Skocz do zawartości
Gość delavego

Geforce GTX 470/480

Rekomendowane odpowiedzi

Dziwna sprawa bo wczesniej chodzilo ladnei.Podobno moze to byc problem z RAMem.

Fakt,z e jak zmienialem pamieci z 3 GB na 6GB to przez jakis czas pokazywalo mi tylko 2 GB, jakby 2 pozostale kosci nie istnialy.

Moze faktycznie plyta ma zwalone sloty, albo RAM jest do kitu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jestes :)

Sprobuj na jednej kosci pamieci pograc.

Probuj slot blizej procesora, dalej i w srodku.

Grafika do drugiego pci-e.

A najlepiej jak bys mogl pozyczyc od kolegi gtx 460/470/480 i sprawdzic u siebie jak dzialaja.

Jak pojda OK, to masz platforme sprawna a Twoja karta ma jakies dziwne uszkodzenie.

Jak pojda zle, to masz cos nie tak z plyta glowna lub innym podzespolem.

 

Sprawdz jeszcze krawedz zlacza pci-e na karcie grafiki i dolkadnie zagladnij do slotu pci-e (chociaz drugi slot masz nieuzywany i tez jest zle ?).

 

Przecierz taki szybki sprzet nie moze chaczyc w crysisie, ktory jest idealnie dopracowany jesli chodzi o wykorzystanie gpu.

Jak pamietam, gra na fermii gtx 460 swietej pamieci :sad: to nie spotkalem ani pol przyciec, a mam slabszy sprzet.

Cos wyraznie jest nie w porzadku.

 

Zaktualizuj jeszcze dx.

Tu masz pliczek, ktory zrobi to sam:

 

dx.exe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta niestety - wsadzilem 8800 GT i crysis nie tnie, do tego nei ma buga, jak mialem spotkac tego goscia w pierwszej planszy (nie pamietam jak on tam ma )to nigdy nie zszedl ze skaly, do tego nie bylo komend glosowych co mam robic.

Karta na gware, a ja kupuje 2x460 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mowisz, ze z powodu uszkodzonej pamieci karty, facet w grze nie schodzi ze skaly ? :lol2: :lol2:

Nie wazne.... wstrzymaj sie z kupnem 2xgtx 460, poniewaz w listopadzie ma wyjsc gtx 580.

Nie wiadomo tylko czy nvidia dotrzyma terminu i jaka cena bedzie tych kart, ale cala sytuacja kusi, zeby poczekac.

Jak myslisz :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko panowie nalozcie CLP.

Porzadnie wetrzyjcie paste w gpu i stopke radiatora a bedzie pieknie przenosic cieplo na chlodzenie.

 

Az takim masturbantorem nie jestem ;)

Jezeli stockowo nalozona pasta (MX-4?) nie spelni moich oczekiwan, to zawsze mam pod reka 'Noctua NT-H1' :) ktora jeszcze daje rade

Jezeli bedzie gorzej, to pomysle nad inna pasta ;)

Edytowane przez KUBA TM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Od dwóch dni jestem posiadaczem gtx470 firmy Palit :razz:. Postanowiłem na niego założyć blok wodny swiftech mcw60-r.

Udało mi się zdjąć stickera na odwrocie karty, który przysłaniał śrubke ( suszarka , nożyk do tapet troche cierpliwości i sticker cały):lol2:

Okazało się że zapinka do G80 dołączona do bloku pasuje na gtx 470:lol2:

Pierwsze wyniki :

 

FurMark : 810/1832 temperatura w stresie 46

 

post-143376-082829400 1288540615_thumb.jpg

 

3DMark Vantage

 

post-143376-037152300 1288540784_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pieknie.

A co jest z reszta pcb ?

Pamieci i mosfety czym owiewasz ?

 

Az takim masturbantorem nie jestem ;)

Jezeli stockowo nalozona pasta (MX-4?) nie spelni moich oczekiwan, to zawsze mam pod reka 'Noctua NT-H1' :) ktora jeszcze daje rade

Jezeli bedzie gorzej, to pomysle nad inna pasta ;

Nietypowe podejscie do kwesti chlodzenia :unsure:

Jak zmiana chlodzenia na wydajne, to pasta jak najlepsza, a nie: "Jezeli bedzie gorzej, to pomysle nad inna pasta" <_<

 

Nie no, kazdy sobie rzepke skrobie :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pamięciach i mosfetach została orginalna płytaka z wentylatorem. Zdjołem tylko radiator z gpu i na jego miejsce zamontowałem blok.

