA nie ma po 8 latach ciaglej pracy.

 

Co do statystyk awaryjności, to sobie najpierw poszukaj w moich postach, a nie od razu wrzucasz ile wlezie. Dawałem statystyki dużego sklepu. Najgorszy był Samsung potem Seagate z TĄ ZRYPANĄ SERIĄ 11 i WD, i chyba tutaj był Hitachi.

 

Konkret , a nie "poszukaj sobie" , dla mnie duzym "sklepem" to jest Action. Cytowalem "nie jakies tam Twoje posty kiedys" , a posta do ktorego toczy sie dyskusja TERAZ. Rownie dobrze mozesz sobie zazyczyc bym poszukal innych np. z ubieglego roku ;)

 

Co do statystyk sprzedaży to koleszko najpierw prosibym, żebyś użył procesora, który nosisz na karku. Żeby wiedzieć, że Seagate sprzedaje najwięcej dysków nie muszę znać statysyk sprzedaży, o które tak wołasz w niebogłosy. Dlaczego? BO WIEM, ŻE SEAGATE POSIADA NAJWIĘKSZĄ CZĘŚĆ RYNKU HDD. Jedynym godnym konkurentem pod tym względem jest WD. Dziękuję.

Genilane argumenty. "Nie bo nie i ch , ja wiem lepiej bo posiadaja" Skoro tak "posiadaja" to odpowiedz mi na 1 pytanie : czy udawanie , ze z 11 nie ma problemow nie spowodowalo "burze mozgow" wsrod klientow korporacyjnych? TY wiesz? Wrozka jestes? Moze masz z nimi jakies kontakty? Wiem bo wiem? Wreszcie , czy ja pisalem o zagranicy? U nas Kowalski patrzy na cene , a nie na to , ze "kiedys slyszal , ze ktos takie cos robi".

 

PS - daruj sobie wycieczki , procesor Ci sie przegrzewa od tej nadmiernej obrony co widac po argumentach typu "wiem , bo wiem".

 

To i ja :

This graph counts the baselines submitted to us during the last 30 days and therefore is representative of Hard Drvies in use rather than purchased.

Czyli kto? Gdzie? Jak? Z tego wykresu widac , ze WD idzie praktycznie w parze z Sigejtem , przy czym pewnie maja mniejsza awaryjnosc :lol2: Wreszcie - od jakich to partnerow sa dane? Przypomina mi sie Abit , ktorego nie chciano sprzedawac w sklepach z wiadomych powodow i to nie awaryjnosc rzutowala na ich wziecie.

Czyli :

 

While the overall HDD market grew 17% sequentially in the second quarter, Seagate grew only 7% while Western Digital grew 27%.

Ten trend bedzie mial charakter zwyzkowy. Zwlaszcza jesli beda takie "lody" jak leca od 11.

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiż się dobry Samarytanin trafił... "Nie chcę guana innym wciskać"

Sory mam 11 i sprawuje się świetnie, także daruj sobie.

 

Konkret , a nie "poszukaj sobie" , dla mnie duzym "sklepem" to jest Action. Cytowalem "nie jakies tam Twoje posty kiedys" , a posta do ktorego toczy sie dyskusja TERAZ. Rownie dobrze mozesz sobie zazyczyc bym poszukal innych np. z ubieglego roku ;)

Mam grzebać, jak kret za jakimś postem, gdzie podałem procenty? Sory, nie mam czasu na podawanie każdemu z osobna cyferek, żeby przyjął do wiadomości. A jak zarzuciłem wtedy posta, to pod nim cisza jak makiem zasiał.

 

Genilane argumenty. "Nie bo nie i ch , ja wiem lepiej bo posiadaja" Skoro tak "posiadaja" to odpowiedz mi na 1 pytanie : czy udawanie , ze z 11 nie ma problemow nie spowodowalo "burze mozgow" wsrod klientow korporacyjnych? TY wiesz? Wrozka jestes? Moze masz z nimi jakies kontakty? Wiem bo wiem? Wreszcie , czy ja pisalem o zagranicy? U nas Kowalski patrzy na cene , a nie na to , ze "kiedys slyszal , ze ktos takie cos robi".

Może troszkę mniej wulgarnie?

