Skocz do zawartości
Gość delavego

Geforce GTX 470/480

Rekomendowane odpowiedzi

 

 


zrobiłem pendrive od nowa czyli załadowałem pliki bootujace skopiowałem nvflash i bios i nadal to nie działa jakieś pomysły ?? Ustawa o wdrożeniu naziemnej telewizji cyfrowej obowiązuje od 10 sierpnia. Właśnie wchodzą w życie niektóre jej przepisy dotyczące sprzedawców telewizorów. Mogą oni nadal oferować odbiorniki, które nie umożliwiają oglądania programów nadawanych w nowym standardzie, ale pod warunkiem, że poinformują o tym klienta. Co więcej, kupujący musi na piśmie złożyć oświadczenie potwierdzające, że został o tym powiadomiony. Prawie każdy nowy telewizor jaki kupisz, będzie pod każdym względem lepszy od Twojego starego kineskopowego - i to bez względu na to, ile kiedyś wydałeś pieniędzy i jaka firma go wyprodukowała - jeśli ktoś próbuje Cię przekonać, że jest inaczej, to najprawdopodobniej po prostu nie wie o czym mówi. Jak to naprościej przedstawić ? Jeśli miałeś kiedyś malucha, a teraz jeździsz prawdziwym samochodem, to różnica jest mniej więcej taka sama ! Wszystkie teorie o rzekomych przewagach telewizorów kineskopowych - włóż po prostu między inne bajki ...  choćby z powodu rozdzielczości oferowanej w standardach PAL - 720x576 czy NTSC - 640x480. W pionie jesteś zawsze ograniczony z definicji do 576 punktów. Tyle linii po prostu oferuje standard  PAL. W poziomie jedynym ograniczeniem jest pasmo ok. 6.5MHz, ale tu już nie jest tak łatwo obliczyć ile to punktów. W praktyce 720-1000 punktów w zależności od rodzaju połączenia (RGB, S-Video, czy najgorsze czyli composite). Chodzi tu głównie o skalowanie i zamianę obrazu cyfrowego na sygnał analogowy w standardzie PAL. I tak na przykład, jeśli nawet dostarczysz sygnał ze żródła cyfrowego to Film o rozdzielczości 640x352 będzie skalowany w górę do PAL 720x576 - z tym na ogół telewizor radzi sobie dobrze.Film o rozdzielczości 1920x1080 będzie skalowany w dół do PAL 720x576 gdzie usuwane jest 80% pikseli z każdej klatki filmu. Do tego dochodzi jeszcze inny współczynnik obrazu - TV kineskopowy oferuje jedynie format 4/3 Do tego wszystkiego, co tu opisujemy, Producenci, czasami z powodów technicznych, ale często wyłącznie marketingowych, czyli aby być lepszym od konkurencji, dorzucaja algorytmy mające poprawić rzeczywiste lub wydumane niedoskonałosci źrodła, wygładzić, nasycić kolory, zwiększyć kontrast itd. W prawdziwym teatrze czy operze, gdzie tło jest zaciemnione, a scena oświetlona punktowo, wyrażnie zaznaczają się kontury, a szczegóły ubrań właśnie znikają.

Ja bios do swojego 9800GT wgrywałem za
pomoca komendy nvflash -4 -5 -6 bios.rom
albo jak nie pzejdzie to nvflash.exe -4 -5 -6 bios.rom,
1.pomiedzy -4 -5 -6 ma byc obowiazkowo spacja
2. bios ma miec rozszerzenie rom, nie bin Edytowane przez kamaz222

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest u nas na rynku aktualnie w sprzedaży jakiś GTX 470 z niereferencyjnym chłodzeniem ? Np. Gainward Golden Sample czy Gigabyte z trzema wiatrakami ? Szukam po wszystkich "ważniejszych" sklepach i nie mogę nic znaleźc. Ewentualnie zna ktoś dostępne od ręki chłodziwo na takiego GTX'a żeby podmienić referencję ?

 

 

Niby jest cos takiego do spitfire'a:

Cooling.pl : Thermalright adapter GF100 - GTX 470/480 [TR094] - 46.90PLN

 

jest tez jakis gelid ale on z tego co pamietam byl marny.

 

Zalmam 3000 w wersji na gtxy powinien byc niedlugo w sklepach.

Arctic sie odgraza, ze cos zrobi ale na razie na odgrazaniu sie konczy.

 

z firmowych jest zotac:

ZOTAC ZT-40102-10P nvidia GeForce GTX480 - Karty graficzne - ZOTAC ZT-40102-10P nvidia GeForce GTX480 od 1895.00zł

Edytowane przez Michaelius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest tez jakis gelid ale on z tego co pamietam byl marny.

 

Niestety zle pamietasz ;)

 

@rafiki20

 

Tu masz NVFLASH ktory Ci zadziala

 

Przy flashowani najpierw wpisz:

nvflash.exe -r (usunie to BIOS protection)

 

Dalej wiesz co i jak... a jak nie to

nvflash.exe -4 -5 -6 nowybios.rom i nastepnie Y

 

A tu screen ode mnie:

Dołączona grafika

 

 

+ cos jeszcze :P

 

Mój odnośnik

 

 

Edytowane przez KUBA TM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki KUBA TM jesteś wielki zadziałało B-)

tylko że sterownik mi zjadło :)

martwi mnie tez dlaczego mam bios od evega a nie od msi

na 2 skrinie widac subvendor evga ????

post-109465-010453100 1284288256_thumb.jpg

post-109465-037826200 1284289370_thumb.jpg

Edytowane przez rafiki20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wraz ze zmianą pory roku na jesienno-zimowy czas zmienić kartę grafiki i pierwsza myśl to gtx400 ;)

A dokładnie to myślę nad gtx 470 ponieważ w końcu może konkurować cenowo z serią hd 5800.

