Skocz do zawartości
Gość delavego

Geforce GTX 470/480

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Sprzedawca namawiał mnie abym kupił asusa 480 bo jak twierdził "jest to jedyna, karta która ma taki programik Ai Tweaker i można nim sobie zwiększać napięcie rdzenia w biosie karty bez utraty gwary i podobno można było zmieniać, modować karty ati 3850 na 3870"(tu mogę pomylić numerki bo nie pamiętam dokładnie). Także czy to nie była ściema aby mnie nabrać na droższą kartę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest w emarkecie w nawet przystępnej cenie: http://www.emarket.p...13i/po-c6700655

 

Dzięki wielkie ! odrazu zamówiłem, wczoraj przyszła, ale nie jestem w domu, więc w rękach jej jeszcze nie miałem. ;)

 

 

Nie wiem czy już było pokazywane, ale tu jest teścik tej grafy Link do art

Czy ja dobrze chiński rozumiem ? Z 90* na rdzeniu dzięki chłodzeniu gigabyte'a jest 50* ? Prawie 40*C różnicy... owned. ;)

 

Druga sprawa, widzę, że się Chłopaki biosem wymieniacie, jest jakiś sens pakowania innego biosu do Gigabyte'a ? Standardowo jest szybszy o te kilka %, grę odpalam raz na miesiąc może, na codzień grafika raczej jest w spoczynku. Chyba nie ma sensu dovoltowywać jej z marszu, chyba, że Wasze biosy obniżają temperaturę i wyciszają wiatraki ? ;) Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Druga sprawa, widzę, że się Chłopaki biosem wymieniacie, jest jakiś sens pakowania innego biosu do Gigabyte'a ? Standardowo jest szybszy o te kilka %, grę odpalam raz na miesiąc może, na codzień grafika raczej jest w spoczynku. Chyba nie ma sensu dovoltowywać jej z marszu, chyba, że Wasze biosy obniżają temperaturę i wyciszają wiatraki ? ;) Pzdr.

 

Mozna sobie wgrac bios z podniesionymi taktowaniami i napieciem i bedzie to tylko uruchamiane w 3d czyli grach/benchmarkach.

Na co dzien w pulpicie karta bedzie pracowac na najnizszych mozliwych ustawieniach, wiec taki tweak jest jak najbardziej pozadany.

Miec kilkanascie % lepsza wydajnosc jest lepiej niz jej nie miec :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2x120mm to ja mam z przodu budy :D

Chodzi o zrobienie przeciagu czyli z przodu 2x120mm i z tylu jeden 120 mm oraz jak jest u gory miejsce to 1x/2x 120/140 mm.

Teraz bedzie chlodniej.

 

hehe, z taką ilością wentylatorów to komp odleci :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh.... nie odleci :)

Wentylatory pracuja z 1000rpm (tacens ventus).

U gory mam antca 140 mm i dalem go na 7 volt, bo na 12 byl za glosny.

Uwierz mi, ze wymuszony obieg powietrza wewnatrz obudowy robi cuda.

Rzecz jasna nie pozbedziesz sie calkiem ciepla z budy, bo jest to niemozliwe, ale efekt jest bardzo pozytywny.

Przy takiej karcie jaka masz musisz miec dobra cyrkulacje powietrza.

 

Az trudno uwierzyc, ale 5-6 lat temu wystarczal jeden 80 mm wentylatorek wyciagajacy i bylo dobrze.

Teraz bez 4 120mm jest ciezko B-)

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena ?...

 

Tomek....

W Waszych obliczeniach jest wazniejsza ilosc (shadery) czy OC tych jednostek ?

Czy karta z rop np. 24 jest bardzo nizej klasyfikowana niz karta z 32 rop ?

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem jaka będzie cena... pewnie zaporowa...

 

Z tego co mi wiadomo, cena bedzie miedzy 2100-2400 PLN

 

Screeny z OC na stock chlodzeniu:

 

Dołączona grafika

 

Rekord z MOA 2010

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Malik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rynek rozwiązań profesjonalnych jest najważniejszy - TwojePC.pl sorry że link od konkurencji ale zdaje sie że lada chwila bedziemy w srodku [gluteus maximus], te słowa tylko potwierdzają że nvidia odpuszcza rynek przeciętnego zjadacza chleba, widac to zresztą po ostatnich sterownikach i czestotliwości ich wydawania, chyba bedzie trzeba znowy przesiąść się na ati w grudniu-styczniu 6870 zapowiada się smakowicie w cenie około 1k pln

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

różnica pomiędzy ForceWare 258.96 a ForceWare 260.63 beta jest taka iż w nowszych został wykorzystany nowszy physx cuca itd do tego zmieniony został instalator na bardziej przyjazny użytkownikowi a jeżeli chodzi o wydajność to wacha się w granicy 1-2 FPS np w Metro2033 (oczywiście zależy od gry oraz dysponowanego sprzętu) co moge dodać takowy test był przeprowadzany na konkurencyjnej stronie poszukajcie w google : Catalyst i ForceWare – wydajność i jakość obrazu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to masz Catalyst i ForceWare – wydajność i jakość obrazu. Koncepcja. Benchmark.pl porównanie wydajności ostatnich forceware, generalnie ja wyznaję zasadę że instaluje najnowsze, jak miałem radka hd5870 to miałem zawsze bety bo jak się pojawiały oficjalne to już były nowsze bety :), teraz z gtx480 mam podobnie tyle że rzadziej instaluje bo nvidia płodzi coś raz na 2 miesiące, jak tak dalej będą robić to skończą jak MATROX ich super pro karty

Edytowane przez ptys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak się nvidia wg tego news'a chce na nas wypiąć dupskiem to możliwe że nie długo będziemy na stery czekać kwartał...