Tak widać spowodowało ogromną burzę, taką, ze Seagate "61% share of the enterprise market." Rzeczywiście, burza, aż pioruny wszystkich klientów wymiotły. Chyba pamiętasz kiedy Barka 11 wyszła i z kiedy są dane? Jak widać enterprise trzyma się wyśmienicie.

"While the overall HDD market grew 17% sequentially in the second quarter, Seagate grew only 7% while Western Digital grew 27%."

 

Ten trend bedzie mial charakter zwyzkowy. Zwlaszcza jesli beda takie "lody" jak leca od 11.

Wyszło, że WD zwiększa ogólnie udziały, bo sporo zyskał w 2,5", co nie zmienia faktu, że "Seagate held a 41% share of the desktop market" A o to się głównie rozchodzi w całej dyskusji: DESKTOP "nasz szmelc" - Barrakudy.

 

Dasz takiemu statystyki sprzedaży na tacy z ostatnich miesięcy, a dalej będzie płastamaszył i próbował okręcić wszystko, że to nic niewarte, abo zaraz zmieniał, że chodzi mu o Kowalskich w Polsce. ŻAL, człowieku. I kto próbuje się bronić? Suche dane na tacy, kontra sam kit.

Dobranoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma swoje zdanie i tyle. Co do Seagate - czas pokaże. Problem z 11, problem z 12 ..... może ludzie są przewrażliwieni, może seagate przerzucił kontrole jakości na użytkowników.

Rynek ocenia i wymierza kary. A że ma poślizg - tak to już jest. Duże firmy nie kupują dysków na sztuki, lecz podpisują konkretne umowy / kontrakty na tysiące/ dziesiątki tysięcy sztuk w powiązaniu z serwisem sprzętu. Seagate zadba o to, aby firmom dalej opłacało się z nimi wiązać, a "detalicznych" klientów niestety można olać.

 

My na szczęście mamy wybór i swoje mózgi.

f2eg tez może paść. I ma irytujący mnie "fjuczer", ale wolę go niż jakąkolwiek barkę 11 / 12.

 

Czas już kończyć ten temat w tym wątku - straszny OT się zrobił.

Edytowane przez Conti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amen Conti :razz: Nie ciągnijmy tego dalej, bo nie ma sensu.

Inny OT: Mnie ciekawi tyko kiedy wyskoczą z 640GB na talerzu. Z nowości barracud długo posucha, więc powinny wkrótce wyjść i trafią raczej do "uwiebianej" serii 12 hehe. Ja czekam z niecierpliwością, bo muszę małego Raida zmodernizować ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A te informacje to od producenta, czy z kieszeni?

Z kieszeni... osobiscie skonczylem juz ze sprzedaza 7200.12 jedynie jesli ktos bardzo mocno chce to mu dam... ale jedna wielka porazka, calymi pudlami czasmi musialem oddawac i mam juz dosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z kieszeni... osobiscie skonczylem juz ze sprzedaza 7200.12 jedynie jesli ktos bardzo mocno chce to mu dam... ale jedna wielka porazka, calymi pudlami czasmi musialem oddawac i mam juz dosc.

No i tyle w temacie...

 

Nie chcialo mi sie odpisywac wyzej na to , ze to iz "maja" rynek nie oznacza sporych zwrotow. Zreszta , jesli widze u siebie promocje na te dyski to cos jest na rzeczy.

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z kieszeni... osobiscie skonczylem juz ze sprzedaza 7200.12 jedynie jesli ktos bardzo mocno chce to mu dam... ale jedna wielka porazka, calymi pudlami czasmi musialem oddawac i mam juz dosc.

A ja zamówiłem pięć kartonów i jak dotąd wszystkie działają i 0 badów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czas na ssd......elektronika coraz tansza co widac po kartach sd...a wypalanie dvd juz nieopłacalne...o BD szkoda gadać...nawet jak będą 640 na talerz to co?za rok?500 gb ssd i to rakieta to narazie kosmos cena ale za rok?f3(f4?f5?) na magazyn/backap będzie miało sens..na nic wiecej...szczęsliwy uzytkownik f2 1.5tb...nie wiem czy ma bady...była 4 razy użyta jak narazie hehehe

seagate jakoś nigdy nie wchodził - cena teraz to juz wogóle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, pojawil sie problem. Pisze tego posta w 3 tematach o Samsungach bo zalezy mi na odpowiedzi.