Za cenę 1 tyś w tym momencie nie widzę nic godnego uwagi dla 470.

Mam kilka pytań które pomogą mi szybciej podjąć decyzje.

 

1. Zastanawiam się nad zakupem Gigabyte GeForce GTX 470 OC lekkim Taktowanie rdzenia 630 MHz w sumie to prawie nic nie zwiększyli ale cenna karty jak za markę jest ok. Czy może proponujecie coś innego oczywiście w przybliżonej cenie.

2. Czy jest sens oraz jaki jest sensowny próg o/c bez podnoszenia napięcia z zachowaniem kultury pracy (jak oczywiście taka istnieje) bez modyfikacji chlodzenia. Zależało by mi na o/c gdyż karta w sporym stopniu zbliża się do gtx 480 i bije 5870.

3. Oraz w sumie bardzo ważna sprawa karta oczywiście przez hdmi przesyła obraz z dźwiękiem jak w kartach ati?

 

4. Czy może lepiej pozostać na 5770 i iść dobrze podupczyć i przepłukać gardło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ahahahaa....

Kup najtansza gtx 470 a tutaj zrobia Ci bios i bedziesz miec karte elegancko podkrecona.

5770 to crap nawet niemajacy startu do gtx 470.

A "postukac" to zawsze mozna i w dodatku chmiela wychylic.

Przyjemne z pozytecznym :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ememiks

ad1 kup najtanszego referenta i sam podkręcisz

ad2 o kulturze pracy to możesz zapomnieć na ac (chyba że założysz spitfire lub zalmana) w 2d da się wytrzymać w 3d wyjce i tyle, z tym że hd58xx też do cichych nie należy

ad3 przesyła ma wbudowany układ dzwiękowy na karcie

ad4 5770 już lekko węglem trąci i nie pozwala na zabawę w najnowsze produkcje a powalić i się uchlać można zawsze ;) niezależnie od posiadanej karty graficznej i to właściwie powinno być twoim mottem życiowym, bo kompy i gry to tylko dodatek do rzeczywistości

Edytowane przez ptys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie bo msi nawet w twoim poście gdzie zmieniałeś mój bios widac na skrinie ze nie zmieniłeś loga firmy w nibitorze

 

Nie kumam :blink:

Nigdy nie zmieniam loga przy modyfikacji biosow.

Nie jestem nawet pewien czy taka zmiana nazwy nie zaszkodzi i czy w ogule karta ruszy.

Poprostu jeszcze nigdy tego nie zrobilem.

 

Daj bios to sobie obejrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiec poszperalem zdziebko i widze, ze Twoja karta to EVGA VANILLA z numerem biosu 70.00.21.00.80

Tu jest Twoja karta i bios:

 

http://www.evga.com/forums/tm.aspx?m=347659

 

Nie wiem z kad mysl, ze masz karte od MSI :unsure:

 

Twoj bios:

 

Dołączona grafika

 

Mozesz to wytlumaczyc ?

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyż karta została kupiona od chaosa i miał na sprzedasz msi gtx480 i właśnie go kupiłem nawet pudełko i oryginalne chłodzenie msi

 

Ps. Możesz zmienić nazwę w biosie na msi i podesłać mi bios z nazwa msi

Edytowane przez rafiki20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz, zebym wklepal nazwe vendor MSI i ustawil jakies ustalone przez Ciebie wartosci gpu, shaderow i pamieci oraz napiecie ?

Jak tak, to podaj te wartosci to zrobie co trzeba.

Ale jak cos nie pojdzie po zmianie nazwy biosu, to juz prosze mnie nie zrzucac z przepasci :smoke:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby jest cos takiego do spitfire'a:

Cooling.pl : Thermalright adapter GF100 - GTX 470/480 [TR094] - 46.90PLN

 

jest tez jakis gelid ale on z tego co pamietam byl marny.

 

Zalmam 3000 w wersji na gtxy powinien byc niedlugo w sklepach.

Arctic sie odgraza, ze cos zrobi ale na razie na odgrazaniu sie konczy.

Tak patrzę na Spitfire'a i się zastanawiam... czy to naprawdę taka wydajna konstrukcja ? Pokrywa tylko rdzeń, już chociażby Zalman "wieje" na pamięci, sekcje zasilania itd. Druga sprawa, że zapewne już nic pod Spitfire'm nie zamontuję ? ;) (np. X-Fi) 

 

EDIT : Chociaż tutaj dla 5850 wygląda to całkiem dobrze temperaturowo KLIK ale tam jest jeszcze jeden radiator :> 

Edytowane przez MaciekCi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowe stery nVIDIA Geforce 480 470 285 260 9800 275 295 GT GTX AMD ATI Radeon HD 5870 5850 5770 4890 X2 - Guru of 3D: PC Hardware Reviews 260.61 działają u mnie call to prypiat dostał niezłego kopa później sprawdze bad company 2

Edytowane przez ptys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...