 

dzisiaj miałem okazję ponownie przestestować u siebie sli 480 - wymienili mi kabelek "mostek" w proline i teraz przy pierwszym podejściu były różne zielone kropeczki (kabel podłączony do pierwszego wyjścia od śledzia) ale już po obróceniu kabla i wpięciu go od razu do drugiego złącza od śledzia wszystko zaczęło działać jak należy. wychodzi na to że na 100% kabel który dostałem razem z płytą był zwalony :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli 30% (gdzieś to wyczytałem nie pamiętam źródła) ludzie w nvidi ma się zająć rynkiem desktop a reszta ma być zaangażowana w rozwiązania dla rynku pro to nie da się uniknąć tego że najlepsi spece od sterów i technologi będą pracowali dla tego rynku który stał się głównym nurtem firmy, wcale mnie to nie cieszy bo gtx sprzedam bez problemu za te 1200-1300zł tylko nie ma nic gorszego jak hegemonia ati na rynku bez żadnej konkurencji, na kolejne linie produktów będziemy czekali po 2-3 lata a ceny topowych kart łeb rozwalą, co ten koleś w nvidi obraził się na użytkowników że nie kupili wyjącej grzałki, no trudno, sami sobie winni że premiera fermi odwlekła się o kilka miesięcy, tylko niech teraz nie wypina się na tych co kupili sprzęt od nich, z drugiej strony nie ma się co dziwić nie wytrzymali wyścigu za miesiąc premiera 67xx chwilkę później 68xx i 69xx co w odpowiedzi ma nvidia ?? pewnie nic, może chociaż nowe stery wydadzą do tego czasu

Edytowane przez ptys
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chlopaki mam pytanko do Was... dzisiaj kupilem druga 470 do siebie zeby zrobic SLI i ku mojemu zdziwieniu karta wyglada inaczej :)

 

Mianowicie porty DVi maja kolor pomaranczowy i kremowy, co w sumie jest niewazne. Sprawa o ktora mi chodzi to roznica w biosie i napieciu, asus zmienil je nastepujaco:

 

Dołączona grafika

 

1. Napiecie zmieniono z 0.975V na 0,950V

2. zmieniono prawdopodobnie wentylator gdyz przy 100% ma 5250rpm ( wczesniejsza karta ma przy 100% - 4820 rpm ).

 

Zmiana nr 2 wplynela na to ze grafa jest za glosna ... przy 40% mocy ma 2000rpm, a stara ma 1500rpm ( jest cicha ) i tu pytanie do Was -> czy do nowej wgrac bios "starszej" czy zmodowac bios nowej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety nie pomoglo wgranie biosu z wczesniejszej grafy. Wentyl dalej przy 40 % ma 2000rpm.

 

W tej nowej grafice bedziesz miec inna turbinke.

Zmiana biosu nic nie da.

Chyba, ze zmodujesz bios pod wzgledem procentowosci turbinki i zrobisz 30 % zamiast 40 %.

 

Musisz tylko zdobyc programik "fermii bios editor lite 1.5".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej nowej grafice bedziesz miec inna turbinke.

Zmiana biosu nic nie da.

Chyba, ze zmodujesz bios pod wzgledem procentowosci turbinki i zrobisz 30 % zamiast 40 %.

 

Musisz tylko zdobyc programik "fermii bios editor lite 1.5".

 

Mam ten programik i nie moge znalezc pozycji czy zakladki odpowiedzialnej za to :(

 

PS.

 

Rozmawialem z autorem programu FBE. Nie da sie nim zmienic predkosci wentylatora w gf100. Tylko gf 104 i 106.

Edytowane przez Malik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten programik i nie moge znalezc pozycji czy zakladki odpowiedzialnej za to :(

 

PS.

 

Rozmawialem z autorem programu FBE. Nie da sie nim zmienic predkosci wentylatora w gf100. Tylko gf 104 i 106.

 

 

Tu byles ?

 

[Guide] nVidia Karten - BIOS mit NiBiTor editieren und per NVFlash flashen - Forum de Luxx

 

Przejedz temat a moze znajdziesz bios z zmienionym fan.

Nie chce mi sie wierzyc, zeby nie mozna bylo zmieniac ustawien fan w gf100.

 

Nie podzielibys sie FBE :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu byles ?

 

[Guide] nVidia Karten - BIOS mit NiBiTor editieren und per NVFlash flashen - Forum de Luxx

 

Przejedz temat a moze znajdziesz bios z zmienionym fan.

Nie chce mi sie wierzyc, zeby nie mozna bylo zmieniac ustawien fan w gf100.

 

Nie podzielibys sie FBE :rolleyes:

 

Odezwij sie na PW :)

Edytowane przez Malik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...