 

Czy pamieta z Was ktos jaki parametr w smarcie jest od rzecz, ktora wymaga od razu odeslania do serwisu? Gdzies na forum kiedys czytalem odpowiedz z pomocy technicznej, ze jesli ten parametr wskoczy na "1" czy pojawi sie tak dysk bankowo umiera. Zaczynam sie lekko bac bo :

-dysk momentami nie chce sie odpalic, albo jest to wina mobasa, albo jego(choc dziwnym trafem WD tez potrafia nagle stac w miejscu, a w zbiegi okolicznosci nie wierze)

-mam C8 1 :

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie.

Taśmy SATA są po prostu do d**y. Z tych co się zetknąłem najlepsze daje gigabyte z płytami głównymi - żółte.

MSI dołączone do płyty wszystkie poszły do kosza. Parę kupiłem na allegro, działały takie czerwone, cienkie chyba po 2 zł za sztukę, już nie pamiętam.

Także jak coś się dzieje z hdd pierwszą rzeczą jaką sprawdzam są kable sata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te z czerwonych to w większości asus - działać działają ale maja najgorsze połączenie jakie spotkałem - lubia się wysuwać ze złączy.

Te gigabyte to klasa sama w sobie

Elektronek SSD już dogoniły w pojemności zwykłe twardziele - przeciez są na rynku SSD o pojemności 1TB tylko niestety cena z kosmosu - a i pamiętaj że w większości SSD mają 2.5 cala

 

ps.panowie pod IE8 mam problem z forum - mianowicie o ile wszystko czyta się i wyświetla idealnie o tyle pisanie w okienku jest strasznie powolne - znaczy piszę a po sekundzie, dwóch pojawia sie tekst(nie zmienię przeglądarki - lubie IE i tyle)

 

mam obecnie dwa samsungi i obydwa z badami - mhdd przealokował i od ponad pół roku spokój....miałem seagate z jednym badem - realokacja i po tygodniu kolejne...realokacja i znów...aż w końcu zasypało sie i poszedł na kopach do sklepu na wymianę na samsunga F2 - duża wolna ale na backup idealna - w końcu 1.5TB za 350 zeta to jakby nie patrzeć okazja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pkomp

Pamiętaj też, że dysk SSD posiadający 1TB ma o wiele więcej układów pamięci. I jeśli ktoś wierzy, że taki dysk ma MTBF, co 32GB albo 64GB (bo tak piszą), to jest niezłym naiwniakiem. O cenie takiego dysku nie ma nawet co wspominać, bo nogi się uginają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jestem właśnie na etapie dysku, przeczytałam już tyle na rożnych forach ze mam dość :blink:

 

Ma to być dysk do wszystkiego ( możne za jakiś czas pojawi się u mnie raid)

 

Podstawa to kultura pracy, cisza ( praktycznie komp chłodzony pasywnie + 2 noctua)

 

Myślę poważnie o trzech modelach:

Samsung SpinPoint F2EG 500 GB (HD502HI)

 

Samsung SpinPoint F3EG 500 GB (HD503HI)

 

WD Scorpio Blue 500 GB (WD5000BEVT)

 

 

Czy różnica w cache będzie odczuwalna podczas pracy w Windowsie ( vista 64 sp.2)

 

Co będzie sensowniejsze, dodam ze różnica Pln nie ma znaczenia.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez lian-li

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam takie pytanie. ma ktos HD502HI 500gb z jedna partycja z calosci dysku. Ostatnio zauwazylem ze jak dysk zapycham powyzej 400gb (czyli do pelnego brakuje jakies 50-60gb) dysk zawiesza sie na chwile powodujac freez komputera, po czym po parunastu sekundach dziala dalej. tak jakby nad operacja myslal te kilkanascie sekund i pozwalal po odczytaniu dalej dzialac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z czego wnioskuje, że dysk prawdopodobnie w okolicach 450GB może mieć bady - fizycznie uszkodzone talerze.

Przeskanuj dysiora w MHDD, ewentualnie w Victorii pod Windę (w tym programie, wszystkie antywiry, skanery, gg, przeglądarki wyłączamy. Na kompie ma być uruchomiona tylko Victoria inaczej skan będzie zakłamany)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...