Na dole budy mam chłodnice z dwoma wentylatorami 120 i one wieją na mosfety i pamięci oprucz tego mam włączony wiatraczek z płytki na 50%. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no, kazdy sobie rzepke skrobie :lol2:

 

Dobry docisk , idealnie prosta czapa i podstawa radiatora wtedy znaczenie pasty maleje. Przykład mk-13 podstawa wklęsła , czapki 465/70/80 wklęsłe i robi się niezła szpara , chłodzenie przylega dobrze tylko na bokach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry docisk , idealnie prosta czapa i podstawa radiatora wtedy znaczenie pasty maleje. Przykład mk-13 podstawa wklęsła , czapki 465/70/80 wklęsłe i robi się niezła szpara , chłodzenie przylega dobrze tylko na bokach.

 

Ja to juz przerabialem, ale gro uzytkownikow nie zdaje sobie sprawy z tak niby nieistotnych niuansow.

Problem w tym, ze jak czapke gpu wyrownasz, to stracisz gwarancje a to jest nie do przyjecia.

Jedynie CLP daje tutaj mozliwosc dobrego chlodzenia.

No i kwestia jeszcze chlodzenia duzych powierzchni.

Gesta pasta i duza powierzchnia = glut.

Zamiast poprawic, "pogarsza" sprawnosc chlodzenia.

To sie poprostu nie ma jak rozejsc pod stopka i jest poduszka z pasty.

Wystarczy sciagnac radiator i juz widac jak sie to wszystko rozlazi.

Przy CLP nie ma znaczenia ilosc pasty (bez skrajnosci oczywiscie).

Zawsze jest to lustro o cieniutkiej warstwie rowno rozprowadzonej.

Wystarczy paste wetrzec porzadnie w ihsa i stopke a pasta sama sie rozejdzie.

Swietna sprawa :smile2:

 

Na pamięciach i mosfetach została orginalna płytaka z wentylatorem. Zdjołem tylko radiator z gpu i na jego miejsce zamontowałem blok.

A to jest OK.

Myslalem, ze zdemontowales tez turbinke, ale jak nie, to jest w porzadku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście jako szczęściarz świata, mam problem z "black screen". :mur:

Chcę sprawdzić, czy to nie jest spowodowane przejściami z trybów 3d na low3d, 2d. Najpierw pierwsze serie radków miały problem z małym napięciem, teraz oferma. Czy te chinole robią teraz za pół michy ryżu, że jakość tego wszystkiego jest do [gluteus maximus]?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra przyznać się bez bicia :twisted: kto kupił w angeli Arctic Cooling Accelero Extreme Plus. dzisiaj zaglądam na ich stronę i co wiedze jest, dzwonie i mnie informują że mieli 10szt. i poszły od razu w ten sam dzień :> także proszę się pochwalić montażem i tak dalej.

 

z opisu na stronie producenta wynika że chłodzenie na pamięci i vrm jest przyklejane?? ciekawe jak będzie z odklejeniem jak tfu tfu trzeba będzie kartę oddać na gwarancji? w angeli nie umieli mi na to pytanie odpowiedzieć tak szybko im poszły że sami nie zdążyli się temu przyjrzeć i myśleli że wszystko jest klejone na taśmie thermo... kolejną dostawę będą mieli na dniach także jak ktoś wie to niech coś napisze.

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest klej czy pasta pod radiatorkami pamieci i mosfetow ?

Jak klej, to watpie czy to sie odklei bez uszkodzenia.

Taki klej wysycha na kamien.

Znowu pasta nie trzymala by radiatorkow.

Cos tu nie gra.

Przecierz nie robili by tak idiotycznego montazu radiatorkow :unsure:

Tak zle i tak nie dobrze.

