Skocz do zawartości
Gość delavego

Geforce GTX 470/480

Rekomendowane odpowiedzi

wentyl póki co to fander 120 wpięty w płytę główną (jutro przybędzie haf 922 i zobaczę czy 200mm z boku da sobie rade na tyle aby spitfire mógł działać pasywnie) jeśli nie to Cooling.pl : Thermalright TY140 - wentylator 140mm PWM [TR100] - 54.89PLN bo to w tej chwili najlepszy 140mm on the world

500 + 240 spitfire + 120 vrm g2 (tylko w yooki.pl znalazłem)+ zapinka 50zł i ewentualny wentyl do którego dałem linka (do tego miałem radiatory bga ocz miedziane + klej arctic silver) to by było na tyle

 

sideband i Kuba wy mi dyktować nie bedziecie ile i na co mam wydawać pieniadze to raz, dwa myslałem o accelero ale ilość ciepła które generuje gtx 480 jest bardzo duża i trzeba to wyrzucić od razu poza obudowę tak aby resztę elementów nie gotować, u mnie obudowa stoi w pokoju ma być zamknieta a wszystko ma wyglądać schludnie, axp czy zalman 3000f są dobre dla tych co maja kompa na biurku bez obudowy lub co najwyzej w antec skeleton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydawalo mi sie , ze VRM tanszy. W takim razie dobrze , ze do 470tki nie wydali i trzeba jechac na baterii malych radiatorkow :)

[/te małe radiatorki to straszny badziew lepiej wyciać coś ze starego radiatora od pentiuma slot 1 i zamocować chocby na spinacz do papieru

z tego co widze na fotkach gołego 470 to mozna ładnie to zrobic z mocowaniem na otworach od wentylatora

Edytowane przez ptys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz gdzie możesz wsadzić ten test:wink:

 

Są bardzo duże rozbieżności między testami , prawdopodobnie coś z dociskiem. Nie ma nic wydajniejsze jak axp na rynku pod 470/480. Bo zmianie wentyli na wydajniejsze jest miazga.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz gdzie możesz wsadzić ten test:wink:

 

Są bardzo duże rozbieżności między testami , prawdopodobnie coś z dociskiem. Nie ma nic wydajniejsze jak axp na rynku pod 470/480. Bo zmianie wentyli na wydajniejsze jest miazga.

 

Przeczytaj ten test bo na razie sie kompromitujesz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie obudowa stoi w pokoju ma być zamknieta a wszystko ma wyglądać schludnie, axp czy zalman 3000f są dobre dla tych co maja kompa na biurku bez obudowy lub co najwyzej w antec skeleton

Ty miałeś te chłodzenie na karcie, czy opierasz swoje wywody tylko na tym teście? Posiadam GTX470 i na taktach 820/3500 1.01V i zamkniętej obudowie nic mi jakoś podzespołów nie podgrzewa ( idlee 33 stopnie, stres gry poniżej 60). Chłodzenie jest bardzo wydajne i ciche więc pisz może o czymś co widziałeś i miałeś w ręku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sideband i Kuba wy mi dyktować nie bedziecie ile i na co mam wydawać pieniadze to raz, dwa myslałem o accelero ale ilość ciepła które generuje gtx 480 jest bardzo duża i trzeba to wyrzucić od razu poza obudowę tak aby resztę elementów nie gotować, u mnie obudowa stoi w pokoju ma być zamknieta a wszystko ma wyglądać schludnie, axp czy zalman 3000f są dobre dla tych co maja kompa na biurku bez obudowy lub co najwyzej w antec skeleton

 

Nie dyktuje Ci na co masz wydawac pieniadze, to raz

Jakos u mnie w budzie nic sie nie ugotowalo, to dwa

Sa dobre dla kazdego kto ma normalnie wentylowana obudowe, to trzy

 

Cos od siebie: piszesz glupoty, to cztery

 

Karta max w grach miala moze 48 stopni wiec co mialo podgrzac?

Sprawdz osobiscie najpierw jaki jest dany produkt a dopiero pozniej komentuj bo piszesz jak juz wspomnialem GLUPOTY

Edytowane przez KUBA TM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj ten test bo na razie sie kompromitujesz ;)

 

Testowałeś to chłodzenie? Oczywiście , że nie i lubisz pisać głupoty. To co ładnie wygląda i niby jest dobrze wykonane nie oznacza , że jest wydajne. Shamany , t-rad-y , mk-13 to tylko ładnie wyglądają i nic poza tym. AXP nie jest wykonane z mega jakością , ale za to nadrabia ceną i wydajnością. Oblukaj testy w sieci axp , rozbieżności są bardzo duże między testami i dochodzą do 30stopni!!!!! By mieć niższe tempy bezwzględnie trzeba zeszlifować czapkę , wszystkie czapki na 470/80 są wklęsłe.

 

@ptys ze swoją kasą robisz co chcesz i wybierasz co chcesz :wink:

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauwazylem wlasnie przypadlosc minimalnej wkleslosci GPU... Pomimo to na AXP mialem swietny docisk a pasta rownomiernie sie rozprowadzala co dawalo super wyniki co juz Side widziales w tym temacie

BTW kiedy nowe stery?

Edytowane przez KUBA TM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testowałeś to chłodzenie? Oczywiście , że nie i lubisz pisać głupoty. To co ładnie wygląda i niby jest dobrze wykonane nie oznacza , że jest wydajne. Shamany , t-rad-y , mk-13 to tylko ładnie wyglądają i nic poza tym. AXP nie jest wykonane z mega jakością , ale za to nadrabia ceną i wydajnością. Oblukaj testy w sieci axp , rozbieżności są bardzo duże między testami i dochodzą do 30stopni!!!!! By mieć niższe tempy bezwzględnie trzeba zeszlifować czapkę , wszystkie czapki na 470/80 są wklęsłe.

 

@ptys ze swoją kasą robisz co chcesz i wybierasz co chcesz :wink:

 

Kurna. Ten test pokazuje JAK ZMIENIA SIE WYDAJNOSC COOLEROW GPU W OBUDOWIE Z MOBO OBROCONYM O 90 stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurna. Ten test pokazuje JAK ZMIENIA SIE WYDAJNOSC COOLEROW GPU W OBUDOWIE Z MOBO OBROCONYM O 90 stopni.

 

Chciałem ci uświadomić , że w tym teście wydajność axp może być mocno zaniżona.

 

Wentyle nieco wydajniejsze jak stockowe axp.

 

KFA2 GeForce GTX 480 Anarchy review

 

900mhz i 63stopnie w furmarku , żadne chłodzenie ac nie ma szans.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ogolnym przypadku zwyklej obudowy niewatpliwie AXP jest bardzo dobre. Natomiast w moim przypadku , kiedy chce zlozyc nowy zestaw w obudowie z plyta glowna obrocona o 90 stopni :

Dołączona grafika

 

Przy takim ukladzie punkt odbierania ciepla jest 10-15cm powyzej konca dlugich heatpipow.

 

Dlatego chce spitfire'a, ktory takich problemow miec nie bedzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kuba jak dobrze pamiętam to chyba ty się gdzieś chwaliłeś że ci się dyski gotują, Jurek to gtx 480 a nie 470, produkt (AXP) sprawdziłem u znajomego ale na gtx 480 temperatury podobne do moich w granicach błędu przy takich samych ustawieniach (częstoliwość napięcie) dodam tylko że u mnie temperatura sekcji sporo niższa ( jakieś 10c), kolego mylisz jeszcze temperaturę gpu z temperaturą powietrza w obudowie, jeśli ci się nic nie gotuję to masz pewnie kilka wentyli puszczonych na wysokich obrotach a mnie chodzi o cichego kompa z wentylami puszczonymi na 800 max 1000rmp, gdy ciepło z karty zostawało w obudowie hr-02 nie dałby rady działać pasywnie, to by było tyle na temat ciach!lenia głupot, odnośnie porównania to prosze video http://www.youtube.com/watch?v=K2bjIhHt7z8 wyniki potwierdzają moje spostrzeżenia odnośnie wydajności tych dwóch radiatorów, ale wy wiecie lepiej zjedliście wszystkie rozumy a ja ciach!le głupoty

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nie nie ;) Dyski mi sie grzaly w przypadku innej karty, nie GTX480 z AXP ;)

 

W sumie teraz mam dyski w zatoce + wentyl z przodu - Scythe 4in1 (ladnie na niebiesko swieci a dyski chlodniejsze)

Pisalem ze problemu nie ma jesli user ma normalny przewiew w budzie...