Juz lepiej dokupic tasme thermoprzewodzaca dwustronnie klejaca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest klej czy pasta pod radiatorkami pamieci i mosfetow ?

Jak klej, to watpie czy to sie odklei bez uszkodzenia.

Taki klej wysycha na kamien.

Znowu pasta nie trzymala by radiatorkow.

Cos tu nie gra.

Przecierz nie robili by tak idiotycznego montazu radiatorkow :unsure:

Tak zle i tak nie dobrze.

Juz lepiej dokupic tasme thermoprzewodzaca dwustronnie klejaca.

 

ale taśma raczej nie wytrzyma takich temperatur i po paru kilkugodzinnych sesjach na pewno wszystko odpadnie.

 

 

gdyby ten klejem był taki jak od zalmana to raczej nie byłoby aż tak tragicznie, po rozgrzaniu suszarką wszystko odejdzie.

 

jednakże moim skromnym zdaniem AC dał d u p y po całości, mogli zrobić piękne radiatorki w stylu zalmana przykręcane a nie jakieś badziewie na klej. gdyby tak zalman sprzedawał to oddzielnie to byśmy mieli udany duet :P

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ach ten radiatorek (heatsink) od zalmana jest Boski !!

Caly na wszystko i to jak zauwazyles przykrecany.

To sie nazywa profesjonalizm :)

 

Moge Cie zapewnic, ze dobra czyli normalna tasma thermoprzewodzaca dwustronnie klejaca nie odpadnie i to przy wysokich temperaturach.

Stosowalem taka tasme i nawet dosc ciezko schodzi/odkleja sie.

Klej jak to klej jak wlezie w elementy, to juz go nie wyciagniesz, a wokolo pamieci jest pelno mikroelementow SMD.

 

Co do AC plus i calej rodziny duzych AC, moge powiedziec, ze robia bardzo wydajne heat-pipki co w polaczeniu z cieniutkimi finami daje swietna wydajnosc.

Stosowalem AC extreme na gtx 285 maxymalnie podkreconym i nie przekraczalem 61-62 st C w furmarku latem !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, prosze o pomoc bo nie wiem co sie dzieje , dzisiaj podłączyłem drugi monitor do 480 i mam straszne temperatury na obu jest przeglądarka i nic wiecej i mam 61 C czemu sie tak grzeje ( normalnie przy jednym monitorze mam 44 stopnie) w idle .

 

Nawet jak wylacze jeden monitor to temperatura nie spada , dopiero jak odlacze od karty to wraca do normalnego poziomu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej nie

 

wlasnie zostalem przybity taka informacja http://www.legitreviews.com/article/1271/1/ nawet nie macie pojecia jaki jestem wkur.... na ta karte, nie rozumiem tylko jednego czemu jak wylacze jeden z monitorow ciagle jest to samo ?

 

i o co chodzi ze zmiana biosu w 480 nigdy tego nie robilem ?

Edytowane przez andrzejs82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie cos mam w GPU-Z

az mam ochote otworzyć okno i zobaczyc jak daleko doleci i na ile czesci rozpi....... ten zlom

z tego wynika ze to normalne - http://www.legitreviews.com/article/1271/1/

67C w idle - to nawet nie jest juz smieszne tyle to ja mialem wczesniej jak gralem na jednym LCD

orientuje sie ktos czemu po wylaczniu jednego monitora nic sie nie zmienia dopiero jak wyjme wtyczke z GPU wszystko sie normuje

post-172585-0-84209900-1288818456_thumb.png

Edytowane przez andrzejs82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He, he.... podkreciles karte :lol2:

Pokaz zakladke sensors w gpu-z.

Tam bedzie widac w jakim trybie pracuje.

Tylko jak uruchomisz gpu-z, to poczekaj z dwie minutki i dopiero potem zrob zrzut ekranu z zakladki sensors.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak to wyglada

 

Gkar@ bede bardzo wdzieczny za ukierunkowanie mnie gdzie mam szukac nowego biosu zeby naprawic to gow..... bo szczerze mowiac nigdy czegos takiego nie robilem

post-172585-0-14535200-1288819087_thumb.png

post-172585-0-53882500-1288819134_thumb.png

Edytowane przez andrzejs82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...