Nikt nie zjadl wszystkich rozumow - po prostu zbadalem mit o 'gotowaniu' podzespolow z AXP inside i musze z czystym sumieniem napisac 'MYTH BUSTED!' ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, nie wiem czy to dobry temat na tego typu pytanie.

Pomóżcie, jestem już zdesperowany. Od 2 dni walczę z kartą, Gigabyte GTX 470 (GV-N470SO-13I)

Mianowicie w grach (głównie testowałem na Bad Company 2) pojawiają mi się dziwne artefakty, migotanie tekstur, cieni, czarne kwadraty pojawiające się znikąd i wiele innych przypadłości.

Mam trochę filmów porobionych frapsem, wrzucę może kilka obrazujących mniej więcej problem.

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=9Jf5P8woGU8 więcej: Tu więcej tu tu tu i tu

A jak włączę blooma w BC2, to już w ogóle psychodela.

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=ftlUuOnh-WQ

Co może być przyczyną? Temperatury w normie. Próbowałem już zmieniać sterowniki (oczywiście najpierw czyszcząc stare w safe mode drive sweeperem) od wersji 258.96 przez nowsze stery Side'a, po najnowsze 266.58, bawić się ustawieniami w inspektorze, downclockowałem kartę, wymuszałem directx9 w BC2. Nie mam już pomysłów.

Problem leży po stronie sterowników czy może karta jest uszkodzona? Jest na sali jakaś wróżka, albo ktoś kto potrafi to ocenić?

Komputer jak w sygnaturce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obniżałem wszystko za pomocą OC GURU od Gigabyte'a, pamięci również. Zwiększyłem też napięcia na karcie za pomocą tego samego programiku. Zwiększałem też użycie wiatraków na 100%, na wypadek gdyby się grzała, nic nie pomaga.

Z drugiej strony: przetaktowana już na starcie?

Edytowane przez Vaernil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj większe napięcie na mostek oraz poluzuj timingi pamięci i zobaczymy jakie efekty. Nie jesteś jedyną osobą z takim problemem w tej grze.

 

Nie wiem czy przypadkiem ten problem nie dotyczy tylko win7 64bit.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie użytkuję windows 7 64bit.

Napięcie na mostku północnym zwiększałem już wcześniej do jakichś 1,4V, dać mu jeszcze? Tak samo luzowałem timingi, niestety te OCZtki słabo się kręcą (albo mi brak umiejętności) i jadę na 5-5-5-18 przy 820 MHz :ploom:

No nic idę poluzować jeszcze bardziej.

Edit.

Płyta przy 1,525V na NB wstać nie chciała, ustawiłem więc 1,45V, zmniejszyłem też taktowanie procka o 100MHz. Nic to nie dało. Zauważyłem jednak, że jak zmieniam w panelu nvidii opcje (np ujemna kompensacja poziomów szczegółów), to mam różne typy artefaktów.

Jest to konflikt sterów/oprogramowania czy mam padakę kartę i mam ją reklamować?

Edytowane przez Vaernil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dziale linux już zadałem to pytanie, ale myślę, że tutaj tez warto:

Jak z podkręcaniem softowym 480/470 pod linux`em ?

Dorwałem posta, że nie jest możliwe na ferni :(

 

Jakie rozwiązanie proponujecie dla 470+480 z fullcoverami? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie zwiazku z tym Gigabytem GTX 470 SOC ktorego stalem sie (szczesliwym?) posiadaczem. Chodzi o program furmark - nie mialem z nim nigdy wczesniej stycznosci. Po odpaleniu, na standardowych zegarach, mija minuta karta ma ponad 100 stopni i ekran sie krzaczy - potrzebny reset. Testy przechodzi ok, zadnej gry nie puszczalem na dluzej. Inna sprawa tez ze karta bardzo slabo sie tez kreci - no ale o to nie moge miec do nikogo pretensji. Chodzi mi tylko o to czy ten furmark tak ma dzialac :) wygrzewac karte do tego stopnia ze jest zwiecha? Zastanawiam sie czy wszystko jest z nia w porzadku. Nie zaznaczalem opcji Xtreme Burning Mode - wole nie mysleć jak to wyglada :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie zwiazku z tym Gigabytem GTX 470 SOC ktorego stalem sie (szczesliwym?) posiadaczem. Chodzi o program furmark - nie mialem z nim nigdy wczesniej stycznosci. Po odpaleniu, na standardowych zegarach, mija minuta karta ma ponad 100 stopni i ekran sie krzaczy - potrzebny reset. Testy przechodzi ok, zadnej gry nie puszczalem na dluzej. Inna sprawa tez ze karta bardzo slabo sie tez kreci - no ale o to nie moge miec do nikogo pretensji. Chodzi mi tylko o to czy ten furmark tak ma dzialac :) wygrzewac karte do tego stopnia ze jest zwiecha? Zastanawiam sie czy wszystko jest z nia w porzadku. Nie zaznaczalem opcji Xtreme Burning Mode - wole nie mysleć jak to wyglada :P

 

Radiator parzy przy 100 st C na gpu ?

 

Sciagnij i uruchom msi afterburner.

Wejdz w opcje -> monitoring.

Tam bedzie mozliwosc ustawienia obrotow wentylatorka wzgledem temperatury gpu (linie mozna "chwycic" kursorem i ksztaltowac).

Ustaw sobie wedle upodoban.

 

http://www.dobreprogramy.pl/MSI-Afterburner,Program,Windows,22659.html

 

Karta bedzie przyspieszac tak jak jest uksztaltowana krzywa wykresu.

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do gigabyte'a mam podobny program OCGuru. Ustawilem wiatrak na 100% i puscilem tego furmarka, temperatura urosła do 95 stopni potem zatrzymalem bo czulem ze znowu bedzie zwiecha. Gralem chwile w metro 2033 i bylo ok - zadnych problemow z grafika, 3dmarki itp przechodzi bez problemu. Karte mam dopiero od 2 dni wiec ciezko mi ocenic czy to jakas wieksza przypadlosc. Jak rozumiem w normalnych warunkach po odpaleniu furmarka nie powinno dochodzic do przegrzania karty?

 

Radiatora nie dotykałem podczas testów, ale ogólnie to jest gorący. Obudowe mam bardzo duzą z 12cm wywiewem z tyłu wiec wentylacja w srodku jest raczej ok.

Edytowane przez Szymon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcialem, zebys dotknal radiatora karty podczas tych 100 st C na gpu, zeby sie dowiedziec, czy radiator poprawnie odbiera cieplo z gpu.

Jak radiator jest zaledwie goracy, a gpu sie gotuje, to cos jest nie tak.

Albo chlodzenie jest krzywo zalozone, albo pasta do wymiany, albo karta do wymiany.

Furmark grzeje mocno karty, ale nie az do 100 st C i to z takim chlodzeniem !

 

Mozesz dac zrzut ekranu z furmarka ?

Bedzie widac krzywa temperatury.

 

Przyklad:

 

Dołączona grafika

 

W dziale linux już zadałem to pytanie, ale myślę, że tutaj tez warto:

Jak z podkręcaniem softowym 480/470 pod linux`em ?

Dorwałem posta, że nie jest możliwe na ferni :(

 

Jakie rozwiązanie proponujecie dla 470+480 z fullcoverami? :)

 

Pod linuxem dziala programik "nibitor" ?

Jak dziala, to mozna ocnac karte z poziomu biosu karty.

Sprawdz to.

 

Download NVIDIA BIOS Editor (NiBiTor) 6.0 Free - Change hidden features, sign-on message, etc. on Nvidia cards - Softpedia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...